Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Review Galaxy Sun Pro și Palio Blit'z

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Review Galaxy Sun Pro și Palio Blit'z

    Gasiți review-ul aici: http://cristi.cionoiu.ro/2011/01/27/...i-palio-blitz/

    Mai scriu si despre Galaxy Mars V2 si Galaxy Moon cand pun mana pe ele.

    P.S. Nu dati cu parul, ca sunt scrise cam in graba.
    Blog de tenis de masă

  • #2
    Eu am Galaxy Sun Pro varianta aia care nu-i pentru vanzare
    Nu prea seamana deloc cu T25 pe lemn Kong Ling Hui in schimb pe CarboKevul Galaxy V15 alta treaba, merge ca uns.

    Comentariu


    • #3
      am citit parerile...asa ceva ne-ar ajuta mult...am citit multe reviewuri in engleza dar nu se compara cu cele scrise in limba stramoseasca...stateam cu dictionarul-n brate...e f.bine ce ai inceput sa faci...sa scrii cate ceva despre fete si poate chiar lemne jucate...si cumva sa le clasifici...oricum, ce-ai scris tu acum am citit ca pe-o nuvela, ca ce trece de 15$ salut din mers si ma-ntorc la tackspeedul meu minunat...
      tibhar def plus jumulita
      gambler reflectoid 1,0
      dawei 388 D-1 ox

      Comentariu


      • #4
        O sa mai fac ceva probe cu Sun si pe Yasaka Ma Lin carbon si mai scriu. Si Sun-ul meu tot ala care nu e de vanzare.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          Blitz este o fata foarte buna,imi place mult.
          Xi En Ting-X828
          Pryde 30
          Calibra LT Sound

          Comentariu


          • #6
            Am testat si eu astazi o fata Galaxy Sun (modelul ieftin, care se gaseste la 13 USD pe http://ttnpp.com).
            Prima impresie e destul de buna. Chiar daca sare mingea din ea de 2-3 ori mai putin decat din Palio MacroEra la lovituri de intensitate egala, o vad ca o solutie buna pentru backhand. Astazi am obtinut prima victorie din 4 incercari cu un adversar greu, iar rezultatul se datoreaza in mare masura fetei Galaxy, care are un control bun si suficient spin. Pe un lemn Off+ cum e T11 merge bine, desi pare relativ lenta dupa acest prim test. Nu o vad potrivita pentru FH, dar poate-am s-o testez din pura curiozitate.
            Daca mi se vor schimba opiniile intre timp am sa le postez.
            Tudor
            Galaxy T11
            FH: Palio MacroEra
            BH: Galaxy Sun
            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

            Comentariu


            • #7
              Azi fac rost si de Galaxy Moon si am pus mana si pe Glaxy Mars V2.
              Le probez si scriu dupa.
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • #8
                Am dat intr-una din seri cu Moon.
                Este tare, sustine bine topspinul, preluarile sunt usor de facut, flip-urile merg ok. Topsheet-ul este cam inflexibil, daca il comparam cu Tenergy si de aici rezulta un spin mic la servicii, care sunt dezastru. Am servit cu aceeasi miscare cu Moon si cu Tenergy (cealalta fata a paletei) si Tenergy face de 2000 de ori mai mult spin. Orice fata decenta face mai mult spin ca Moon. Dar asta e doar la prima incercare. Este posibil ca fata sa se modifice dupa oarece utilizare si sa devina mai elastica. Astept momentul.
                Revin cu alte constatari.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X