Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

as vrea sa organizez un turneu Oradea-Bors 28.01.2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • as vrea sa organizez un turneu Oradea-Bors 28.01.2012

    As vrea sa organizez un turneu cu premii in bani la care sa participe cit mai multa lume.amanunte mai tirziu

  • #2
    Domnu Arpi cat de consistente vor fii premiile?)
    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

    Comentariu


    • #3
      In 28 ianuarie este programat un turneu A la Cluj-Napoca
      Inainte sa postati un turneu va rog sa consultati calendarul pe 2012

      Comentariu


      • #4
        arpi

        Postat în original de toth laszlo Vezi post
        In 28 ianuarie este programat un turneu A la Cluj-Napoca
        Inainte sa postati un turneu va rog sa consultati calendarul pe 2012
        Din discutiile pe care le-am avut cu baietii din Oradea mi s-a spus ca doar in proportie de 60% se va desfasura acest turneu,din cauza asta am indraznit sa organizez turneul din Bors.Totodata Oradea a trimis maill la sfirsitul lui decembrie ca doreste sa faca un turneu la sfirsitul lui ianuarie dar nu a primit nici un raspuns.
        ---------- Post added 07-Jan-2012 at 21:10 ----------
        avind in vedere ca este inceput de an si bugetul este "subtirel"m-am gindit la urmatoarea premiere:loc1=200ron,loc2=100ron,loc3=50ron si binenteles nelipsitele diplome si cupe.Asta acum la inceput,mai in primavara daca iese bine o putem face mai consistenta.

        Comentariu


        • #5
          Deci ramane valabil pe 28 Ianuarie turneu in Bors?

          Comentariu


          • #6
            Buna seara! Daca stam sa ne uitam pe calendarul competitonal 2012 Clujul este trecut pe data de 28, asadar conform noului regulament nu ar trebui sa se desfasoare acest turneu, avand in vedere ca distanta intre cele doua localitati este de 140 km. Si eu fac turneu "B" pe data de 28 dar sunt la 280 km de Cluj, si nu influentez cu nimic negativ turneu lui dl Toth
            Domnu Arpi, cand doriti sa organizati un turneu, consultativa cu vecinii din toate partile (Timișoara, Arad, Cluj etc), asa este mai corect fata de noi cei care organizam turnee prin zonele astea de tara
            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de roman bogdan Vezi post
              Buna seara! Daca stam sa ne uitam pe calendarul competitonal 2012 Clujul este trecut pe data de 28, asadar conform noului regulament nu ar trebui sa se desfasoare acest turneu, avand in vedere ca distanta intre cele doua localitati este de 140 km. Si eu fac turneu "B" pe data de 28 dar sunt la 280 km de Cluj, si nu influentez cu nimic negativ turneu lui dl Toth
              Domnu Arpi, cand doriti sa organizati un turneu, consultativa cu vecinii din toate partile (Timișoara, Arad, Cluj etc), asa este mai corect fata de noi cei care organizam turnee prin zonele astea de tara
              este nou pe forum, trebuie apreciata vointa omului de participa activ la dezvoltarea tenisului de masa. sunt aspecte pe care inca nu le cunoaste, dar nu trebuie taiat elanul omului din start....parerea mea, gasiti o cale de compromis.

              Comentariu


              • #8
                Doamne fereste!! ai dreptate, si nu am scris sa se inteleaga altceva, tot respectul pt dl. Arpi ca are intentia sa organizeze turneu, doar am facut o remarca, ca pe viitor sa se informeze, daca doreste sa-l faca eu nu pot sa-l opresc.
                Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                Comentariu


                • #9
                  Domnu Arpi cam pe cand stiti sigur daca faceti sau nu sa stiu si eu cum mi-l programez pe al meu
                  Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                  FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                  BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                  Comentariu


                  • #10
                    Salut Dl Bogdan,
                    Din cate stiu eu Oradea Cluj Napoca sunt 170 km care inseamna cam 6 ore de mers cu masina dus-intors, ca inca nu e gata autostrada in plus mai ai o multime de localitati in drum iar baietii cu radarul stau la panda. De multe ori nu distanta ne omoara ci timpul consumat pentra a parcurge distanta.
                    Regulamentul prevede si cazuri exceptionale poate sunt ceva sanse sa ne incadram in ele .

                    Comentariu


                    • #11
                      Desi suntem bucurosi de fiecare nou turneu si fiecare noua localitate ce intra pe harta Amatur, rugam organizatorii sa tina cont de calendar, si sa nu suprapuna turnee care se pot concura reciproc.
                      Circuitul devine pe an ce trece tot mai complex si, ca sa poata functiona, suntem nevoiti sa facem cateva reguli si sa le mai si respectam,,, Indiferent de situatie, prioritate vor avea turneele A in fata turneelor B.
                      Totusi, pentru ca ati facut apel la acele situatii exceptionale, vom tine cont de faptul ca anuntul a fost dat inaintea aparitiei Regulamentului 2012. Ultimul cuvant il are insa organizatorul turneului de la Cluj, direct interesat. Daca Shuni este de acord, turneul va putea avea loc la data mentionata. Daca nu, nu!
                      Pentru viitor insa, va rog sa va consultati cu coordonatorul Amatur din regiune, Bogdan Roman, care va poate sfatui sa alegeti date de turneu cat mai potrivite.

                      Comentariu


                      • #12
                        Domnule ARPI,puteti organiza concursuri de tenis de masă oricand doriti dumneavoastra,dar in afara AMATUR-lui,acestea din urma fiind punctate.Le puteti trece la competitii nationale.Premii consistente sa aveti ca se vor gasi din belsug participanti sa va onoreze cu prezenta.Totul este sa le anuntati(postati) din timp.
                        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                        Comentariu


                        • #13
                          Probabil Dl.Arpi acest post trebuia sa-l inchideti.
                          Oricum profit de acesta sa intreb daca va fi respectat regulamentul cu privire la echipament la concursul din Bors.
                          Sau se poate juca oricum si cu orice?

                          Comentariu


                          • #14
                            S-a mai tinut concursul

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Antal Denes Vezi post
                              S-a mai tinut concursul
                              ?.

                              De necrezut cum un "tanar"user,poate cel mai activ de pe acest forum ,care viziteaza zilnic toate virgulitele forumului(iconitele)a avut ""orbul gainilor(cocosului)"si nu a vazut la rubrica competitii nationale la nivelul al-6-lea de sus in jos numarand, ca la "plicul"cu pricina sta scris foarte clar ca acest concurs s-a tinut si a fost castigat de un clujean fost divizionar?.Domnule DENES ,dati-mi voie sa va pun cu adanc regret in suflet diagnosticul "crunt"ca ati imbatranit iremediabil si va dau un sfat ca de la "tanar"la "tanar"sa treceti de la OPEN la amatori.Acolo sper sa ne intalnim la masa de joc si sa jucam "mosnegeste"ca intre doi de acelasi leat.Nu uitati ca v-a scapat interventia de la ultima iconita-do you speak english.Aici ar trebui sa aveti o interventie energica,exact asa cum o faceti cand dati cu FH-dul.
                              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                              Comentariu


                              • #16
                                Da concursul a avut loc fiind postat la Concursuri nationale.
                                In finala un clujean Silviu si un oradean Toni si a castigat Dl Silviu .
                                La Cluj Napoca a avut loc in aceeasi zi turneu Amatur (cu toate ca a fost si cu o saptamana inainte turneu B ) la open a jucat finala o ordeanca .
                                Felicitari finalistilor si finalistelor..
                                Subiectul asta trebuia inchis, dar oricum macar acum avem Competitiile nationale separat si e mai bine asa.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Noroc ca nu sunt pacientul doctorului Ciobanu,care ori cum nu asculta ce dureri are pacientul,stie o reteta pe care-l aplica indiferent de boala,eu cel putin n-am vazut un clasament cu nr. de participanti.
                                  La prima intalnire mai schimbam cateva lovituri la masa de joc,dar mai mult pe rever o sa insistam!

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X