Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

promorac off - cu buterfly tenergy 64 sfaturi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • promorac off - cu buterfly tenergy 64 sfaturi

    Salut,
    am si eu cateva intrebari despre combinatia primorac off - cu un butterfly tenergy 64.
    Ma intereseaza cat de tare sare mingea fara de combinatia aceluiasi lemn cu donic baracuda (combinatia curenta).
    Ar fi mai buna combinatia tenergy 05 cu acest lemn?
    Motivul pt care vreau sa schimb fata este ca-mi place mult efectul pe care-l da baracuda dar as vrea ceva mai puternic care sa sara mai mult mingea in schimburile de mingi de la semidistanta sau distanta nu prea ma ajuta.
    Alt motiv este ca fetele s-au tocit tare mult si as vrea alte fete si cu ocazia asta as incrca si ceva nou.
    Temera mea este sa nu sara prea tare si sa o cumpar dupa care sa o pun la vanzare pt ca nu am ales ce trebuie si sa dau banii degeaba pe fete.

  • #2
    Cred ca fetele sunt OK cu stilul tau. Ia inca un rand la fel.
    Poate mai bine imbunatatesti lemnul. Ceva din gama OFF, mai performant. SEPTEAR, Hinoki VII, YASAKA EXTRA.
    Incearca, mai ales manerul ST, la cum sucesti paleta la serva.
    TsE

    Comentariu


    • #3
      pai, da dar fetele alea se strica al naibi de repde
      ... si in plus as incerca si altceva din categoria super spin da cu ceva mai multa putere ca sa pot sa dau bine si de la semidistanta.
      si daca asd cumpara alt lemn m-ar scoate mai scump decat cu alte fete cred.

      Comentariu


      • #4
        Exact, pentru a juca de la semidistanta trebuie un lemn mai OFF.
        Fetele se duc pentru ca joci cu ele. La 1/2 an trebuie sa iei altele. Toate se uzeaza la fel, facand exceptie cele scumpe.
        TsE

        Comentariu


        • #5
          Pai daca se uzeaza la 6 luni - ce mai vreti de la fete? Daca joci de doua ori pe saptamana si nu dai tare de tot in minge, schimbi fetele la 6 luni - e perfect.
          Jucatorii care dau tare in minge si joaca cu fete mai moi le schimba la 1 luna!
          On topic: recomand Rakza 7 cu Rakza 7 Soft - putere la distanta, control langa masa, spin cat incape, rezistente.
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            brrrr
            eu sunt mai zgarcit si nu dau atatia bani pe fete prefer sa iau fete la mana a doua putin uzate ... sau din cand in cand o data la 2 ani imi iau fete si daca e nevoie lemn noi. Si da eu dau tare in minge imi place jocul in viteza si cu ff mult efect.
            Danut.

            Comentariu


            • #7
              Pai si daca dai tare nu le strici repede?
              Rakza 7 tin mai bine ca Baracuda, chiar si SH.
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • #8
                pai nu am zis c anu se strica repede am zis daor ca eu nu-mi cumpara asa repde fete noi .
                apropos mi-am luat paleta noua nittaku septear cu fete baracuda de 2.1 sunt entuziasmant de aceasta palete imi vine sa ma duc in orice moment sa merg la sala sa dau una mica
                Multumesc de ajutor,
                Danut

                Comentariu


                • #9
                  Buna combinatia. Putin cam lenta pentru gustul meu, dar are mult control si un simt placut.
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #10
                    Septear nu dezamageste niciodata. Merita fiecare banut.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de grasomega Vezi post
                      Buna combinatia. Putin cam lenta pentru gustul meu, dar are mult control si un simt placut.
                      Pai poti sa-ti inchipui ca setup-ul de acum este mai rapid decat ce veam inainte care ma tragea in jos puternic.
                      rezultatul dupa primul antrenament este ca:
                      la schimburi de mingi rapide si lunigi pun mingea cu mult mai mult spin si cu 1/2 din efort. Deoarece lemnul paletei anterioare nu ma ajuta dadeam cu toata forta in aceste mingi ca sa fac fata unui adversar care joaca in acelasi stil si rezultatul era ca incepea sa-mi fluture mana (intelegi ce vreu sa spun) ne mai avand un control asa bun.
                      la mingi de aproape din cauza ca din paleta nu sarea asa tare nu puneam adversarul in dificultate foarte tare.
                      Pe rever din mingi ff taiate cand dadeam top spin ma munceam destul de mult si rezultatul era ca iar pierdeam din control si iar avantaj pentru adversar.
                      Acum cand lovesc cu noua combinatie lovesc la 1/2 din putere pentru acelasi efect ca inainte rezultatul fiind un control superb. Si evident pot sa dau viteza si mai mare mingii punad adeversarul in dificultate.
                      Din cauza paletei vechi credeam ca pe rever imi trebe ceva mai lent cu mai mult control surpriza a fost ca setupul curent cu fetele noi cu mai mult efect si cu mai multa viteza mi-au rezolvat problema.

                      Concluzie reformulata ... deabia astept sa ajung iar la sala sa dau una mica.

                      Danut

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X