Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

    Postat în original de Mask
    Postat în original de makarone
    Am castigat un meci in Grupele superioare cu domnul Nitu Florin, 3-2, si am anuntat.
    Va rog frumos sa modificati clasamentul, nu e vorba de puncte, ci e vorba sa fie corect.
    Multumesc anticipat
    Confirm si eu ce spune dl. makarone. A fost o neintelegere, eu crezand ca a plecat am trecut scorul 3/0 pt. mine pe foaie, dar meciul s-a jucat si intr-adevar am pierdut cu 3/2. Nici eu nu joc pentru puncte si mi-ar placea ca si clasamentul sa reflecte realitatea.
    Va multumesc anticipat.
    Clasamentul a fost modificat!

    Comentariu


    • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

      Postat în original de Rada_Catalin
      Atentie.. la scor la Domnul Gigi spin .. ii plac punctele
      Nu are nici o treaba cu obosela pur si simplu acest domn nu-si respecta adversarul (e o chestie de educatie, da asta e fiecare face ce a invatat mai bine... lipsa de bun simt).
      Eu am jucat cu dansul in grupele inferioare si am ramas dezgustat de comportamentul acestui domn.
      Toate cele bune!

      Comentariu


      • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

        Postat în original de taiegatu
        Postat în original de Rada_Catalin
        Atentie.. la scor la Domnul Gigi spin .. ii plac punctele
        Nu are nici o treaba cu obosela pur si simplu acest domn nu-si respecta adversarul (e o chestie de educatie, da asta e fiecare face ce a invatat mai bine... lipsa de bun simt).
        Eu am jucat cu dansul in grupele inferioare si am ramas dezgustat de comportamentul acestui domn.
        Toate cele bune!
        Asa este acest domn, asta e felul lui de a fi, daca o sa aveti ocazia sa jucati mai des cu el o sa va obisnuiti.
        Fan Zendong Super ALC - FL
        FH: Dignics 09C
        BH: Tibhar K3

        Comentariu


        • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

          ))
          pai amical nu o sa joc niciodata cu dansul pt ca situatia e de genul:
          - eu il respect si il tratez cu respect chiar daca e mai bun sau mai slab nu conteaza si el jigneste.
          - daca o sa fie meci oficial o sa cer arbitru si o sa cer de asemenea cand o sa constate comportamentul jignitor si lipsit de bun simt dansul sa piarda meciul cu 3-0 la masa verde si sa vezi atunci ce se cuminteste si joaca o sa-si respecte adeversarul - sau nu mai vine sa joace tenis de masă si atunci cu atat mai bine ... calitatea concursului se imbunatateste.
          la urma urmei nu vin la un concurs de amatori sa-mi stric ziua ci sa ma simt bine etc etc.

          Comentariu


          • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

            a si inca o chestie de ce trebe sa ma obisnuiesc eu cu lipsa de bun simt si s ainghit toate porcariile dansuli sau celor din categoria dansului ?
            eu cred ca e foarte normal sa te obisnuiesti cu decenta si nu cu lipsa de bun simt.

            Comentariu


            • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

              Lipsa de fair play gasesti si la case mult mai mari decat domnul Gigi Spin. In mijlocul meciului cu un domn ''X", acesta se opreste si tine sa ma anunte, pe mine si pe toata galeria dansului cu voce tare ca de la acel moment incolo el o sa joace numai in aparare, si pot sa trag cat vreau eu! Adica ceva de genul: ''te bat si cu mana la spate!'' Si intr-adevar s-a dat 3 metri in spate si astepta sa-i dau cuminte mingea cum mi-a zis! Nu discut valoarea, discut caracterul. Normal ca mi s-a taiat tot cheful de joc, am tacut si am dat mingea cat mai usor...Asa ceva se face la antrenament cu prietenii nu intr-un concurs!Pacat, eu chiar voiam sa joc, de aceea am batut sute de kilometri si am cheltuit niste bani!
              Blade-Darker speed 90
              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
              Bh- Testing

              Comentariu


              • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                Postat în original de Dado.daniel
                Lipsa de fair play gasesti si la case mult mai mari decat domnul Gigi Spin. In mijlocul meciului cu un domn ''X", acesta se opreste si tine sa ma anunte, pe mine si pe toata galeria dansului cu voce tare ca de la acel moment incolo el o sa joace numai in aparare, si pot sa trag cat vreau eu! Adica ceva de genul: ''te bat si cu mana la spate!'' Si intr-adevar s-a dat 3 metri in spate si astepta sa-i dau cuminte mingea cum mi-a zis! Nu discut valoarea, discut caracterul. Normal ca mi s-a taiat tot cheful de joc, am tacut si am dat mingea cat mai usor...Asa ceva se face la antrenament cu prietenii nu intr-un concurs!Pacat, eu chiar voiam sa joc, de aceea am batut sute de kilometri si am cheltuit niste bani!
                de obicei e suficient sa-l rogi sa joace serios si joaca :P
                plus ca nu e o insulta...bate extrem de multi si asa. sa nu mai zicem ca e si un antrenament bun pt tine
                parerea mea
                Blade: Viscaria
                FH: Tenergy05
                BH: Tenergy05

                Comentariu


                • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                  Indiferent cum numesti acest comportament si indiferent cati bate, nu valoarea e problema, alta este dar poate nu ai sesizat-o!
                  Blade-Darker speed 90
                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                  Bh- Testing

                  Comentariu


                  • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                    Antrenament bun era daca jucam tenis de masă, nu altceva!
                    Blade-Darker speed 90
                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                    Bh- Testing

                    Comentariu


                    • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                      ce disputat e nea GIGI SPIN ...
                      am jucat si eu cu el in "tinerete" (in concurs) si pe mine nu m-a furat niciodata...probabil datorita faptului ca facea 5 puncte intr-un meci.
                      Ideea e alta ....si acum ma adresez lui Catalin....m-am uitat fragmentat la meciul tau cu el...si tu ai jucat timorat ...se citea pe fața ta ... daca erai mai bun clar ca el ...trebuia sa-l bati chiar daca te-a furat la cateva puncte....
                      Oricum...GIGI SPIN are farmecul lui aparte
                      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                      Comentariu


                      • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                        Cu dansul trebuie sa joci in asa fel incit sa poti spune oricand: No, cat vreti sa fie scorul?
                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                          da...tre sa-l lasi pe el sa vorbeasca si tu sa-l batzi ...e simplu..oricum GIGI SPIN e prietenu nostru ..al tuturor ..pt ca are cel mai tare TOPSPIN
                          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                          Comentariu


                          • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                            Chiar si asa, e doar un set.
                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                              No bine acum, pana si timeout-ul se ia o singura data pe meci.
                              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                Mersi pentru confirmare. Tineti scorul sa se auda pe tusa, astfel vor fi si spectatorii implicati.
                                TsE

                                Comentariu


                                • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                  Buna seara.
                                  Sunt nou inscris pe forum,abia acum am descoperit lumea indragostitilor de tenis de masă.
                                  Foarte misto sala si dotarile.Voi deveni client fidel.
                                  Multumesc organizatorilor pentru acest minunat prilej de destresare si relaxare.Un turneu reusit,manageriat si gestionat cu succes.
                                  Singura rugaminte este sa accelerati desfasurarea concursului,au fost perioade moarte,lente,in care se putea lua initiativa si trece mai departe.Unii mai au si neveste acasa,care inrosesc telefoanele.
                                  Apropo,domnul cu mustata(nu stiu cum se numeste) dintre organizatori,este un gentleman.A rezistat cu brio presiunii mele de a se grabi desfasurarea concursului.Multumesc.
                                  In alta dezordine de idei,sunt multumit de clasarea mea intre primii 16,avand in vedere ca am deslusit tainele acestui sport prin Herastrau,pe mese de ciment.
                                  plus ca am jucat cu o paleta de 20 de lei luata din carrfour.
                                  Dar se va schimba situatia,maestrul Mircea Valentin a primit deja comanda de ceva serios.
                                  Cam atat.Va salut.
                                  P.s. rada catalin e un pusti cu potential,am jucat cu el in grupele superioare.E pacat ca domnul gigi maracine sau spin cum ii zice sa se poarte asa.dar dupa cu zicea cineva pe aici,e chestie de educatie si de respect.Imi doresc sa nu gasesc asemenea parteneri de joc,nu de alta dar reactionez violent si ar fi pacat.

                                  Comentariu


                                  • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                    Blade: Butterfly Photino
                                    Fh: Butterfly Tenergy 05
                                    Bh:Yasaka Rakza 9

                                    www.lovetodance.ro

                                    Comentariu


                                    • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                      Multumesc pentru compliment... un ragazzo spunea ca am mustata la spate, poate ca ar fi sic.
                                      Desi dorinta mea coincidea cu a ta (consoarta ma astepta la fel de frenetic), nu puteam trece peste o regula elementara: trebuia sa-ti gasesc un partener pentru turul eliminatoriu, dar toti acestia se incapatanau sa-si joace pana la cap meciurile de care depindea calificarea lor... Ma bucur ca ti-a placut turneul, te mai asteptam la concursuri!

                                      Comentariu


                                      • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                        Postat în original de Marius.Daniel
                                        P.s. rada catalin e un pusti cu potential,am jucat cu el in grupele superioare.E pacat ca domnul gigi maracine sau spin cum ii zice sa se poarte asa.dar dupa cu zicea cineva pe aici,e chestie de educatie si de respect.Imi doresc sa nu gasesc asemenea parteneri de joc,nu de alta dar reactionez violent si ar fi pacat.
                                        Il urmaresc si eu de ceva vreme pe pruncul cu creasta, Catalin, pe la turnee.
                                        Astept sa vad cand se hotaraste dl. Lica sa-l ridice la suprafata.
                                        Referitor la experienta cu gigi-spin, rau nu i-a facut, asa se calesc nervii.
                                        Succes pe ramura si victorie la "rechin" cat mai curand!
                                        Joc oricand cu oricine.
                                        Nu ma intristez cand e 11-0 pt. adversar, ma bucur ca am jucat cu unu' mai bun.
                                        paleta: TBS & Baracuda 2,0 / Baracuda 2,0
                                        nivel: petarda spre pocnitoare

                                        Comentariu


                                        • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                          E greu cu "rechinu sef" , trebuie multa muncaaaaaaaaa.
                                          Fan Zendong Super ALC - FL
                                          FH: Dignics 09C
                                          BH: Tibhar K3

                                          Comentariu


                                          • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                            Postat în original de Serban
                                            Postat în original de Marius.Daniel
                                            P.s. rada catalin e un pusti cu potential,am jucat cu el in grupele superioare.E pacat ca domnul gigi maracine sau spin cum ii zice sa se poarte asa.dar dupa cu zicea cineva pe aici,e chestie de educatie si de respect.Imi doresc sa nu gasesc asemenea parteneri de joc,nu de alta dar reactionez violent si ar fi pacat.
                                            Il urmaresc si eu de ceva vreme pe pruncul cu creasta, Catalin, pe la turnee.
                                            Astept sa vad cand se hotaraste dl. Lica sa-l ridice la suprafata.
                                            Referitor la experienta cu gigi-spin, rau nu i-a facut, asa se calesc nervii.
                                            Succes pe ramura si victorie la "rechin" cat mai curand!
                                            Nu stiu Serbane daca ai vorbit cu acest "pusti" despre acest aspect cu Lica antrenorul lui pt. ca trebuie sa-ti marturisesc ca eu am vorbit in 2 (doua) rinduri,inclusiv cu tatal lui,insa PAUZA de sosire l;e vreun antrenament

                                            Comentariu


                                            • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                              Postat în original de Serban
                                              Postat în original de Marius.Daniel
                                              P.s. rada catalin e un pusti cu potential,am jucat cu el in grupele superioare.E pacat ca domnul gigi maracine sau spin cum ii zice sa se poarte asa.dar dupa cu zicea cineva pe aici,e chestie de educatie si de respect.Imi doresc sa nu gasesc asemenea parteneri de joc,nu de alta dar reactionez violent si ar fi pacat.
                                              Il urmaresc si eu de ceva vreme pe pruncul cu creasta, Catalin, pe la turnee.
                                              Astept sa vad cand se hotaraste dl. Lica sa-l ridice la suprafata.
                                              Referitor la experienta cu gigi-spin, rau nu i-a facut, asa se calesc nervii.
                                              Succes pe ramura si victorie la "rechin" cat mai curand!
                                              Cel putin de cand antreneaza in TopTenis Arena, domnul Fodoran nu a refuzat niciun jucator la antrenamente. Va rugam sa vorbiti in cunostinta de cauza, mai ales cand scrieti pe forum. Altfel riscati sa va discreditati.
                                              Multumesc!
                                              Marius

                                              Comentariu


                                              • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                                Am urmarit meciul dintre Gigi Spin si baiat. Eu am auzit scorul dupa fiecare punct spus de nea Gigi. Nu a furat nici un punct. Am jucat si eu cu dansul de cateva ori si nu au fost probleme cu scorul, pt ca s-a spus scorul cu voce tare dupa fiecare punct. Baiatul insa ori nu era atent, ori intentionat intreba cine serveste sau cat e scorul, ca sa il enerveze pe adversar. Eu sunt sigur ca antrenamentul si jocul spun cine castiga si cine pierde. De data aceasta a castigat cel batran, poate data viitoare se schimba rolurile. E pacat sa lovesti intr-un om ca nea Gigi.

                                                Comentariu


                                                • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                                  ""Dl. Gigi Spin spune :
                                                  Cu scuzele de rigoare , d-le TAIEGITU , eu stiam ca in "Amatur " participa oameni.... ""
                                                  Si eu am jucat de mai multe ori cu d-ul Gigi Spin si la antrenament si in meciuri oficiale , am si castigat dar am si pierdut si pot spune ca nu am ajuns niciodata la conflicte din cauza scorului.

                                                  Comentariu


                                                  • Re: Turneu B - 16 oct-Top Tenis Arena

                                                    Postat în original de lica
                                                    Nu stiu Serbane daca ai vorbit cu acest "pusti" despre acest aspect cu Lica antrenorul lui pt. ca trebuie sa-ti marturisesc ca eu am vorbit in 2 (doua) rinduri,inclusiv cu tatal lui,insa PAUZA de sosire l;e vreun antrenament
                                                    Eu ziceam "sa se hotarasca dl. Lica" in sensul sa-l ia usor pe sus ca poate pruncu' nu-si realizeaza potentialul.
                                                    E adevarat si ca la palmaresul d.lui Lica nu se cade sa se roage de nimeni.
                                                    Poate pana la urma se decide singur si se apuca serios de treaba, ar fi pacat pt. ca nu-s multi cu mana lui.
                                                    Joc oricand cu oricine.
                                                    Nu ma intristez cand e 11-0 pt. adversar, ma bucur ca am jucat cu unu' mai bun.
                                                    paleta: TBS & Baracuda 2,0 / Baracuda 2,0
                                                    nivel: petarda spre pocnitoare

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X