Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Butterfly Balsa Carbo X5 versus JOOLA Wing Medium

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Butterfly Balsa Carbo X5 versus JOOLA Wing Medium

    Sunt foarte nehotarat ce lemn sa aleg dintre astea doua. Care e mai buna la spin. Poate imi spune cineva daca a avut vreunul din ele si cum se comporta. Eu am avut Joola Carbon dar n-am fost multumit deloc de el....rapid si necontrolabil. Imi trebuie totusi un pic de viteza dar si control.

  • #2
    Chiar nimeni?....Nimic?

    Comentariu


    • #3
      din ce am inteles eu... si nu a fost o singura persoana care mi-a zis asta... Bty-ul balsa carbo x5 este foarte necontrolabil...
      Blade : Donic Waldner Black Devil CB
      FH : Donic BlueFire M3 MAX
      BH : Donic BlueFire M3 2.0

      Comentariu


      • #4
        f necontrolabil.....dar mi s-a parut super......o sa imi iau altul.....
        blade:
        fh:
        bh:

        Comentariu


        • #5
          eu sunt multumit de BALSA CARBO X5,problema e ca lemnele n-au spin, (insa sunt lemne cu spini)

          Comentariu


          • #6
            Joola Wing medium este un lemn excelent, cu maxim de control posibil pentru viteza pe care o are. Balsa Carbo X5 este mai rapid si cu alt simt, mai precis as spune ca are un dwell time mai mic. Nici pe departe X5 nu e un lemn slab, dar pentru ca reclamati "viteza si control", va recomand "Wing Medium" .
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              merg pe balsa carbo x5 deoarece este un lemn cu care joci aproape cat si la distanta medie de masa , este un lemn usor ceea ce ii confera si un control bun iar la partea cu spinu se comporta foarte bine cat si la un atac in forta !

              Comentariu


              • #8
                Sa vedem pe ce o sa "mearga" Necro76.
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #9
                  Am avut ambele lemne, intr-adevar X5 e mai rapid dar joola mi-a lasat impresia ca este prea lent la unele lovituri, mai ales de la semidistanta, dar asta depinde si de ce tehnica a loviturii ai. Eu cred ca X5 este un lemn cu doua clase peste lemnul Joola mai ales ca mie nu mi s-a parut deloc ca este un lemn necontrolabil! Nu cred ca este depasit la capitolul viteza-control decat de Timo Boll ZLF!
                  Blade-Darker speed 90
                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                  Bh- Testing

                  Comentariu


                  • #10
                    Multumesc frumos pentru sfaturi. Am sa merg pe Bals Carbo x5. Am jucat intre timp cu asa ceva , avea fete yasaka pride 30...si m-i sa parut foarte bun. Are viteza si control exact cum imi place.....acuma ramane de vazut cu ce fete o sa-l "imperechez". Eu am deocamdata joola express x soft....bunicele as zice. Cineva mi-a recomandat DHS Huricane Neo 3.

                    Comentariu


                    • #11
                      Nu merge hurricane neo 3 pe lemnul x5! Deloc! Am incercat eu asa ceva si pur si simplu e prea dur buretele lui hurricane pe acest lemn! Cred ca ar merge mai bine fete usoare cu burete moale cu spin mult, gen vega europe.
                      Blade-Darker speed 90
                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                      Bh- Testing

                      Comentariu


                      • #12
                        Are dreptate Daniel, H3 NEO nu merge deloc pe lemne cu carbon . Eu am jucat 1 luna cu aceasta fata pe ALC si nu m-am putut obisnui cu duritatea prea mare. Acum am mutat-o pe Clipper si merge mult mai bine.
                        Am jucat putin cu Vega Europe pe X5 si mi s-a parut o combinatie foarte resita. Mai intai incearca fetele tale pe X5 si vezi daca iti plac.
                        Stiga Clipper Wood
                        FH: DHS Hurricane 3 NEO
                        BH: Donic Coppa Platin

                        Lipici: Tear Mender

                        Comentariu


                        • #13
                          si eu am lemn balsa carbon, nu x5, ci Donic Black Devil... si pot sa-ti spun ca in combinatie cu niste fete mai moi, gen acuda s2,s3 sau baracuda big slam.. se comporta foarte bine...
                          Blade : Donic Waldner Black Devil CB
                          FH : Donic BlueFire M3 MAX
                          BH : Donic BlueFire M3 2.0

                          Comentariu


                          • #14
                            am balsa carbo x5 de aproximativ 8, 9 luni parere mea este ca e un lemn acceptabil care poti juca si de langa masa si la semi distanta , dar sa pui pe el niste fete pe care sa le domine gen sriver ,bryce , am pe lemn tenergy 64 si 05 fx am inceput sa ma obisnuiesc , chiar daca nu mai am un control ridicat am viteza si spin, cred ca depinde de miscari si de antrenament , urmatorul lemn care o sa il iau o sa fie nitaku septear si o sa pun tenergyurile sa vad cum ma simt cu el.
                            Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                            Fh : Butterfly bryce
                            Bh : Butterfly bryce

                            Comentariu


                            • #15
                              Topicul se poate inchide. Am ales Balsa Carbo X5.

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X