Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTuR, Sibiu - 04.12.2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

    Postat în original de Dan2
    TURNEUL FINAL AmaTuR 2010
    In cadrul festivitatii de premiere se vor decerna titlurile:
    Junior AmaTuR ? celor mai bine clasati participanti (baieti si fete sub 15 ani);
    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
    FH: Tenergy 05 FX
    BH: Tenergy 05 FX

    Comentariu


    • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

      Se pare ca e criza mare in Moldova!!!!!
      Mai ales ca si anul trecut a fost premiat.
      Parere personala, daca cineva trebuia premiat dintre copii acela era Mathe Mihai din Ludus.
      Un aparator clasic, de care sper sa mai auzim. Rezultatele anului acesta l-ar fi indreptatit.
      Nu este o ofensa organizatorilor, este un adevar pe care D-l Ursulean ar trebui sa-l ia in considerare.......

      Comentariu


      • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

        Multumesc d.nei Otilia Badescu pentru participare,precum si celor implicati in organizarea acestui Turneu Final !
        Felicitari Alex pentru titlu !
        In mod sigur greseli au existat,dar sunt convins ca fara intentie. !
        Sa ne vedem cu bine la anu' !

        Comentariu


        • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

          Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
          Se pare ca e criza mare in Moldova!!!!!
          Mai ales ca si anul trecut a fost premiat.
          Parere personala, daca cineva trebuia premiat dintre copii acela era Mathe Mihai din Ludus.
          Un aparator clasic, de care sper sa mai auzim. Rezultatele anului acesta l-ar fi indreptatit.
          Nu este o ofensa organizatorilor, este un adevar pe care D-l Ursulean ar trebui sa-l ia in considerare.......
          adevarul e ca cel mai bine clasat cu litera j pe anul 2010 este Ursulean Florin,
          nu e vorba de criza sau alte cele,
          e regulamentar , adevarat , cinstit , merituos, etc...
          si o amintire frumoasa ,
          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
          FH: Tenergy 05 FX
          BH: Tenergy 05 FX

          Comentariu


          • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

            domnule Dan , zic eu , ca ar fi frumos sa trimiteti premiile la Fălticeni in timp util domnului Cozma
            si sa le inmaneze la festivitatea de premiere care va avea loc la Fălticeni turneu A , 18 dec. 2010.
            multumesc anticipat !
            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
            FH: Tenergy 05 FX
            BH: Tenergy 05 FX

            Comentariu


            • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

              Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
              Se pare ca e criza mare in Moldova!!!!!
              Mai ales ca si anul trecut a fost premiat.
              Parere personala, daca cineva trebuia premiat dintre copii acela era Mathe Mihai din Ludus.
              Un aparator clasic, de care sper sa mai auzim. Rezultatele anului acesta l-ar fi indreptatit.
              Nu este o ofensa organizatorilor, este un adevar pe care D-l Ursulean ar trebui sa-l ia in considerare.......
              Aici va dau dreptate d-le Kantro, Mihai chiar e un jucator foarte bun , dar nu pot sa nu ii dau dreptate si d-lui Ursulean care vrea "dreptate" si un trofeu in plus pentru fiul sau (cred ca orice tata ar face la fel )
              Butterfly Matsushita Power Defence
              FH:Yasaka Rakza Soft
              BH:Hallmark Phoenix Ox

              Comentariu


              • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                multumesc frumos !
                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                FH: Tenergy 05 FX
                BH: Tenergy 05 FX

                Comentariu


                • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                  Printre multe alte ginduri care imi trec prin minte, astazi ma opresc la unul singur,pentru a nu deranja prea tare :
                  Incepind de anul viitor, pentru a curma orice fel de nemultumiri in rindul AMATORILOR ( pentru care a fost infiintat acest circuit ), propun si sustin pina cind se va pune in practica,dreptul de a juca in circuitul AMATUR, doar amatorii si divizionarii B plecati din AMATUR si reveniti.
                  Cred ca, daca s-ar mai negocia pe marginea acestui subiect, discutiile vor dura la infinit si, asta nu ar face bine nimanui.
                  Haideti sa-si vada fiecare de treaba lui si sa nu mai amestecam pere cu mere.
                  Amatorii sa joace in AMATUR si legitimatii in diviziile lor.
                  Altfel, ne vom certa tot timpul.

                  Comentariu


                  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                    Multumiri d lui Crisan pt generozitatea cu care a sponsorizat acest concurs!
                    of all the things i lost i miss my mind the most

                    Comentariu


                    • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                      Ca sa nu incarc serverul am postat pozele pe picasa, Da-ti click pe link-ul de mai jos
                      [PICASA="106981517795303608556"]TurneuFinalTenisDeMasa04122010[/PICASA]

                      http://picasaweb.google.com/10698151779 ... directlink


                      O sa urmeze filmele facute postate pe Youtube
                      Blade: MICHAEL MAZE
                      Rubbers: DONIC BARACUDA MAX

                      Comentariu


                      • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                        Postat în original de victor.arad
                        A fost un turneu foarte frumos dupa parerea mea doar cu o singura remarca , au fost acesti legitimati care au participat in competitia de amatori si nu mi se pare foarte corect. Cu toate acestea am jucat cu Lupu Miriam si am batuto ..... am terminat pe 2 in inferioare iar pe locul 3 ea , apoi in superioare am batut 2 meciuri si nici asa nu mam calificat.... am pierdut de la Radu Costica din galati iar culmea ca sa calificat Lupu batandui pe toti restu.... si pe Radu Costica cu 3-2 liderul grupei lui, astfel in final am iesit eu cu ea si radu costica cu 3 victorii si s-a calificat ea si radu costica la setaveraj cu toate ca am batuto in meciu direct in fine ........ oricum felicitari tuturor pt efortul depus , pt organizare , pt premii , si pt nivelul ridicat din Amatour.
                        Imi pare rau pt domnul Stefan(a carui prezenta s-a simtit foarte mult la concurs),acesta lipsind datorita prezentei atat de mari de legitimati la Sibiu... cred ca multi ii respecta decizia si sunt de acord cu el.Dupa toate cele intamplate si eu sunt de acord cu el, salutari calde
                        Victor, asa cum ti-am spus si in sala cand mi-ai aratat obrazul pt faptul ca as fi lasat-o pe Miriam sa ma bata, EU NU ARANJEZ MECIURI SI NU LAS PE NIMENI, cu intentie, SA MA BATA. (Ma mai bat unii, desi ma opun din toate puterile )
                        Daca m-ai cunoaste ai sti asta. Cum nu ma cunosti, ar trebui sa intrebi in stanga si in dreapta, in special pe baietii din Galați, desi - cred eu - nu numai pe ei si banuiesc ca ai sa primesti acelasi raspuns. As vrea sa pot sa spun ca am lasat-o pe Miriam sa ma bata, dar n-ar fi adevarat. A jucat bine si m-a batut, motiv pentru care pe aceasta cale o si felicit si ii urez mult succes in continuare. Ar trebui sa intelegi ceea ce ti-am mai spus: principala mea arma este topspin-ul in forta ( sau as vreau eu sa cred ), iar sambata in primul meu meci ( din inferioare ), pe care l-am jucat cu un pusti talentat, am facut intindere la bratul la care am mai avut mari probleme si in trecut asa incat - desi am incercat - nu am mai putut sa imi fac jocul meu de atac. De altfel, nici cu tine nu l-am facut, pt ca nu cred ca am dat doua topspin-uri in toata partida, iar daca le-am dat au fost moi, dar tu nu ai jocul lui Miriam pe mingi drepte sau atacul ei drept din minge taiata, asa incat mi-a fost putin mai usor cu tine, desi joci foarte bine. Probabil ca ai vazut ca am un bandaj special la mana dreapta. Nu-l port ca sa atrag atentia. Pentru asta am farmecul meu special . Cat despre faptul ca ai batut-o pe Miriam si nu te-ai calificat, ce sa-ti spun ? Asta-i viata. Probabil ca ti se va mai intampla, asa cum ni se intampla aproape fiecaruia dintre noi. Iti urez succes si tie.
                        Cat despre ce a spus Bogdan ( Roman ), sunt sigur ca nu s-a referit la mine, pt ca nu ma regasesc in categoria "smecheri", desi Miriam m-a batut.

                        Comentariu


                        • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                          A fost,fara indoiala,cel mai valoros,aprig disputat si comentat turneu al anului, dovada stand cele 24 pagini de comentarii, multele filmulete si fotografii postate, la care mai adaug si eu cateva.

                          Comentariu


                          • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                            Postat în original de ursuleanvasile
                            profit ...
                            inteleg , fiecare vrea profit ,
                            dar nu e frumos sa iei premiul unui junior!!!
                            Bogdane, chiar ca esti prea subtil...

                            Comentariu


                            • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                              Felicit organizatorii pentru enorma munca depusa pentru buna desfasurare a turneului. Pe langa multele aspecte pozitive, au fost si probleme, dar nu vad cum n-ar fi la un turneu de o asemenea anvergura. Iar oamenii astia organizeaza aceste turnee pe timpul lor in loc sa-l petreaca cu familiile sau intr-un alt mod, probabil mai profitabil, motiv pentru care eu le multumesc.
                              Si, daca tot am intrat pe forum, anunt retragerea mea din echipa Sport Kombat 1, pentru care am incercat sa joc in Divizia B, multumindu-le lui Bogdan (Trifu ), Alex Ciobanu, Costi Motoroi, Nascu Serban, Mihai Craioveanu si Marius Popa pentru incredere. Imi pare rau ca n-am reusit sa fac fata asa cum mi-am dorit si cum stiu ca pot, dar 4 luni fara antrenament serios, o operatie dificila pe care am suportat-o si timpul limitat pe care-l am la dispozitie, in general, pentru tenis, la care evident ca se adauga valoarea foarte ridicata - din punctul meu de vedere - a baietilor de la Odorhei si Brașov, m-au facut sa nu joc asa cum ar fi trebuit. O sa incerc sa continui sa joc cat voi putea in Amatur, ca vad ca nici aici nu ma lasa deloc problemele.

                              Comentariu


                              • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                Comentariu


                                • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                  Imagini de la festivitatea de premiere. O parte a merituosilor anului 2010 in AMATuR, premiati la Sibiu.
                                  Scuze celor care nu se regasesc aici, dar a caror performanta o salutam.
                                  O remarca deosebita pentru tanarul si talentatul Mathe Mihai din Ludus,pe care il felicit, urandu-i ascensiune rapida.

                                  Comentariu


                                  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                    Comentariu


                                    • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                      Comentariu


                                      • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                        In asteptarea confruntarii.... Imagini din tribune si din culise.
                                        Sa auzim numai de bine !!!

                                        Comentariu


                                        • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie


                                          sincer sa fiu, pe mine imaginea asta ma impresioneaza mai ales gandindu-ma ca nu a fost nimic "pregatit" dinainte. ar merita pusa intr-un montaj cu imagini inedite pe teme sportive. inclin sa cred ca cel care a facut-o are ceva "stiinta"....
                                          in alta ordine de idei, dupa ce am vazut la turneele astea(si sunt sigur ca am vazut foarte putin), intuitia imi spune ca asemenea "spectacole" n-au nici o sansa sa fie intalnite in campionatul national. ma inclin si spun cu amar in suflet ca-mi pare rau ca nu port palarie(uneori sapca), pentru ca o expresie clasica se impune hotarat in situatia asta a fi folosita...

                                          Comentariu


                                          • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                            A fost un turneu frumos! Chipurile zambitoare ale tuturor celor prezenti spun asta! Fotografii exceptionale, care arata tumultul turneului, incrancenarea partenerilor de joc, bucuria victoriei, momentele de destindere, de admiratie fata de Marea Campioana, o poza de grup cum nu vom mai vedea curand, doua sute de participanti zambind catre camera!
                                            A fost un turneu greu! Nespus de greu, in care echipa de care sunt mandru a incercat si a reusit sa pregateasca un turneu cum nu a mai fost in AmaTuR, cu multe momente de neuitat,
                                            A fost un turneu lung! Pentru unii cam lung poate, dar nu a fost nici primul si nici ultimul turneu care a inceput la 10,55 si s-a incheiat la ora doua noaptea! Cu siguranta, a fost, insa, cel mai palpitant turneu!
                                            Multumesc din suflet echipei din care am facut parte, o echipa care a demonstrat ca un turneu de o asemenea amploare poate fi organizat bine atunci cand pui suflet!
                                            Multumesc, Sorin, acest turneu a avut loc in primul rand datorita sprijinului tau!
                                            Multumesc, Rares, Bogdan, Mihai, Dragos, Aurel! Ajutoare de nepretuit in pregatirea si in desfasurarea turneului,
                                            Multumesc, Viorel, tu stii sa spui mai bine decat oricine ceea ce, poate, gandim cu totii si stii sa treci cu o gluma buna peste momentele dificile.
                                            Multumesc, Dragos Temelie, ai fost o gazda primitoare, impreuna cu mica ta echipa, ne-am simtit bine la Sibiu si vom reveni!
                                            Multumesc, Otilia, prezenta ta ne-a impulsionat sa jucam cat mai bine, sa fim cat mai buni!
                                            Multumesc sponsorilor competitiei, care au fost aproape de noi si ne-au ajutat sa realizam acest turneu!
                                            Multumesc lui Rasvan Crisan, pentru colaborarea foarte buna din tot acest an, si mai ales pentru generozitatea cu care a oferit zeci de cadouri tuturor premiantilor prezenti!
                                            Multumesc, Domnului Stefan, pentru sprijinul primit in momentul potrivit!
                                            Multumesc lui Marius Dutu si clubului Top Sport Arena, pentru premiile oferite!
                                            Multumesc lui Valentin Mircea, firmelor Boromir, Floradi, Lindab si Romgaz, care au ajutat la buna desfasurare a competitiei.
                                            Multumesc, Corina, pentru placuta prezenta a grupului Love to Dance, care ne-a delectate cu un scurt moment artistic!
                                            Nu in ultimul rand, multumesc celor 208 de partricipanti, care ne-au onorat cu prezenta, s-au straduit si chiar au reusit sa joace la cel mai inalt nivel valoric din AMaTuR.

                                            Comentariu


                                            • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                              Postat în original de ursuleanvasile
                                              domnule Dan , zic eu , ca ar fi frumos sa trimiteti premiile la Fălticeni in timp util domnului Cozma
                                              si sa le inmaneze la festivitatea de premiere care va avea loc la Fălticeni turneu A , 18 dec. 2010.
                                              multumesc anticipat !
                                              domnule Dan2 , ati citit ceia ce am scris mai sus ???
                                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                              FH: Tenergy 05 FX
                                              BH: Tenergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                                Postat în original de cata_60
                                                Multumiri d lui Crisan pt generozitatea cu care a sponsorizat acest concurs!
                                                Intr-o oarecare masura istoria TT-Shop se leaga de istoria Amatur si cel putin datorita faptului ca ambele au "zilele de nastere" apropiate. De aceea, eu cred ca ar trebui sa va multumesc, deoarece daca "fenomenul Amatur" nu lua o asa amploare, cu siguranta nici TT-Shop nu exista sau cel putin nu era asa de vizibil cum este acum.
                                                Iar multumiri, pe langa cei care se ocupa acum de organizarea acestui circuit, cred ca ar trebui sa primeasca din partea tuturor si Valentin (proprietarul acestui forum) pentru ideea stralucita de a il infiinta si pentru puterea cu care rezista in fata nenumaratelor "tentatii" ce i se "ofera"...
                                                BUTTERFLY Romania
                                                Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                                E-mail: office@prosoftbn.ro
                                                BUTTERFLY Store Bucuresti
                                                Tel. Mihai: 0736-887467
                                                E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                                Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                                Instagram: @butterflyromania
                                                YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                                http://www.tt-shop.ro
                                                http://www.butterfly.tt
                                                http://www.tenisdemasa.ro

                                                Comentariu


                                                • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                                  Postat în original de rasvan
                                                  Postat în original de cata_60
                                                  Multumiri d lui Crisan pt generozitatea cu care a sponsorizat acest concurs!
                                                  Intr-o oarecare masura istoria TT-Shop se leaga de istoria Amatur si cel putin datorita faptului ca ambele au "zilele de nastere" apropiate. De aceea, eu cred ca ar trebui sa va multumesc, deoarece daca "fenomenul Amatur" nu lua o asa amploare, cu siguranta nici TT-Shop nu exista sau cel putin nu era asa de vizibil cum este acum.
                                                  Iar multumiri, pe langa cei care se ocupa acum de organizarea acestui circuit, cred ca ar trebui sa primeasca din partea tuturor si Valentin (proprietarul acestui forum) pentru ideea stralucita de a il infiinta si pentru puterea cu care rezista in fata nenumaratelor "tentatii" ce i se "ofera"...
                                                  Felicitari RAZVAN, pentru felul cum privesti relatia cu AMATUR- ul !!!

                                                  Comentariu


                                                  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                                    Postat în original de ursuleanvasile
                                                    Postat în original de ursuleanvasile
                                                    domnule Dan , zic eu , ca ar fi frumos sa trimiteti premiile la Fălticeni in timp util domnului Cozma
                                                    si sa le inmaneze la festivitatea de premiere care va avea loc la Fălticeni turneu A , 18 dec. 2010.
                                                    multumesc anticipat !
                                                    domnule Dan2 , ati citit ceia ce am scris mai sus ???
                                                    inainte de turneu , v-am dat mp. si l-ati ignorat ,(in legatura cu trimiterea preniilor prin dn. Cozma)
                                                    acum va rog sa scrieti aici sa afle toti daca trimiteti premiile la Fălticeni (cu continutul care l-ati promis).
                                                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                    FH: Tenergy 05 FX
                                                    BH: Tenergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X