Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Care pantofi sport sunt mai durabili?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Care pantofi sport sunt mai durabili?

    In special ma intereseaza partile laterale sa fie rezistente ,dar si talpa sa fie aderenta si rezistenta si ca pret pana in 250. Ma intereseaza fimele Donic,Butterfly si Asics,de exemplu: Donic Speedflex, Donic Waldner Flex,Asics Copero,BUTTERFLY SHOES RADIAL si nu numai, dar sa se gaseasca pe piata romaneasca.
    ---------- Post added 06 feb 11 at 12:33 ----------
    Nici o opinie?
    Blade:tb Spark fl
    FH: Butterfly Tenergy 05
    BH: Grip-s Europe

  • #2
    De la Adidas(desi nu l-ai trecut printre preferinte), NewTTenium si NewTTanglin se incadreaza in bugetul amintit pe www.andro.ro
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Salut Cezar! Folosesc de 3 ani aceeasi pereche de Yasaka MaLin Performance. Saptamanile trecute i-am luat la tenis de picior sperand sa-i rup o data ca m-am plictisit de ei! Piciorul "respira" bine (mai ales daca mergi la concursuri de vara de 15 ore-gen Amatur), sunt foarte usori, talpa are aderenta foarte buna, indiscutabil o alegere avizata.

      Comentariu


      • #4
        cu asics am scapat de durerile la articulatii
        timo boll zl
        tenergy fx

        Comentariu


        • #5
          Eu am luat brantul=talpa cu gel si o folosesc la Donic, efectul e miraculos.
          Asics sunt prea ingusti pentru piciorul meu. Nu-i cumparati fara proba.
          TsE

          Comentariu


          • #6
            Adidas NewTTenium II au fost prea ingusti pentru piciorul meu. Altfel, probabil ca sunt cea mai buna pereche de pantofi pentru tenis de masă. Cred ca e valabil pentru toata seria cu talpa respectiva (cu Adiprene).

            Acum am Mizuno, dar nu stiu sa zic modelul. Seamana cu astia. Foarte buni, calapodul bun, nu obosesti cu ei in picioare, aderenta buna si pe suprafete cu aderenta mica (gresie, ciment vopsit, mozaic, parchet laminat sau vopsit), cat si pe cele cu aderenta mare (Gerflor).
            Am mai avut:
            - Stiga Speedgrip - usori si foarte aderenti, dar nu sunt rezistenti si nu au suport pentru calcai.
            - Butterfly Radial EL - usori, aderenta buna, oarecare suport la calcai, rezistenti, calapod cam mic spre varf - poza aici
            - XPD 06845 - usori, aderenta buna, suport mic la calcai, calapod bun pentru picior lat, rezistenti, pret foarte bun - poza aici.
            - XPD 06503 - aproape identici cu Butterfly Radial EL, cu exceptia logo-ului, rezistenti, pret foarte bun - poza aici
            - Butterfly Radial ST - talpa tare, flexibilitate mica, suport slab la calcai, aderenta mica, calapod bun pentru piciorul lat, rezistenta - nu stiu, i-am folosit prea putin - poza aici

            Ce am mai vazut si mi-a placut, dar nu am incercat:

            - Butterfly Radial Win -
            - Butterfly Energy Force III - poza aici
            - Joola Court 08 - poza aici
            - seria Asics Gel Hunter si Hunter II si Asics Gel Blade
            - Donic Targa Flex II - poza aici
            - Donic Waldner Flex II - albi sau negri
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • #7
              acum am o pereche adidas,o pereche mizuno,dar am trei perechi asics
              timo boll zl
              tenergy fx

              Comentariu


              • #8
                Asics cu gelul lor, raman lideri mondiali la amortizare. Asics Copero sunt excelenti dar depasesc bugetul. Parerea mea este ca sunt superiori chiar si la Mizuno Wave medal sau Wave Drive, din care am avut si am inca.
                ---------- Post added 11 feb 11 at 22:43 ----------
                De asemenea Asics Gel Rocket 3 am avut si sunt f buni. Astia cred ca se incadreaza in buget.
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #9
                  (at)grasomega : pantofii aia carora nu le stii numele se numesc Mizuno Wave Delight. Am si eu o pereche si mi se par exceptionali la toate capitolele (aderenta, amortizare, ventilatie interioara; de rezistenta nu pot inca sa spun nimic pentru sunt luati numai de cateva luni...si o perioada atat de scurta nu e concludenta, dar oricum arata ca scosi din cutie - imi place sa-mi tin lucrurile curate )

                  PS : Mizuno Wave Delight e aproape varf de gama la Mizuno, singurii care le sunt net superiori, fiind Mizuno Wave Delight PRO, care din cate stiu este in momentul de fata pantoful sport oficial al nationalei Chinei (dar poate ma insel).

                  PPS : Singurul dezavantaj la Mizuno, din punctul meu de vedere --> Pretul relativ maricel, dar si asta e discutabil, pentru ca e vorba de genunchii nostri la mijloc
                  --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                  --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                  Comentariu


                  • #10
                    (at)Kobalt: stiu, dar nu sunt sigur ca in poza e 100% ceea ce am in picioare la antrenament

                    Vad ca lipseste poza la Radial Win - aici.
                    Pe astia i-as incerca urmatorii, ca au si un pret destul de ok, dar astept sa se rupa intai ceilalti.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #11
                      De unde se pot cumpara adidasii de la ASICS?
                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                        De unde se pot cumpara adidasii de la ASICS?
                        de pe ttsport.ro

                        Comentariu


                        • #13
                          www.comodo.ro au mostre cu marimea 42,5, dar si serie. Preturi de preturi. Atentie la marime...adaugati 1.
                          TsE

                          Comentariu


                          • #14
                            ce parere aveti de bty energy force III shoes ?
                            FH: Tenergy 05 2.1mm
                            BLADE: Timo Boll Spirit off
                            BH: Yasaka Rakza 7 soft max
                            www.ecosystem.com.ro

                            Comentariu


                            • #15
                              nu stiu de ce dar asisc inca nu m-a dat pe spate (si am avut vreo 2 perechi))).....poate erau doskite.......prefer totusi nike si adidas.......nu modelele cu plastic)).....
                              blade:
                              fh:
                              bh:

                              Comentariu


                              • #16
                                as vrea sa-mi iau bty energy force III si nu stiu cat sunt de buni(pretul este destul de mare dar pt. genunchi faci aproape orice) daca cineva a purtat asa ceva il rog sa ma ajute cu o parere cu un sfat
                                FH: Tenergy 05 2.1mm
                                BLADE: Timo Boll Spirit off
                                BH: Yasaka Rakza 7 soft max
                                www.ecosystem.com.ro

                                Comentariu


                                • #17
                                  Energy Force III sunt produsi in colaborare cu Asics, sunt cu gel, proababil ca sunt foarte buni. Ar fi si cazul, daca ne uitam la pret.
                                  Blog de tenis de masă

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    yasaka, nittaku, adidas
                                    sfaturi alegerea corecta a unei perechi de pantofi sport pentru tenis de masă.
                                    http://www.youtube.com/watch?v=22PE8FYRQ38
                                    Zuma

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de grasomega Vezi post
                                      Energy Force III sunt produsi in colaborare cu Asics, sunt cu gel, proababil ca sunt foarte buni. Ar fi si cazul, daca ne uitam la pret.
                                      multumesc intradevar pretul este destul de mare si n-as vrea sa risc , mai astept poate o fi cineva care a luat si-o sa-si dea cu parerea
                                      FH: Tenergy 05 2.1mm
                                      BLADE: Timo Boll Spirit off
                                      BH: Yasaka Rakza 7 soft max
                                      www.ecosystem.com.ro

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        SAlut!! Deaspre Donic Speed Flex ce parare aveti sunt buni de ceva?
                                        Fh: Rakza X
                                        Blade: Bty Innerforce ULC
                                        Bh: Rakza X Soft

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X