Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fata buna pe backhand pentru un Bty Maze

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    dorell, daca dai "note" ref la trei produse pe care le-ai avut e una
    dar daca notele alea le compari cu notele date de alti utilizatori ref. la cu totul alte trei produse, atunci se numeste comparatie de "mere cu pere " si asta nu se face
    uite asa ajunge in tabelul ala o fata 729 friendship mai rapida decat un tenergy
    ca sa nu mai vorbim de niste fete adidas care au si mai mult spin si mai multa viteza decat tenergy05
    cred ca o sa le vedem in curand pe la marii jucatori
    si cel mai bun exemplu de ineptie maxima si irelevanta la tabelul ala, pe locul 1 la spin este faimoasa fata Guo Qiu Future Fighter de 10 dolari, la care un singur utilizator a facut un review si a dat o nota maxima, deci e logic sa fie in capul tabelului ca fiind fata cu cel mai mare spin din lume
    Ultima editare de danr; 30.dec.2011, 14:05.

    Comentariu


    • #27
      Ok.Ai castigat!Controlul si spinul sunt antagonice! Imi cer scuze inca odata daca am suparat pe cineva! La multi ani tuturor!
      Nittaku Septear
      FH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0
      BH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0

      Comentariu


      • #28
        dar noi discutam despre un amarat de tabel
        de ce sa te superi ?

        Comentariu


        • #29
          Unele afirmatii citite pe aici, sunt in mare parte adevarate. Sunt de acord ca fetele si lemnele sunt doar obiecte si nu pot avea nici viteza, nici spin, nici control, fara sa fie manuite de un "operator". Dar ADERENTA sau PUTEREA REPULSIVA pot fi factori intriseci (parametrii) ai unor materiale?
          Controlul poate fi, asemenea ?
          Ultima editare de Visco; 30.dec.2011, 15:07.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #30
            Bineinteles ca aderenta sau puterea repulsiva(elasticitatea) sunt factori intrinseci!Acea bucata de cauciuc are,sa zicem, un anumit coeficient de elasticitate foarte bine determinat de producator.Indiferent daca joc eu sau altcineva cu acest material acel coeficient ramane acelasi.
            Problema controlului se pune in momentul in care acest coeficient de elasticitate ma ajuta sau nu in atingerea scopului pe care m-i l-am propus (sa trec mingea peste fileu in terenul advers!).Pe masura ce ma antrenez si controlul asupra paletei devine foarte bun incerc sa schimb ceva:de obicei incerc sa maresc viteza!Si-atunci iau alta bucata de cauciuc cu alt coef. de elasticitate pe care invat sa o controlez din nou...
            Nittaku Septear
            FH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0
            BH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0

            Comentariu


            • #31
              Puterea repulsiva nu este elasticitate, pentru ca exista elasticitate captiva (asa cum au fetele antipower) sau elasticitate repulsiva ('"tensor"sau "high tension").
              Afirmatia ca "controlul este antagonic ( eu as spune chiar invers proportional) cu viteza si spinul este foarte adevarata. Ca sa va convingeti, puteti sa incercati sa faceti o statistica, facand calculul ratei de reusita la receptia servelor, cu o fata lisa care are viteza si spin maxim, versus o fata gen antitopspin/antipower, adica extremele. Sigur ca si aici, o sa invocati specializarea dar eu as spune sa fie facut testul cu cineva nespecializat in nici una din laturi, sa vedem cum iese.
              Ultima editare de Visco; 30.dec.2011, 19:30.
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #32
                Si atunci ce inseamna "control"?
                Nittaku Septear
                FH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0
                BH: Xiom Sigma 1 Pro 2.0

                Comentariu


                • #33
                  Controlul este cea mai relativa notiune dintre toate si ar trebui, dupa parerea mea, sa nu existe in cadrul specificatiilor tehnice ale materialelor. Simplu.
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de Dorell Vezi post
                    Si atunci ce inseamna "control"?
                    Se scrisese mai demult pe aici pe forum o chestie simpatica apropo de control: daca cumperi un setup de top ultimul racnet, incepator fiind, cei de la firma de la care cumperi uita sa iti livreze si controlul.. dar nu te speria caci nimeni nu uita, o sa vina si controlul dar numai dupa cativa ani
                    Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

                    Comentariu


                    • #35
                      eu recomand Donic Acuda S2, Donic Baracuda BigSlam, Donic Vario BigSlam sau Stiga Boost TC
                      FH: DHS Hurricane 3 Neo BS|Lemn: Donic Waldner Black Devil|BH: Xiom Omega 4 Pro
                      www.vivasportshop.ro

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X