Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce paleta sa imi cumpar?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce paleta sa imi cumpar?

    As dori sa imi cumpar o paleta ,pentru ca am una foarte slaba pe care am luat-o cand mi-am cumparat masa de tenis.Joc de la inceputul anului trecut si as dori un sfat .As fi dispus sa ofer 50-80 lei.

  • #2
    Nu ca m-as pricepe...dar trebuie sa dai mai multe informatii despre stilul tau de joc...si nu cred ca poti lua ceva chiar decent cu aceea suma.

    Comentariu


    • #3
      Salut, in bugetul ala poti sa-ti ofer eu ceva. In link-ul din semnatura mea gasesti palete asamblate de mine la 60 de lei.
      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de RBlade Vezi post
        Salut, in bugetul ala poti sa-ti ofer eu ceva. In link-ul din semnatura mea gasesti palete asamblate de mine la 60 de lei.
        Ma mai gandesc si o sa iti spun daca o sa o cumpar.
        Ultima editare de denisd; 22.mar.2012, 18:35.

        Comentariu


        • #5
          Denis, sincer ti-l recomand pe RBlade.
          are produse bune calitativ, chiar daca sunt branduri chinezesti.
          vorbeste cu el , sigur te va ghida spre o varianta care sa-ti vina tie bine pentru joc ( defensiv, ofensiv, all sau intermediare intre cele mentionate )

          Spor !
          Boys, be ambitious !

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de TimeShift Vezi post
            Denis, sincer ti-l recomand pe RBlade.
            are produse bune calitativ, chiar daca sunt branduri chinezesti.
            vorbeste cu el , sigur te va ghida spre o varianta care sa-ti vina tie bine pentru joc ( defensiv, ofensiv, all sau intermediare intre cele mentionate )
            Spor !
            Si in plus de astea,alternativa mai buna nu poti gasi,daca nu esti dispus sa platesti minim 120 ron-varianta de la Rblade e maximul pe care il poti primi in acei bani
            Lemn:Butterfly Liu Shiwen
            FH: Tenergy 05
            BH: Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              Mai am o oferta si trebuie sa ma hotarasc:
              Da pot sa iti fac o paleta si la 80 de ron second ahnd foarte buna cu fete care sunt jucate foarte putin dar sunt urme de oxidare pe ea asta nmu tit imfluienteaza in nici un fel jocul dar doaca te uiti tare atent le vezi in joc nu e nimic diferenta doar nah estetic sa zicem. Cea neagra este in stare foarte buna, este de la Butterfly. Dar orucm la 80 de ron o paleta de asta este ca un cadou la ce ofera piata. Fete eupenene la pret de 60 de ron sunt bucata eu ti le dau cu 30 sa zicem una.
              Oricum nu vreau sa fac bani ci sa te ajut sa vezi cum e o paleta profesionala si sa progrezesi.
              Ti-o lipesc eu si iti pun si banda de protectie pe cant, astea sunt gratis.

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de denisd Vezi post
                Mai am o oferta si trebuie sa ma hotarasc:
                Da pot sa iti fac o paleta si la 80 de ron second ahnd foarte buna cu fete care sunt jucate foarte putin dar sunt urme de oxidare pe ea asta nmu tit imfluienteaza in nici un fel jocul dar doaca te uiti tare atent le vezi in joc nu e nimic diferenta doar nah estetic sa zicem. Cea neagra este in stare foarte buna, este de la Butterfly. Dar orucm la 80 de ron o paleta de asta este ca un cadou la ce ofera piata. Fete eupenene la pret de 60 de ron sunt bucata eu ti le dau cu 30 sa zicem una.
                Oricum nu vreau sa fac bani ci sa te ajut sa vezi cum e o paleta profesionala si sa progrezesi.
                Ti-o lipesc eu si iti pun si banda de protectie pe cant, astea sunt gratis.
                Cine ti-a facut oferta aiaîși ce daca e Butterfly?poate sa fie una din Metro,din categoria Hobby-sau cine stie ce fete uzate la maxim-observ ca esti nou pe forum-vezi ca nu toata lumea este corecta,mai sunt si tepari-f putini dar sunt,care profita de naivitatea noilor inscrisi si fara experienta si le baga pe gat niste palete care nici ca lemn de foc nu sunt bune,sustinand ca sunt profesionale-intotdeauna cere poze de la cel care vrea sa iti vanda,si apoi posteaza aici oferta facuta de respectivul,pentru a isi da cu parerea membrii cu experienta
                Spre exemplu,s-a vandut acum ceva timp cu 100 ron o paleta hobby Gold Cup,care noua este 25 ron-deci ai mare grija
                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                FH: Tenergy 05
                BH: Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  Am primit oferta de la Fabregas http://www.tenisdemasa.ro/forum/memb...?3620-Fabregas

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de denisd Vezi post
                    Am primit oferta de la Fabregas
                    Este un user foarte serios-dar cere-i poze,chiar sunt curios ce iti poate oferi la acei bani-are calificativ comercial 100% deci nu cred ca vor fi probleme
                    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                    FH: Tenergy 05
                    BH: Dignics 05

                    Comentariu


                    • #11
                      O sa imi dea pozele maine dupa ce o asambleaza:
                      "Maine o sa iti asamblez paleta si atunci o sa iti fac si poza cu ea.
                      Transportul cu plata rammburs vine in jur de 7 ron dar sa fie mai rotund facem 85 de ron si gata. E ok asa?
                      Maine iti trimti atunci si poza cu ea sa vezi inainte cum e.
                      Un Butterfly Sriver rosie si un Andro Zenith neagra. Sau neagra pot pune si un Joola Mambo sa vad cum se potirvesc. Oricum iti trimit poza maien sa vezi ce si cum."

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de denisd Vezi post
                        O sa imi dea pozele maine dupa ce o asambleaza:
                        "Maine o sa iti asamblez paleta si atunci o sa iti fac si poza cu ea.
                        Transportul cu plata rammburs vine in jur de 7 ron dar sa fie mai rotund facem 85 de ron si gata. E ok asa?
                        Maine iti trimti atunci si poza cu ea sa vezi inainte cum e.
                        Un Butterfly Sriver rosie si un Andro Zenith neagra. Sau neagra pot pune si un Joola Mambo sa vad cum se potirvesc. Oricum iti trimit poza maien sa vezi ce si cum."
                        Asa mai vii de acasa,o sa iti placa foarte mult paleta dar loveste incet la inceput,sa pui mingi pe masa,este mult mai rapida paleta decat oricare alta cu care ai jucat-dar in timp te obisnuiesti-Sriver e chiar recomandata incepatorilor-daca nu poti ajunge la un club unde se joaca tenis la nivel peste mediu-macar arunca o privire aici- http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...light=secvente primele 3 filmulete-in special al 2 -Bafta
                        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                        FH: Tenergy 05
                        BH: Dignics 05

                        Comentariu


                        • #13
                          va sal! Fabegras este un user f serios sigur este asa cuum spune el am cumparat si eu de la el si totul a fost in regula !! ceea ce va ofera este ca pret mai mult simbolic eu al recomand pe dl fabregas !! un vanzator f serios !!
                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                          Comentariu


                          • #14
                            Asta e
                            Am facut paleta. Fata rosie este Butterfly Sriver L iar cea neagra este Andro Zenith Super G. Am dat caetva mingi, merge foarte bine, simti mingea foarte bine. Uite aici sunt pozele:

                            Comentariu


                            • #15
                              la cat mai multe puncte castigate cu noua paleta !
                              Boys, be ambitious !

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de TimeShift Vezi post
                                la cat mai multe puncte castigate cu noua paleta !
                                Multumesc!

                                Comentariu


                                • #17
                                  salut...sunt nou aici si am vazut topicul asta si ma intreb daca ma puteti ajuta si pe mine...am nevoie destul de rapid de o paleta buna...am jucat legitimat la un club in sibiu si imi facusem paleta dar am facut cumva si am pierdut-o... jocul meu este d obicei ofensiv si folosesc atat atacuri in forta cat si topspin lent sau spinuri agresive... sincer nu stiu ce paleta imi trebuie...pana acum le-am primit gata facute iar cele din magazin ...mai bine joc cu scrumiera... ideea e ca momentan stau in buzau si imi trebuie intr-un timp cat mai scurt...multumesc anticipat si astept un raspuns

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Du-te la magazinul B90 aflat pe B-dul N. Balcescu, vis-a-vis de scoala numarul 1, langa casa casatoriilor.
                                    Pleci sigur cu paleta Tibhar de la ei.
                                    TsE

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi pt.achizitionarea unei palete profi.
                                      E o mare ciorba in capul meu, avand in vedere multitudinea variantelor si combinatiilor posibile.
                                      Nivelul meu de joc as zice ca este mediu, joc de multi ani, doar friendly games.
                                      Urmeaza sa folosesc paleta cam de 3 ori pe saptamana, deci nu vreau sa fac cariera si nici sa cheltui o avere dar nici sa imi cumpar ceva si dupa 3 luni sa doresc sa schimb.
                                      Ca stil de joc, imi place sa atac lung si rapid in special pe FH.BH e putin subdezvoltat.Intampin probleme in a scoate serve cu mult efect.
                                      Dupa ce lemne ar trebui sa ma uit?Ce fete?
                                      Ca lemn m-am gandit la un ALL sau un OFF-, dar nu stiu exact ce sa aleg.
                                      Bugetul e pana in 350 ron.
                                      Multumesc.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        PE aici ma incadrez si eu pentru un post.
                                        Vreau o paleta tot asa in 70-80 RON ce recomandati?
                                        La metro chiar am iesit cu ea pana la casa , o joola de 70 RON dar citesem pe aici ca cele facute is mult mai bune si am lasat-o
                                        Joc de multi ani dar rar, pe aici pe la tara nu prea am adversar totusi cand vine cineva cu o paleta cat de cat buna devine frustrant sa tai bila degeaba.
                                        Adica in banii astia sa nu cumpar doar placajul sau ceva de genul

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Daca vreti ceva ieftin, RBlade cu site-ul lui http://www.ttmall.eu e solutia ideala. Fete chinezesti cu control bun de la el sunt Focus Snipe 3(bh), 729 Cream Transcend(fh). Mai iei si un lemn All Galaxy 896 daca vrei o paleta ALL, si ai o paleta buna la 150 lei.
                                          Mai ieftin de atat pentru o paleta noua, buna, nu prea ai cum sa ajungi.Aceleasi fete merg bine si cu un Galaxy W-5 (OFF-) pentru mai multa viteza.

                                          Daca dispui de mai multi marafeti(pana in 350 RON ca adi84_g) si vrei controlul unor fete europene, gama acuda de la Donic e numai buna. Donic s2(fh), Donic s3(bh). Merge si bluefire daca va plac fetele mai dense si nu va deranjeaza greutatea m2/m3. La capitolul lemne sunt o gramada de lemne cu control(Yasaka Sweden Classic, DONIC Waldner Allplay, Donic Applegreen AllPlay, Donic Waldner Senso si cate si mai cate). Alegi unul, care crezi ca ti se potriveste. Personal recomand Yasaka Sweden Classic.
                                          Le gasesti pe toate la http://www.vivasportshop.ro si probabil ti le si asambleaza.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Multumesc!
                                            Eu o sa tin cont de sfat!

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              V-aș recomanda, în plus față de cele de mai sus, să luați legătura și cu grupul de jucători din Tecuci (participanți activi în Amatur), vă puteți întâlni cu ei, sta de vorbă, încerca diferite palete. Contactați-i deci pe userii tavy sau ionut.
                                              TB ZLF & T05/T05FX

                                              Comentariu

                                              Who has read this thread:
                                              Procesare...
                                              X