Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne Home Made by Levi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Imi pare bine ca v-am scutit de calculator si v-am trimis la "joaca"
    semi OT.
    Poate ne ajuta Claudiu cu un poll pe tema asta, pt ca este un pic pe alta directie tema mea si nici la echipamente sau alt topic nu vad unde sa amplasez discutia.
    Multumesc anticipat
    cristake
    Mizutani ZLC | MX-S

    Comentariu


    • Optiunile 4 si 6 sunt frumoase. Bravo, frumoasa initiativa! Bine gestionat, ar putea fi un pas mare inainte!
      We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
      Aristotle



      Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

      Comentariu


      • Toate sunt excelente. Cred ca ar trebui facut un mix, care sa contina urmatoarele elemente:
        1. Denumirea principala cu caractere bold, asa cum este scris "Zimbrul" sau "Offensive".
        2. Pentru "Levi", un font cat mai "artistic".
        3. Neaparat, continutul "Made in Romania"
        4. Pentru "Since 2010", este prea devreme.
        5. Neaparat, continutul "Handcrafted by".
        6. Naparat, continutul "Soul blades", ca asa este.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • Multumiri dl. Cristake cat si celor care au participat cu sfaturi utile pentru a reusi crearea unui brand care merita atentie.

          Comentariu


          • Va SALUT!
            Se pare ca "minunile lumii" s-au implinit...) .Am primit cele doua lemne de la D-l Levi comandate ulterior...Unul este soft(lemn) si unul este mai hard(contine carbon 2 D), care au suferit o lipire si tratare termica mai "prietenoasa" sa-si pastreze totusi feelingul...
            Furnirele care au fost folosite la exterior au fost facute din lemn de "okoume"(un arbore originar din Africa)care se mai foloseste si la fabricarea barcilor, avand o densitate scazuta, cu vechime in jur de 25 de ani...(deci pot spune ca am un lemn vechi tare )
            Lemnele sunt aproape identice, mai ales in constructia lor, dar cu un simt diferit. Lemnul (simplu) fara carbon este un pic mai lent( cam un OFF sa zic),care are un feeling superb, un dwell time foarte ridicat si un control extraordinar.Carbonul(OFF+) este exact ceea ce visam eu si n-am gasit la alte lemne sa le aibe impreunate(adica la ALC am gasit control mare, la Zetro Quad am gasit elasticitate mare,etc).Dar acest lemn le are pe toate...Pur si simplu m-am indragostit de el, dealtfel si joc cu el acum...Ma uimeste pe zi ce trece...nu mai gresesc mingi mai deloc...parca le pun cu mana exact acolo unde vreau...cu alte cuvinte: Un lemn special, facut si gandit pentru mine si pe aceasta cale tin sa-i multumesc D-lui Levi din suflet pentru ceea ce mi-a putut oferii! Pute-ti apela cu incredere deplina la serviciile acestui om minunat,care cu siguranta va v-a crea lemnul dorit. Inca odata sa aveti sanatate si multe bucurii in viata, spor la munca si sa creati cat mai multe lemne ca acestea...Numa Bine!
            Lemnul cu grips este cel cu carbon...
            BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

            "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

            Comentariu


            • Postat în original de Aurel Onut Vezi post
              Toate sunt excelente. Cred ca ar trebui facut un mix, care sa contina urmatoarele elemente:
              1. Denumirea principala cu caractere bold, asa cum este scris "Zimbrul" sau "Offensive".
              2. Pentru "Levi", un font cat mai "artistic".
              3. Neaparat, continutul "Made in Romania"
              4. Pentru "Since 2010", este prea devreme.
              5. Neaparat, continutul "Handcrafted by".
              6. Naparat, continutul "Soul blades", ca asa este.
              sa mai scrie ce fel de tip este lemnul iar "lemne ptr tenis de masă" se traduce "table tennis blades" :P

              Comentariu


              • Multumesc de feedback. Foarte concis si corect D-le Aurel Onut ca de altfel toate cele scrise de dvs pe forum.
                Multumesc si pt alte pareri, nimic nu este final, batut in cuie iar informatiile sunt generice cu statutul ca pot inlocuite sau scrise corect ....asteptam un feedback mai complex de la D-ul Levi , cu care deja am discutat in graba si il las sa onoreze comanda ce o are si usor asezam si comunicarea pe fagasul corect.
                Fiecare optiune are un balans fin intre cele comunicate. Pentru a aseza toate informatiile la un loc, devine greu de perceput si aglomerat, trebuie selectate cateva "beneficii" pt a fi subliniate. De exemplu "since " a fost trecut fictiv, dar era un element care echilibra compozitia, din cuvinte / litere scurte, dar la alte optiuni incarca prea mult .... Soul blades se poate transforma in USP ( unique selling proposition ) care nu este obligatorie sa insoteasca logoul / icon - dar care echilibreaza compozitia acolo unde este asezata... fiecare are dozaj perfect pentru echilibrul literelor si informatiei. Uneori e important sa mentionezi ce fel de lemn este , alteori ii poti da un nume , gen zimbrul" ca sa personalizezi sau subliniezi numai din nume ... sunt diferite tactici. Omul in general nu poate decodifica mai multe cuvinte deodata si mai ales cu diferite marimi si forme si straturi diferite.
                Noi romanii in general, si o spun cu tristete avem o problema cu informatii multe si nestratificate, fara esenta, de aceea am incercat sa "incarc" informatia cu atat cat trebuie pt a nu deveni "un meniu de restaurant"
                Un lemn este numai un element din comunicare , el nu ar trebui sa contina tot CV-ul D-lui Levi, ar trebui sa fie o parte integranta de baza a unei comunicari pe mai multe canale, de exemplu un amblaj la o singura culoare ar putea contine descrieri care nu au asezate pe lemn ....o brosura / catalog / on line products, care sa recompuna intregul comunicarii ....Nu mai vorbim de ad-uri de presa ( chestie la care lucrez acum tot ca un exercitiu ).
                Trebuie sa ne gandim ca D-UL Levi lucreaza pt piata externa, si trebuie sa aratam ca si ei , cei de acolo dpdv comunicare si "imagine" altfel o sa arate " ca pe vapor" impresie ce o lasa chinezii initial, dar ei echilibreaza extraordinar cu imaginea jucatorilor de top si stilului imbatabil de joc si al politicii preturilor... ar putea sa nu scrie nimic,... decat Made in China ... si tot ar vine ... insa noi cu Made in Romania, avand ion vedere ca Romania nu are imagine in general ... nu insemna nimic , decat prin rare straluciri ca a unor oameni ca D-ul Levi si alticatva , mai ales sportivi ....
                De exemplu, versiunea 3 este cea mai vestica dpdv layout /imagine .... curata si la obiect, optiunea 4 este mai apropiata sufletului nostru prin definitia lui, dar pt Occident ... Zimbru nu comunica nimic... putea sa fie scris si pisica ....Caracterul de mana de colo este o "clona " a semnaturii D-lui Levi... nu cea din acte , dar mai artistica , si cat de cat este un caracter deosebit folosit de Guy Ritchie in ultimul film a lui Sherlock Holmes pe generic... de exceptie ...Toate acestea trebuie sa aiba un echilibru bine dozat . Eu am studiat toate lemnele si comunicarea firmelor celebre si pot spune ca sunt mediocre, cu mici exceptii, nu vorbesc de calitatea materialelor ci de vizual ... sincer... sunt obisnuit cu standarde FIFA / UEFA / Champions League / ATP si altele care nu poti spune ca au dat-o in gard ....
                O miscare buna ar fi ca sportivii romani de top sa joace cu lemne Levi , dar te poti baga peste combinatiile din spatele scenei ale celor care reprezinta marci occidentale ? Eu zic ca da daca este vointa si patriotism, dar el lipseste si la nivelele superioare ale ... ce sa vorbim de nivelul unei federatii....
                Nu incerc sa ma disculp dar fiecare optiune are in spate un "creative rational" care de obicei descrie si insoteste fiecare idee, eu insa nu am mai scris-o lasand pe fiecare la prima mana sa aleaga si sa comenteze, la cald ceea ce vede, altfel descreirea ar fia dus un plus de intelegere dar influenta si perceptia initiala ...Am vrut sa fie clear cristal....de la inceput... Am scris prea mult , dar au trecut vremurile cand un student arunca 2 vorbe aiurea "just do it " si 2 no name dintr-o mutinationala ... cu un buget "catva"de lei pe vremea aceea au transformat o companie de pantofi de sport pt profesionisti intr-un gigant. De atunci s-a ascutit lupta de clasa, s-a inventat FACEBOOK-ul .. Google... Nici lor nu le mai este asa usor ...dar au un avantaj... pe care noi de aici
                Asa ca idee un logo la Londra costa 20.000 de euro la o companie specializata , chiar si o cosmetizare a unui logo existent tot atat costa.... atat a platit si Romania pentru frunza D-nei Udrea ... La noi un student cu un computer plin de softuri piratate iti face o porcarie si cu 100 de euro daca nu mai putin , de aceea arata toate firmele si foile cu antet de toata jena la 99 % din firmele romanesti pe langa faptul ca patronul si-a adus contributia din plin cu "sfaturi"
                Eu nu mi-am permis sa ii dau sfaturi D-lui Levi cum sa taie , aleaga , lipeasca etc , am venit la Doctorul " de lemne" si l-am lasat sa isi faca treaba, am descris cat am putut eu mai bine ceea ce doresc, si vad ce iese, in schimb iara noi romanii ne pricepem la fotbal politica si ATELE ... din plin. Asta este numai o constatare orizontala a Romaniei 2012.
                P.S My spelling generator alias Tastatura cred ca a luat prea multa cafea si se cere schimbata. Cer scuze pt greselile facute din graba si taste "sticky"
                Weekend placut
                cristake
                Ultima editare de cristake; 05.mai.2012, 11:52.
                Mizutani ZLC | MX-S

                Comentariu


                • Poate ai luat ca si reprosuri comentariile de mai sus ,dar nu erau asa...
                  Eu cred ca este important sa se stie ce fel de lemn este : ideea cu o parte de cerc ,de vreo 240 grade este cea mai originala ; de ex se pune o parte dintr-un cerc, format din segmente ,aprox ca in optiunea 3 ,doar cu golul jos ,asemanator unui kilometraj la o masina; se noteaza apoi cercul ,incepand de la stanga spre dreapta cu deff,all-,all,all+,off+,off,off+ ,si se coloreaza /umple partea de cerc corespunzatoare categoriei din care face parte lemnul ; evident se pot pune mai multe segmente la fiecare categorie ,iar un lemn off- sa ocupe ultima treime din all+,tot off - si prima treime din off (asta daca se preteaza lemnul la jocul respectiv);
                  - sau se poate imprumuta lista de viteze de la butterfly : dreptunghi lung,impartit in toate cele 7 categorii ,iar undeva deasupra o sageata in interiorul careia scrie "this blade is"
                  - sau ca la galaxy : doar 5 categorii ,nu 7 ,si anume : slow,medium slow,medium,medium fast,fast si este ingrosat dreptunghiul caruia corespunde lemnul...
                  Despre denumirea lemnului ,cel mai bine e sa se puna la vedere ,pe maner ,dar asta implica o concavitate bine lucrata acolo sau macar o placuta metalica bine prinsa ,care sa nu derajneze deloc mana ; asta nu inseamna ca nu poate fi scris si pe lama propriu zisa.."dl levi" este cel mai bine , se vede ca este made in romania fara sa scrii treaba asta; daca ai pune dr ,ar fi universal ,dar dl nu exista in germana/engleza..
                  Compozitia lemnului ,nr de straturi tot pe lama.
                  Astfel lama va avea datele tehnice neaparat ,care sigur nu incarca prea mult si ,optional, denumirea lemnului ,denumirea mesterului ,care ,cred eu , se pot structura astfel incat sa nu incarce nici ele prea mult ; manerul va avea trademark-ul...

                  Comentariu


                  • Nu le-am luat ca reprosuri.... au fost scrise ca imaginile sa aiba o baza de discutie si a se inteleaga ca nu e o joaca de copii ... ne place rosu, ba mie galben ... si hai sa punem si tricolorul ..( am intalnit cazuri destule si la firme cu pretentii care acum se intorc si spun ... Nu mai vindem Domne' ... Pai cand am spus eu "atunci" ca strategia de comunicare este incarcata si aiurea ??? Acum trageti ponosele pe bani aruncati la misto... atunci ...Ambalaje urate... scris de chinez de nu citeai nimic... sa fie tata ca romanu e prost si cumpara)
                    Am evitat sa fac ca "Fluturasul "pt ca mi se pare aiurea sa umpli patratele / cerculete sau nu stiu ce aiurea cand de fapt nu ai ce sa comunici... Facem jocuri de copii handicapati sa ghicim unde este patratica ? Aiurea. Scriem direct ce este OFF .. DEF ... bla bla... informatie directa. Fara umplutura, ei fac asta sa umple golul ....
                    Valabil si pentru Galaxy ... medium .. soft ...
                    Ar trebui gasita solutia cea mai usor de inteles si raspandita OFF sau medium .,... sa zic , dar eu cred ca OFF e mai stiuta , chinezii au inventat ei altceva sa nu fie ca occidentalii.
                    Am evitat sa scriu pe lemn datorita costurilor ce le implica, ar fi bine , dar pe viitor cand mai are si D-ul Levi de unde sa bage, la versiunile extra special poate, deocamdata este la inceput.
                    Am preferat si eu D-ul Levi dar a fost numai optiunea mea, poate nu doreste sa fie cunoscut dupa un nume poate numai pt prieteni de aceea am incercat si alte variante ....
                    Am evitat 2 culoari pt ca incarca costurile , ori 1 culoare - negru - alb sau un "lac" care sa scoata numai in evidenta informatia la un anumit unghi.
                    Pefer sa spun omului ce gandesc cand e cu un picior in gropa si sa ii dau 2 solutii coreste si cinstite decat sa ma fac politician ... C-o sa fie, mai tare , mai bine, mai vedem ....satul de ...
                    numai de bine
                    cristake
                    Mizutani ZLC | MX-S

                    Comentariu


                    • Nu suntem toti in domeniu ; vad posturi lungi cu metafore si comparatii ,in loc de o propozitie/fraza in care se pune problema ,la obiect,de costurile de productie ;
                      Da, intr-un post de mai sus am spus ca ar trebui scris si ce fel de lemn este ,iar despre culori nici nu se pune problema negru pe "alb"(culoarea lemnului); negru nici macar nu este culoare...
                      Plus ca ..eu doar dadeam idei,parerile mele...iar la urma urmei ,cercul din optiunea 3 ocupa la fel de multe resurse cu ce spuneam eu...

                      Comentariu


                      • Cristake pare a fi copywriter sau in domeniu. Are dreptate in tot ceea ce spune si ma bucur ca Levi a "incaput" pe mana dansului. Se vede ca se pricepe si cunoaste "principiile". Noi nu putem fi decat un "bazait" benefic, ca si o "voce a consumatorului". Intradevar, una sunt "visele" noastre bombastice si alta nevoia de mesaj clar, simplist, minimalist, cu maxim de substanta si beneficii pe termen lung. Sunt sigur ca rezultatul final, va fi unul de exceptie.
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • Ieri a fost o zi nebuna nebuna nebuna, asta pe langa ploaie, fum, mici, trompete, bere, telenovele, scandal, politie, Sir Branson, ziua Europei, fotbal si finala... si in mod sigur mai intra dar cel mai important lucru pe langa amalgamul de stari - Bucureștiul parca a prins viata...si a inceput sa devina din ce in ce mai putin Budapesta pe harta mondiala...Printre toate astea, am reusit sa ajung la ultima POSTA din cartier pentru a intra in posesia unui custom blade made by Levi. Am ramas impresionat, ca toti ceilalti dealtfel de calitatea finisarii si a lemnului in general. Cu berea rece si cu aparatul intr-o mana am reusit sa fac cateva poze pentru a ne clati ochiul cu un nou produs handcrafted in Romania. Are exact 83 de grame, i se spune "Heaven & Hell" ( cand oi gasi si pe versiunea romaneasca solutia voi schimba macazul ) are sange de OFF si sper sa treaca la smotru cat de repede posibil pentru linistea sufletului si egoului, mereu in alerta.

                          OF
                          Postat în original de Aurel Onut Vezi post
                          Cristake pare a fi copywriter sau in domeniu. Are dreptate in tot ceea ce spune si ma bucur ca Levi a "incaput" pe mana dansului. Se vede ca se pricepe si cunoaste "principiile". Noi nu putem fi decat un "bazait" benefic, ca si o "voce a consumatorului". Intradevar, una sunt "visele" noastre bombastice si alta nevoia de mesaj clar, simplist, minimalist, cu maxim de substanta si beneficii pe termen lung. Sunt sigur ca rezultatul final, va fi unul de exceptie.
                          D-le Aurel Onut, aveti nasul fin si intuiti dvs ceva, nu sunteti departe de adevar, insa sincer va spun ca dvs meritati functia de copywriter, reusind sa sintetizati si sa transformati intr-un USP excelent, esenta produselor LEVI... Lemne cu suflet... Mie nu imi ramane sa ma ridic la acelasi nivel cu vorbele dvs, vorbe care mi-au permis ( bineinteles in legatura si cu feedbackul "tutulor" celor de pe forum ) sa creionez ceva ce poate sa ne scoata din Budapesta in București ... Sunt multe de spus, este importanta si vocea consumatorului insa este la fel de dezarticulata ca mai toata tara asta, far de cap si far de coada iar cand incearca cineva sa o aseze, strigam ca ne vindem tara .. Mai sa fie... Intradevar am reusit pana acum sa stau in industria asta 20 de ani, nu stiu cat mai rezist fitzelor de tot felul, dar ma incapatanez sa cred ca ceea ce fac si spun aduc macar o umbra de educatie mentala si vizuala asupra consumatorului in mod direct si indirect. Ca sa va raspund, ca si meserie eu sunt cel care ma ocup cu alchimia culorilor si echilibrului impreuna cu un partener care se joaca cu vorbele, echipa care construieste si naruie vise ce le traim si ne trec prin cap, uneori devin chiar realitate, schimband lumea.
                          Multumesc si respect
                          Cristake
                          Mizutani ZLC | MX-S

                          Comentariu


                          • buna ziua dle levi. asa cum am vb la telefon cu dvs as dori un lemn defensiv pentru stilul block. nr meu de tel 0744821865, victor dumitrescu din onesti

                            Comentariu


                            • Aveti MP!
                              lemn:HML -carbon, hinoki
                              fetze; Victas V>01 Limber
                              si echipament Xiom

                              Comentariu


                              • Hai sa ma laud si eu.
                                Sunt posesorul unui lemn combi marca Levi din nuc, plop, stejar si balsa, care mi-a imbunatatit semnificativ rezultatele. E atat de frumos finisat incat mi-a venit greu sa pun fețe pe el.
                                Unii dintre partenerii mei avansati incepusera sa ma sifoneze cand jucam cu lemnul Andro Temper Tech All+, asa ca era musai sa iau masuri. De cand i-am am aplicat vreo 5 straturi de lac pe partea pt FH lemnului home made si i-am gasit fața potrivita (Palio Thor's) merge ca uns. Cerusem sa fie mediu spre moale pe FH si sa arunce foarte putin, dar se pare ca n-am nimerit la fix "specificatiile". Mi-am reparat greseala cu ajutorul lacului si pot spune ca am acum o capodopera. Controlul pe FH e atat de bun incat pot executa absolut orice lovitura desi fata e tensor; merg chop-uri si underspinurile aproape din orice pozitie si indiferent de modul in care trimite adversarul mingea. Pot sa si atac fara probleme. Fara lac parca era o idee prea moale si lent. Am avut si neasteptata surpriza de a castiga duminica pentru prima data impotriva unui ierbar foarte bun. Pana atunci ii luasem un singur set in 3 meciuri.
                                Cum nu am mana pt lemn off, anunt amatorii ca am pus in vazare unul foarte bun si ieftin. Are un control cum rar gasesti la lemne Off, dar pentru melci precum subsemnatul tot e imposibil de strunit. Gasiti anuntul aici: http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...ark-%28x686%29
                                Ii multumesc D-lui Levi si ii urez multa inspiratie in combinarea materialelor. Sper sa descopere cat de curand cum se pot face lemne combi care sa fie Def pe BH si Off- pe FH inainte de aplicarea fetelor. Abia astept sa testez o asemenea minune.
                                S-auzim de bine.
                                DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                Comentariu


                                • Multumesc! -asa e, inca caut formula "magica" de def/off...
                                  lemn:HML -carbon, hinoki
                                  fetze; Victas V>01 Limber
                                  si echipament Xiom

                                  Comentariu


                                  • Am mai primit un lemn de la Dl. Levi ca sa-mi pot folosi si fețele chinezesti ieftine. Foarte bun si acesta.
                                    Mii de multumiri si s-aveti parte de munti de inspiratie si de-acum inainte.
                                    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Aurel Onut Vezi post
                                      Fac eu ce fac si reusesc sa scot tot ce este mai bun in omul asta.
                                      Iata noul lemn OFF, by Levi, cu balsa 3 mm, cate doua straturi de mahon "cross 45 de grade" si nuc la exterior.

                                      Voi aveti "lemn cu suflet" ?
                                      Am si eu o mare rugaminte,....dumneavostra a-ti testat lemnele acestea 3: cel cu maner de pluta si balsa, cel cu 7 straturi (mahon, nuc, etc) si acesta din imagine. Spuneti-mi va rog care dintre ele are cel mai bun raport intre control, efect si viteza, care dintre cele 3 este cel mai echilibrat din acest punct de vedere ? Mi-as dori si eu un lemn cu elasticitate medie, cu maxim 5 straturi de lemn, care sa ma ajute la viteza si control,....la stilul meu de joc efectul vine mai mult din forta si viteza imprimata mingii decat din tehnica. Oare lemnul din imagine, cel cu balsa de 3 mm, mahon si nuc,.....o fi potrivit pentru mine ?
                                      Ultima paleta cu care am jucat a fost Timo Boll ALC cu fete Nittaku Narucross max. Avea un control bun dar viteza nu era asa buna pe cat mi-as fi dorit.
                                      Multumesc fain de informatii, cu respect, Radu
                                      Lemn: HM Levi OFF 7 allwood
                                      Feţe: Yasaka Mark V HPS hard

                                      Comentariu


                                      • Pe deoparte, viteza este invers proportionala cu controlul, desi majoritatea, ni le dorim la maxim pe amandoua. "Echilibrat" este o notiune relativa la preferitele individuale, caci nu suntem toti la fel. Spuneti ca la stilul dvs, efectul vine mai mult din viteza/forta, decat din tehnica, dar sa stiti ca de cele mai multe ori viteza vine din tehnica, nu din forta bruta. Vazand-o candva pe Otilia Badescu la un antrenament, ma minunam cum poate mingea sa zboare "ca trasa din pistol", desi miscarile si efortul erau minimaliste.
                                        Ce pot sa va spun sigur, este ca atat lemnul (lemnele) allwood facute de Levi, cat si cele compozite, va vor aduce in primul rand, un control suplimentar, greu de gasit la aproape orice lemn de firma consacrata. Deasemenea, el stie sa dozeze f bine elasticitatile, prin arta potrivirii materialelor si adezivilor. Viteza lemnelor facute pentru mine, este relativ apropiata, pt ca Dl Levi a "simtit" din discutiile avute, ce-mi trebuie mie. Lemnul din poza, are viteza OFF cu accent pe control. Daca TB ALC cu Narucross v-au nemultumit ca viteza, nu e nici o problema sa-i cereti ceva mai rapid, (allwood sau compozit in functie de preferinta), dar raman la parerea ca ideal ar fi un "allwood" 7 ply usor elastic, cu care sa va imbunatatiti tehnica, eventual sub indrumare specializata.
                                        Ultima editare de Visco; 08.iul.2012, 20:03.
                                        Lemn- Bty Viscaria
                                        FH - TENERGY 05
                                        BH - TENERGY 80

                                        Comentariu


                                        • va salut domnule LEVI.as dori sa cumpar un lemn marca DR.LEVI ,un lemn cu un control mare dar in acelas timp sa nu pierd foarte mult nici la viteza.deci as vrea ceva echilibrat intre cele doua,dar as trage mai mult spre control.acum am un photino cu care ma inteleg binisor dar simt ca e un pic cam rapid si pierd la control din cauza asta.greutatea as vrea sa fie intre 80-85gr.mai multe amanunte vorbim la telefon.0752273414 .cu respect nicu silivestru.

                                          Comentariu


                                          • Aveti mp!- si astept telefonul de la dvs.
                                            lemn:HML -carbon, hinoki
                                            fetze; Victas V>01 Limber
                                            si echipament Xiom

                                            Comentariu


                                            • Folosesc de doua saptamani un lemn made by Levi, din nuc cu carbon, maner de mahon, finisaje foarte fine.
                                              La viteza lui, are un control neasteptat de bun!... Koszonom/Multumesc, Levi!
                                              Xiom -Mitzutani - Xiom

                                              Comentariu


                                              • Lemn Levi Off 7 alwood

                                                A reusit domnul Levi sa-mi faureasca un lemn de Super-Liga. Antrenorul meu, care are vreo 10-15 ani de tenis de masă facuti la Clubul din Petrila si a jucat cu toate felurile de palete posibile, spune despre acest lemn ca este de departe cel mai bun pe care a pus m?na vreodata. Are un control excelent, cu fetele Yasaka Rakza 9 puse pe el se comporta extraordinar de bine. Pot face cu mingea tot ce doresc, senzatia oferita de paleta este aceea ca atunci când voi fi 100% obisnuit cu ea, jocul meu la masa va fi âmbunatatit semnificativ. Nici nu stiu ce sa mai spun,.....este clar un lemn de 7 stele.
                                                Va multumesc din suflet d-le Levi, lemnul acesta cu adevarat este facut cu suflet.
                                                Sa va depasiti inspiratiile cu fiecare unicat faurit, cu respect,
                                                Radu )
                                                Lemn: HM Levi OFF 7 allwood
                                                Feţe: Yasaka Mark V HPS hard

                                                Comentariu


                                                • Buna ziua d-le Levi! Doresc un lemn cu urmatoarele specificatii: forma simetrica (rotesc paleta în timpul jocului); mâner drept; dimensiuni lama 160 x 160 (ca la un lemn defensiv); masa 80-90g; o fata moale pentru iarba si alta de viteza pentru soft; la conturul de racordare dintre lama si mâner muchiile sa fie rotunjite si lacuite (rotire rapida a paletei). As prefera ca tot lemnul sa fie lacuit. Numarul meu de telefon 074.222.3094. Mihai Stoica
                                                  Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                                  FH: Butterfly - Dignics 80
                                                  BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                                  Comentariu


                                                  • Va salut d-le Levi!As dori un lemn levi off cu bala de3mm,2straturi de mahon cross 45,si 2straturi de nuc interior.dimensiuni:155x160, 35x22 (latime+grosime),115mm lungime maner.Maner mahon.Chirita Cristian tel.0723287734 din Călărași
                                                    - - - Actualizat - - -
                                                    Postat în original de Chirita Cristian Vezi post
                                                    Va salut d-le Levi!As dori un lemn levi off cu bala de3mm,2straturi de mahon cross 45,si 2straturi de nuc interior.dimensiuni:155x160, 35x22 (latime+grosime),115mm lungime maner.Maner mahon.Chirita Cristian tel.0723287734 din Călărași
                                                    cu balsa3mm
                                                    - - - Actualizat - - -
                                                    Postat în original de Chirita Cristian Vezi post
                                                    Va salut d-le Levi!As dori un lemn levi off cu bala de3mm,2straturi de mahon cross 45,si 2straturi de nuc interior.dimensiuni:155x160, 35x22 (latime+grosime),115mm lungime maner.Maner mahon.Chirita Cristian tel.0723287734 din Călărași
                                                    - - - Actualizat - - -
                                                    cu balsa3mm
                                                    maner fl.
                                                    timo boll alc-tenergy 05-tenergy 64 ,amultart-vega europe-vega asia
                                                    zhang jike- tenergy 05-tenergy 64 ,timo bool spirit-spinart-tenergy 64
                                                    liu shiwen-andro hexer hd-yoola explode senzitiv

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X