Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa AMATUR ROMANIA turneu A+ Focșani, 31 martie 2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Un turneu super frumos ! Felicitari organizatorilor ! Ma bucur ca s-a putut organiza si in Vrancea un turneu de asemenea calibru ! Felicitari Costi !
    Lemn : Yasaka Sweeden Classic
    Fh : Butterfly bryce
    Bh : Butterfly bryce

    Comentariu


    • Domnilor organizatori aveti din partea mea 10 + .FELICITARI si fara cuvinte.NU SE PUTEA MAI FRUMOS .S-a meritat tot efortul pe care la-ti depus ptr. organizare .
      La multi ani cu sanatate si bucurie familiei FARKAS PTR. ANIVERSARE.Sa ne traiti sanatosi si sa ne vedem la cat mai multe concursuri.
      Blade . PHOTINO
      Fh. Tibhar ev. Mx-p
      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

      Comentariu


      • Postat în original de Spider Vezi post
        Bravo Ionut, felicitari pentru rezultatul obtinut!
        Corect!
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • Intr-adevar a fost un turneu pe cinste, cu o participare numeroasa si de elita chiar daca au mai lipsit cateva nume sonore si de la amat si de la open.Felicitari organizatorilor pt efortul depus, staff-ului de comanda, participantilor , lui Vali GTI dar si sponsorilor de la VIVA precum si spectatorilor.Tin sa felicit si prahovenii din concurs dar in special campinenii mei care au mers f bine la acest concurs.

          Comentariu


          • Se poate un clasament general la copii ?
            Multumesc .

            Comentariu


            • Salut,
              Super turneu, bravos Costi, mare om! A iesit super!!
              Bravos Ioane, ce surpriza!!! Putin mai atent in finala si cistigai! La mustata ti-a scapat cupa!!
              Ca fapt divers, e prima oara cind il vad jucind pe Bedo Norbert. Ceva de vis copilul, pacat ca nu a fost inregistrata partida din faza optimilor. A jucat cu un chopper care punea pe masa orice minge. Meciul a fost de top si poate fi pus ca exemplu cum se joaca si cum se ataca intr-un meci cu un aparator. Din pacate Norbert a pierdut in sferturi la un atacant ceva mai experimentat decit el si mai si odihnit. Norbert e de urmarit, e de pe alta planeta!
              Timo Boll ALC
              FH: DHS 3 NEO 2.2
              BH: DHS 3 NEO 2.2

              Comentariu


              • Postat în original de pribeagu Vezi post
                Se poate un clasament general la copii ?
                Multumesc .
                Dupa amiaza.
                Multumesc.

                Comentariu


                • Am o intrebare pentru organizatori si pentru cei de la Open: de ce nu ii dati afara din sala pe cei care mai au meciuri la Amatori cand ajungeti si incepeti sa va antrenati?!? Serios... La masa 13 am avut o adevarata aventura incercand sa ne jucam un meci din grupe de la amatori in timp ce la 12 si la 14 se antrenau cei de la Open! In permanenta se intra peste noi fara nici o vorba si fara nici o retinere. Chiar si dupa ce am informat organizatorii ca nu putem sa jucam ...au fost serve pe care le-am repetat de 6-7 ori. La masa 12 era un pushti (13-14 an cred) caruia i-am atras atentia de 5-6 ori sa nu mai intre in zona de joc si de fiecare data a intors spatele intr-o nesimtire maxima si a continuat sa faca la fel... Probabil ca trebuia sa il rog in ungureste...
                  Meciul asta mie mi-a stricat orice chef si nu am stiut cum sa plec mai repede! Daca aceste turnee se fac numai pentru cei buni si cu sanse atunci va rog sa ma informati si pe mine si data viitoare nu mai aterizez la 12 noaptea ca sa plec direct atatea ore cu masina pt un turneu la care respectul nu imi este intors!
                  Multumesc!
                  L

                  Comentariu


                  • Masa nr 13 a fost rezervata dupa ora 14 turneului de OPEN, iar grupa de amatori care jucase pe aceasta masa incheiase deja meciurile. Meciul d-vs trebuia sa aiba loc pe masa rezervata grupei D-vs si a fost realocat de un organizator mesei 13. Asa cum v-am spus si atunci, ar fi fost de preferat sa reveniti la masa d-vs, chiar daca mai intarzia cateva minute.
                    Jucatorii de la OPEN nu aveau cum sa stie ca meciul d-vs este oficial in zona rezervata lor, dar, dupa ce am luat cateva masuri, jocul d-vs a continuat cu mai putine intreruperi.
                    Va rog sa primiti scuzele organizatorilor pentru incident.

                    Comentariu


                    • Tocmai ca stiau pentru ca li s-a atras atentia de mai multe ori. Cativa au reactionat intradevar, si-au cerut scuze si au facut o pauza sau au fost mai atenti. Altii insa (exemplul pe care l-am dat) au intors pur si simplu spatele si au continuat sa ne ignore. Asta nu tine nici de organizare si nici de altceva, ci pur si simplu de "bun-simt"!
                      Nu vreau sa monopolizez discutia cu acest incident, drept pt care ma opresc aici! Am vrut doar sa atrat atentia asupra unui incident care m-a deranjat!
                      Felicitari organizatorilor si castigatorilor!
                      O zi buna!

                      Comentariu


                      • Postat în original de Lucian M Vezi post
                        Am o intrebare pentru organizatori si pentru cei de la Open: de ce nu ii dati afara din sala pe cei care mai au meciuri la Amatori cand ajungeti si incepeti sa va antrenati?!? Serios... La masa 13 am avut o adevarata aventura incercand sa ne jucam un meci din grupe de la amatori in timp ce la 12 si la 14 se antrenau cei de la Open! In permanenta se intra peste noi fara nici o vorba si fara nici o retinere. Chiar si dupa ce am informat organizatorii ca nu putem sa jucam ...au fost serve pe care le-am repetat de 6-7 ori. La masa 12 era un pushti (13-14 an cred) caruia i-am atras atentia de 5-6 ori sa nu mai intre in zona de joc si de fiecare data a intors spatele intr-o nesimtire maxima si a continuat sa faca la fel... Probabil ca trebuia sa il rog in ungureste...

                        Meciul asta mie mi-a stricat orice chef si nu am stiut cum sa plec mai repede! Daca aceste turnee se fac numai pentru cei buni si cu sanse atunci va rog sa ma informati si pe mine si data viitoare nu mai aterizez la 12 noaptea ca sa plec direct atatea ore cu masina pt un turneu la care respectul nu imi este intors!
                        Multumesc!
                        L
                        "Probabil ca trebuia sa il rog in ungureste..."
                        Vorbim de respect!?

                        Comentariu


                        • Postat în original de Lucian M Vezi post
                          Am o intrebare pentru organizatori si pentru cei de la Open: de ce nu ii dati afara din sala pe cei care mai au meciuri la Amatori cand ajungeti si incepeti sa va antrenati?!? Serios... La masa 13 am avut o adevarata aventura incercand sa ne jucam un meci din grupe de la amatori in timp ce la 12 si la 14 se antrenau cei de la Open! In permanenta se intra peste noi fara nici o vorba si fara nici o retinere. Chiar si dupa ce am informat organizatorii ca nu putem sa jucam ...au fost serve pe care le-am repetat de 6-7 ori. La masa 12 era un pushti (13-14 an cred) caruia i-am atras atentia de 5-6 ori sa nu mai intre in zona de joc si de fiecare data a intors spatele intr-o nesimtire maxima si a continuat sa faca la fel... Probabil ca trebuia sa il rog in ungureste...
                          Meciul asta mie mi-a stricat orice chef si nu am stiut cum sa plec mai repede! Daca aceste turnee se fac numai pentru cei buni si cu sanse atunci va rog sa ma informati si pe mine si data viitoare nu mai aterizez la 12 noaptea ca sa plec direct atatea ore cu masina pt un turneu la care respectul nu imi este intors!
                          Multumesc!
                          L
                          Nu cred ca niciun organizator in plin turneu,la ora 14, o sa-i poata opri pe cei de la OPEN sa astepte terminarea tuturor meciurilor de la amatori (de pe toate mesele) ca sa se poata incalzi ulterior in conditiile in care sunt mese libere. Ca un exemplu de prelugire a timpului de desfasurare a turneului cu aproximativ 1 ora, este ,meciul din optimi BAIU COSTEL cu VALCEANU DANIEL. (un meci extrem de spectaculos, cu puncte disputate extraordinar, un meci de 5 seturi) care nu a permis disputarea sferturilor in conditiile in care mai erau mese de joc libere. Astept sugestiile dumneavoastra pentru rezolvarea acestor ''probleme''. Multumesc.

                          Comentariu


                          • Postat în original de denesferi Vezi post
                            "Probabil ca trebuia sa il rog in ungureste..."
                            Vorbim de respect!?
                            Imi scuzati ironia, dar cand ti se intoarce spatele de atatea ori... da, vorbim de respect! Chiar si a 5a si a6a oara l-am "rugat frumos" sa nu mai intre in spatiul de joc in timpul punctului...rezultatul?!? mi-a intors spatele intr-o maxima lipsa de bun simt! Nici o reactia, nici macar un "ma scuzati!", nimic!!! Da stimate domn, vorbim de respect! Si din respect pt subiectul asta si pt cine mai citeste continuam discutia in privat, daca doriti acest lucru! Eu am incheiat aici!

                            Comentariu


                            • In numele oraganizatorilor,vreau sa multumesc tuturor participantilor prezenti, celor care i-au insotit si tuturor celor care s-au implicat in ''incercarea'' de crea un turneu deosebit ( speram noi cu traditie in orasul Focșani). Aici vreau sa mentionez Directia pentru Sport si Tineret VRANCEA, organizatorii Amatur(Dan Bodeanu,Florin Apian,Rares Leorda),baietilor de la Sala Polivalenta,si tuturor celor dintre participanti care au ajutat si la organizare; vreau sa mentionez aici aportul extraordinar al lui FARKAS GABOR si al sotiei sale care s-au ocupat de turneul de copii.
                              Va mai asteptam cu drag la Focșani.
                              Corcoz Costin

                              Comentariu


                              • multumiri pentru urare
                                blade:timo boll tamca 5000
                                fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                                bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                                Comentariu


                                • Un turneu caruia nu i-a lipsit nimic, din punctul meu de vedere. Bravo, Costine ! Iii felicit si pe ceilalti organizatori care s-au implicat.
                                  Felicitari si tie, Lulu ! De asemenea, il felicit si pe Silviu Garduli pt un joc deosebit de frumos. Pentru mine, finala a fost unul dintre cele mai frumoase meciuri pe care le-am vazut in Amatur, daca nu cumva chiar cel mai frumos. Intr-adevar, e pacat ca unul singur putea lua locul 1, pt ca - la cum a jucat si la cum s-a desfasurat finala - si Silviu putea fi la fel de bine castigatorul.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                                    In numele oraganizatorilor,vreau sa multumesc tuturor participantilor prezenti, celor care i-au insotit si tuturor celor care s-au implicat in ''incercarea'' de crea un turneu deosebit ( speram noi cu traditie in orasul Focșani). Aici vreau sa mentionez Directia pentru Sport si Tineret VRANCEA, organizatorii Amatur(Dan Bodeanu,Florin Apian,Rares Leorda),baietilor de la Sala Polivalenta,si tuturor celor dintre participanti care au ajutat si la organizare; vreau sa mentionez aici aportul extraordinar al lui FARKAS GABOR si al sotiei sale care s-au ocupat de turneul de copii.

                                    Va mai asteptam cu drag la Focșani.

                                    Corcoz Costin

                                    Pe langa toate si toti amintiti mai sus(poate cel mai important lucru de mentionat), este amabilitatea domnului MEDELEANU STEFAN si a echipei sale de la Mangalia,care au pus la dipozitie cele 20 de mese+ mantinelele aferente,fara de care acest turneu nu s-ar fi putut desfasura. Mii de multumiri echipei de la Mangalia.

                                    Comentariu


                                    • 31 03 2012 Amatur Focșani Turneu A+ eliminatorii primul tur Enciu vs Voinea


                                      ---------- Post added 02.04.2012 at 15:04 ----------
                                      31 03 2012 Amatur Focșani Turneu A+ eliminatorii primul tur Farkas Rusu p1

                                      31 03 2012 Amatur Focșani Turneu A+ eliminatorii primul tur Farkas Rusu p2

                                      ---------- Post added 02.04.2012 at 15:05 ----------
                                      31 03 2012 Amatur Focșani Turneu A+ superioare Valceanu vs Morosanu

                                      ---------- Post added 02.04.2012 at 15:08 ----------
                                      31 03 2012 Amatur Focșani Turneu A+ superioare Rusu vs Pustiul din Galați p1

                                      31 03 2012 Amatur Focșani Turneu A+ superioare Rusu vs Pustiul din Galați p2

                                      nu am reusit sa aflu numele "pustiului din Galați". cine il stie, va rog sa imi spuneti ptr a modifica titlul filmului.
                                      ---------- Post added 02.04.2012 at 15:09 ----------
                                      31 03 2012 Amatur Focșani Turneu A+ superioare highlights

                                      ---------- Post added 02.04.2012 at 15:10 ----------
                                      31 03 2012 Amatur Focșani Turneu A+ superioare Fratea vs Toma

                                      ---------- Post added 02.04.2012 at 15:12 ----------
                                      31 03 2012 Amatur Focșani Turneu A+ superioare Dumitra vs Gogu

                                      ---------- Post added 02.04.2012 at 15:14 ----------
                                      31 03 2012 Amatur Focșani Turneu A+ open eliminatorii Fratea vs Lazaroiu

                                      ---------- Post added 02.04.2012 at 15:14 ----------
                                      31 03 2012 Amatur Focșani Turneu A+ inferioare open Radu Costica vs Silviu Garduli

                                      ---------- Post added 02.04.2012 at 15:15 ----------
                                      31 03 2012 Amatur Focșani Turneu A+ inferioare highlights

                                      ---------- Post added 02.04.2012 at 15:20 ----------
                                      sigur au fost multe alte meciuri demne de a fi inregistrate. la urmatoul turneu promit sa ma organizez mai bine. mai ales ca acum am si vazut cine cum joaca

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                                        Nu cred ca niciun organizator in plin turneu,la ora 14, o sa-i poata opri pe cei de la OPEN sa astepte terminarea tuturor meciurilor de la amatori (de pe toate mesele) ca sa se poata incalzi ulterior in conditiile in care sunt mese libere. Ca un exemplu de prelugire a timpului de desfasurare a turneului cu aproximativ 1 ora, este ,meciul din optimi BAIU COSTEL cu VALCEANU DANIEL. (un meci extrem de spectaculos, cu puncte disputate extraordinar, un meci de 5 seturi) care nu a permis disputarea sferturilor in conditiile in care mai erau mese de joc libere. Astept sugestiile dumneavoastra pentru rezolvarea acestor ''probleme''. Multumesc.
                                        Aceste probleme vor fi rezolvate doar cind va exista respect reciproc din partea tuturor participantilor.

                                        Comentariu


                                        • aloha dragilor....a fost o onoare pentru mine sa calc pentru prima oara in frumosul dvs oras....M-a rupt oboseala drumului al naibi de lung..{cfr stie de ce },,dar prieteni si nebunia din sala m-au desteptat...FELICITARI STAFFULUI TEHNIC pentru tot...si lui Silviu si Iulian pentru finala...In rest toate cele bune din Ardeal.....Pina la urmatorul turneu de la Alba Iulia acelas salut voios....LONG LIVE ROCK AND ROLL

                                          Comentariu


                                          • Bravo Corcoz un Turneu reusit felicitare nu i lipsit nimic. Bravo inca o data Corcoz Felicitare si pe ceilalti organizatori care s-au implicat.

                                            Comentariu


                                            • Bine punctat si as dori sa mai adaug si atunci cand va disparea vocabularul vulgar,injositor si vor reveni cei 7(sapte)ani de acasa.Sa nu uitam ca in sala de sport toti suntem sportivi(fie ei OPENISTI sau AMATURI).Data asta am iertat datorita faptului ca au fost prea multe probleme pe capul organizatorilor,dar nu cred ca cineva are dreptul sa jigneasca(pacat de varsta care o are si nu dau nume).Nu am parcurs 400 de km.sa fiu jignit,dar cum am spus am iertat de data asta .Nu-mi sta in caracter sa tac dar m-am uitat la varsta lui si am tacut.Daca a baut un pahar asta nu-i da dreptul nimanui sa jigneasca si nu este o scuza ca a baut(de fapt in regulament scrie clar ce se intampla cu cei care servesc bauturi alcoolice in timpul concursului,sau daca si acest paragraf nu este valabil si la concursurile amatur imi cer scuze) . Acum m-am linistit cine are sa auda sa auda si sa traga o concluzie cine doreste sa pateasca ca mine sa faca la fel .
                                              Blade . PHOTINO
                                              Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de gipsy king Vezi post
                                                aloha dragilor....a fost o onoare pentru mine sa calc pentru prima oara in frumosul dvs oras....M-a rupt oboseala drumului al naibi de lung..{cfr stie de ce },,dar prieteni si nebunia din sala m-au desteptat...FELICITARI STAFFULUI TEHNIC pentru tot...si lui Silviu si Iulian pentru finala...In rest toate cele bune din Ardeal.....Pina la urmatorul turneu de la Alba Iulia acelas salut voios....LONG LIVE ROCK AND ROLL
                                                Domnul meu,pitoreasca dumneavoastra prezenta in sala a fost remarcata de toata lumea(cand spun asta ma refer la atitudine,tinuta si joc).Onoarea a fost de partea noastra ,a celor din Focșani sa va avem printre noi.Respectul nostru si .............LONG LIVE ROCK AND ROLL.Va mai asteptam in Vrancea.
                                                Blade: Xiom Fuga
                                                FH: Xiom Vega Europe 2.0
                                                BH: Xiom Vega Pro 2.0

                                                Comentariu


                                                • SPORTIVITATEA a cam lipsit la acest concurs.
                                                  1. Aranjamente de meciuri FLORESCU E. cu ERDOS F.( au scris in foie 2 seturi pe care nu le finalizase cu punctaveraje favorabile ambilor). Situatia a fost remediata de RARES partial fiinca trebuia sa fie eliminati amandoi.
                                                  2. Baiu C. atitudine de superioritate fata de adversar ,de public care urmarea meciul si schimbarea nejustificata a paletei la finalul ultimului set.( spunea adversarului ca nu stie jocul ,mingea o oferea adversarului cu piciorul,spatiul de joc era stabilit de dsul).

                                                  Comentariu


                                                  • Toti cei ramasi acasa,dintr-un motiv sau altul,am sperat sa putem "trai" in direct si acest MARE turneu de A+,mai ales ca erau prezenti la start toti coordonatorii renumiti din Amatur.Recunosc ca am fost si eu putin dezamagit ca nu s-a intamplat acest lucru,dar "frustarea" noastra este depasita de MUNCA TITANICA pe care au depus-o organizatorii pentru desfasurarea acestui MEGA turneu,foarte reusit dupa spusele colegilor nostri prezenti la fata locului!FELICITARI organizatorilor!Felicitari tuturor celor care au contribuit la buna desfasurare a primului turneu A+din acest an!Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor care s-au "intrecut" cu sportivitate pentru victorie!BRAVO Focșani!
                                                    I love table tennis !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X