Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Preturi echipamente in Intersport

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Preturi echipamente in Intersport

    Sponsorul general al competitiei a fost Intersport.Lucru extrem de laudabil.Am intrat azi in Iulius Mall.am vizitat si un magazin Intersport.Un set de 6 mingi de antrenament Butterfly=19,95 lei.Cam de 3,5 ori mai mult decat pe forum......
    of all the things i lost i miss my mind the most

  • #2
    Postat în original de cata_60 Vezi post
    Sponsorul general al competitiei a fost Intersport.Lucru extrem de laudabil.Am intrat azi in Iulius Mall.am vizitat si un magazin Intersport.Un set de 6 mingi de antrenament Butterfly=19,95 lei.Cam de 3,5 ori mai mult decat pe forum......
    Dl. Cata nu face confuzii intre Intersport Romania si Intersport Polonia... comerciantii romani sunt o categorie mai aparte... mai exact la Intersport Polonia daca te uiti pe net o sa ai o surpriza placuta sa constati ca un set de 3 mingi Butterfly 3 stele ITTF costa 1,29 usd adica vreo 1,30 lei/ bucata mingea de 3 stele.. daca ne gandim ca la noi cea de antrenament costa 1,20 lei/bucata poate ca intelegem de ce Intersport Polonia a fost prezent la acest concurs de anvergura. Traim in Romania dl. Cata si asta ne ataca de multe ori buzunarelul.. ca in bancul in care doi prieteni unul mai sarman si unul mai bogat isi petrec vacanta de iarna.. cel sarman merge in Austria la ski iar cel bogat isi permite sa mearga pe Valea Prahovei )
    Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

    Comentariu


    • #3
      Intersport este o multinationala ce opereaza in vreo 38 de tari daca am citit bine pe site-ul lor,cu o cifra de afaceri insumata de peste9 mld $.Ca e Polonia sau Romania, ca afacerea e franchizata sau nu,acestea sunt amnunte de bucatarie interna.Oricum te pot asigura ca preturile practicate nu sunt facute de capul eventualului franchizor roman,ele se incadreaza intr un minim si un maxim stabilt de compania mama..Iar sponsorizarile pt evenimente sportive si culturale nu sunt facute decat conform politicilor firmei mama,ca peste tot in lumea asta.
      of all the things i lost i miss my mind the most

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de cata_60 Vezi post
        Intersport este o multinationala ce opereaza in vreo 38 de tari daca am citit bine pe site-ul lor,cu o cifra de afaceri insumata de peste9 mld $.Ca e Polonia sau Romania, ca afacerea e franchizata sau nu,acestea sunt amnunte de bucatarie interna.Oricum te pot asigura ca preturile practicate nu sunt facute de capul eventualului franchizor roman,ele se incadreaza intr un minim si un maxim stabilt de compania mama..Iar sponsorizarile pt evenimente sportive si culturale nu sunt facute decat conform politicilor firmei mama,ca peste tot in lumea asta.
        Dl. Cata se pare ca ai nostri opereaza la maxim avand in vedere ca la cei din Polonia mingile de care pomeneai dta. sunt mai ieftine chiar decat la Butterfly Europa.. mancarica e tare scumpa pe la noi asta apropo de bucataria interna sponsorizarile pentru evenimente mari de nivel european/mondial nu se fac de catre aia micii din diverse tari ci aici se baga "mamica"
        Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

        Comentariu


        • #5
          OFF topic

          Ar trebui mutate la discutii despre echipament.
          Adishorul vezi ca ala e pretul pe bucata = 4 lei/minge ,scrie jos ca sunt la seturi de 3, 12, 72 si 144 bucati!
          Oricum la noi cele de antrenament sunt pe la pretul asta pe cand la ei se invart pe la 0,5 $/buc set de 144 (nu tot setul la 0,5$ cum pare din poza).
          Nu pot fi mai ieftine decat DHS de 3 stele care ies pe la 2-3 lei/buc in set de 6 buc.
          Oricum se pare ca sunt ceva probleme cu procurarea de mingi de calitate la preturi rezonabile cel putin pe noi...
          Ultima editare de D.D.; 17.oct.2011, 12:57.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de D.D. Vezi post
            Ar trebui mutate la discutii despre echipament.
            Adishorul vezi ca ala e pretul pe bucata = 4 lei/minge ,scrie jos ca sunt la seturi de 3, 12, 72 si 144 bucati!
            Oricum la noi cele de antrenament sunt pe la pretul asta pe cand la ei se invart pe la 0,5 $/buc set de 144 (nu tot setul la 0,5$ cum pare din poza).
            Nu pot fi mai ieftine decat DHS de 3 stele care ies pe la 2-3 lei/buc in set de 6 buc.
            Oricum se pare ca sunt ceva probleme cu procurarea de mingi de calitate la preturi rezonabile cel putin pe noi...
            Hehe cred ca nu vorbim de acelasi site... ma repet 1,30 usd setul de 3 bucati !!!!! am luat legatura deja cu ei si au spus ca au si la cutii de 12, 72 si 144 dar pretul este altul, diferit de la cutie la cutie. De altfel e usor sa iti dai seama cat e pretul caci daca selectezi setul de 3 iti apare pretul 1,30 in cos.. da stiu pare incredibil pt. noi. Vorbiti cu ei prin email si veti vedea
            Deja suntem cam offtopic dar oricum topicul acesta si-a facut treaba asa incat cred ca il putem inchide.
            Ultima editare de adishorul; 17.oct.2011, 15:43.
            Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de adishorul Vezi post
              Hehe cred ca nu vorbim de acelasi site... ma repet 1,30 usd setul de 3 bucati !!!!! am luat legatura deja cu ei si au spus ca au si la cutii de 12, 72 si 144 dar pretul este altul, diferit de la cutie la cutie. De altfel e usor sa iti dai seama cat e pretul caci daca selectezi setul de 3 iti apare pretul 1,30 in cos.. da stiu pare incredibil pt. noi. Vorbiti cu ei prin email si veti vedea
              Deja suntem cam offtopic dar oricum topicul acesta si-a facut treaba asa incat cred ca il putem inchide.
              Puteti pune un link? Nu am reusit sa gasesc.
              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X