Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Top 10 produse Butterfly, fete si lemne

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Top 10 produse Butterfly, fete si lemne

    Vizionare placuta si mandriti-va daca aveti unul din produsele enumerate in videoclip.
    FH: GoldArc 8, 2.1
    STIGA XU XIN
    BH: XIOM VEGA SPO 2.0

  • #2
    Aici e ca la femei. Nu exista top 10 femei in absolut, ci top 10 femei care-mi plac mie
    Timo Boll ALC
    FH: DHS 3 NEO 2.2
    BH: DHS 3 NEO 2.2

    Comentariu


    • #3
      Eminescule...
      FH: GoldArc 8, 2.1
      STIGA XU XIN
      BH: XIOM VEGA SPO 2.0

      Comentariu


      • #4
        Mi s-a mai spus ...
        Timo Boll ALC
        FH: DHS 3 NEO 2.2
        BH: DHS 3 NEO 2.2

        Comentariu


        • #5
          Vorbind despre absolut, pe mine ma dus gandul la Tutea, ca rime n-am prea vazut.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            Probabil ca aia cu "10 femei care-mi plac mie" sugereaza Eminescu
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • #7
              Multumim pentru postare dar este oribil clasamentul...
              Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
              FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
              BH: Tibhar Quantum X Pro Max

              Comentariu


              • #8
                Haha))Doar cine isi permite isi cumpara un lemn de la butterfly vazand ce pret au.Si depinde de stilul fiecaruia+sunt de acord cu manyaku88,poate la mn pe locu 1 este tenergy 64 nu 05...
                Blade:Butterfly Kong Linghui Special ST
                FH:Joola Rhyzm
                BH:Joola Samba+ max

                Comentariu


                • #9
                  Curios mi se pare la Butterfly si faptul ca doua din lemnele cele mai bune, din punctul meu de vedere, Schlager Carbon Light si Kong Linghui Special (Premium) nu se mai fabrica...
                  Andro Rasanter 48
                  Butterfly Timo ALC
                  Andro Rasanter 48​

                  Comentariu


                  • #10
                    Cum s-a facut acest clasament?
                    Dupa vanzari, dupa evaluarile profesionistilor, dupa parerile forumistilor?
                    Fiind eu insumi subiectiv, trebuie sa fiu de acord cu acest clasament.
                    TsE

                    Comentariu


                    • #11
                      Cred ca lemnul TIMO BOLL SPIRIT ar fi pe locul 3, chiar locul 2 daca stau sa ma gandesc la cati jucatori joaca cu el!!!!
                      ---------- Post added 23-Nov-2011 at 19:12 ----------
                      Intr-adevar Lemnul ALC este de clasa mondiala, cat si fetele de la Tenergy 05!!! Sa nu facem comparatie ca sunt unice!!! Atat ca pretul este usturator si nu n-i le permitem decat o data la 2,3 ani!!!
                      Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                      FH - Xiom Sigma II Pro
                      BH- Xiom Sigma II Pro

                      Comentariu


                      • #12
                        Kong Linghui Special a fost unul dintre cele mai apreciate lemne;am gasit unul SH pe Butterfly Australia, dar s-a vandut repede.
                        FH: GoldArc 8, 2.1
                        STIGA XU XIN
                        BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                        Comentariu


                        • #13
                          Speram sa se ierfiteasca si aceste produse daca nu vor sa dea faliment in curand!!! Oricum o sa apara si alte lemne si fete asemanatoare ca cele de la Butterfly si chiar ca o sa se vaite rau de tot in ceea ce priveste vanzarile. Mai asteptati putin si o sa vedeti preturi si la ei!!!
                          Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                          FH - Xiom Sigma II Pro
                          BH- Xiom Sigma II Pro

                          Comentariu


                          • #14
                            E buna melodia...
                            Lemne: DHS Hurricane Long W997
                            FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                            BH: DHS GoldArc 8

                            Comentariu


                            • #15
                              Probabil topul este facut cu articolele aflate in topul preturilor si pe linia de fabricatie .... altfel nu-mi explic neaparitia in acest top a unor lemne foarte bune si apreciate, cum ar fi Viscaria("stramosul" lemnelor cu fibra Arylate-carbon, care a "sarit" in vara asta de la aprox. 350 la 570 lei dupa ce a devenit campion mondial Zhang JiKe), Photino (primul lemn cu fibra Zylon, ce a iesit de pe linia de fabricatie, din pacate), Amultart, Schlager carbon, Primorac carbon (nu stiu daca se mai fabrica), Timo Boll Spirit, M Maze, (lemne f bune, inca in fabricatie, dar cu pret sub cel "standard" al topului) etc....surprinzator locul 10, Boll Forte, un lemn excelent (verificat) la un pret mai mult decat rezonabil, 150 lei.
                              Iar in topul fețelor, sunt totusi "ierburi" legendare , ca Feint Long, folosite de aparatori de top, sau "sandwich-uri" precum Challanger attack, mult mai raspandite decat... spinart, de exemplu.
                              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de gabikr Vezi post
                                Probabil topul este facut cu articolele aflate in topul preturilor si pe linia de fabricatie .... altfel nu-mi explic neaparitia in acest top a unor lemne foarte bune si apreciate, cum ar fi Viscaria("stramosul" lemnelor cu fibra Arylate-carbon, care a "sarit" in vara asta de la aprox. 350 la 570 lei dupa ce a devenit campion mondial Zhang JiKe), Photino (primul lemn cu fibra Zylon, ce a iesit de pe linia de fabricatie, din pacate), Amultart, Schlager carbon, Primorac carbon (nu stiu daca se mai fabrica), Timo Boll Spirit, M Maze, (lemne f bune, inca in fabricatie, dar cu pret sub cel "standard" al topului) etc....surprinzator locul 10, Boll Forte, un lemn excelent (verificat) la un pret mai mult decat rezonabil, 150 lei.
                                Iar in topul fețelor, sunt totusi "ierburi" legendare , ca Feint Long, folosite de aparatori de top, sau "sandwich-uri" precum Challanger attack, mult mai raspandite decat... spinart, de exemplu.
                                Un lemn bun de la bty care joc cu el de 1 an jumate este Bty Balsa Carbo x5 si cred ca este si foarte bine vandut, cel care a realizat videoclipul cred ca a postat acolo cele mai de renume materiale .. asta nu inseamna ca sunt si cele mai bune parerea mea.
                                Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                                Fh : Butterfly bryce
                                Bh : Butterfly bryce

                                Comentariu


                                • #17
                                  Topul este facut de un user oarecare, nu de vreo autoritate in domeniu. E parerea omului...

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Cred totusi ca nu se poate face o ierarhie a lemnelor "bune"...ci, mai degraba, a lemnelor mai potrivite pentru un anumit stil de joc, iar senzatia o da mana fiecaruia....
                                    Cele mai bune lemne sunt, de fapt, cele care iti plac si se potrivesc pe mana si stilul fiecaruia, si depind in mare masura si cu ce fețe le .."potrivesti"....
                                    Fiecare jucator isi cauta, in timp si din mai multe incercari, de fapt, cea mai buna combinatie lemn-fețe, care sa i se potriveasca....asa ca materialele nu sunt bune sau rele, ci potrivite sau nu unui anume stil....oricum, parerile sunt, toate, subiective.
                                    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de Radu George Vezi post
                                      Un lemn bun de la bty care joc cu el de 1 an jumate este Bty Balsa Carbo x5 si cred ca este si foarte bine vandut, cel care a realizat videoclipul cred ca a postat acolo cele mai de renume materiale .. asta nu inseamna ca sunt si cele mai bune parerea mea.
                                      Am jucat si eu mult timp cu balsa x5, e un lemn off- bun pentru incepatori si nivel intermediar dar ciudatel in sensul ca nu are putere de la distanta. Daca ma uit la fetele pe care le-ai pus pe el este clar ca incerci sa obtii control pe un lemn off, nu prea merg combinatiile astea...Adica sunt alte variante de lemn care te ajuta mai mult la capitolul control, asa am simtit eu! Chiar si forumul nostru era la un moment dat plin de x5-uri la vanzare.
                                      Blade-Darker speed 90
                                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                      Bh- Testing

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                        Am jucat si eu mult timp cu balsa x5, e un lemn off- bun pentru incepatori si nivel intermediar dar ciudatel in sensul ca nu are putere de la distanta. Daca ma uit la fetele pe care le-ai pus pe el este clar ca incerci sa obtii control pe un lemn off, nu prea merg combinatiile astea...Adica sunt alte variante de lemn care te ajuta mai mult la capitolul control, asa am simtit eu! Chiar si forumul nostru era la un moment dat plin de x5-uri la vanzare.
                                        Salut ai dreptate x5-ul nu prea are forta de la semi-distanta nu mai zic de la distanta. Am avut pe el tenergy 05 fx cu tenergy 64 se comporta bine ! chiar si sriver g2 fx cu sriver g3 fx , dar mi-am pus acele fete de control dr. neubauer special defence si xiom yanus df , pt ca simteam nevoia de mai mult control , desi dadeam binisor chiar cu tenergy , dar e mai bine asa sa ai control si spin si forta dai din mana . Jocul meu este bazat pe topspin pe fh si pe bh , recomanda-mi un lemn care sa ma ajute mai mult ca x5-ul .
                                        Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                                        Fh : Butterfly bryce
                                        Bh : Butterfly bryce

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de Radu George Vezi post
                                          Salut ai dreptate x5-ul nu prea are forta de la semi-distanta nu mai zic de la distanta. Am avut pe el tenergy 05 fx cu tenergy 64 se comporta bine ! chiar si sriver g2 fx cu sriver g3 fx , dar mi-am pus acele fete de control dr. neubauer special defence si xiom yanus df , pt ca simteam nevoia de mai mult control , desi dadeam binisor chiar cu tenergy , dar e mai bine asa sa ai control si spin si forta dai din mana . Jocul meu este bazat pe topspin pe fh si pe bh , recomanda-mi un lemn care sa ma ajute mai mult ca x5-ul .
                                          Buna seara.. am avut si eu X5 la un moment dat.. daca jocul dvs. se bazeaza in mod real pe topsin si cand zic real ma refer la ce se intampla la masa de joc nu ce isi doreste mental jucatorul atunci eu zic ca un Innerforce ZLF va ajuta cu siguranta semnificativ fata de X5 atat pt tops cat si pt semidistanta, dar numai daca vreti sa jucati ofensiv pe bune.. daca incercati cu ZLF-ul sa jucati pasiv face exact ca Tenergy cand stai si nu ataci.. va tradeaza
                                          Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de adishorul Vezi post
                                            Buna seara.. am avut si eu X5 la un moment dat.. daca jocul dvs. se bazeaza in mod real pe topsin si cand zic real ma refer la ce se intampla la masa de joc nu ce isi doreste mental jucatorul atunci eu zic ca un Innerforce ZLF va ajuta cu siguranta semnificativ fata de X5 atat pt tops cat si pt semidistanta, dar numai daca vreti sa jucati ofensiv pe bune.. daca incercati cu ZLF-ul sa jucati pasiv face exact ca Tenergy cand stai si nu ataci.. va tradeaza
                                            Inteleg ce vreti sa spuneti , dar nu imi permit un zlf , daca as schimba x5-ul l-as schimba cu un lemn all wood maxim off- , stiu ca setupul meu este unul potrivit pt un jucator defensiv .
                                            Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                                            Fh : Butterfly bryce
                                            Bh : Butterfly bryce

                                            Comentariu

                                            Who has read this thread:
                                            Procesare...
                                            X