Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne,fețe,adezivi. Intreaba curiosii raspund cunoscatorii!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi


  • Eu am incercat sa curat sriverul meu si mi l-am facut praf , tipu asta vad ca e f profi
    blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

    Comentariu


    • cine stie dupa cat timp sau cate lipiri ar trebui curatate fetele de adeziv?
      TB ALC/05FX

      Comentariu


      • Hades, am un numar de telefon al doamnei Stefania Radu (0722252462) de la ProAuto. Un litru de lipici e 11 Euro + TVA, insa are mai multe sortimente (eu nu stiam asta ).
        Blade : Nitakku Septear (OFF)
        FH>Joola Express Two
        BH>Butterfly Speedy PO

        Comentariu


        • Pentru Triumph: cateva "simpotome" care sa dea de gandit ar fi ca se ingroasa stratul de lipici, fetele devin mai rigide, nu mai reactioneaza asa de bine la solvent (deoarece stratul de lipici s-a ingrosat, solventul nu mai poate difuza asa de bine ca la inceput prin stratul de burete si deci nu mai are efect asupre cauciucului).Depinde si cat de des relipesti.Eu as zice cam dupa vreo 50-60 de lipiri (parerea mea, eu nu am numarat de cate ori am lipit inainte sa le curat pe ale mele, deci e orientetiv)

          Comentariu


          • Asa ca sa scot si eu din putul gandirii : in perspectiva scoaterii "speed-glue" in afara legii la ce solutii va ganditi ? Adica mai are rost aplicarea solutiilor de tip Fair-Chack etc , cand peste cateva luni nu o sa mai fie?
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • Dupa cum stiam termenul limita de "scoatere in afara legii" era septembrie 2008 deci sunt mai multe luni.
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • Postat în original de VISCO
                Dupa cum stiam termenul limita de "scoatere in afara legii" era septembrie 2008 deci sunt mai multe luni.
                aha , bine ca ai zis ca o sa experimentez si eu atunci ceva speed-glue . Ce naiba , o viata avem !!
                Blade DHS PG 2
                FH: DHS Hurricane 3
                BH: Stiga Airoc Astro M

                Comentariu


                • Intrebare de baraj : speed-glue afecteaza calitatile lemnului in timp ?
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • Direct nu. Indirect insa, cateodata da. Ma refer la faptul ca mai ies mici aschii din unele esente de lemn, atunci cand tragi de fețe sa le dezlipesti. De aceia, lemnele noi se lacuiesc cu lacuri speciale. Cei de la Dandoy au un serviciu gratuit de lacuire care este excelent. Nu modifica in nici un fel saritura mingiei pe lemn si aproape ca nici nu se vede
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • Am auzit ca Ma Lin cere fabricantului Yasaka sa-i aplice 6 straturi de lacuire pe lemnul nou.
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • Lemne, fețe,adezivi

                        Pentru cine cunoaste, as dori o comparatie intre ANDRO PLASMA 430 si ANDRO REVOLUTION COR!
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • Cu Revolution COR nu am dat dar in pricipiu, prima diferenta este ca COR-ul se poate "trata" cu prudentza, cu speed glue. Asta s-ar putea sa le faca mai moi in primul rand. Judecand dupa ratingul dat de fabricant, controlul este putin mai slab, dar nu m-as lasa convins de asta.
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • Postat în original de VISCO
                            Cu Revolution COR nu am dat dar in pricipiu, prima diferenta este ca COR-ul se poate "trata" cu prudentza, cu speed glue. Asta s-ar putea sa le faca mai moi in primul rand. Judecand dupa ratingul dat de fabricant, controlul este putin mai slab, dar nu m-as lasa convins de asta.
                            Paradoxal, dar simt un control mult superior in comparatie cu valoarea teoretica sau fata de alte gume cotate la aceeasi viteza(de ex. BRYCE).
                            Ideal ar fi sa am la dispozitie o PLASMA 430 pe o parte si COR-ul pe cealalta. Astfel comparatia ar fi perfecta eliminind factorii subiectivi.
                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                            Comentariu


                            • Lemne, fețe, adezivi

                              Cum se numeste lemnul ala rosu ce formeaza miezul paletelor din familia SUPER CORE Kinetic de la ANDRO ?
                              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                              Comentariu


                              • Eu am Kevlar-Carbonul OFF si Titaniumul ALL+ care nu sunt cu miez rosu. Nu am vazut nici o data de aproape una din cele cu rosu, numai din poze. Se poate sa nu fie neaparat lemn rosu, poate fi un material sintetic, alternat cu lemn.
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • [/quote]Ideal ar fi sa am la dispozitie o PLASMA 430 pe o parte si COR-ul pe cealalta. Astfel comparatia ar fi perfecta eliminind factorii subiectivi.[/quote]


                                  Daca am fi mai aproape, am putea face un schimb de experienta, eu cu Plasma 430, tu cu COR-ul.
                                  Lemn- Bty Viscaria
                                  FH - TENERGY 05
                                  BH - TENERGY 80

                                  Comentariu


                                  • lemne,fețe, adezivi

                                    Sah prin corespondenta se joaca, tenis de masă mai rar....Poate vii la Miercurea Ciuc la un turneu de amatori, urmareste forumul, va fi unul sigur in curind.
                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                    Comentariu


                                    • Ce pare aveti despre Andro super core carbon light off +? Are cineva in dotare acest tip de lemn? Si cum s-ar comporta combinat cu o fata Plasma 470. Doresc o schimbare in jocul meu si poate ma ajuta cineva cu niste raspunsuri.
                                      BLADE: DR. NEUBAUER TITAN
                                      FH: TENERGY 64 2.1
                                      BH: GIANT DRAGON - METEORITE

                                      Comentariu


                                      • Cu siguranta va fi o combinatie foarte rapida. Eu am CL ALL+ cu plasme 470(max) si toata lumea care joaca cu ea zice ca e prea rapida.

                                        Comentariu


                                        • Sa inteleg ca se apropie de un lemn schlager carbon combinat cu bryce?
                                          BLADE: DR. NEUBAUER TITAN
                                          FH: TENERGY 64 2.1
                                          BH: GIANT DRAGON - METEORITE

                                          Comentariu


                                          • Numai Wolf te poate ajuta

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de bogdan nitu
                                              Sa inteleg ca se apropie de un lemn schlager carbon combinat cu bryce?
                                              Lemnul amintit, dupa ANDRO CF CARBON OFF+(speed 97) ocupa locul doi pe scara vitezelor(speed 96). PLASMA 470 este cea mai rapida de la ANDRO.Teoretic se situeaza cam acolo.Concret te vei dumiri doar cu scula in mana. Asa ca.. sa o "stapanesti" sanatos ! Mai rapid de asa ceva nu prea exista la ANDRO.
                                              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                              Comentariu


                                              • Pana acum am auzit diverse variante cu privire la gradele fețelor.Stie careva raspunsul corect ? Care e treaba cu gradele alea?

                                                Comentariu


                                                • Pana acum am auzit diverse variante cu privire la gradele fețelor.Stie careva raspunsul corect ? Care e treaba cu gradele alea?

                                                  Comentariu


                                                  • 25. What is Sponge Density?

                                                    In the highly technical world of table tennis equipment, Butterfly strives to give our customers as much information as possible to help each person choose the equipment that best meets their needs. To that end, we are now publishing a list of Sponge Density Ratings. In general, players who swing harder prefer the harder sponges. The denser sponges have more stored energy but also require more racket speed to compress the sponge and release this energy. The all-round player or players with shorter strokes will prefer sponges with medium or softer sponges.
                                                    M. Maze FL
                                                    FH:Roundell Soft 1.9
                                                    BH: Tenergy 80 1.9

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X