Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Mizutani ZL off

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Mizutani ZL off

    Mi-as dorii foarte mult lemnul Mizutani ZL off dar cum este foarte scump vroiam sa va intreb ce lemne ar avea calitati asemanatoare bineinteles mai slabe dar asemanatoare ???

  • #2
    Lemnul ala este cu Zylon-Carbon. Gasesti un simt asemanator la "Timo Boll ZLC sau ALC", M. Maze Arilate -Carbon, Innerforce ZLC sau ALC, Tiomo Boll Spirit, etc.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      toate scumpe!
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • #4
        ALC, TBS, Maze, IN ALC sunt mult diferite de Mizutani si/sau ZLC, mai ales de IN ZLC. Mizutani pare un IN ZLC mai rapid, mai subtire, mai usor, parca o tara mai rigid si are capul mai mic cu 1-2 mm.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #5
          Eu iti recomand ceva mai all+ (din pacate nu stiu modele de lemne all+, dar poti sa te interesezi, sunt si mai ieftine) , nu cred ca nivelul tau de joc este asa ridicat incat sa doresti un lemn cu asa mare viteza.
          Ai nevoie de control si sa simti mingea, ori cu un lemn asa rapid e mai greu, depinde si de ce fete ai vrea sa pui pe el, dar in principiu ce vrei tu e mult prea rapid.
          Sfatul meu este urmatorul :
          Lemn ALL + Fete OFF
          Poti incerca de inceput o paleta de la George Coroian www.Pingpongshop.ro cu lemn chinezesc + 2 fete tot chinezesti, pentru inceput e exact ce ai nevoie.

          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X