Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

balada amaturistului

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • mersi beaucoup, monsieur zedler!
    sa vedem, poate pâna la craciun am noroc și mai citesc doi oameni noua creație :P

    Comentariu


    • Adevar grait-ai : ,,Ca nici un premiu n-are pret, mai mult ca omul cel glumet ! "

      Multumim frumos pentru urari ! Sarbatori fericite !

      Comentariu


      • Multumiri...si Sarbatori fericite !

        Maestre, plecaciune

        Nu pot sa fiu decat magulit de faptul ca ai raspuns asa de prompt provocarii lansate.
        Esti o... incantare...si esti mare... Dar ma opresc cu laudele pe care,sincer,le meriti cu prisosinta. Las si pe altii sa faca aprecieri...
        Pe mine unul m-ai convins. Usurinta cu care manevrezi versul este un dar, deloc la indemana oricui. Si pentru asta trebuie si merita sa fi fericit.
        Asa ca voi intoarce urarea:

        Sarbatori fericite,maestre,oriunde te-ai afla,si cat mai multa inspiratie pe viitor pentru a ne mai delecta din cand in cand !

        Sarbatori fericite tuturor amaturistilor si familiilor lor ! Iara anul care vine sa v-aduca numai bine, bucurii si sanatate, mult noroc si spor in toate, pace si zile senine, ...sa ne revedem cu bine !

        Cu respect,
        Iuliu Z.

        Comentariu


        • Multumim mult,asteptam cu mult drag intoarcerea ta in amatur.
          Pana la revedere multa sanatate .
          Cu stima .

          Comentariu


          • Postat în original de Antal Denes Vezi post
            Multumim mult,asteptam cu mult drag intoarcerea ta in amatur.
            Pana la revedere multa sanatate .
            Cu stima .
            Aline(Adimucu)...
            Cand te vei intoarce-acasa,
            I-mi va rade tare "barba".
            Nu uita s-aduci si "coasa'
            Sa-i taiem lui Denes(Antal)...iarba!!!!
            Te asteptam cu emotie la sala,sa vedem ce "scula" ti-ai facut!
            I love table tennis !

            Comentariu


            • poate a fost doar entuziasmul meu...... s-ar putea un jucator priceput sa-mi spuna ca de fapt paleta nu face doi bani...

              Comentariu


              • ?mi place ca ați ascuns bine poezia asta sa n-o citeasca nimeni....daca am pus-o pe forum acolo unde citeau toți de ce ați luat-o de acolo? voi știți mai bine oricum...

                Comentariu


                • Daca vrei o punem sus pe banner. ?i eventual o punem sticky pe toate secțiunile forumului.
                  Ca are legatura cu concursurile, echipamentele, antrenamentele de tenis. Deci ar ajuta pe foarte multi sa-și âmbunatațeasca jocul de tenis de masă.
                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                  Comentariu


                  • Postat în original de adimucu Vezi post
                    ?mi place ca ați ascuns bine poezia asta sa n-o citeasca nimeni....daca am pus-o pe forum acolo unde citeau toți de ce ați luat-o de acolo? voi știți mai bine oricum...

                    ---------- Post added 09-Jan-2012 at 12:06 ----------
                    Scuze!
                    Mi-a scapat postul inainte sa adaug comentariul!
                    Vroiam doar sa-l"consolez" pe Maestrul Adimucu,sa-i spun ca opera sa va fi citita oriunde si oricand va fi postata!
                    I love table tennis !

                    Comentariu


                    • "La multi Ani", Maestre!
                      Am postat urarile mele, cu cateva zile inainte de ziua de 3 martie,tocmai pentru a reactualiza CREZUL amatorilor de tenis de masă de pretutindeni!
                      I love table tennis !

                      Comentariu


                      • Postat în original de adimucu Vezi post
                        ?mi place ca ați ascuns bine poezia asta sa n-o citeasca nimeni....daca am pus-o pe forum acolo unde citeau toți de ce ați luat-o de acolo? voi știți mai bine oricum...
                        .......am descoperit-o! deci,n-a fost ascunsa...........iti multumesc pentru momentele frumoase petrecute in timp ce citeam............
                        iti multumesc!

                        Comentariu


                        • cu multa placere

                          Comentariu


                          • Hallo Maestre...dupa atata "odihna" printre nemti nu crezi ca ar fi timpul sa le raspunzi colegilor amaturisti "activi" pe forum(preocupati mai mult de "contre","sicane","tepe" sau "demolari") cu o noua perla de-a ta!?Te miri cum vom avea parte(poate?) de vreo revelatie!!!(scuze,cereri de prietenie??!!).
                            Numai bine!Sa ne REvedem sanatosi!
                            ---------- Post added 26.04.2012 at 14:20 ----------
                            ""Calvarul sesiunii la tine-i mult mai greu,
                            Restantele-s cu grija demult planificate,
                            Caci tu de la turnee nu vei lipsi vreodata-
                            Examenele “open” nu sunt nicicând ratate""
                            Maestre!Parca ai avut o viziune cand ai scris aceste randuri!Sunt in postura (ingrata!!) de a ma regasi in aceasta situatie..si recunosc ca mi-e tare greu acum!
                            I love table tennis !

                            Comentariu


                            • neaparat sa ai multa bafta, sensei! vedea-te-aș cu diploma!!!

                              Comentariu


                              • Postat în original de adimucu Vezi post
                                neaparat sa ai multa bafta, sensei! vedea-te-aș cu diploma!!!
                                Nici nu gandesti,Maestre,cat de mult astept momentul acesta!Dar nu neaparat pentru diploma,caci nu o sa ma schimbe cu nimic o bucata de hartie,ci pentru timpul in plus pe care astept sa-l dedic copiilor de la sala si nepotului meu,viitori campioni Amatur!!
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • mai bine zi ca n-ai luat-o din prima, sa ai motiv sa mai pleci de acasa, altfel te âmbraca nevasta-n costum de piele și te leaga de calorifer daca afla c-ai gatat și cu școlile!

                                  Comentariu


                                  • Maestre, cu respect, mai da un semn de viata, ...sa nu ne plictisim.

                                    Comentariu


                                    • „semne” dau tot timpul....știu ce vrei dumneata, nu-i rea ideea....da mintea asta a mea o cam ia catre 45 de ani și nici nu prea am condiții de relax aici, e grea instrucția la nemți

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de adimucu Vezi post
                                        mai bine zi ca n-ai luat-o din prima, sa ai motiv sa mai pleci de acasa, altfel te âmbraca nevasta-n costum de piele și te leaga de calorifer daca afla c-ai gatat și cu școlile!
                                        Maestre!Din fericire pentru mine,am reusit un tur de forta de doua luni cu adevarat miraculos,reusind sa termin cu brio facultatea(examene,restante(destule!!)... si Licenta!!).Din "nefericire",tot pentru mine,s-ar putea sa ai mare dreptate caci acesta(scoala) era "biletul de voie" sau "alibi"-ul pentru turneele la care am participat in ultimii 2 ani(si au fost destul de multe!!!).
                                        I love table tennis !

                                        Comentariu


                                        • citind aceste slove ce scris-ai mai pe urma. adevar zic jupân Zedler ca un ochi îmi r?de și unu-mi plânge. d-apoi cum sa nu-mi r?da al care-mi r?de daca vad un om care-a trecut deja pe la etatea mea și tot mai are dragoste de carte, drept care cuget ca mai e loc de poleiala a minții și pentru unu ca mine.....d-apoi cum sa nu-mi plânga al care-mi plânge daca știu ca de-aia îmi rup ghenuncii și pectoralii mei de pui de gaina aici la stapânii de sclavi, ca sa mai pot avea parte de placerile unor deplasari cu scopuri pur sportive, ?nsa știu asemenea ca sufletul și motorul care punea suflarea agnițeana în v?rtejul acestor deplasari erai pâna acum chiar dumneata, care cu drept și cu minte chibzuita spui ca de-acuma nu va mai fi la fel de lesne...no las sa fie cum o vrea pronia cereasca și cinstita dumitale familie sa se bucure deplin de faptele de biruința ce faptuit-ai prin cele școli, iara noi, aștia cu activitațile extrașcolare, sa ne mulțumim și cu puțin de azi înainte...
                                          ?ți urez sa ai macar la fel de mare succes și cu urmatoarea acțiune de amploare ce-ai planuit-o...poate mai renaște puțin dragostea de sport și mai dispar câțiva agnițeni din salile de discoteca, poker sau ruleta electronica și din barurile pline de fum și zgomot asurzitor de manele...sa deie Domnu!

                                          Comentariu


                                          • Ajungi din nou acasa, noaptea e iar prea scurta…
                                            Rapus de oboseala te-ntinzi într-un sezlong.
                                            Se-aude numai ceasul ce ticaie într-una,
                                            Dar tie ti se pare c-o minge face “PONG!”
                                            încet, pe nesimtite, ochii se-ascund sub pleoape
                                            ?i gîndurile toate în minte ti se sting,
                                            Iar visul care creste rotund si te cuprinde
                                            E-o minge mare, alba, care tot face “PING!”
                                            ....adevar adevarat grait-ai,Maestre!!Drept pentru care ma voi "infrupta" toata saptamana din "zeama" tenisului impreuna cu colegii nostrii de la sala...lipsesti doar tu!!La sala(noastra) visele (altora) devin realitate!!Nu vreau sa-ti fac sange rau,colega,vreau doar sa-ti spun ca colegul Geo implineste azi 54 de ani si-i vom sarbatori la masa... la sala!!
                                            I love table tennis !

                                            Comentariu


                                            • LA MULȚI ANI, MAESTRULUI IERBII!!! S? TR?IEȘTI MULT ȘI SPECTACULOS, GEO!!! macar tot la fel de mult și de spectaculos cât Geo Saizescu...sper ca nu te supara comparația

                                              Comentariu


                                              • Am sarbatorit la sala,prin "munca", cei 54 de ani ai colegului Geo(zis si "ierbarul de pe Hartibaci") printr-un "Turneu aniversar".De aceasta data am impus restrictii la participare:numai peste 40 de ani(deci fara copii) si numai de la 4 beri in sus(obligatoriu).In aceste conditii turneul a reprezentat ceva ineditrofitand de lipsa prietenilor de la Sighișoara(mai ales ca NU i-am anuntat,ca sa fiu sigur ca Tipser nu-mi va face alta "surpriza"!),am reusit sa-mi adjudec si eu un prim turneu pe teren propriu!!;au fost destule partide in care se impunea prezenta a TREI arbitri la o singura masa(la tusuri si la fileu!!!) si prezenta asistentei medicale (pentru masaje repetate si infuzie cu ....bachus!!!!);la final,pe "podiumul" de premiere nu s-a inghesuit nimeni pentru ca "premiile" erau (de mult!) consumate si,in plus,niciunul dintre "supravietuitori" nefiind obisnuit cu asemenea "inaltime",se prezenta riscul mare de "vartejuri"(sau suirea "tenisului" la cap!!)."La Multi Ani" Geo!Sa-ti "creasca" barba!(Pardon,iarba!!).
                                                I love table tennis !

                                                Comentariu


                                                • Va place-ori nu va place, ce-am scris asa ram?ne! Va las pe toti – în soapta sau chiar în gura mare
                                                  Sa comentati alene de-i bine ori nu-i bine...'' __Cine-o fi scris-o, oare...?'', ''__Pai, ala, habaucu!''
                                                  ?i-acum închei, se pare, ca nu mai am idee. Am terminat prea iute ''munitia din dotare''.
                                                  O ''minima urare'' si-adînca plecaciune: ram?neti iuti si supli! CU STIM?.......ADIMUCU...!!!
                                                  ..Maestre,asteptam ceva noutati din partea ta!Turneul nostru se apropie si ar fi bine daca am posta la intrare o "perla" care sa ne motiveze si mai mult,pe noi si pe copiii din Agnita!Te asteptam!
                                                  I love table tennis !

                                                  Comentariu


                                                  • Colega!Profit de "arestul" fortat la domiciliu din aceste zile(probleme medicale!) si "libertatea" spirituala recapatata dupa licenta ca sa-ti dedic si eu cateva randuri.Timpul petrecut impreuna anul trecut,la turnee si antrenamente, se pare ca m-a "contaminat" si pe mine cu virusul inspiratiei "poetice"!Ti-am dedicat o..Saptamana amatur!
                                                    I love table tennis !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X