Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calificari WTTC Roterrdam 2011 CHINA

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Calificari WTTC Roterrdam 2011 CHINA

    In China se desfasoara(poate s-au terminat intre timp) o serie de calificari pt WTTC 2011,participa toti jucatorii de top de la ei. Toate meciurile vazute de mine au fost de un nivel exceptional care nu se prea compara cu ce se joaca in Europa.Meciul Ma Lin-Ma Long a durat 1h,a fost nemaipomenit.Am vazut ,in meciul Ma Lin-Xu Xin,la scorul de 1-0 si 10-9 pt Ma Lin,un retopspin sidespin dat de Xu Xin care m-a lasat bouche bee.S.a.m.d.
    Meciurile integrale le puteti viziona pe Youtube fiind postate de userul Janus1000,calitatea e foarte buna.Grabiti-va,administratorii Youtube le vor sterge probabil de indata ce vre-o televiziune va depune plangere
    of all the things i lost i miss my mind the most

  • #2
    Cam asta e tenisul adevarat. Din pacate, pentru noi europenii, viteza lor de reactie si stilul de joc ne uimeste pur si simplu.
    Cred ca vor ramane pe youtube, deoarece userul janus1000 multumeste cctv, ca si cum ar fi fost de acord cu postarea lor.
    http://www.youtube.com/user/janus1000

    Comentariu


    • #3
      Mi s-a prut mie sau Ma Long are Timo Boll ALC in mina? Ala cu minerul albastru ...
      ---------- Post added 09-Mar-2011 at 00:09 ----------
      Pe la minutul 2:54 ... nu e Timo Boll ALC?
      Timo Boll ALC
      FH: DHS 3 NEO 2.2
      BH: DHS 3 NEO 2.2

      Comentariu


      • #4
        M-ar interesa orientativ costul unei excursii city-break la Rotterdam,vineri-duminica 13-15 mai 2011,cu bilete incluse la WTTC.Banuiesc ca exista deja persoane care au inceput demersuri in acest sens
        of all the things i lost i miss my mind the most

        Comentariu


        • #5
          Buna dimineata!Mai usor gasiti city-break la Amsterdam si de acolo sa luati trenul pana la Rotterdam,sunt aprox 60-70 km,m-am uitat eu pe google map
          ---------- Post added 10-Mar-2011 at 08:34 ----------
          240 eur cu tarom
          Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
          "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

          Comentariu


          • #6
            Prices per day, excl. shipping and administration costs

            Su 8 until We 11 May - €12,50

            Thu 12 until Su 15 May, 1st ring - €30,

            Thu 12 until Su 15 May, 2nd ring - €23

            Asadar biletele pentru 13-15 mai costa 90€ pentru zona 1 si 69€ pentru zona 2.

            La capitolul deplasari se poate opta pentru Wizz-Air care are o superoferta pe ruta Baneasa - Bruxelles Charleroi: Plecare joi de pe Baneasa la ora 17.10 si intoarcere duminica la ora 19.25. Pret total dus-intors: 270 lei cu plata prin transfer bancar sau 290 lei la plata cu cardul.
            Mai trebuie luat in calcul trenul de la Bruxelles la Rotterdam, aproximativ 30€.
            In ceea ce priveste cazare si masa cred ca un buget minim este de 70 euro/zi cazare + 3 mese.

            Asadar, un cost MINIM ajunge la: 70/90€ bilete WTTC+ 70€ avion + 30€ tren + €210€ cazare si masa = 380/400€
            Ultima editare de Sorin Botirca; 10.mar.2011, 09:43.
            www.clubarena08.ro

            Comentariu


            • #7
              biletele WTTC de unde se pot cumpara?
              Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
              "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de filoteanuadrian Vezi post
                Mi s-a prut mie sau Ma Long are Timo Boll ALC in mina? Ala cu minerul albastru ...
                ---------- Post added 09-Mar-2011 at 00:09 ----------
                Pe la minutul 2:54 ... nu e Timo Boll ALC?

                Asa este. In meciul cu Ma Lin se vede clar aproximativ in minutul 3 ca Ma long are lemn Timo Boll ALC
                Andro Rasanter 48
                Butterfly Timo ALC
                Andro Rasanter 48​

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de jhon Vezi post
                  biletele WTTC de unde se pot cumpara?
                  www.2011wttc.com
                  www.clubarena08.ro

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                    Multumesc
                    Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                    "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                    Comentariu


                    • #11
                      Nu te poti intoarce duminica. Tre sa fi la aeroport la 18:00, dar de la Rotterdam pana la Eindhoven, de unde zboara Wizzair mai pierzi o gramada si nu cred ca mai apuci sa vezi finalele.
                      In plus, la costul excursiei trebuie pus eventual si un bagaj de cala la intoarcere, foarte probabil cum a fost si la German Open majoritatea firmelor vor avea standuri cu produse la preturi care sigur o sa-ti faca cu ochiul si pana la urma tot cumperi cate ceva.
                      Planul pe care l-am facut e pentru 4 persoane sa plece marti 10 mai si sa se intoarca pe 17 mai. In aeroport in Eindhoven se inchiriaza o masina (se preia masina deja rezervata) care inseamna in jur de 250-270 euro. Cazarea se va face la 15-30 km de oras, camerele costa in jur de 400 euro pt aceasta perioada. In total te duci cam la 550-600 de euro de persoana, dar daca ai ceva bani de investit in echipament iti scoti cu siguranta o parte maricica din costuri, in plus luni ai o zi intreaga sa mai vizitezi cate ceva, poti sa te duci pana in Amsterdam de exemplu.
                      Daca te cazezi in oras cea mai ieftina camera pt 1 saptamana am gasit-o la peste 500 euro ... in plus la banii astia sigur nu e langa sala si mai tre sa platesti taxiul sau transportul in comun. Una din lectiile invatate in deplasarea la dortmund la German Open a fost asa : CAR = GOOD. Numai la taxi cred ca am dat aproape 10 euro / persoana / zi si vreo 2 drumuri le-am facut pe jos. De banii astia iti inchiriezi masina, ce te costa in plus e benzina, dar impartind la 4 oameni mai mult de 5 euro pe zi nu are cum sa iasa de persoana oricat te-ai invarti.
                      Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                      FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                      BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de acidutzu Vezi post

                        Asa este. In meciul cu Ma Lin se vede clar aproximativ in minutul 3 ca Ma long are lemn Timo Boll ALC
                        da , este sigur ALC

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de gaby81 Vezi post
                          da , este sigur ALC
                          Nici 2 saptamani nu au trecut de cand mi-am luat un TB ALC si hop si Ma Long asta si-a luat si el. De multe ori mi se intampla ca jucatorii de top sa se ia dupa mine... Red face
                          Andro Rasanter 48
                          Butterfly Timo ALC
                          Andro Rasanter 48​

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de cata_60 Vezi post
                            In China se desfasoara(poate s-au terminat intre timp) o serie de calificari pt WTTC 2011,participa toti jucatorii de top de la ei. Toate meciurile vazute de mine au fost de un nivel exceptional care nu se prea compara cu ce se joaca in Europa.Meciul Ma Lin-Ma Long a durat 1h,a fost nemaipomenit.Am vazut ,in meciul Ma Lin-Xu Xin,la scorul de 1-0 si 10-9 pt Ma Lin,un retopspin sidespin dat de Xu Xin care m-a lasat bouche bee.S.a.m.d.
                            Meciurile integrale le puteti viziona pe Youtube fiind postate de userul Janus1000,calitatea e foarte buna.Grabiti-va,administratorii Youtube le vor sterge probabil de indata ce vre-o televiziune va depune plangere
                            Si cine s-a calificat?

                            Comentariu


                            • #15
                              Zhang 4-1 in finala cu Ma Lin(care i-a batut ,pe rand,pe Xu Xin si Ma Long)
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • #16
                                Ok, merci.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                  A reusit cineva sa cumpere bilete? Am incercat de cateva ori dar ma blocheaza atunci cand trebuie sa aleg locurile!
                                  Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                                  "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X