Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTuR, Târgoviște - 03.12.2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Primii 16 open

    Rusu Cristian - Nistor Dorel 3-0
    Traistaru Marius - Florescu Eleodor 3-0
    Bodeanu Mihai - Erdos Ferenc 0-3
    Teodor Cristian - Leorda Rares 2-3
    Durdun Gheorghe - Fodoran Cosmin 3-1
    Boaca Valentin - Craioveanu Mihai 3-2
    Ciobanu Alex - Apian Florin 3-1
    Nascu Serban - Roman Iulian 2-3
    Ultima editare de FlorinBN; 03.dec.2011, 23:21.
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • Primii 8 open

      Rusu Cristian - Traistaru Marius 3-0
      Erdos Ferenc - Leorda Rares 3-1
      Durdun - Boaca 3-1
      Ciobanu Alex - Roman Iulian 3-2
      Ultima editare de FlorinBN; 03.dec.2011, 23:47.
      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • Semifinale Open

        Rusu Cristian - Erdos Ferenc 3-2 (9-9 si 11-9 in decisiv)
        Durdun George - Ciobanu Alex 3-1
        Ultima editare de FlorinBN; 04.dec.2011, 00:09.
        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • felicitari primilor cocurenti de la amatori si open astepatam finalele !1 mult succes tuturor !!
          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

          Comentariu


          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
            Semifinale Open
            Rusu Cristian - Erdos Ferenc ... 2-0 ...
            Durdun George - Ciobanu Alex
            Ooo, ce acvariu avem !
            edit 1: De aici deja incepe sa miroasa a sange pana la București.
            edit 2: Ce rau l-a muscat Piranha pe Rechin...
            Ultima editare de Serban; 04.dec.2011, 00:10.
            Joc oricand cu oricine.
            Nu ma intristez cand e 11-0 pt. adversar, ma bucur ca am jucat cu unu' mai bun.
            paleta: TBS & Baracuda 2,0 / Baracuda 2,0
            nivel: petarda spre pocnitoare

            Comentariu


            • Finala Amatori

              Smeureanu Nicolae - Constantinovici Ciprian 3-1
              Ultima editare de FlorinBN; 04.dec.2011, 00:23.
              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • Finala Open

                Rusu Cristian - Durdun George ...11-9 11-4 11-7...
                Ultima editare de FlorinBN; 04.dec.2011, 00:42.
                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • Felicitari Nicule!

                  Comentariu


                  • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                    Finala Open
                    Rusu Cristian - Durdun George ...11-9 11-4 9-7 timeout...
                    Baaaa!!! Ce faci acolo?
                    Aruncati repede o galeata de apa rece pe el !
                    Joc oricand cu oricine.
                    Nu ma intristez cand e 11-0 pt. adversar, ma bucur ca am jucat cu unu' mai bun.
                    paleta: TBS & Baracuda 2,0 / Baracuda 2,0
                    nivel: petarda spre pocnitoare

                    Comentariu


                    • Si urmeaza Festivitatea de premiere. Ne vedem la anu' cu mai multe antrenamente la bord.
                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • Bravo Ferike!!!!!!
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                          Finala Open
                          Rusu Cristian - Durdun George ...11-9 11-4 11-7...
                          Bun si locul 2; zici ca te-ai abonat la el.
                          Felicitari pentru Tricky Fish !
                          Joc oricand cu oricine.
                          Nu ma intristez cand e 11-0 pt. adversar, ma bucur ca am jucat cu unu' mai bun.
                          paleta: TBS & Baracuda 2,0 / Baracuda 2,0
                          nivel: petarda spre pocnitoare

                          Comentariu


                          • nu pot sa nu observ ca 7 (sapte) jucatori din primii 16, fac parte din SK, iar din primii 4 (patru)... doar 2 ... asta e...

                            oricum felicitari

                            Comentariu


                            • A fost un adevarat spectacol la Targoviște: meciuri frumoase, prezentare eleganta, organizare selecta,o familie Amatur frumoasa. Felicitari oameni buni!
                              TuRama II

                              Comentariu


                              • Desi pentru mine personal a fost un turneu dezastruos[a recidivat o accidentare la spate] pot sa spun ca d.p.d.v organizatoric a fost un turneu final mult peste cele anterioare.Ritmul de desfasurare a fost alert,timpii morti redusi la maximum astfel incat in jurul orei 17 30 grupel inferioare se terminasera atat la amatori cat si la open.
                                Din pacate au fost si jucatori aflati pe lista de rezerva prezenti la sala care nu au prins loc dar sper ca s-a inteles ca prioritate la acest turneu au amaturistii care de-a lungul anului bat tara in lung si in lat participand la cat mai multe concursuri ,obtinand o pozitie superioara in clasament
                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                Comentariu


                                • Felicitari prietenului meu Erdos Ferenc pentru rezultatul foarte bun obtinut la open.
                                  Bravo Ferencke !!!!!!!
                                  FH - Andro HEXER
                                  Butterfly Schlager Carbon OFF+
                                  BH - Andro HEXER Powersponge
                                  Tel: 0749 - 165152 / 0266 - 339189

                                  Comentariu


                                  • Felicitari Cristi Rusu!
                                    Ai dovedit constant ca esti cel mai bun din AmaTur!

                                    Mult succes in divizia A!

                                    Sper sa ne mai reintalnim la masa de joc...

                                    Comentariu


                                    • As vrea si eu sa felicit sincer organizatorii pentru eforturile facute. Nu pot sa nu observ cat de bine s-a respectat programul anuntat initial, cel putin pana la ora 21 cand am plecat.Mi s-a parut un turneu foarte reusit. Si nu in ultimul rand....Felicitari castigatorilor!
                                      Blade: Viscaria
                                      FH: Tenergy05
                                      BH: Tenergy05

                                      Comentariu


                                      • ....ese adevarat!

                                        ......ca am venit la tirgoviste pentru a face o figura cit mai frumoasa.......si pe parcursul turneului am inceput sa visez cu ochii deschisi......da,a fost posibil.........si de dimineata cind am fost trezit de sotia mea primul lucru la care am gindit a fost...da,am cistigat turneul..........si de acum alte responsabilitati......un gind frumos din partea mea tuturor ce si-au exprimat increderea in mine si care mi-au spus ca ma vad cistigind turneul.....dar,in primul rind lui vlad care m-a "incalzit" bine.......si lui adrian lazaroiu care m-a determinat ca se poate............dar,sa nu uit de domnul panaite care a stat cu sfatul linga mine.........vali.........si toti ceilalti
                                        va multumesc........ca m-ati ajutat sa ajung la nivelul pe care-l doream!o zi buna....si la multi ani! tuturor celor care vor citi acest mesaj de bucurie....si sarbatori fericite..........
                                        ---------- Post added 04-Dec-2011 at 12:33 ----------
                                        merita......o vorba frumoasa pentru d-l bodeanu,botirca pentru calmul si elegantza cu care ne-au suportat turneu de turneu.....si bine-nteles pentru toti ce au pus umarul la buna desfarurare a tutror turneelor!.....da,as vrea sa stiu cine incarca si descarca mesele turneu de turneu?
                                        ---------- Post added 04-Dec-2011 at 12:39 ----------
                                        iti multumesc de felicitare!

                                        Comentariu


                                        • Multumesc pentru mesaje, atat cele de pe forum cat si SMSuri.

                                          A fost un turneu lung, cu o organizare de inalt nivel, sala a fost foarte buna, as dori ca peste tot sa avem o lumina asemanatoare.

                                          A fost indubitabil cel mai tare turneu Amatur din toate timpurile, 10 jucatori din primii 12 prezenti, meciuri extrem de frumoase si de disputate, motiv pentru care as propune achizitionarea unei camere video mai bune, care sa circule pe la organizatori macar pentru turneele A+ pentru a filma o parte din meciuri.

                                          Am avut noroc la tragerea la sorti, jumatatea inferioara a tabloului a fost clar mai tare, totusi situatia a fost generata de infrangerea surprinzatoare a lui Alex in fata lui Mihai Bodeanu, motiv pt care in loc sa fie favorit 1 a fost favorit 7 si totul s-a dat peste cap. Am jucat bine tot turneul, dar am avut o cadere fizica in semifinala si am fost la doar 2 puncte de eliminare, am reusit sa trec peste, mi-am revenit si in finala am jucat cam la nivelul la care am jucat la etapa de divizia A.

                                          Si totusi acum la 12 ore de la terminarea turneului, desi am foarte multe motive de bucurie sunt un pic trist. Trist pentru ca la anul nu voi mai alerga prin tara la turnee si nu voi mai avea decat mult mai rar ocazia sa-i intalnesc pe multi oameni deosebiti din circuit (sunt mult prea multi ca sa-i pomenesc individual).
                                          Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                          FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                          BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                          Comentariu


                                          • Felicitari Cristi, superba revenirea ta in circuitul amatur.
                                            Felicitari Alex, din cate cred eu tu ramai pe primul loc, avansul de 8 puncte fiind hotarator la desemnarea liderului anual.
                                            Sunt sigur ca organizatorii de turnee mari vor face tot posibilul sa va atraga in continuare la turneele Amatur - sectiuni Master, demonstrative, s.a.m.d. Amaturul este construit de oameni ca voi.
                                            Dupa analize....
                                            Scuze de confuzie, punctajul lui Alex de la turneul corespondent se suprascrie, deci, trece sub Cristi.
                                            Ultima editare de Emil Tudor; 05.dec.2011, 00:42.
                                            TsE

                                            Comentariu


                                            • Multumesc pentru aprecieri. Am avut mare noroc la fazele eliminatorii unde am reusit sa le evit pe jucatorii mai tari, dar totusi cred ca daca am ajuns pana la semifinale nu poate fi vorba doar de noroc. Pe aceasta cale as vrea sa-l felicit pe Cristi care este un jucator mult mai bun decat mine si faptul ca am reusit sa revin in joc a fost doar a mica ezitare din partea lui, iar in finala a jucat la un nivel foarte inalt si a demonstrat ca merita sa fie cel mai bun din circuitul Amatur.

                                              Comentariu


                                              • Un turneu excelent si o organizare foarte buna. Sper ca Adrian Lazaroiu sa organizeze cat mai multe turnee in Sala Sporturilor din Targoviște.

                                                Comentariu


                                                • Felicitari organizatorilor Amatur,organizatorilor turneului final,felicitari sponsorilor si nu in ultimul rand castigatorilor ! Felicitari CRISTI RUSU pentru modul si strategia pe care le-ai abordat de-a lungul anului facand ca titlul de campion Amatur sa se decida in ultimul turneu , pentru ca ai crezut in sansele tale chiar daca altii se vedeau clar scapati in castigatori...intr-adevar cu sansa in meciul cu Erdos care alaturi de Boaca au fost surprizele placute ale acestui turneu final, cu scaparea pe care ALEX Ciobanu nu a luat-o in seama in a castiga grupa superioara ,cu seriozitatea care te caracterizeaza , cu atitudinea avuta in finala cu Durdun in care nu i-ai dat nici o sansa ( nu mai aveai presiune , erai deja CAMPION AMATUR ) ! Succes tuturor in divizia A ! Cei din Amatur va asteapta sa reveniti , pentru ca intr-adevar ve-ti lasa un gol....VACANTA PLACUTA SI SARBATORI FERICITE alaturi de cei dragi !

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                                    Finala Amatori

                                                    Smeureanu Nicolae - Constantinovici Ciprian 3-1
                                                    Bravo Ciprian felicitari pentru cupa adusa la Suceava!! felicitari si lui Pilu pentru locul 3!
                                                    Andro Rasanter 48
                                                    Butterfly Timo ALC
                                                    Andro Rasanter 48​

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X