Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne hand made by dan universal si reparatii capitale

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    azi am finalizat cele 5 comenzi mai am putin de finisat si sper ca luni su cel tarziu marti sa trimit celor ce au comandat ! multumesc ! in afara de comenzi mai am pe stoc un lemn of cu furnir de nuc si un lemn of++ mai rapid decat slagar carbon !! lemnul pt dl paul din roman este finalizat luni al trimit sigur
    de asemeni si lemnul cu maner dotec pt bucuresit daca nu ma insel este gata tot luni expediez !! celelalte pe marti !!
    Ultima editare de DAN TT; 31.mar.2012, 21:15.
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • #77
      Abia astept sa-l probez.
      ?i nu uita-ti si de lemnul (înlocuitorul lemnului cu mâner dotec) cu dimensiunile Magelan pt Roman
      Blade: TBS Old Tag
      Fh:XIOM Vega Pro
      Bh:XIOM Vega Pro

      Comentariu


      • #78
        TOATE comenzile au fost finalizate luni si marti trimit la destinatie un lemn combi pt dl bodin ioan un lemn combi pt timisoara lemn greu la comanda 120 gr cu priza speciala pt dl drukeru este gata lemnul alb 70 gr o sa revin si cu [poze !!
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • #79
          toate lemnele care au fost comandate au plecat luni spre destinatii cel tarziu miecuri ar trebui sa ajunga !
          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

          Comentariu


          • #80
            De abia astept sa il vad si sa il probez! Sunt convins ca va fi perfect pentru stilul meu!
            Poze ceva pana una alta?
            FH: Tuttle Beijing II
            Blade: meHIGH Special Comby made by Dan Universal
            BH: Dr. Neubauer Super Block OX

            Comentariu


            • #81
              Buna!
              D-le Alehandro...am primit lemnul de la dvs. si este ok. Spun doar ok, pentru ca sunt foarte sincer si nu prea mi-a placut finisajul,dar dupa ce am citit mai multe posturi am inteles ca le lucrati manual fara utilaje m-am linistit )...a iesit si un nod aproape spre finele manerului pe o plasea de toata frumusetea )...in fine...asta a fost minusul...Acum am sa va spun despre performantele lemnului...Lemnul este exact asa cum mi l-am dorit...alb,are 72 grame...si cred ca ati folosit mesteacan dupa cate imi amintesc ca mi-ati scris dvs...Pot spune ca sunt un tester de cateva luni bune...am testat zeci de lemne si fete, daca nu chiar peste o suta ,de la firme consacrate pana la firme neauzite.Va spun cu aceeasi sinceritate cu ,care dealtfel am inceput si postul,sunteti INCREDIBIL d-le Alehandro...niciodata nu am putut sa concep ca o sa prind vreodata un asa lemn care sa genereze un asemenea efect, control si viteza cu toate ca lemnul este atat de usor(am stat la sala si am dat lemnul si la alti colegi ,acestia mirandu-se de efectul generat).Sa va de-a Dumnezeu sanatate multa de tot, sa puteti face cat mai multe lemne pentru iubitorii acestui sport atat de minunat.Va rog din suflet sa tine-ti minte exact cum ati facut acest lemn pentru ca in curand as mai vrea o copie de rezerva(daca ar iesii exact asa, as fi cel mai fericit om).Am fost cat de sincer am putut si va rog sa nu va suparati pe mine pentru critica adusa la inceputul postului.Inca odata va doresc foarte,foarte multa sanatate si sa ne auzim cu bine la urmatoarea comanda.Numa Bine!
              BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

              "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

              Comentariu


              • #82
                nu ma supar de loc dle drukeru multumesc pt impresii aici vreau sa spun ca am fost pacalit de lemn adica pe cand am pus praselele pe lemn erau in stare bruta si nu se vedea nodul lucrandul a aparut nu mai puteam sa fac modificari pt ca timpul nu imi permitea in acel moment si oricum am considerat ca daca tot a aparut e binevenit acel nod pt a diferentia acest lemn de alte lemne !! sigur ca pot sa va mai fac unul la fel insa sigur ca va fi mai bine finisat !! multumesc !
                ---------- Post added 04.04.2012 at 21:58 ----------

                ---------- Post added 04.04.2012 at 21:59 ----------

                ---------- Post added 04.04.2012 at 22:01 ----------

                ---------- Post added 04.04.2012 at 22:05 ----------
                acestea sunt lemnmele trimise luni !
                lemn combi priza speciala cu prasele din lemn de mar greutate la comanda 120 gr
                lemnul combi cu furnir de zebrano pt dl bodin ioan lemnul pt dl paul romn un lemn maner dotec si lemnul nod pt dl drukeru
                si un lemn cu nuc trimis la bucuresti care are poze pe paginile anteriore va multumesc tuturor pt comenzi si atept impresile voastre sau criticile pt lemnele pe care le-ati ptimit ! sa auzim de bine !
                Ultima editare de DAN TT; 04.apr.2012, 22:00.
                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                Comentariu


                • #83
                  Am pus pe lemnul primit hurricane 3 neo si tenergy 64. A iesit o combinasie super.
                  - lemnul este un off, iar din hurricane vine un topspin incredibil, lemnul, fiind elastic punr?e fata în valoare
                  - lemnul nu vibreaza si are un control foarte bun
                  - cu toate ca fata chinezeasca are unghiuri foarte închise merge bine si la tras drept de pe masa, ?nsa de la semi distanta e super pt. topspin.
                  - un lemn foarte bun pt un joc de la semi distanta, pt un jucator atacant.
                  Blade: TBS Old Tag
                  Fh:XIOM Vega Pro
                  Bh:XIOM Vega Pro

                  Comentariu


                  • #84
                    Hello!! Am primit si eu lemnul, pana acum totul este foarte OK!.... acum astept sa-l testez si o sa revin cu o parere completa dupa!

                    Comentariu


                    • #85
                      astept in continuare pareri despre lemnele pe care le-ati primit !! multumesc !
                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                      Comentariu


                      • #86
                        Azi am primi lemnul comby.
                        E genial, am reusit sa il testez pentru cateva minute cu fetele ce mi le doream si e PERFECT pentru ce am vrut!
                        Va multumesc,
                        si voi reveni cu o descriere mai amanuntita.
                        FH: Tuttle Beijing II
                        Blade: meHIGH Special Comby made by Dan Universal
                        BH: Dr. Neubauer Super Block OX

                        Comentariu


                        • #87
                          Legenda Mesterului Manole,zice ca Manole si-a jertfit sotia pentru a ridica Manastirea Argeșului.Dumneavoastra va jertfiti pentru noi ...mainile dumneavoastra...Sa aveti mare grija de maini,sa vi le ingrijiti cu mare atentie...(Doamne fereste sa nu mi-o luati in nume de rau!)Ele incep sa devina un..."bun national"la fel ca si ale D-lui Levi...
                          ..."orice constructie durabila cere jertfa"...!Sanatate multa d-voastra si mainilor dumneavoastra!
                          ---------- Post added 05.04.2012 at 23:29 ----------
                          ...pozele cu lemnele sunt elocvente in ceea ce reprezinta ...daruirea si pasiunea dumneavoastra...! Nu este lauda...este realitate...
                          FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                          Comentariu


                          • #88
                            multumesc pt vorbele frumoase mai pot face cam 4 lemne pana la pasti dupa care voi face o pauza pana pe 1 mai pt ca voi fi plecat in germania de pe data de 17 aprilie !! va multumesc si va doresc la toti paste fericit !1
                            ---------- Post added 08.04.2012 at 15:52 ----------

                            ---------- Post added 08.04.2012 at 15:53 ----------
                            lemnul de nuc al dlui sorin de fapt al 2ilea lemn si lemnu pt roman pt dl cristi din palisandru cu maner de mar !
                            ---------- Post added 08.04.2012 at 15:54 ----------

                            ---------- Post added 08.04.2012 at 15:56 ----------
                            lemnu alb este disponibil pt cine doreste este un lemn of++ mai rapid decat slagar carbon este un alwood reteta noua greutate 100 gr are si balsa in compozitie deci are si control !! pret 90 ron !
                            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                            Comentariu


                            • #89
                              Am testat lemnul cu fetele ce le doream cateva jocuri si este EXCELENT!
                              Greutatea este perfecta si manerul se simte extraordinar in mana!
                              Recomand acest tip de maner oricui vrea un control foarte bun si nu doreste sa invarta paleta in mana.
                              Eu unul sunt foarte multumit si recomand tuturor cu incredere!
                              Pe mine persoanl ma multumeste mai mult decat BTY Andrei Mazunov, pe care il pun la vanzare!
                              O zi excelenta va doresc
                              si
                              Paste Fericit tuturor!
                              FH: Tuttle Beijing II
                              Blade: meHIGH Special Comby made by Dan Universal
                              BH: Dr. Neubauer Super Block OX

                              Comentariu


                              • #90
                                multumesc ! si mult succes cu noul lemn !! am trimis luni lemnul pt bucuresti si ptr roman !!
                                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                Comentariu


                                • #91
                                  Gata, am testat lemul si pot sa ma declar foarte multumit. Finisajul a fost unul bun! Lemnul este destul de rapid (OFF) si se simte placut in mana. Momenta joc cu DHS H3 Neo pe FH si XIOM omega 4 pro pe Bh si pot sa spun ca e o paleta la limita ... adica imbina o viteza buna cu un control bun ... a iesit in mare ceea ce mi-am dorit! Toti care am achizitionat lemne de la Dl. Dan ar trebui sa fim mandrii ca un om a muncit sa o faca si a facut ceva bun!!

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    da multumesc pt mesaj ma bucur ca va place lemnul sa al stapaniti sanatos !
                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      am revenit in tara !!pt doritori onorez din nou comenzi ! tel 0748352369 ! multumesc !
                                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Bine ati venit acasa! -apelati cu incredere... la dl. Dan!
                                        lemn:HML -carbon, hinoki
                                        fetze; Victas V>01 Limber
                                        si echipament Xiom

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          multumesc dl levi!! momentan nu am mai confectionat nici un lemn ca sunt f ocupat ! multumesc!
                                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            un lemn nou am reusit sa fac acum ca am prins un pic de timp !este un lemn cu balsa de 6 mm un strat de furnir de palisandru si un strat de mahon vechi de 15 ani am lipit cu rasini epoxidice si a iesit un of de 75 gr manerul este de imprumut ca ma presa trimpul dar este f comod la mana ! pt cei interesati pret 80 ron !! multumesc !
                                            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              in curand un nou lemn combi cu proprietati deosebite ! voi revenii!!
                                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Am jucat cu lemnul de la dvs. domnule Dan.Lemnul avand in compozitie mijlocul din balsa si exteriorul din mesteacan.
                                                Este un lemn destul de rapid, off+, fara a pierde insa din control. Am jucat cu razka 7 soft.
                                                Foarte bun la top spin. Vine foarte razant cu fileul si destul de ciudat.
                                                Foarte bun si la capace, mijlocul din balsa oferind un control si un simt deosebit al mingii.
                                                Sunt foarte multumit de el.
                                                Va multumesc domnule Dan.
                                                Blade: TBS Old Tag
                                                Fh:XIOM Vega Pro
                                                Bh:XIOM Vega Pro

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  BUna ziua. Urmare a discutiei telefonice avute am rugamintea sa-mi confectionati si mie un lemn OFF - cu maner ... concav ( m-am razgandit ). Vreau sa pun pe el fete dr. neubauer domination sa vad ce iese. Am sa va trimit si banii imediat ce ajug la banca. Adresa mea o aveti pe plicul primit de la mine. Cu stima. Ionut Nica - Brașov


                                                  Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                                                  FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                                                  BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de alehandro Vezi post
                                                    un lemn off++ disponibil greutate 98 gr
                                                    am finalizat lemnul dlui Remus de la oradea dlui Dan tot de la oradea
                                                    Lemnul meu e ala de sus e un all+ spre off- , nu stiu sigur compozitia (are 70 gr si e balsa clar), acum vad ca sunt scrise pe lame, dar e interesant as vrea ceva mai rapid si tot asa usor!Ce-mi recomandati?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X