Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Kreanga aeros trebuie lacuit?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Kreanga aeros trebuie lacuit?

    am cumparat un lemn nou Kreanga aeros si nu este lacuit dar este lucios. Unii mi-au spus ca nu trebuie acest lemn deoarece e cu fibra de sticla. daca stie cineva il rog frumos sa ma ajute. multumesc
    FH/Butterfly Tenergy 05
    Blade/DHS Hurricane King
    BH/Butterfly Tenergy 05

  • #2
    Pai ce legatura are? Fibra e la interior,eu zic ca trebuie lacuit cu un strat subtire de lac pt a evita desprinderea aschiilor de lemn atunci cand relipesti fetele.

    Comentariu


    • #3
      Daca ti e frica de aschiere poti sa dai doua straturi de fixativ de par obisnuit,la interval de aprox 15 min unul de altul.Eu asa procedez
      of all the things i lost i miss my mind the most

      Comentariu


      • #4
        Daca nu ma insel, este un lemn vopsit.... poate te ajuta cineva care are... lagardere.
        TsE

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Emil Tudor Vezi post
          Daca nu ma insel, este un lemn vopsit.... poate te ajuta cineva care are... lagardere.
          Cred ca il confundati cu Kreanga Carbon Tamca ULC

          Comentariu


          • #6
            multumesc

            multumesc de ajutor cred ca o sa incerc cu fixativ. el este lucios si fin nu cred ca mai are nevoie de lac.
            FH/Butterfly Tenergy 05
            Blade/DHS Hurricane King
            BH/Butterfly Tenergy 05

            Comentariu


            • #7
              insa daca il dam cu fixativ nu se strica lemnul? in cazul unui lemn "BTY Balsa Carbo x5 "

              Comentariu


              • #8
                Nu strica lemnul, dar nici nu sta prea mult pe acolo, pentru ca se va dizolva incet in apa din adezivul "pe baza de apa".
                Exista lac special pentru palete, dar trebuie dat intr-un strat extrem de subtire, eventual smirgheluit fin apoi sau sters cu ceva solvent (acetona) pentru a obtine doar umplerea porilor din lemn si nu pentru a-l face luna. Cu exces de lac nu stau fetele lipite.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #9
                  daca alegi fixativul ai grija sa acoperi manerul lemnului pt a nu deveni si el la fel de lucios si sa nu-ti alunece din mana! multa bafta!
                  Fh: Rakza X
                  Blade: Bty Innerforce ULC
                  Bh: Rakza X Soft

                  Comentariu


                  • #10
                    Salut eu am KREANGA AEROS si cel mai bun sfat este sa-l dai cu lac special ptr. palete costa putin 25ron si lacuiesti 4-5 palete eu dau 2 straturi.

                    Comentariu


                    • #11
                      multumesc de sfat
                      FH/Butterfly Tenergy 05
                      Blade/DHS Hurricane King
                      BH/Butterfly Tenergy 05

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X