Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

QATAR OPEN 07-11 Februarie 2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • QATAR OPEN 07-11 Februarie 2012

    Incepe Qatar Open "GAC GROUP 2012 ITTF World Tour, Qatar Open", ,07-11 Feb 2012 - cu cei mai buni 10 jucatori ai momentului!!!

    Lista cu participantii la acest turneu o gasiti aici: http://www.ittf.com/ittf_tournaments...&Tour_ID=2111&

    Transmisiune live pe- http://www.ittf.com/ittv/

    Va doresc vizionare placuta!!!
    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
    FH - Xiom Sigma II Pro
    BH- Xiom Sigma II Pro

  • #2
    Iar s-a retras Timo Boll
    Cred ca de acum inainte va participa doar la turneele slabe unde are sanse sa castige
    ---------- Post added 03.02.2012 at 13:58 ----------
    http://www.ittf.com/ittf_tournaments...&Tour_ID=2111&
    s-au retras si Ma Long si Zhang Jike...
    Andro Rasanter 48
    Butterfly Timo ALC
    Andro Rasanter 48​

    Comentariu


    • #3
      Atata timp cat chinezii sunt participanti la turnee de tenis, este foarte greu sa mai obtina vreun trofeu Timo Boll!!
      Blade - Timo Boll ZLF - OFF
      FH - Xiom Sigma II Pro
      BH- Xiom Sigma II Pro

      Comentariu


      • #4
        Si atunci mai bine nu participa?!?

        Comentariu


        • #5
          Haideti ca exagerati putin, nu cred ca daca Timo se simte slab nu se mai duce la turnee. E jucator profesionist si daca nu-l obliga seriozitatea lui de neamtz sigur il obliga sponsorii sa participe. Nu il lasa Butterfly sa stea acasa doar pentru faptul ca el nu crede ca poate faca fața. Nu i-am vazut pe Butterfly sa se laude cu Zhang Jike, cu toate ca i-au facut si lui o paleta care sa-i poarte numele. Imaginea BTY tot Timo e. Si daca credeti ca isi permite Timo sa stea acasa la citi bani baga in el ... va inselati amarnic.
          Mai mult ca sigur ori e accidentat, ori trage tare pentru olimpiada. Sa stiti ca in pregatirea unui sportiv exista conceptul de curba de efort. Nu poti juca la capacitate maxima tot sezonul. Ai momente de virf si momente de cadere (ca d-aia e curba ) ). Un bun preparator fizic iti face programul competitional a.i. sa te aduca la competitia cea mai importanta in virful curbei de efort. Chiar daca asta inseamna sa nu te prezinti la citeva turnee din acel sezon.
          Ia uitati-va la Kim Clijsters. Nu joaca decit cele mai importante turnee. Vreo 4-5 pe an. Vine, le bate pe toate de le suna apa in cap si pleaca acasa. Restul sezonului n-o vezi la fața. D-aia nici nu e in top 10, e chiar pe pozitia 30. Dar pe unde le prinde pe celelalte, le face praf. Plingeau Serena si Venus la US Open anul trecut. Le-a batut in 2 meciuri consecutive pe amindoua de le-au sarit fulgii. Asta inseamna sa stii sa iti dozezi efortul.
          Sa nu uitam ca Timo are 30 de ani. Nu poate juca in acelasi ritm cu Zhang sau Ma Long care au 23 de ani. Eu zic asa: omul se pastreaza fizic pentru olimpiada. Poate ca mai are si ceva probleme de sanatate, ca nu e chiar asa de tinar. Dar sigur nu se fereste de chinezi. Asta e buna - sa-i fie frica lui Timo sa joace un meci pentru ca ia bataie. Cind ajunge in halul asta o sa faca ca Waldner si se va retrage.
          P.S. Mama ce ma plictisesc la job azi, m-am apucat sa imi dau cu parerea - desole mes amis ...
          Timo Boll ALC
          FH: DHS 3 NEO 2.2
          BH: DHS 3 NEO 2.2

          Comentariu


          • #6
            Curba aia de efort cred ca-i la minim de un an ). Evident ca mai si exageram si mai facem misto. Probabil ca o fi si accidentat. Sau semiaccidentat. Dar in a doua jumatate a anului trecut, n-a fost la niciun protour unde au fost chinezi... in schimb, la Campionatul European, unde n-avea cine sa-l bata, a fost si a castigat .
            Nici surorile Williams nu mai sunt ce-au fost. Iar Clijsters tocmai a pierdut in semifinala la Australian Open .

            Comentariu


            • #7
              A incepul Openul din Qatar!!!
              Blade - Timo Boll ZLF - OFF
              FH - Xiom Sigma II Pro
              BH- Xiom Sigma II Pro

              Comentariu


              • #8
                Bobocica M a castigat primul meci cu 4-0

                Comentariu


                • #9
                  Va fi un Open foarte interesant avand in vedere ca sunt doar 3 jucatori din China pe tablou : Wang Hao, Ma Lin si Xu Xin.
                  In privinta lui Boll eu cred ca nu vrea sa se mai intalneasca cu lotul Chinei pentru a avea un mic avantaj la Olimpiada ... este probabil cel mai periculos adversar la medalia de aur ... oricum e clar ca e filmat la meciurile din Bundesliga, dar una e sa te uiti la televizor si alta e sa joci cu cineva. Totusi sunt destul de ciudate abandonurile astea cam in ultimul moment.
                  Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                  FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                  BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                  Comentariu


                  • #10
                    Cel mai interesant meci din sferturi, diseara:
                    Ma Lin - Mizutani

                    Comentariu


                    • #11
                      Wang Hao 4-2 cu Lee[kor] spectaculos meci.

                      Comentariu


                      • #12
                        Patrick Franziska Ger - Joo See Hyuk Kor deocamdata 1-0 pentru neamt dar joaca incredibil de bine in fata koreanului care e "harsit" prin toate openurile din lume
                        Chiar imi place sa cred ca tanarul Franziska se va dovedi cu timpul un "cruciat" zdravan al Europei in lupta impotriva invaziei "oblice"
                        2-1 pentru korean... l-a obosit si acum il rontaie pe tanarul neamt..

                        A castigat aparatorul cu 4-2 dar neamtul a dat topspinuri cat pentru tot turneul, promitator...
                        Ultima editare de adishorul; 10.feb.2012, 20:02.
                        Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                        Comentariu


                        • #13
                          Am deschis si eu exact la time-out, si am prins apoi ultimul net
                          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de FlorinBN Vezi post
                            Am deschis si eu exact la time-out, si am prins apoi ultimul net
                            A fost un net "obraznic" mai ales ca a fost minge de meci
                            Acum vin Mizutani Jun si Ma Lin.. acu` sa te tii....
                            Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                            Comentariu


                            • #15
                              Revine Ma Lin de la 3-1 si castiga cu 4-3.

                              Comentariu


                              • #16
                                Semifinale:
                                Wang Hao - Joo Se Hyuk
                                Xu Xin - Ma Lin

                                Comentariu


                                • #17
                                  Incepe prima semifinala masculin
                                  JOO[KOR]- WANG[CHI] 1-4
                                  Urmeaza M. LIN - XU X.
                                  Ultima editare de Antal Denes; 11.feb.2012, 12:57.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    1-1 pe moment ,dar nu am vazut primul set...

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      4-1 ptr wang hao ; cealalta semifinala de la 3-1 ptr xu xin a ajuns la 4-3 tot ptr el

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Finala excelenta!!!
                                        Wang Hao conduce cu 3-1 si are minge de meci. Intoarce Xu Xin, se ajunge in decisiv. Xu Xin conduce cu 9-6 si se parea ca va castiga. De data asta Wang Hao intoarce si are a doua minge de meci la 10-9. Revine Xu Xin si castiga cu 12-10.

                                        Comentariu


                                        • #21

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Un meci care merita vizionat si toate finalele au fost echilibrate.

                                            Comentariu

                                            Who has read this thread:
                                            Procesare...
                                            X