Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pro tour german open 2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pro tour german open 2011

    A inceput open-ul GERMAN,se desfasoara intre 23-27 februarie.
    cei ce vor sa vizioneze http://www.ittf.com/ittv/
    ---------- Post added 23-Feb-2011 at 14:23 ----------
    din cate am vazut avem in calificari la baieti:SOCZ HUNOR,FILIMON ANDREI,IONESCU OVIDIU,PETRESCU ALEXANDRU si DADECHIN EVGHENI
    la fete deja DANIELA DODEAN si ELISABETA SAMARA sunt pe tabloul principal,iar in calificari doar IULIA NECULA
    succese la toti
    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
    FH - TENERGY 64
    BH - XIOM VEGA EUROPE

  • #2
    cunoaște cineva programul?
    0766284707

    Comentariu


    • #3
      http://www.ittf.com/competitions/_gr...tition_ID=2013

      Comentariu


      • #4
        Are cineva Link cu transmisia live? M-am uitat pe ITTF si nu m-am prins unde naiba e playerul ala
        Timo Boll ALC
        FH: DHS 3 NEO 2.2
        BH: DHS 3 NEO 2.2

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de filoteanuadrian Vezi post
          Are cineva Link cu transmisia live? M-am uitat pe ITTF si nu m-am prins unde naiba e playerul ala
          Uite aici.
          http://cdn.laola1.tv/ittf/iframe/menu_1.html#

          Comentariu


          • #6
            Un Meci Extraordinar foarte strans: Timo Boll-Ma Lin 4-2

            Comentariu


            • #7
              Semifinala foarte frumoasa in setul 5 Timo B. a avut 2 mingi de meci ,dar a reusit in cel deal 6-lea .
              Sa vedem ce va face in finala .
              ---------- Post added 27-Feb-2011 at 13:29 ----------
              Postat în original de Codrin Boar Vezi post
              Un Meci Extraordinar foarte strans: Timo Boll-Ma Lin 4-2
              A doua semifinala WANG HAO / ZANG JIKE
              ---------- Post added 27-Feb-2011 at 14:05 ----------
              Postat în original de Antal Denes Vezi post
              Semifinala foarte frumoasa in setul 5 Timo B. a avut 2 mingi de meci ,dar a reusit in cel deal 6-lea .
              Sa vedem ce va face in finala .

              ---------- Post added 27-Feb-2011 at 13:29 ----------



              A doua semifinala WANG HAO / ZANG JIKE
              1/4
              ---------- Post added 27-Feb-2011 at 16:17 ----------
              Incepe finala !

              Comentariu


              • #8
                inceput greu al lui Boll....0-2
                ---------- Post added 27-Feb-2011 at 16:43 ----------
                Postat în original de victorache Vezi post
                inceput greu al lui Boll....0-2
                0-3
                BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                FH - TENERGY 64
                BH - XIOM VEGA EUROPE

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de antal denes Vezi post
                  semifinala foarte frumoasa in setul 5 timo b. A avut 2 mingi de meci ,dar a reusit in cel deal 6-lea .
                  Sa vedem ce va face in finala .

                  ---------- post added 27-feb-2011 at 13:29 ----------



                  a doua semifinala wang hao / zang jike

                  ---------- post added 27-feb-2011 at 14:05 ----------

                  1/4

                  ---------- post added 27-feb-2011 at 16:17 ----------

                  incepe finala !
                  zang j. - boll t. 4 / 0

                  Comentariu


                  • #10
                    0-4...nici nu a clipit,parerea mea,in fata lui Zhang Jike
                    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                    FH - TENERGY 64
                    BH - XIOM VEGA EUROPE

                    Comentariu


                    • #11
                      mie mi s-a parut ca Zhang a avut o viteza in plus fata de Timo...poate cei 6 ani in plus isi spun cuvantul...
                      TB ZLF - T05 / T05

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de remusashi Vezi post
                        mie mi s-a parut ca Zhang a avut o viteza in plus fata de Timo...poate cei 6 ani in plus isi spun cuvantul...
                        La acest turneu priza europeana a dominat priza asiatica .

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de remusashi Vezi post
                          mie mi s-a parut ca Zhang a avut o viteza in plus fata de Timo...poate cei 6 ani in plus isi spun cuvantul...
                          Senzatia mea este ca deja e vremea urmatoarelor generatii ( XU XIN si ZHANG JIKE fiind exponentiali).Doar experienta vasta celor din garda veche mai face ca sa mai urce mai sus de semifinale la un astfel de nivel.Sunt convins ca,daca participa si XU si era pe cealalta parte a tabloului cei doi(XU XIN si ZHANG JIKE) se gaseau in finala fara probleme.
                          BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                          FH - TENERGY 64
                          BH - XIOM VEGA EUROPE

                          Comentariu


                          • #14
                            Mda ... cred ca noi cei care am fost acolo si am vazut turneul pe viu putem adauga cate ceva.
                            Zhang Jike a jucat excelent duminica si contra lui Wang Hao si contra lui Boll. Timo insa a parut o idee apasat de presiunea publicului sau poate pur si simplu a ramas un pic fara suflu dupa traseul de pana in finala, in cele 3 meciuri precedente Boll a avut o mare doza de noroc si aici ma refer la tusuri si neturi in momentele cheie ale meciurilor si era inevitabil ca la un moment dat sa se termine.
                            Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                            FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                            BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                            Comentariu


                            • #15
                              Ar fi interesante ceva pareri,impresii,poze de la amaturistii care au urmarit live aceasta competitie
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de cata_60 Vezi post
                                Ar fi interesante ceva pareri,impresii,poze de la amaturistii care au urmarit live aceasta competitie
                                La fel ar fi sa ne spuna despre mesele adidas pe care s-a jucat acest turneu ,ca dor le-au vazut .

                                Comentariu


                                • #17
                                  Iti schimbi putin viziunea despre tenis cand vezi un meci live de tenis avandu-i ca protagonisti pe MA LIN - RYU SEUN MIN , WANG HAO - WANG LI QIN , BOLL - Zhang Jike. Cele mai frumoase schimburi dupa parerea mea au fost in meciul dintre Ma Lin si Ryu, topspinuri si retopspinuri executate cu o viteza si precizie de ramaneai cu gura cascata. In finala am vazut un Boll clar depasit de jocul perfect al lui zhang jike, o lovitura de rever de pe masa absolut incredibila cum nu am mai vazut. Desi in timpul meciului tipam de nebun si il sustineam pe TIMO am regretat pe urma cand am vazut ca dupa terminarea meciului a iesit din sala si nu a dat nici macar un autograf ( erau cam vreo 20 de persoane care il asteptau si el a trecut prin ei ca si cum nu ar fi fost acolo). M-a impresionat si batranul Saive, care la varsta lui a facut niste meciuri incredibile, o miscare la masa si niste retopspinuri superbe.

                                  La fete m-a impresionat castigatoarea , GUO YAN, cred ca ar putea sa bata lejer multi baieti buni. Un joc de pe masa si o precizie aproape de perfectiune. Am vazut si o aparatoare din china WU, super tare pustoaica, putin atipica ca si joc insa f spectaculoasa. Si Samara a jucat bine, am sustinut-o in meciul pe care l-a castigat in fata unei asiatice ( nu mai stiu numele ei).

                                  Oricum CHINA va domina clar in continuare multi ani tenisul de masa. Sunt prea buni, prea rapizi, prea seriosi si dornici de victorie.

                                  Sala unde s-a desfasurat acest turneu a fost superba, un MONSTRU de sala care a fost infiintata in 86 din ce-am retinut eu. Tot in incinta acestui monstru era o sala mare cu mese de tenis de masă pt cei care vroaiau sa joace, si bineinteles firmele de tenis de masă cu tot felul de materiale. M-a surprins placut pretul mai multor materiale care era cu mult sub ce se gaseste la noi pe anumite site-uri interne ( nu dau nume ca nu are rost , pot da insa cateva exemple , tricou de la butterfly care la noi e 135 ron ei il vindeau cu 15 euro, ciorapi joola la 5 euro 5 perechi , tibhar la 3 euro 2 perechi, sort joola la noi 100 ron la ei 5 euro , tenesi tibhar la 9 euro ...si multe altele...). La fețe pretul era cam acelasi ca la noi.

                                  Dortmund ca oras nu mi-a placut, un orash rece, lipsit de culoare, FEMEI INGROZITOR DE URATE, INTERNET F SCUMP ( 8 euro 1 ora de wirless)

                                  Per total a fost super frumos, o experienta care dupa cum am mai spus iti schimba putin viziunea despre tenis, si pe care sper s-o mai repetam cand o sa mai avem ocazia.( dar nu in Germania )

                                  O seara buna !
                                  Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Zhang Jike l-a batut din nou pe Boll la meciul Europa-Asia. E evident ca momentan Boll nu are raspuns la reverul de pe masa al lui Zhang si mai trebuie sa lucreze si la preluare. E drept ca Boll a reusit sa castige un set, dar Zhang a dominat destul de clar meciul.

                                    A fost frumos sa vedem "vechea garda" la lucru, adica Liqin Wang si Ma Lin, Wang Hao e undeva intre, desi nici el nu mai e la prima tinerete. Ma Lin si Ryu Seung Min au oferit un super spectacol la scurt-scurt, priza ii ajuta si amandoi au o vasta experienta, iar cand apare o sansa forta loviturilor este pur si simplu impresionanta. Ma Lin a salvat 4 mingi de meci cu Chen Qi, revenind spectaculos de la 10-6, dar se simte ca este la limita dpdv fizic, sunt momente cand pur si simplu pentru 2-3 puncte dispare din joc si este doar pasiv.

                                    Lucian ar trebui sa posteze macar o parte din pozele facute, a fost o experienta foarte frumoasa si pot sa spun cu o oarecare certitudine ca o sa mai vedem si alte turnee pe viu
                                    Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                    FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                    BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Dedicatie pentru Alex, lovitura de rever de pe masa a lui Zhang Jike (executata din zona de forehand
                                      la min 2:12

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Prin noiembrie am deschis un topic pe sectiunea Antrenamente chiar despre aceasta lovitura a lui Zhang Jike,considerata inovativa.A fost imediat catalogata drept total ineficienta de unul din "expertii" care se pricep la toate de pe forumul asta.Rofl!
                                        of all the things i lost i miss my mind the most

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Nici eu si nici Alex nu ne referim la "flipul" pe care il face Zhang la preluare sau din scurt. Ne referim la [re]topspinul de pe masa sau de foarte aproape de masa cu reverul sau si mai precis la o serie de 2-4 astfel de lovituri, terminata uneori cu schimbare de directie.

                                          Au fost puncte cand Boll a initiat cu topspin moale din FH in reverul lui Zhang, iar acesta a replicat cu retopsin, Boll la fel, dar din cauza vitezei nu a putut imprima foarte multa forta si Zhang da inca un retopspin, mai puternic decat primul cu care castiga punctul .... sau Boll returneaza la fel si Zhang da retopspin in linie, iar Boll e masca.

                                          Acest fapt ii permite lui Zhang Jike sa serveasca un pic mai lung iar Boll e obligat fie sa returneze lung, fie sa intre in genul de punct descris mai sus, fie sa gaseasca o continuare mai riscanta ... sa forteze lovitura, sa incerce extra sau linie sau sa incerce totusi sa returneze scurt. Nu cred ca Jike serveste mai bine ca Ma Lin si totusi Boll a fost mai deranjat la preluare de primul.

                                          Samsonov nu a fost atat de deranjat de acest rever ca Boll, Vladi are probabil unul dintre cele mai bune blocuri de rever din lume, dar in momentul in care blochezi si nu dai topspin Zhang are timp uneori sa se intoarca si sa dea cu FH si atunci punctul e cam spre el.
                                          Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                          FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                          BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Vreo 7-8 zile am fost si noi p-acolo...Am vreo douajdamii de poze dar vad ca nu se pot posta. Asta e...

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de amedeo Vezi post
                                              Vreo 7-8 zile am fost si noi p-acolo...Am vreo douajdamii de poze dar vad ca nu se pot posta. Asta e...

                                              nici macar 2-3000 Amedeo?...ia forteaza-te un pic,sigur iti iese
                                              BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                              FH - TENERGY 64
                                              BH - XIOM VEGA EUROPE

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Zhang Jike - Backhand topspin above the table
                                                http://www.butterfly-world.com/index.php?id=514&L=1
                                                ---------- Post added 08-Mar-2011 at 13:55 ----------
                                                Backhand topspin above the table - Versiunea Ma Long

                                                Min 37:37

                                                Comentariu

                                                Who has read this thread:
                                                Procesare...
                                                X