Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

repar lemne rupte de la maner- si cosmetizare

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Danut dupa cum vad lemnele celor din Zalău mai ca imi e frica sa vin sambata la concurs.. daca ne bat colegii din Zalău cu.... paletele.... ))
    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

    Comentariu


    • stai adisoru linistit ca baetii de la zalau sunt pasnici doar ca sau antamplat cateva acci dente dea lungul vremii
      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

      Comentariu


      • Multumesc Dr. Alehandro, inca un bolnav vindecat cu succes!
        Am primit lemnul reparat si arata mai bine decat atunci cand l-am cumparat.

        Comentariu


        • cu placere dl dan sa al folositi cu succes!
          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

          Comentariu


          • am primit si lemnele de la sighet !arata rupteee
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

            Comentariu



            • - - - Actualizat - - -
              cam atat am putut face pt lemnul dlui Marta gheorghe !! alias drukerul sper sa va placa !! succes !
              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

              Comentariu


              • multam fain d-le Dan...astept sa-l primesc sa vad cum merge acum...)
                BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                Comentariu


                • cat ma costa un furnir exterior?...am un tibhar defense plus si am o taietura pe o fata cat aproape toata lama...1 cm de o parte si de alta a taieturii, furnirul exterior este desprins...vreau inlocuirea stratului exterior ( cred ca e limba ) cu un alt strat asemanator (joc aparare)...ce esente ai si ce-mi recomanzi?
                  tibhar def plus jumulita
                  gambler reflectoid 1,0
                  dawei 388 D-1 ox

                  Comentariu


                  • pt ava putea da un raspuns corect trebuie sa vad lemnul sau niste poze clare dupa care va voi da mai multe detalii ! multumesc !
                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                    Comentariu


                    • D-le Alehandro, sa stiti ca nu sunt multumit de lemele facute...sunt chiar INCANTAT ! Ce mi-ati aratat din poze si explicat sa stiti ca nu este real...)...LEMNELE chiar au iesit ca si noi...daca avea culoarea ca si originalul puteam sa jur ca n-a fost umblat la lemn niciodata...Am toata stima pentru dv-stra si va multumesc din suflet pentru ce mi-ati creat...Il recomand pe d-nul Alehandro si pot spune sincer ca este "The BEST" in acest domeniu...Sanatate si Numai Bine!
                      Lemnul a fost rupt de nou(dupa primul antrenament ) si lipit de altcineva...asa arata inainte:

                      asa arata acum :
                      BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                      "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                      Comentariu


                      • Salut Danut , azi am pus coletul la posta cu Balsa X5 cu manerul fisurat + rasina .

                        Dan Comsa , Sibiu
                        blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

                        Comentariu


                        • ok astept coletul !! multumesc !
                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                          Comentariu


                          • Postat în original de dan comsa Vezi post
                            Salut Danut , azi am pus coletul la posta cu Balsa X5 cu manerul fisurat + rasina .

                            Dan Comsa , Sibiu
                            va sal !! maine va trimit lemnul x5 cu miezul schimbat total sa mi spuneti cum vi se pare ca sare dupa schimbarea miezului de balsa original! cu noul miez de balsa standard !! si lipit cu rassini !!
                            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                            Comentariu


                            • merci mult pt.cosmetizarea lemnului KILLERSPIN.mana de meserias se vede,posesorul lemnului este foarte multumit.spor la treaba.

                              Comentariu


                              • Postat în original de alehandro Vezi post
                                va sal !! maine va trimit lemnul x5 cu miezul schimbat total sa mi spuneti cum vi se pare ca sare dupa schimbarea miezului de balsa original! cu noul miez de balsa standard !! si lipit cu rassini !!
                                salut , multumesc !! sambata 22.09.2012 la concursul B din Sibiu o sa avem timp sa o testam !! O sa pun un mic review aici .
                                blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

                                Comentariu


                                • Buna ziua:
                                  Am acest lemn http://www.donic.de/index.php?screen...reeNodeID=1402
                                  Este un lemn excelent pentru control, din pacate atunci cand un jucator mai profi decat mine a dat cu el mi-a spus ca e rupt!
                                  Si intr-adevar are o fisura aproape care nu se vede langa maner.
                                  As dori sa reparati si tunati acest lemn si sa-l transformati intr-un lemn cu urmatoarele caracteristici:
                                  -greutate maxima 90 gr
                                  -FH OFF sau OFF- dar cu destul control pentru a da topspin
                                  -BH sa fie cat mai mult control
                                  As dori daca se poate sa pastrati manerul de la lemn original, care este scobit pe dinauntru si este anatomic.
                                  Va rog sa-mi comunicati cat ar costa reparatia aici sau pe privat si eu o sa pun lemnul la posta apoi.
                                  Multumesc si astept rasp dvoastra!!!
                                  Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                                  FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                                  BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                                  Comentariu


                                  • aveti mp!
                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                    Comentariu



                                    • Asa arata posibilul pacient!
                                      Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                                      FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                                      BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                                      Comentariu


                                      • va sal ! reparatia de la maner se face garantat pretul e cel din prima pagina 40 ron !! daca doriti transformarea lui intrun lemn combi atunci pt bakhand va recomand un strat de pluta si un furnir de mahon ! in fine toata operatia va ajunge undeva la 90 =100 ron si nu stiu daca merita !! dar daca doriti va pot rezolva cu placere lemnul !! pot sa va mai ofer la 100 ron un lemn nou nout danuniversal combi !!
                                        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                        Comentariu


                                        • Multumesc de raspuns. O sa pun la posta lemnul probabil saptamana viitoare si ma gandesc daca vreau si reparat sau si tunat un pic.
                                          Deocamdata mai trebuie sa joc un pic cu el, chiar asa si rupt are un control extraordinar.
                                          Cand pun coletul la posta o sa va sun sa discutam.
                                          Succes in continuare!
                                          - - - Actualizat - - -
                                          Am pus astazi la posta lemnul Donic Appelgreen Allplay astazi.
                                          Va rog sa-mi trimiteti pm cand il primiti si va uitati la el ca sa discutam despre reparatie.
                                          Am jucat ieri cu el, si desi fisura aproape ca nu se observa, se simte ca lemnul nu mai are putere. Cu o fata chinezeasca mingea nu sarea aproape deloc, probabil ca toata energia loviturii se pierde prin zona de ruptura.
                                          In schimb cand am pus fata pe un lemn ok mergea foarte bine.
                                          Eu as dori in principiu sa inlocuiti lama in zona in care este fisura integral. Dar dvoastra o sa stiti mai bine in momentul in care il aveti in mana.
                                          Astept sa ajunga. O zi buna pana atunci.
                                          Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                                          FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                                          BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                                          Comentariu


                                          • Salutare
                                            Am un lemn Bfy Keyshot light care a fost rupt de la maner, dar a fost rupt doar stratul de lemn din mijloc, furnirul de suprafata nefiind crapat. L-am "indoit" putin si i-am pus in "crapatura" cyanoacrilat de la Den Braven...din pacate nu am fost atent si a ramas lipit cu manerul deviat de la planul suprafetei de joc.
                                            Va intreb daca se poate repara, dar fara a taia si schimba furnirul de suprafata...si cat ar costa "operatia"...
                                            Multumesc
                                            Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                            Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                            Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                            Comentariu


                                            • nu stiu ce sa zic ar trebui sa al vad ca sa pot da un raspuns concret !!
                                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                              Comentariu


                                              • Adaug aici cateva foto cu "bolnavul"...
                                                - - - Actualizat - - -
                                                din pacate nu pot incarca pozele..
                                                ma tot redirectioneaza catre primul post al subiectului si ramane blocat acolo..
                                                mai incerc..
                                                - - - Actualizat - - -
                                                ...sau trimit lemnul si vezi ce poti face?
                                                - - - Actualizat - - -
                                                Am schimbat si browserul, si locul de unde se incarca pozele....de pe o memorie externa sau de pe hard-disk...tot degeaba...
                                                poate maine o sa mearga...sau....il trimit?
                                                - - - Actualizat - - -
                                                O adresa de mail unde sa trimit pozele?
                                                - - - Actualizat - - -
                                                Am vazut in primul post...trimit acum pozele pe adresa de mail..
                                                - - - Actualizat - - -
                                                trimis foto pe mail...
                                                Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                                Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                                Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                                Comentariu


                                                • de obicei pozele trebuie redimensionate la dim mai mici si apoi urmati pasii dati de clau in topicul cu postare poze pe forum !
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  am vazut pozele dar nu le pot apropia sa vad in detaliu ! insa daca al trimiteti la mine cand al primesc va spun sigur ce se poate face !!
                                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                  Comentariu


                                                  • O sa trimit maine lemnul prin posta...apoi astept sa vad ce se poate face...tel. 0735.77.66.73 Gabi
                                                    - - - Actualizat - - -
                                                    Am mai postat poze pe forum, cu redimensionarea foto...sau nu... asa ca nu asta era problema...probabil altele erau cauzele...ma rog, nu mai conteaza.
                                                    Vorbim dupa ce ajunge lemnul sa-l vedeti...poate se poate face ceva...
                                                    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                                    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                                    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X