Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vladone

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vladone

    Dintr-o curiozitate personala cu umbre de patriotism, deschid acest subiect, sper interesant si pentru altii.
    Despre domnul Vladone si lemnele sale a auzit cam orice impatimit al tenisului de masa din București insa din cate am vazut eu pana acum (3 la numar) pe ele nu scrie nimic si nici pe internet nu prea se gaseste o clasificare a lor. Rog deci, pe toti posesorii de Vladone sa binevoiasca sa posteze fotografii cat mai explicite cu lemnele pe care le au in posesie, cat si o mica descriere atat tehnica (numar de straturi si eventual tipurile de lemn folosit) cat si a calitatilor de joc (viteza, control, rigiditate, etc).
    Multumesc.
    Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

  • #2
    Am un lemn vladone format din 3 straturi de lemn de esenta moale de aceeasi grosime. Lemnul este all+ este extrem de eficient in jocul de topspin(simti ca retine mingea cateva sutimi de secunda) in shimb pentru smash si bloc constructia nu ii permite sa fie eficient.

    Comentariu


    • #3
      Vad ca nu se ingramadeste nimeni cu poze, asa ca am sa incep eu cu al meu.
      Din cate vad are 5 straturi, stratul exterior este unul moale, contol excelent, viteza de lemn ALL+/OFF- si prasele drepte.
      Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

      Comentariu


      • #4
        Lemnul din imagine seamana mai mult a Dumitrescu,nu cred ca e Vladone

        Comentariu


        • #5
          Cel de la care l-am cumparat a vandut multe lemne Vladone si m-a asigurat ca tot Vladone ar fi. E al 3-lea Vladone din grupul in care joc si seamana mult la simt (dar nu si la prasele) cu celelalte 2 despre care toata lumea le recunoaste ca fiind Vladone. Mai mult,toate 3 sunt cumparate de la acelasi om la interval de 10-11 ani.
          Dar postul dumneavoastra e perfect, si e bine ca aduce indoiala pentru ca scopul acestui thread e tocmai sa identifice modelele existente de Vladone. Daca mai sunt si alti cunoscatori care isi pot da constructiv cu parerea ii rog sa o faca.
          Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

          Comentariu


          • #6
            Se poate spune numele celui de la care ati luat lemnul? Pe privat daca nu se poate aici

            Comentariu


            • #7
              sigur, Dinescu.
              Orice ar fi,eu sunt foarte multumit de el
              Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

              Comentariu


              • #8
                Am primit confirmarea ca lemnul de mai sus e Vladone, din primele serii facute de dânsul. Revin cu un alt lemn Vladone, cu 7 straturi, din care cel exterior mai rigid si destul de fragil. Lemnul e un pic mai usor decat cel de sus, si parca un pic mai agresiv.
                Fișiere atașate
                Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                Comentariu


                • #9
                  Ceva poze cu lemnul meu ... astept pareri cu privire la manufacturier ... merci.




                  Este un lemn de control.
                  Ultima editare de gelcu; 01.iul.2012, 09:26.
                  Lemn:Xiom Zeta
                  Fete:MX-P

                  Comentariu


                  • #10
                    din cate vad seamana cu lemn individual de la tibhar dar se poate sa ma insel ! la pliuri aduce a valdone dar totusi cred ca e un individual !!
                    - - - Actualizat - - -

                    lemn valdone !
                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                    Comentariu


                    • #11
                      Dupa ce am vazut poza, m-am lamurit ca nu e Vladone!
                      Multumesc mult.
                      - - - Actualizat - - -
                      Azi am avut si confirmarea - ati avut dreptate, este Tibhar Individual.
                      Merci mult!
                      Lemn:Xiom Zeta
                      Fete:MX-P

                      Comentariu


                      • #12
                        cred ca stiu de la cine lati cumparat...sper ca va facut pret bun !! stimaa...
                        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                        Comentariu


                        • #13

                          poze mai clare
                          multumesc mult de pareri privitor la producator.
                          Lemn:Xiom Zeta
                          Fete:MX-P

                          Comentariu


                          • #14
                            intru si eu in discutie eu am pe domnul dumitrescu antrenor si am inteles ca el facea lemnele si vladone le vindea asa ca lemnele sunt dumitrescu

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de sponeta Vezi post
                              intru si eu in discutie eu am pe domnul dumitrescu antrenor si am inteles ca el facea lemnele si vladone le vindea asa ca lemnele sunt dumitrescu
                              super! cati ani are dl.Dumitrescu?
                              ar fi dragut sa-l intrebi mai multe detalii despre aceasta colaborare si sa ne spui si noua! cine s-a apucat primul de manufacturat?
                              avea un atelier, o fabricutza? fabrica si pt. export? a colaborat si cu Tibhar?

                              multumesc
                              Lemn:Xiom Zeta
                              Fete:MX-P

                              Comentariu


                              • #16
                                Buna ziua!Si eu sunt tot un elev al dl.Dumitrsecu coleg cu sponeta si promit cat mai curand sa adaug poze cu un lemn vechi de 20 de ani impecabil confectionat de antrenorul nostru cat despre varsta lui pot spune ca se apropie de vrumoasa varsta de 70 de ani lasand in urma un trecut plin de deplasari si cantonamente in toata lumea unde a reusit sa ajunga la performanta de a aduce in acest sport tot atatia campioni ca si vastra dansului

                                Comentariu


                                • #17
                                  interesant ... ne puteti da nr dlui antrenor sa stam de vorba noi astia care mai cioplim cate un lemn !!??
                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    nu abandonati subiectul !!!
                                    Lemn:Xiom Zeta
                                    Fete:MX-P

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Buna seara,
                                      am si eu un lemn vladone, o sa incerc sa fac maine niste poze si sa le postez. Stratul exterior este din material f. fragil si moale. Am inteles de la cineva care a desfacut unul ca sub primul strat de lemn s-ar afla si semnatura d-lui Vladone. Nu stiu ce sa zic........E un lemn relativ greu (nu l-am cantarit inca)dar se simte greu. Recent am pus 2 fete Xiom Vega Europe/Asia si mi l-a facut aproape insuportabil de greu pt mana. In rest control bun, ideal pt jocul la distanta de masa. As vrea sa ne spuna cineva si despre varsta si valoarea lemnelor Vladone. Stima

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Iata si pozele

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X