Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

un pic de ajutor in legatura cu o paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • un pic de ajutor in legatura cu o paleta

    salut...sunt nou aici si ma intreb daca ma puteti ajuta si pe mine...am nevoie destul de rapid de o paleta buna...am jucat legitimat la un club in sibiu si imi facusem paleta dar am facut cumva si am pierdut-o... jocul meu este d obicei ofensiv si folosesc atat atacuri in forta cat si topspin lent sau spinuri agresive... sincer nu stiu ce paleta imi trebuie...pana acum le-am primit gata facute iar cele din magazin ... sa zicem ca mai bine joc cu scrumiera... ideea e ca momentan stau in buzau si imi trebuie intr-un timp cat mai scurt...preturi rezonbile... multumesc anticipat si astept un raspuns

  • #2
    salut,
    eu nu sunt decat amator insa ma gandesc ca daca ai jucat la un club, ai pus mana pe ceva lemne inscriptionate mai tii minte ce palete foloseai acolo?
    Din propria experienta nu iti pot recomanda prea multe (am jucat decat 3 lemne BF Schlager mai vechi, Xiom si acum Yasaka ma lin ex offensive).
    Lemnul actual este foarte ok.Mai am sa ma obisnuesc cu el si setup-ul pe care-l am insa imi place.E o alegere ok ca si pret/calitate.
    Yasaka Ma Lin Extra Offensive
    Rakza 7
    Rakza 7 Soft

    Comentariu


    • #3
      eu folosesc yasaka ma lin soft carbon(pentru un lemn off- este destul de rapid) contine 2 straturi de carbon,cu fete xiom omega IV PRO MAX.....foarte controlabil si super rapid.....le are pe toate
      Blade:Primorac Carbon Off+ Old
      Fh: Xiom Omega IV Pro Max
      Bh:Joola Phenix Max

      Comentariu


      • #4
        da e super ok din ce am auzit.eu prefer sa folosesc doar lemn.Carbonul mareste viteza mult si mai am de lucrat la tehnica.
        Yasaka Ma Lin Extra Offensive
        Rakza 7
        Rakza 7 Soft

        Comentariu


        • #5
          Cum se simte Ma Lin Soft Carbon, vibreaza, e mai rigid?
          Lemn: Butterfly Timo Boll ALL+
          FH: Tibhar Genius
          BH: Tibhar Genius

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de quenterro Vezi post
            Cum se simte Ma Lin Soft Carbon, vibreaza, e mai rigid?
            Nu e rigid deloc,se simte chiar foarte bine,l-am testat cu rakza 7 soft pe ambele parti,si ofera un simt excelent al mingii-as spune ca e mediu-soft,tine mingea putin,dar are un control foarte bun,este usor,si viteza mai mare un pic decat lemnul pe care il ai acum,Timo Boll All+,avand mai multa putere la topspinuri decat ce ai tu acum.
            Sper sa iti fie de ajutor,bafta!
            Lemn:Butterfly Liu Shiwen
            FH: Tenergy 05
            BH: Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              Multumesc de raspuns, momentan incerc sa ma decid intre Yasaka Ma Lin Carbon, Soft Carbon si Nittaku Septear, dar neavand posibilitatea sa le incerc undeva incerc sa caut cat mai multe informatii despre fiecare. Din ce am mai gasit pe net, mai multi useri se plangeau de o vibratie cam mare la Soft Carbon, iar eu tocmai de asta incerc sa scap, lemnul pe care il am acum avand o vibratie prea mare, deranjanta.
              Lemn: Butterfly Timo Boll ALL+
              FH: Tibhar Genius
              BH: Tibhar Genius

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de quenterro Vezi post
                Multumesc de raspuns, momentan incerc sa ma decid intre Yasaka Ma Lin Carbon, Soft Carbon si Nittaku Septear, dar neavand posibilitatea sa le incerc undeva incerc sa caut cat mai multe informatii despre fiecare. Din ce am mai gasit pe net, mai multi useri se plangeau de o vibratie cam mare la Soft Carbon, iar eu tocmai de asta incerc sa scap, lemnul pe care il am acum avand o vibratie prea mare, deranjanta.
                Nu mi s-au parut vibratii asa mari la soft carbonn,are intr-adevar dar foarte mici,cat sa acorde feedback bun dupa lovitura,mai multe viratii mi s-a parut ca are Sptearul,intr-adevar,Timo Boll ALl+ vibreaza foarte mult,il cunosc bine,mai ales la lovituri mai puternice
                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                FH: Tenergy 05
                BH: Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  Daca spuneti ca ati jucat la un club legitimat sigur nu puteti sa dati gres daca incercati Timo Boll Spirit...daca e cu fluturas negru cu atat mai bine...
                  Blade: Viscaria, FL
                  fh: T05, 2,1 mm, black
                  bh: T05, 2,1 mm, red

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X