Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A 28.04.2012 Bors ,jud.Bihor

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Sigur, a inceput la orele 14 si pentru a intari numarul la open s-au inscris si primi din grupele inferioare amatori. La open acum se termina inferioarele, a fost greu si dureaza, la amatori acum se termina superioarele.
    Fișiere atașate
    TBS/T05

    Comentariu


    • #52
      Eliminatorii amatori
      Fișiere atașate
      TBS/T05

      Comentariu


      • #53
        Se vede perfect cu lupa!!!!
        ---------- Post added 28.04.2012 at 19:04 ----------
        Blade - Timo Boll ZLF - OFF
        FH - Xiom Sigma II Pro
        BH- Xiom Sigma II Pro

        Comentariu


        • #54
          E poza cu telefonu mai sunt semifinale si finale..
          Cristi regleaza rezolutia ca la 4m poza clar ca nu putem vedea...
          Si pozele din sala au 6 Mb 200x120 - sau poate ca e chiar rezolutia de miniaturi?
          Incearca un upload pe postimage.org ca sigur e ok!

          Comentariu


          • #55
            La fel se vede si la mine.
            Poate tabelul inpartit in doua.

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de toth laszlo Vezi post
              Poate vine si bombardierul din Cluj ?
              Daca aveti elicopter,rachete,pai nu.
              Parca ultimadata la Cluj niste bombardiere au luat apa si fetele au jucat finala (Renate si Rodica) sau ma inseala memoria?
              ---------- Post added 28.04.2012 at 19:31 ----------
              Postat în original de Antal Denes Vezi post
              La fel se vede si la mine.
              Poate tabelul inpartit in doua.
              Sigur e chestie de miniaturi ca nici acum 5 ani nu erau telefoane cu rezolutia asta!
              Ultima editare de D.D.; 28.apr.2012, 18:37.

              Comentariu


              • #57
                La amatori a castigat Avram Victor, a jucat finala cu Emese Karacsonyi.
                TBS/T05

                Comentariu


                • #58
                  Postat în original de crs2 Vezi post
                  La amatori a castigat Avram Victor, a jucat finala cu Emese Karacsonyi.
                  Karacsonyi Emese la Amatori??????????...suna" prost" la valoarea ei. Totusi felicitari!!!

                  Comentariu


                  • #59

                    Pozele sunt mici din cauza forumului, am schimbat host-ul sper sa fie ok. Oricum seara le aveti la rezolutie ok.
                    ---------- Post added 28.04.2012 at 17:37 ----------
                    Teroare uploadul de poze.
                    Eliminatorii open:
                    Florescu -Peiov
                    Gergely - Muntean
                    Orban - Baiu
                    Sicoe -Papp
                    ---------- Post added 28.04.2012 at 17:52 ----------
                    Semifinale open:
                    Muntean - Florescu
                    Papp - Baiu
                    meciul Baiu - Orban a fost senzational, aparare de mare clasa.
                    TBS/T05

                    Comentariu


                    • #60
                      A filmat cineva finala? Daca da ar fi interesant sa o vedem
                      Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

                      Comentariu


                      • #61
                        Dl Zoli, daca nu ati venit, sigur suna prost sa joace D-na Emese la Amatori!Ca sa nu zic pe aia dreapta ca suna a falset ca D-ra Renate sa stea pe tusa...
                        Nu am avut nici un muzicant de la Cluj, dar totusi am avut conditii excelente la comuna Bors si ca de obicei muuuuult peste Municipiu (sau ce o fi sat ori catun) Oradea!
                        Show la maxim cu elicoptere (felicitari Eliodor!!!) si chinezisme la open, bombardierele de la Cluj au lipsit ca de obicei probabil ca Dl Shuny & Co nu se murdaresc cu concursuri de la comune !
                        Oricum niste grupe care mie mi s-au parut ciudate, e o parere personala si nu invinuiesc pe nimeni dar apar niste jucatori foarte buni din Ungaria instant.
                        Va rog data viitoare sa precizati ca e un concurs international si se fac inscrieri si la 23,01 sau la 9,10 in ziua concursului.
                        Eu personal il contest pe dl Andrazsi Zoltan care la fel ca si D-na Emese putea juca la Open fara probleme, dar distinsul domn a aparut instant sambata dimineatza pe pozitia 8 (ultimul) in grupa mea cu toate ca foaia de joc era cu 7 jucatori!
                        Ei bine eu vreau rapid o poza de foaia de albitraj din grupa mea si ca cineva sa ia o decizie cu privire la clasament.
                        Si chiar nu vreau ca asa ceva sa se mai repete, sau daca se repeta vreau sa jucam in Ungaria!
                        Ultima editare de D.D.; 28.apr.2012, 20:57.

                        Comentariu


                        • #62
                          1 muntean
                          2 papp
                          3 florescu
                          4 baiu
                          TBS/T05

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de toni Vezi post
                            Inscrisi pana in prezent:
                            Open:
                            Gogu Gabriel CJ 5
                            Florescu Eleodor HD 18
                            Gergely Anton BH 166
                            Tic Ioan BH 209
                            Craciun Calin BH 232
                            Tascianu Cristian BH 283
                            Chen Xue Jie TM 440
                            Muntean Radu AR 514
                            Peiov Petru TM 566
                            Curpas Ioan BH 899
                            Vaida Sorin BH 935
                            Iuga Ion
                            Orban Zsolt
                            Kacso Norbi
                            Amatori:
                            Ciobanu Gabriel SV 79
                            Matei Dumitru HD 148
                            Avram Victor AR 226
                            Mirza Sorin AR 280
                            Muntean Mircea MM 298
                            Boata Edgar AR 267
                            Fabian Wilhelm BH 301
                            Gogu Mihnea CJ 331
                            Dabica Gheorghe AR 337
                            Anitei Marcel CJ 353
                            Meszar Razvan AR 373
                            Bekesi Zsolt AR 502
                            Catricicau Adrian MM 524
                            Varady Mark BH 573
                            Mixich Alexandru TM 577
                            Kovacs Ciprian AR 587
                            Tanase Adrian (Aramis) TM 588
                            Mitroi Stefan TM 628
                            Tanase Andrei (Porthos) TM 753
                            Erdely Mark BH 828
                            Morar Maximilian BH 831
                            Tanase Antonio (Athos) TM 868
                            Dan Daniel BH 902
                            Merai Janos BH 927
                            Karacsonyi Emese BH 1023
                            Dorog Daria BH 1029
                            Morar Antoniu BH 1031
                            Popescu Cornel BH 1053
                            Balogh Attila BH 1054
                            Szalai Liviu BH 1058
                            Popa Octavian BH 1222
                            Mihalescu Dinu TM 1280
                            Roman Viorel AR 1624
                            Beches Andrei SB 1700
                            Kavis BH 1927
                            M?tyîși Henrietta BH nou
                            Parus Lilian BH nou
                            Toma Cristian BH nou
                            Lupascu Ciprian MM nou
                            Birtalan Robert
                            Birtalan Laszlo
                            Tanc Florin
                            Chereji Daniel
                            Bogdan Danescu
                            Goron Cristian
                            Trip Darius
                            Balog Zoltan
                            Vig Janos
                            Kek Tamas
                            Varga Eniko
                            Acs Peter
                            Sferlea Marius
                            Francois

                            ---------- Post added 28.04.2012 at 22:08 ----------
                            Dl Baiu a jucat senzational cu iarba (nu comentam gazonul acum) dar nici pe dinsul nu-l vad inscris!
                            Dar stiu sigur ca un coleg din Oradea care a intarziat cateva minute la Open a pierdut cu 3-0, iar un coleg de la Amatori din grupa mea (tot etnobotanic=ierbar ) a venit dupa 3 ore si a jucat toate meciurile!
                            Am zis ca va fi cel mai reusit turneu dar aceste manarii ne pun pe ganduri, iar daca veti binevoi sa renuntati la ele noi vom veni la Bors, daca nu vom merge la colegii din Arad , Timișoara sau din Cluj , Dej !!
                            Ultima editare de D.D.; 28.apr.2012, 21:46.

                            Comentariu


                            • #64
                              Se pare ca (si) de aceasta data Aradul a dominat clar turneul atat la amatori cat si la open...bravo baieti, FELICITARI !!! "VICTORIA ARAD"
                              Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                              Lume multa, oameni putini...

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de axel Vezi post
                                Se pare ca (si) de aceasta data Aradul a dominat clar turneul atat la amatori cat si la open...bravo baieti, FELICITARI !!! "VICTORIA ARAD"
                                Se pare ca au fost si niste probleme care trebuie rezolvate sau macar lamurite!

                                Comentariu


                                • #66
                                  Felicitari Doru, Victor, Radu si restul castigatorilor Imi pare rau ca n-am putut fi cu voi!!!
                                  Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                  Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Domnule Dan Daniel, din pacate sunt lucruri mai delicate, Emese Karacsonyi are dreptul sa joace la amatori daca doreste, confrom regulamentului, iar daca organizatorii decid sa mai accepte inscrieri si la sala foarte bine, e dreptul lor. Sa rugam jucatorii din Ungaria sa faca cale intoarsa dupa ce anuntul a fost postat in romana si nu aveau de unde cunoaste conditiile mi se pare necinstit. Daca da bine sau nu e o alta problema, imi pare rau ca v-am umbrit ziua, ne cerem scuze. Turneul putea fi organizat mai bine si aici sunt eu de vina in primul rand, l-am lasat pe Toni sa faca singur ambele turnee chiar daca suferea de o durere cumplita de masea. Mea culpa, o sa ma revansez.

                                    Problema mare urmeaza acum: Toti organizatorii isi cer scuze de la domnul Moldovan Liviu care a fost victima unei "neintelegeri" pe care am sa o detaliez in cele ce urmeaza:
                                    In sferturile de finala de la amatori domnul Moldovan Liviu trebuia sa joace cu Avram Victor. Acest meci nu a avut loc, Avram Victor raportand organizatorilor o victorie impotriva domnului Moldovan. Avand in vedere ca asa ceva nu s-a mai intamplat in Amatur, nebanuind nimic, am continuat eliminatoriile conform rezultatelor dictate. Domnul Moldovan Liviu a asteptat sa fie strigat pentru a se prezenta la masa de joc, lucru care evident nu s-a mai intamplat datorita rezultatului fals raportat de Avram. Pana am realizat ce s-a intamplat finala era jucata. Nu pot sa-mi explic cum s-a putut intampla asa ceva, cert e ca domnul Avram Victor a fost descalificat si a fost rugat sa nu mai onoreze cu prezenta turneele de la Oradea. Sper sa fi fost o neintelegere, imi pare rau ca asa ceva s-a intamplat prima data la turneul nostru.

                                    O problema minora, nu pot posta poze, postimage.org nu vrea sa functioneze, pana gasesc o solutie imi cer scuze de intarziere. In curand o sa fac upload la semifinala Florescu - Muntean si la finala.
                                    ---------- Post added 28.04.2012 at 20:07 ----------
                                    Felicitari tuturor jucatorilor pentru meciurile frumoase, castigatorilor, si domnului Varga Arpad, sponsorilor si Primariei Bors care ne-au oferit conditii excelente de joc.
                                    TBS/T05

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Postat în original de D.D. Vezi post
                                      Se pare ca au fost si niste probleme care trebuie rezolvate sau macar lamurite!
                                      ...este problema dv...obligatia (placerea) mea este sa-mi felicit echipa din Arad pentru rezultatele obtinute cu multa munca si sudoare...iar legat de jucatorii aparuti din ungaria nu prea au deranjat pe nimeni (cel putin pe noi nu)la amatori. Legat de foile de arbitraj parerea mea e ca aceste lucruri (nemultumiri,fustrari) se pot rezolva sau contesta cum vreti sa-i spuneti doar la fata locului si nicidecum ulterior...ca incheiere eu personal m-am simtit foarte bine, mici probleme de organiare au fost dar cu toate astea felicitari si organizatorilor
                                      Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                                      Lume multa, oameni putini...

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Si eu felicit participantii inscrisi legal si castigatorii!
                                        Dl Tascianu Cristian Va rog respectuos sa verificati eu nu am contestat dreptul Doamnei Karacsonyi Emese sa joace la Amatori, la Open, Master sau incepatori e decizia dumneaei nu a noastra.
                                        Daca organizatorii decid ca un jucator care ajunge la cateva minute intarziere sa primeasca 0-3 iar unii care vin dupa 3 ore sa rejoace toate meciurile mie personal nu mi se pare corect, la fel si treaba cu inscrierile in ziua concursului ori e valabila pentru toti ori numai pentru unii asta clar: indiferent de limba materna,culoarea pelii sau religie (sper ca nu aveti tendinte Neonaziste sau discriminari pozitive, asha si eu stiu 3 romani din Serbia si Moldova care ar fi venit si ei, dar ghinionul e ca noi nu stim limba vlaha si nici pe aia moldoveneasca), ciudat e ca dl Francois = FRANCEZ totusi s-a inscris in termen.
                                        E o parere personala care daca vreti sa o respectati e ok , iar daca nu, treaba Dvs .
                                        Daca faceti niste reguli postate cu 2 saptamani inainte, noi simpli participanti si cotizanti va rugam sa le respectati doar in cazul in care vreti sa fiti respectati...
                                        Ultima editare de D.D.; 28.apr.2012, 22:33.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Nu cunosc situatia domnului care a intarziat si a primit 3-0, o sa vorbesc cu Toni sa vedem ce s-a intamplat. V-am explicat de ce s-a permis participarea celor veniti direct la sala, scopul organizarii acestui turneu era sa ne simtim bine, pentru ultima data va spun ca imi pare rau ca sunteti nemultumit si o sa va rog sa aveti in vedere si aspectele pozitive.

                                          ---------- Post added 28.04.2012 at 20:30 ----------

                                          Am fost sunat acum de Avram Victor care neaga ca ar fi dictat un rezultat nejucat cu domnul Moldovan, ii respect punctul de vedere si in ceea ce ma priveste, prezumtia de nevinovatie opereaza pana in momentul in care am sa lamuresc cu Toni si domnul Varga ce s-a intamplat. Oricare ar fi situatia, ne vom revansa fata de Liviu Moldovan.
                                          Ultima editare de crs2; 28.apr.2012, 22:32.
                                          TBS/T05

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Felicitari organizatorilor felicitari colegilor din Arad. Bravo Radule!!!
                                            In legatura cu incidentul petrecut, daca intr-adevar a fost precum a spus Cristi, sper ca persoana in cauza sa ia atitudinea corespunzatoare
                                            In orice caz este un gest lipsit de FAIR-PLAY.
                                            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Multumim Dl Bogdan si noi ii felicitam atat pe colegii din Arad cat si pe cei din Hunedoara, Timis si pe toti participantii!
                                              Au fost conditii de joc excelente, niste mici probleme au umbrit acest concurs!
                                              Dl Tascianu Cristian mie nu imi trebuie explicatii , stiu ca sunteti jurist si stiti ca: Legea e Lege indiferent de nationalitate.
                                              La open au fost jucatori chinezi, la Amatori francezi, Mauritius care s-au inscris conform regulamentului si postului initial dar acum vreti sa-mi sugerati sa facem un forum Amatur si clasament in limba maghiara sau ce doriti ca sa va simtiti bine?
                                              Ultima editare de D.D.; 28.apr.2012, 23:05.

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de D.D. Vezi post

                                                ---------- Post added 28.04.2012 at 22:08 ----------
                                                Dl Baiu a jucat senzational cu iarba (nu comentam gazonul acum) dar nici pe dinsul nu-l vad inscris!
                                                Dar stiu sigur ca un coleg din Oradea care a intarziat cateva minute la Open a pierdut cu 3-0, iar un coleg de la Amatori din grupa mea (tot etnobotanic=ierbar ) a venit dupa 3 ore si a jucat toate meciurile!
                                                Am zis ca va fi cel mai reusit turneu dar aceste manarii ne pun pe ganduri, iar daca veti binevoi sa renuntati la ele noi vom veni la Bors, daca nu vom merge la colegii din Arad , Timișoara sau din Cluj , Dej !!
                                                sa lamurim problemele!
                                                1) d-nul baiu a fost inscris ieri la ora 19.11 (vezi pagina 4) de catre FLAM - totul este regulamentar
                                                2) etnobotanicul sunt eu .am discutat cu d-nul ARPI, acum mai mult de o saptamana, situatia prezentei mele la acest concurs.sunt un om al sportului ,am participat la o competitie impreuna cu elevii in ORADEA(baschet) care s-a desfasurat intre orele 9-12.30 si am dorit sa vin pt.prima data in BORS la un turneu AMATUR doar in cazul in care pana la ora 12 nu se termina grupele inferioare.am tinut legatura cu d-nul ARPI permanent prin telefon. ii multumesc pt.intelegere si il felicit pt organizarea concursului.nu l-am cunoscut pe d-nul ARPI personal pana zi ,deci nu am avut parte de nici un tratament special.
                                                nu doresc sa raman cu un gust amar dupa acest turneu insa comentariile nefondate ma pun pe ganduri.
                                                in alta ordine de idei felicit castigatorii ambelor categorii si BAIMARENII care zic eu ca au facut o figura frumoasa.

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  As dori sa stiu si eu cine a fost cel care a spus ca am dictat sau scris meci castigat de mine impotriva Domnului Moldovan Liviu cu 3-0... eu nu mam atins de foaia de arbitraj de la eliminatorii care este in mana organizatorilor.... doar foile cu grupele inferioare sunt la jucatori,iar foile de eliminatorii nu sunt in mana jucatorilor.Eu cu ce sunt de vina ca jucator ca mi se spune sa joc cu Merai Janos semifinala , si apoi joc cu Emese finala toti au vazut asta si apoi dupa ce primesc premiul .... dupa ce eram imbracat tot... Doamna Emese era plecata deja,finalista, au vazut si organizatorii finala. Cum pot fii eu de vina ca jucator ca am facut manarii ? Eu la niciun concurs nu am facut scandal daca auziti de numele meu pe la concursuri care au avut loc si am facut vreun scandal va rog sa spuneti.... nu-mi place sa mint sau sa fiu mintit.. eu ce vina am daca nu se verifica toate informatiile si din ce surse vin.

                                                  Persoana care spune ca a fost "furata" a vazut toate meciurile astea din semifinale si finala la amatori si organziatorii la fel, si cu toate acestea nimeni nu a semnalat absolut vi sa pare normal?


                                                  Sunt un jucator care iubeste enorm de mult acest sport,imi place sa fiu fair-play,sa fiu bun cu toata lumea, si nu apelez la magarii pentru a obtine o victorie.. cine ma cunoaste stie toate acestea ... eu mam simtit foarte bine la Bors ca si in orice loc unde este o competitie , niste mese de tenis si jucatori... Va multumesc si imi cer iertare daca am suparat cu ceva pe cineva.

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de adi catri Vezi post
                                                    sa lamurim problemele!
                                                    1) d-nul baiu a fost inscris ieri la ora 19.11 (vezi pagina 4) de catre FLAM - totul este regulamentar
                                                    2) etnobotanicul sunt eu .am discutat cu d-nul ARPI, acum mai mult de o saptamana, situatia prezentei mele la acest concurs.sunt un om al sportului ,am participat la o competitie impreuna cu elevii in ORADEA(baschet) care s-a desfasurat intre orele 9-12.30 si am dorit sa vin pt.prima data in BORS la un turneu AMATUR doar in cazul in care pana la ora 12 nu se termina grupele inferioare.am tinut legatura cu d-nul ARPI permanent prin telefon. ii multumesc pt.intelegere si il felicit pt organizarea concursului.nu l-am cunoscut pe d-nul ARPI personal pana zi ,deci nu am avut parte de nici un tratament special.
                                                    nu doresc sa raman cu un gust amar dupa acest turneu insa comentariile nefondate ma pun pe ganduri.
                                                    in alta ordine de idei felicit castigatorii ambelor categorii si BAIMARENII care zic eu ca au facut o figura frumoasa.
                                                    Nu am zis ca sunteti etnobotanic!!!
                                                    Erau multi ierbari dar asha ceva....
                                                    Dl Adi stiati ca un coleg de al meu din Oradea care a intarziat cateva minute (fiind la serviciu pana la 14) la Open a primit 0-3 ca a intarziat cu toate ca am zis ca sa se joace meciul urmator ca vine in cateva minute, iar Dvs ati putut sa va jucati toate mecurile si puteti sa spuneti ca nu ati avut parte de tratament special cand ati jucat meciurile unul dupa altul iar noi am stat ca fraierii pe tuse cate 3-4 meciuri dar Dvs nu ati avut nici un avantaj????
                                                    Si pe cand ati venit deja eram 8 inscrisi desi poate ati observat ca erau 6 tipariti si 8 scrisi cu pixul!
                                                    Asa vin si eu la 12 la Baia Mare sau Petresti si joc meciurile unu dupa altul.Intrebarea e: ma primeste cineva?
                                                    Este o regula daca nu-i prezent la apel nominal pierde partida, ori ca-i chinez ori francez, englez roman sau alien, Sau daca nu sa fie valabil peste tot!
                                                    Ultima editare de D.D.; 28.apr.2012, 23:32.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X