Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Septear cu fete Yasaka R7

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Septear cu fete Yasaka R7

    Salut,

    Buna ziua si bine v-am gasit, e frumos sa vezi ca exista o comunitate asa puternica pentru tenisul de masa in RO.
    As avea o intrebare, are cineva Septear cu fete Yasaka R7 pe FH? As vrea sa stiu cum se comporta la spin. Am auzit ca ar fi destul de pretentioase R7-urile si ca se preteaza doar la ani buni experienta si antrenamente sustinute.

    Numai bine,
    Ionut.

  • #2
    De cat timp joci si cate ore pe saptamana? Ce paleta si fete ai acum?
    YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

    Comentariu


    • #3
      De jucat joc cam de 20 de ani, insa numai la nivel de amator. In ultimul an din cauza programului am ajuns cam odata pe saptamana sa zic in medie. Acum joc cu septear cu fete mark v. De curand m-am imprietenit cu cineva care joaca la un nivel mult mai ridicat decat partenerii mei obisnuiti de "sparring" ) si simt nevoia de ceva mai rapid. El joaca cu BTY TB ALC si fete BTY Tenergy 05. Nu sunt dispus sa investesc 1000 de ron intr-un lemn si fete noi, as vrea sa pastrez lemnul si sa schimb fetele. Si nici nu cunosc pe nimeni de la care sa imprumut palete sa testez. Am studiat putin forumul, am vazut preturile, si de aici si intrebarea .
      Mersi, numai bine.

      Comentariu


      • #4
        Rakza 7 sunt exact plusul de care ai nevoie. Nu sunt atat de "naravase". As putea spune ca sunt chiar "prietenoase". Vei avea surpriza sa descoperi ca lovesti mult mai corect si ai un spin si o viteza mai buna. Eu am senzatia ca mingea sta un pic mai mult in burete dacat la fetele care le-am avut inainte si care erau prea rapide (M.Maze cu Bryce speed fx). Pun mult mai multe mingi pe masa cu noul setup. Setupul cu care joci acuma e ok. Fetele sunt in stare buna? Te intreb asta pentru ca dupa cum probabil stii, viteza vine dupa dezvoltarea tehnicii. Ai sansa cu un jucator mult mai bun sa cresti si tu asa ca nu trebuie sa cresti neaparat viteza ca sa te ridici la nivelul lui. Incearca sa iti descoperi si sa iti imbunatatesti punctele slabe. Daca poti, cand joci cu prietenul tau mai bun incearca sa lungesti incalzirea pentru ca schimbul unor mingi programate(diagonale, lung de linie, spin etc ) te vor ajuta foarte mult in cresterea valorica. Succes!
        YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

        Comentariu


        • #5
          Mersi de raspuns TRADU,
          Fetele sunt in stare buna, am avut grija mereu cu toate paletele pe care le-am avut sa le protejez(inca am un BTY de prin anii 70 cu care a jucat maica-mea si arata ireprosabil, mai dau din cand in cand 2-3 mingi cu paleta asta desi ar tb sa o tin in vitrina ). In plus cu prietenul nou nu joc aproape niciodata pe scor, incalzirea la noi e de la inceput pana la sfarsit dupa diverse scenarii.

          Comentariu


          • #6
            Vezi la multimedia PINGSKILLS pus de grasomega. Sunt 2 filme cu exercitii pentru antrenament excelente. Succes! RADU
            YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

            Comentariu


            • #7
              Septearul nu merge bine la spin deloc cu Rakza 7! Mai degraba merge la mingii drepte!
              FH/Butterfly Tenergy 05
              Blade/DHS Hurricane King
              BH/Butterfly Tenergy 05

              Comentariu


              • #8
                Cele mai naspa fețe ...Yasaka Rakza...nu recomand!
                Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                Comentariu


                • #9
                  lol. cel mai ridicol post ever. am eu rakza 7 ( max ) pe lemnul din semnatura si e o combinatie superba. se apropie f mult de calitatea fetelor tenergy. ( spin/viteza )

                  Comentariu


                  • #10
                    da..rakza se apropie de tenergy ? daca asta crezi tu ..e clar ca nu prea esti familiar cu sportu asta..
                    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                    Comentariu


                    • #11
                      Eu zic ca de asta exista atatea tipuri de fete ca sa multumeasca pe fiecare. N-are rost sa va certati .

                      Comentariu


                      • #12
                        nu ne certam. daca Alex zice ca n-am nicio treaba cu sportul asta atunci probabil asa e :P am dat si cu un zetro quad cu 05-uri impecabile si nu difera f mult de setup-ul meu.
                        Ultima editare de sweetsorrow; 05.mai.2011, 13:20.

                        Comentariu


                        • #13
                          Nu vroiam sa nasc comparatii intre yasaka r7 cu tenergy sau cu altceva si nici certuri intre membri. Ideea e ca eu vroiam un plus de rapiditate la pret decent, fara sa sacrific spinul; nu sunt dispus sa dau f mult pe fete, cu atat mai mult sa schimb lemnul. Tenergy sunt 245 ron bucata, iar r7 sunt 135 ron bucata; joc pentru placerea mea, dar am si alte placeri mult mai costisitoare care primeaza
                          Oricum, multumesc mult pentru pareri tuturor, banuiesc ca un astfel de setup e o chestiune subiectiva. Voi incerca Yasaka R7 si daca nu sunt multumit le pun la vanzare(dupa ce updatez postul cu impresiile mele).
                          Numa bine si tzacaneala placuta in wnd-ul care urmeaza!

                          Comentariu


                          • #14
                            Succes! Si te rog sa ma anunti cum merg fetele Rakza 7 pe Septear. Nu vreau sa par cunoscator( de fapt cred ca sunt mai degraba modest intr-ale tenisului) insa am sesizat ca multi jucatori amatori de tt joaca cu setupuri superioare nivelului lor. De aici si marea increngatura de pareri. Oricum ma bucur ca exista efervescenta in amatur pentru ca asta creste si mai mult placerea noastra de a juca si evident de a "comenta". Poate vom ajunge sa ne intalnim intr-o buna zi la o masa de tt. RADU
                            YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Alex.C Vezi post
                              Cele mai naspa fețe ...Yasaka Rakza...nu recomand!
                              hmm.... cele mai naspa dintre toate fețele ????
                              Blade DHS PG 2
                              FH: DHS Hurricane 3
                              BH: Stiga Airoc Astro M

                              Comentariu


                              • #16
                                Yasaka Rakza 7...am dat putin cu ele...mi s-au parut ok pe rever...pe fh nu le-am simtit la fel de bine, mi s-a parut ca aruncau ceva mai sus decat imi doream eu...
                                Blade: Viscaria, FL
                                fh: T05, 2,1 mm, black
                                bh: T05, 2,1 mm, red

                                Comentariu


                                • #17
                                  Scuze,,, am si eu o rugaminte... Am un lemn Alc... si am folosit pe el cu fezte vega europe max, si nu mi au placut erau prea incete pt. mine... intreb daca pun fezte Yasaka soft merge mai tare?.. sau trebuie normale yaska....?.. sau sunt la fel ca si xiom vega europe?... Myultumesc!
                                  ---------- Post added 10-May-2011 at 21:12 ----------
                                  scze... adica am vrut sa spun ... Yasaka Raska 7 soft , sau doar Raska7...
                                  ---------- Post added 10-May-2011 at 22:25 ----------
                                  si daca sunt rezistente in timp...
                                  ---------- Post added 11-May-2011 at 09:52 ----------
                                  scuze.... se pare ca am pus o intrebare prea grea.....

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X