Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CAMPIONATUL NATIONAL PE ECHIPE SI LA DUBLU AE+AD

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    salut

    si mai este o echipa care se formeaza pina la turneu tot din cluj

    Comentariu


    • #27
      Eu asa nu ma mai joc! Daca Clujul vine cu atitea echipe, Piatra Neamț-ul o sa vina cu toti jucatorii pe care ii are + cei care inca nu s-au nascut!!!!!!!!!!
      Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
      FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
      BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

      Comentariu


      • #28
        REGHIN

        LAS'CA-I BAGAM PE TOTI INTR-O GRUPA!
        DR. NEUBAUER SPECIAL
        DR.NEUBAUER DOMINATION+SUPERANTI 1.5

        Comentariu


        • #29
          turneu Reghin 10 nov 2007

          Din Severin , echipa si doua dubluri:
          Boescu & Trandafir
          al doilea nu are componenta stabilita ( functie de cine va face deplasarea).
          Il rog pe Dan sa ne rezerve si 2 camere la hotelul la care am stat in aprilie(30 ron/pers.). Cu multumiri anticipate , va saluta cei din Severin!
          Blade:M.Maze Off
          FH:Butterfly Sriver FX 2.1
          BH:Butterfly Sriver FX 2.1

          Comentariu


          • #30
            Pun o harta pentru cei care nu stiu unde e sala

            Comentariu


            • #31
              din ce stiu eu si credeti-ma ca stiu bine un meci intre 2 echipe nu se poate termina niciodata la 5 victorii ci permanent la 9 victorii.SE JOACA FIECARE CU FIECARE PLUS DUBLUL DESEMNAT DE FIECARE ECHIPA IN CADRUL MECIULUI 5.depinde de echipe si de asezarea in foaie, un meci se poate termina si cu 9-0....dar si cu 9-8....ideea este cine ajunge primul la 9 victorii

              Comentariu


              • #32
                Si de mers acasa cand mai mergem?
                Dupa cum zici tu ar trebui sa dureze o saptamana sa se termine!!!
                Si se joaca pana la 5(acolo se poate tremina si 5-5 ca joaca 2 dubluri la inceput) chiar in cel mai tare campionat din lume, in Germania
                Primorac Carbon
                FH Dignics 09C
                BH JOOLA MAXX

                Comentariu


                • #33
                  se joaca cum spui tu dar cu 3 in echipa,altfel e ceva ce seamana cu eliminatoriu nu are nimic in comun cu echipa.dar ca sa se joace cum spune-ti facem echipe din 3 jucatori (echipa de 3 sunt 10 meciuri cu jocul de dublu)

                  Comentariu


                  • #34
                    La echipa de 3 nu mai e nevoie de dublu.
                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • #35
                      SZEVASZTOK!

                      Ciucanii vin!

                      Noi jucam aiciea camponat local pe echipe cu 4 jucatori/ech si jucam pana la 9, acesta necesita 2 ore sau 2.5 ore cand se joaca pana la 9-8 la 2 mese,deci toate meciurile posibile! Parerea mea ca asa ar trebui si aicea ca daca jucam pana la 4, unii dintre noi apuca sa joace un singur meci pe tura, nu santem la germani si daca tot am mers acolo sa si jucam (nu?) + e greu sa faci fisele(nu cum a fost anul trecut, fisele au fost completate de organizator) ca tre sa stii pe cine unde il bagi. Daca jucam pana deseara e bine ca daca tot am plecat sa jucam , cine se grabeste acasa la fusta lu mama treaba lui si noi avem familii. Ar fi trebui sa se gandeasca asa si sa lasam turneul pe dublu pt altadata.

                      Deci faceti calcule raportand mesele la echipe si vedeti cum iese, numai sa fie bine pentru sport si nu pentru orgolii si sa nu fie loc de discutii dupa ce a inceput turneul.

                      Sfatul meu e sa nu ne bagam in treaba organizatorilor cu idei complicate, etc. ca sa putem incepe in timp!

                      pa

                      Comentariu


                      • #36
                        Nu cred ca este posibil sa va incadrati in timp la 9din17 daca sunt 16 echipe (4 grupe) doar daca sunt 12 echipe cu 3 echipe pe grupa, atunci e posibil. Mie oricum nu imi pasa deoarece nu vin ca sunt accidentat. Parerea mea este ca daca sunt multe echipe sa mergeti cu 5din9 si daca sunt putine sa mergeti cu 9din17.

                        Eu am propus sa facem concursul de dublu separat (il pot face eu la Oradea) dar nu cred ca ar veni prea multi sa il putem considera un campionat national.

                        Eu va urez oricum succes la toti si sa castige cei mai buni!!!!

                        Comentariu


                        • #37
                          REGHIN

                          EU SUNT PREGATIT CU 4 VARIANTE DE JOC PE CARE VI LE PREZINT SI VOUA CU TIMPII ESTIMATI DE JOC:

                          1.4GRUPEX4ECHIPE,2 DIN 3,JUCAT 9 DIN 17,15 JOCURI MEDIA PE MECI.
                          -GRUPE-6MECIURIX15JOCURIX10MIN/JOC/3MESE=300 MIN.
                          -SFERTURI-4MECIURIX15JOCURIX10MINUTE/12MESE=50 MIN.
                          -SEMIFINALE-2MECIURIX15JOCURIX10MINUTE/8MESE=40 MIN.
                          -FINALA-18JOCURIX20MIN/4MESE=90MIN.
                          TOTAL 630MIN+60MIN NEPREVAZUTE=9 ORE

                          2.4GRUPEX4ECHIPE,3DIN5,JUCAT 5DIN9,8JOCURI PE MECI.
                          -GRUPE-6MECIURIX8JOCURIX20MIN/JOC/3MESE=320MIN.
                          -SFERTURI-4X8X20/12=55 MIN
                          -SEMIFINALE-2X8X20/8=40 MIN.
                          -FINALA-9JOCURI*20MIN/4MESE=45 MIN.
                          TOTAL 460 MIN+60 MIN NEPREV=520MIN=8 ORE 40min

                          3.4GRUPE*4ECHIPE,2 DIN 3,JUCAT 5DIN9,8 JOCURI MEDIA PE MECI.
                          -GRUPE-6*8*10/3=160 MIN.
                          -SFERTURI-4*8*10/12=30 MIN.
                          -SEMIFINALE-2*8*10/8=20 MIN.
                          -FINALA-9JOCURI*10 MIN/JOC/4MESE=25 MIN.
                          TOTAL 235 MIN.+60MIN.=295MIN=5 ORE
                          (DACA SEMIFINALELE SI FINALELE SE JOACA 3DIN5-TOTAL 7ORE15MIN.)

                          4.4GRUPE*3 ECHIPE,2 DIN 3,JUCAT 9DIN17,15 JOCURI/MECI.
                          -GRUPE-3MECIURI*15JOCURI*10MIN/3MESE=150 MIN
                          -SFERTURI-4*15*10/12=50 MIN.
                          -SEMIFINALE-2*15*10/8=40 MIN.
                          -FINALA-17*20/4=90 MIN.
                          TOTAL-330 MIN+60 INTE FAZE=390 MIN.=6ORE30MIN.
                          DR. NEUBAUER SPECIAL
                          DR.NEUBAUER DOMINATION+SUPERANTI 1.5

                          Comentariu


                          • #38
                            REGHIN

                            ROG PE CEI CARE AU FILEE MAI BUNE SA LE ADUCA DACA AU BUNAVOINTA SI REPET RUGAMINTEA DE A VA ANUNTA PARTICIPAREA(CEI CARE NU AU FACUT-O).
                            DR. NEUBAUER SPECIAL
                            DR.NEUBAUER DOMINATION+SUPERANTI 1.5

                            Comentariu


                            • #39
                              Eu propun sa jucam 18 din 35 meciuri ( adica cu meciuri revansa la echipele de 4 jucatori) si meciurile sa fie 4 din 7 seturi ca la Snoocker la CM de la Shefield( desi cred ca acolo finala este primul la 19) in felul acesta suntem siguri ca invingatorii sunt cei mai "valorosi" , cei mai "rezistenti", cei mai...
                              Drept urmare cei care "mai " doresc sa participe sa-si ia liber saptamina viitoare de la servici.
                              Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                              FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                              BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                              Comentariu


                              • #40
                                am sa va tin putin sedinta (monolog) undeva, candva cand jucam eu tenis un meci pe echipe greu tinea de la 9 la 12 la o masa, deci 3 ore 17 meciuri pana la 21,deci in functie de numarul de echipe si numarul de mese arondat pe grupa se poate calcula cu aprox. nr. de ore de joc...un fapt esential este ora de incepere...VA POT AJUTA IN ORGANIZARE DEOARECE STIU CA ESTE FOARTE GREU>>>>>AVAND CEVA EXPERIENTA

                                Comentariu


                                • #41
                                  Hm dah! E clar ca daca jucam si dublu atunci ramane timp numai pentru varianta 3, cel de7 ore, si tot o sa stam pana tarziu la 9 cel putin.

                                  O sa fie cumva si gata!

                                  Seeeya!

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    avem un pusti Buriana Petru cauta echipa, raspuns pe forum

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      salut

                                      din Tirgu-Mureș vine Emil Muntean,Bela Fazakas si inca doua persoana dar nu stiu numele lor, sigur ca vin ca stau aproape de Reghin

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        de la Piatra echipa standard

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          De la Zalău venim: Mureșan Carmen, Pop Dan, Husa Gelu, Bob Marius

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            ce sa ajunga, la ocompetitie de asa anvergura cred ca astanoapte s-au culcat dimineata. Observ ca de la o competitie la alta parca este un concurs in sensul bun al cuvantului in organizare....intr-un cuvant felicitari, nu mai zic de efortul financiar

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              FELICITARI! Nota 10 pentru organizare. Cred ca Reghinul (Dan Leorda) poate organiza orice concurs de oricit de mare anvergura. BRAVO!
                                              Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                              FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                              BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Felicitari domnului Leorda ptr organizare!

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Ceva rezultate?

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    te lasam in suspans ca si tu ne lasi de multe ori cu clasamentul.Mai am putin si cad in subsolul clasamentului (daca n-oi fi cazut)

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X