Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

PALETE CUSTOM, FETE SI LEMNE CHINEZESTI (ttmall.ro)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mariomoro Vezi post
    am o intrebare daca se poate sa imi raspunzi , macar cu aproximatie, ok?
    am un lemn yasaka classic sweden si as dori sa imi spui cu aprox cam ce fete ar merge pe acest lemn, binenteles ca nu m-ai vazut cum joc insa joc bine, deci ce c rezi ca fete ar merge pe acest lemn? pe rever joc fff bine am ceva probleme pe forehand.
    multumesc si sper sa primesc un raspm cat mai curand posibil.
    Salut, ti-am trimis un mp in care te-am mai intrebat cate ceva.
    P.S.: Ai citat un mesaj de pe prima pagina
    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

    Comentariu


    • Ok Vlad. Am lipit aseara fetele si azi le fac proba sa vad ce e de capul lor.
      Ieri am ridicat un colet de la Urgent Curier si am platit doar 13.1 RON, din ce am vazut acolo la ei pe un perete era afisat un pret de 16 RON la kg.
      In general nu cred ca depaseste un colet pentru tenis de masă 1 kg in mod obisnuit.
      Stiu ca majoritatea au rabdare si prefera sa astept posta romana ptr a face o economie, dar eu decat sa dau 7 ron si sa astept o sapt prefer sa dau 15 si sa astept o zi.
      Toate bune in continuare.
      P.S. Nush din ce sau cu ce sunt facute fetele astea chinezesti, dar au un miros cand le scoti din folie de cazi jos!!! Pe mine m-a fugarit prietena prin casa cand am scos fetele :P, asa de fain miroseau...
      Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
      FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
      BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

      Comentariu


      • Postat în original de bbogdanmircea Vezi post
        Ok Vlad. Am lipit aseara fetele si azi le fac proba sa vad ce e de capul lor.
        Ieri am ridicat un colet de la Urgent Curier si am platit doar 13.1 RON, din ce am vazut acolo la ei pe un perete era afisat un pret de 16 RON la kg.
        In general nu cred ca depaseste un colet pentru tenis de masă 1 kg in mod obisnuit.
        Stiu ca majoritatea au rabdare si prefera sa astept posta romana ptr a face o economie, dar eu decat sa dau 7 ron si sa astept o sapt prefer sa dau 15 si sa astept o zi.
        Toate bune in continuare.

        P.S. Nush din ce sau cu ce sunt facute fetele astea chinezesti, dar au un miros cand le scoti din folie de cazi jos!!! Pe mine m-a fugarit prietena prin casa cand am scos fetele :P, asa de fain miroseau...
        Cel mai tare e lipiciul, cred ca e facut din esenta de ciorapi !!!
        GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

        Comentariu


        • Re inca n-am desfacut lipiciul.
          Am probat aseara fetele, la inceput am fost un pic dezamagit de LKT Pro XP pentru ca nu prea sarea. Dar era din cauza lemnului meu rupt.
          Dupa ce am pus fata LKT Pro XP pe lemnul din semnatura pot sa spun ca:
          -este o fata moale si destul de inceata, iar loviturile de semi-topspin pe care le dau eu se duc foarte jos dar cu destul de mult efect. Mie imi place cum merge.
          729 Focus 3 Snipe, din pacate nu am jucat cu ea decat pe lemnul rupt, ptr ca pe lemnul meu am Tibhar Sinus pe BH si nu vreau s-o scot.
          -este mai saltareata decat LKT Pro XP, ca viteza un pic mai rapida dar nimic de speriat
          -pare sa nu fie deloc sensibila la servicii cu mult spin ptr ca nu este tacky
          -are control foarte bun, adica pentru capace si blockuri ar fi foarte potrivita
          Deocamdata o sa o tin de rezerva pentru ca este de culoare neagra si nu vreau sa joc cu 2 fete negre, dar daca ma nemultumeste Tibhar pe BH sau LKT pe FH o sa o montez sa vad ce poate.
          P.S.: Lipiciul inca nu l-am desfacut, dar o sa deschid niste geamuri preventiv diseara cand lipesc mai klumea LKT-ul pe FH
          Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
          FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
          BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

          Comentariu


          • Postat în original de bbogdanmircea Vezi post
            Re inca n-am desfacut lipiciul.
            Am probat aseara fetele, la inceput am fost un pic dezamagit de LKT Pro XP pentru ca nu prea sarea. Dar era din cauza lemnului meu rupt.
            Dupa ce am pus fata LKT Pro XP pe lemnul din semnatura pot sa spun ca:
            -este o fata moale si destul de inceata, iar loviturile de semi-topspin pe care le dau eu se duc foarte jos dar cu destul de mult efect. Mie imi place cum merge.
            729 Focus 3 Snipe, din pacate nu am jucat cu ea decat pe lemnul rupt, ptr ca pe lemnul meu am Tibhar Sinus pe BH si nu vreau s-o scot.
            -este mai saltareata decat LKT Pro XP, ca viteza un pic mai rapida dar nimic de speriat
            -pare sa nu fie deloc sensibila la servicii cu mult spin ptr ca nu este tacky
            -are control foarte bun, adica pentru capace si blockuri ar fi foarte potrivita
            Deocamdata o sa o tin de rezerva pentru ca este de culoare neagra si nu vreau sa joc cu 2 fete negre, dar daca ma nemultumeste Tibhar pe BH sau LKT pe FH o sa o montez sa vad ce poate.
            P.S.: Lipiciul inca nu l-am desfacut, dar o sa deschid niste geamuri preventiv diseara cand lipesc mai klumea LKT-ul pe FH
            Ma bucur ca iti plac fetele. Mie nu mi se pare ca miroase asa rau lipiciul, putin a amoniac parca. Poate m-am obisnuit cu mirosurile astea
            www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

            Comentariu


            • Salut, cand mai faci comanda te rog sa ma anunti ca mai vreau fete dinalea proaste :P fac minuni cu ele si fara antrenament )
              - - - Actualizat - - -
              PS: Exista fete mai ushoare decat LKT pro XT? tot chinezesti?
              Lemn: Butterfly Petr Korbel
              BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

              Comentariu


              • Am comandat ceva materiale de la Rblade si trebuie sa recunosc ca totul a fost ireprosabil(nu am nici un interes sa-i fac reclama deuarece nu cumpar foarte des )
                Incepind de la pret , continutul si modul de inpachetare.
                Caracteristicele fetelor recomandate au fost exact cum mi-au fost recomandate( fapt ce ma ajuta mult)
                Sper ca in scurt timp sa-mi intru in mina cu noua paleta
                Respect!

                Comentariu


                • Postat în original de Radu668 Vezi post
                  Salut, cand mai faci comanda te rog sa ma anunti ca mai vreau fete dinalea proaste :P fac minuni cu ele si fara antrenament )
                  - - - Actualizat - - -
                  PS: Exista fete mai ushoare decat LKT pro XT? tot chinezesti?
                  Salut, imi cer scuze ca nu am raspuns pana acum. Nu a aparut intrebarea ta la mesaje noi pt. ca s-a concatenat cu mesajul precedent. Focus Snipe e mai usoara, dar nu asa spinoasa. Rapid Soft e usoara. Astea cu burete moale sunt usoare in general. E un rubber mass database pe ooak forum care te-ar putea ajuta: http://ooakforum.com/viewtopic.php?f=9&t=1128&start=345
                  www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                  http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                  Comentariu


                  • Ce lemne bune la 30 de lei ai cu lama 15,5x14,5(asa imi trebuie lemnele)
                    Blade . PHOTINO
                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                    Comentariu


                    • Am ieftinit produsele de la ocazii: http://ttmall.ro/home/index.php/produse/ocazii
                      si am adus 2 produse noi: Friendship 729 Focus I si lemnul Gambler Arylate Carbon.
                      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                      Comentariu


                      • Revin cu un review foarte pozitiv pentru LKT Pro XP rosie pe FH, grosime 2.0 cred.
                        Pentru mine este o fata aproape perfecta pentru FH, este moale dar totusi mingea sare (nu ca la cele tacky gen GEOSPIN TACKY), nu are acel efect de arc ca si cele tensor europene, in schimb daca dai drumul la mana intr-o lovitura ampla poti sa lovesti niste topspinuri cu un arc foarte jos de pe masa sau din apropierea mesei.
                        Pentru stilul meu de joc este o fata extraordinara, pot sa lovesc topspin de pe partea stanga in lung de linie si sa prind masa de cele mai multe ori ceea ce e extraordinar.
                        Controlul la mingi taiate si aparare este si el foarte bun. Serviciile au efect mecanic foarte bun, insa trebuie facuta o miscare foarte violenta pentru a imprima un backspin puternic care combinat cu o viteza mica a mingii pune adversarul in dificultate.
                        Asadar o fata foarte buna pentru cei cu un joc de pe masa si din apropiere de masa, cu lovituri de FH in forta sau topspinuri joase si rapide.
                        Si sa nu uitam pretul, care pentru ceea ce ofera acesta fata este extraordinar de bun.
                        Cred ca o sa raman pe chinezesti non-tacky pe FH deocamdata, mai ales ca vreau sa incat topspin si neavand tensor acestea te obliga sa lucrezi foarte mult din umar, fata neajutand prea mult cu efect ci doar cu aderenta.
                        Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                        FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                        BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                        Comentariu


                        • Prim post actualizat.
                          In perioada 18.10.2012 - 23.10.2012 voi fi plecat din tara. Puteti trimite comenzi pe site, mail sau aici pe forum si ma voi ocupa de ele imediat cum ma intorc.
                          www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                          Comentariu


                          • M-am intors
                            www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                            Comentariu


                            • Re: LEMNE SI FETE CHINEZESTI de vanzare (729, Galaxy, LKT, DHS)

                              Postat în original de RBlade Vezi post
                              M-am intors
                              Cum a fost vacanta?
                              GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

                              Comentariu


                              • Palio CK531A OX (iarba) - 30 Lei RECOMAND LA TOATA LUMEA! pt ierbari recomand fata aceasta... foarte controlabila si cauciucul este lent, efect de deceptie foarte bun, inversarea efectului foarte bun, la blocaje... depinde de lemn dar e exceptionala! ciudat ca e aderenta comparabil cu o dr neubauer dar pt ca e si permisa o face una din cele mai bune incercate de mine... posibil mai buna decat tsp-urile dar fiecare cu gustul lui... oricum recomand tuturor celor ce vor sa le faca nervi la adversari (sau pur si simplu daca va place violenta ) )
                                Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                Comentariu


                                • Postat în original de a.Bogdan Vezi post
                                  Cum a fost vacanta?
                                  Binevenita
                                  www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                  http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                  Comentariu


                                  • asa este eu am de 06 si esre foarte buna dar vreau sa-mi cumpar ox .pe un lemn dr LEVI ALL+ sau DEF+ cum am eu doua bucati este extraordinara,ma bodogane colegii fiind singurul ierbar dintre ei,respingr foarte bine si de la distanta de masa 2-3M.
                                    - - - Actualizat - - -
                                    vreau sa incerc un ctt national pogo dar am inpresia ca tot ck531 ox e mai buna de la distanta la taiate si plesnite drept,am incercat si am reusit sa dau si bakspincu 06.
                                    - - - Actualizat - - -
                                    Scuze VLADUT bine ai revenit din vacanta.Pentru RBlade.

                                    Comentariu


                                    • Am primit paleta(lemn ayous hinoki/ fete 729 cream transcend). Multumesc pentru promptitudine si seriozitate. Arata bine si fetele par destul de lipicioase. Buretele e mai tare decat ma asteptam avand in vedere ca e de duritate medie dar pare a fi foarte elastic. Voi testa paleta zilele urmatoare

                                      Comentariu


                                      • Astazi mi-a venit si mie paleta comandata de la Vlad - Lemn Friendship 729 Bomb / FH Galaxy Apollo I / BH Friendship 729 Focus III Snipe. E a doua paleta comandata de la el. Prima a fost cea de 60 de lei ( lemn LKT Loopsonic + fete Friendship 729 OEM) de care m-am indragostit cand am pus mana pe ea, fiind si prima mea paleta profi. Abia astept sa testez astazi paleta cea noua. Am pus mana pe ea si se simte foarte bine. Sunt curios cum interactioneaza si cu mingea.
                                        Despre servicii ce pot sa va spun mai multe decat cele citite mai sus... sunt IREPROSABILE! Cred ca timp de 1 saptamana m-am tot conversat pe PM cu Vlad. Mi-a raspuns cu promptitudine la fiecare dintre intrebarile mele.. si credeti-ma nu au fost putine... Sunt mai nedecis de felul meu
                                        Despre transport la fel pot sa va spun ca totul este foarte bine ambalat, plata am facut-o dinainte in contul lui bancar pentru a mai scadea din plata transportului (ieri am facut comanda si vroiam sa imi vina neaparat astazi).
                                        Ca sa inchid si eu povestioara mea va mai spun numai ca este un tip de nota zece+ in toate privintele
                                        Toata stima mea si spor la vanzare
                                        FH: Rakza 9
                                        Lemn: Temper Tech
                                        BH: Impuls Powersponge

                                        Comentariu


                                        • (at)BlonduSB
                                          Multumesc pentru aprecieri si urari.
                                          Astept pareri dupa ce joci cu paleta.
                                          www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                          Comentariu


                                          • Revin maine cu comentariile despre paleta... Numai la asta ma gandesc acum. Sa vina ora 18:00 sa merg la sala sa probez paleta Sunt ca un copil
                                            - - - Actualizat - - -
                                            Deci am jucat ieri si acum vin cu ceva comentarii despre paleta...
                                            La inceput, primele 2 jocuri cred, mi-a fost mai greu sa ma obisnuiesc cu Apollo, dar pe urma a mers tot mai bine. Fata este mai tare si lipicioasa. Topspinurile intra bine si in forta. Inca mai am ceva pana o sa o stapanesc bine aceasta fata.
                                            Cu Focusu care e pe BH m-am obisnuit imediat. Merge foarte frumos. Am reusit sa dau si niste topspinuri cu reverul de sub masa, ceea ce e un lucru mare pentru mine, inainte folosind reverul doar defensiv pentru taiat. Nu am dat multe, dar imi iasa tot mai bine topspinurile pe BH. Fata este nelipicioasa si moale. Imi place la nebunie aceasta fata.
                                            Per total sunt foarte mutumit de paleta. Cred ca am facut o alegere buna cumparand aceasta paleta. Sper sa ajung sa o stapanesc tot mai bine, aici ma refer la FH, cu mai mult antrenament (asta e o mica problema pentru ca nu pot juca decat cam o zi pe saptamana).
                                            Sper sa va fie cat de cat de folos aceste informatii (nu ma prea pricep sa ma exprim in termeni de specialitate)
                                            FH: Rakza 9
                                            Lemn: Temper Tech
                                            BH: Impuls Powersponge

                                            Comentariu


                                            • Buna seara.Doresc sa achizitionez de la d-voastra 2buc.729 Focus lll Snipe(rosu si negru),1buc.Gambler reflectoid,rosu,1,5mm, o punga de mingi Gambler bullet gold,albe(in treacat fie spus,niste mingi minunate !).Datele mele de contact le mai aveti,sper, in baza d-voastra de date.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de pocriser cristian Vezi post
                                                Buna seara.Doresc sa achizitionez de la d-voastra 2buc.729 Focus lll Snipe(rosu si negru),1buc.Gambler reflectoid,rosu,1,5mm, o punga de mingi Gambler bullet gold,albe(in treacat fie spus,niste mingi minunate !).Datele mele de contact le mai aveti,sper, in baza d-voastra de date.
                                                Aveti MP
                                                - - - Actualizat - - -
                                                Am mai adaugat 3 produse pe site.
                                                O paleta Galaxy, un lemn defensiv Galaxy 980, si un tricou de la firma GuoQiu (firma lui Liu Guoliang).
                                                www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                                http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                                Comentariu


                                                • Aveti cumva si T11 + sau numai T11 simplu?

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de D.D. Vezi post
                                                    Aveti cumva si T11 + sau numai T11 simplu?
                                                    Din cate stiu eu nu se mai produce T-11 simplu ci doar T-11+ (cu 2 straturi de limba deasupra carbonului). Oricum, din punctul meu de vedere este o imbunatatire.
                                                    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                                    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X