Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pareri Xiom Aria

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pareri Xiom Aria

    A jucat cineva cu Xiom Aria?am citit ca ar fi excelent pentru topspinuri,ca este foarte rapid,dar in privinta controlului nu m-am lamurit-e nevoie de multa un nivel ridicat de joc pentru a-l controla?

    Multumesc anticipat pentru ajutor
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

  • #2
    Am jucat eu.
    Viteza OFF, control bunicel, ceva vibratii, merge bine cu fete tari si medii.
    Bun la topspin, este elastic, dar putere buna doar la semidistanta.
    Manerul FL este foarte confortabil daca ai mana mai mare.
    Asemanator cu Butterfly Korbel, dar este mai elastic si vibreaza mai tare.
    Daca l-as compara cu Yasaka Sweden Classic, as zice ca diferenta nu e chiar asa cum o sugereaza ratingul producatorului, de la All+ la Off, ci mai mica.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      In cazul asta ar fi exact ce caut,eu ma gandeam sa pun Xiom Omega IV Euro pe Fh si Rakza 7 Soft pe BH,s-ar impaca bine?
      Multumesc pentru ajutor,e mai bine daca spuneti ca s-ar incadra in categoria OFF-,pentru ca nu vroiam chiar un salt asa brusc peste 2 categorii,de la ALL+ la OFF,simteam nevoia de un pic mai multa putere
      ---------- Post added 05.04.2012 at 17:13 ----------
      Pana la urma mi-am raspuns singur la intrebari Am reusit sa joc cu el la facultate,cu fete vega pro,si am ramas placut surprins
      Cum a spus si domnul Cristi Cionoiu,are putere pentru loviturile de la semidistanta,dar ce m-a surprins,ca este foarte controlabil in apropierea mesei,merg de minune contrele si loviturile taiate
      Nu are un simt asa dur pe cat ma asteptam,doar un pic mai dur decat sweden classicul meu,dar categoric are mai multa putere,nu mai trebuie sa trag asa tare de mana pentru a ridica mingea
      Este greu lemnul,unul dintre cele mai grele cu care am jucat,dar mie mi-a placut,imi oferea stabilitate la topspinuri
      Lemn:Butterfly Liu Shiwen
      FH: Tenergy 05
      BH: Dignics 05

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X