Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

cum se dezlipeste buretele?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • cum se dezlipeste buretele?

    am o iarba cu burete de 2 mm si vreau sa o fac ox...cum scot buretele usor si fara sa ramana nici o urma din el pe topsheet?...un amic mi-a zis ca ar fi bine cu fierul de calcat pus cald pe burete...
    tibhar def plus jumulita
    gambler reflectoid 1,0
    dawei 388 D-1 ox

  • #2
    salut, eu am auzit ca la cuptorul cu microunde trebuie bagata
    Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
    Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
    Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Joo Vezi post
      am o iarba cu burete de 2 mm si vreau sa o fac ox...cum scot buretele usor si fara sa ramana nici o urma din el pe topsheet?...un amic mi-a zis ca ar fi bine cu fierul de calcat pus cald pe burete...
      Eu am dezlipit o iarba de burete pur si simplu tragand de ea... A iesit curat. Cu fetele lise nu se poate asa pt. ca se rup zimtii.
      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

      Comentariu


      • #4
        La temperatura camerei,cu multa rabdare,incepi cu varful fetei.
        Eu am lipit buretele de scaun, mi-a usurat munca nemai fiind ocupat sa tin buretele si atentia a fost mai mare la guma,succes.

        Comentariu


        • #5
          Eu am facut cu fierul de calcat, dar nu a mers la orice iarba. Dhs Cloud and Fog III a iesit f. usor, dar Palio CK 531a era mai bine lipita si n-am reusit - s-a rupt buretele.
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Antal Denes Vezi post
            La temperatura camerei,cu multa rabdare,incepi cu varful fetei.
            Eu am lipit buretele de scaun, mi-a usurat munca nemai fiind ocupat sa tin buretele si atentia a fost mai mare la guma,succes.
            Apoi a trebuit sa dezlipiti buretele de scaun. Alta problema.
            www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

            Comentariu


            • #7
              Eu am inteles de la cineva care cumpara bureti separat si fete , apoi le ansambleaza singur , iar dezlipirea cica ar fi prin fierberea fetei intr-un ibric cu apa...Nu am incercat, asa ca, cine vrea sa incerce sa o faca cu o fata veche...
              BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

              "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de RBlade Vezi post
                Apoi a trebuit sa dezlipiti buretele de scaun. Alta problema.
                Mult mai simpla si usoara.

                Comentariu


                • #9
                  multumesc pt sfaturi...pana la urma am desprins o regula clara...tre sa incalzesc lipiciul...
                  tibhar def plus jumulita
                  gambler reflectoid 1,0
                  dawei 388 D-1 ox

                  Comentariu


                  • #10
                    Avand in vedere componentele de baza ale solutiei de lipit dintre fata si burete, varianta cea mai buna este dezlipirea la abur. Pui niste apa la fiert, improvizezi ceva daca nu ai scule de bucatarie mai speciale si lasi fata o vreme deasupra, dupa care cu rabdare te apuci de dezlipit.
                    Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                    FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                    BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                    Comentariu


                    • #11
                      Care parte se incalzeste buretele ori cauciucul sau ambele?

                      Comentariu


                      • #12
                        Se ia fata si se pune intr-un ziar indoit cu buretele in jos. Se aplica fierul de calcat pe fasie de aprox 1 cm, apoi repede se desprinde buretele incalzit. Ii dai un avans de 1 cm si repeti operatia pana la terminare. Asa zice Radu Serban ca trebuie facut. Cu cat buretele e mai subtire, operatia e mai dificila.Neavand experienta, eu am reusit sa distrug un Hallmark Friction Special de 0.6mm. Atentie la fetele cu topsheet subtire. Daca o incalzesti prea tare, se rupe ca foita de tigara! Eu am reusit sa belesc un DHS C8 fara nici un "tratament termic".Totusi, eu zic ca e o operatie foarte migaloasa si riscanta. Trebuie cantarita foarte bine daca merita sa riscam "viata pacientului" doar de dragul unui facelift. In plus, am informatia de la cineva care a reusit sa belesca un Hallmark Original de 0.6mm, ca topsheetul astfel obtinut se comporta cu totul altfel decat un OX. Oare merita riscul?
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • #13
                          ...poate te ajuta...
                          http://www.pingmania.fr/7_montage-mousse-topsheet
                          FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X