Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

probleme la lipirea unei fete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    e bine de stiut, mi-ati fost de mare folos
    am curatat bine-bine lemnul, nici urma de lac sau altceva, am lipit fata cu 3 straturi pe fata si doua subtiri pe lemn, urmeaza testul de anduranta, daca pana deseara nu se dezlipeste, atunci mergem sa jucam si vom vedea
    FH: Tibhar Rapid|BD: Tibhar IV S|BH: Tibhar Genius Sound

    Comentariu


    • #27
      Cu spring fresh am reusit sa lipesc perfect o iarba OX! Cine a incercat sa lipeasca cu speed glue o astfel de fata stie ce chin e! Dupa ce am agitat bine flaconul(foarte important!), am dat doua straturi pe lemn, un strat pe fata(nu s-a incretit de loc!!!), lasat pana lipiciul devine transparent, apoi aplicarea fetei si roluirea. Nu s-a format nici o bula de aer! E un lipici foare bun. Am uitat sa precizez, lemnul a fost lacuit cu lac fixativ pentru par.
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #28
        problem solved!!! acetona si smirghel, lasat la uscat o ora, curatat bine-bine de praf, 3 straturi pe fata, 2 subtiri pe lemn, ieri am jucat 2 ore si nici un semn de dezlipire,

        multumesc mult!!!
        FH: Tibhar Rapid|BD: Tibhar IV S|BH: Tibhar Genius Sound

        Comentariu


        • #29
          Daca ai dat jos tot lacul de pe lemn, dupa mai multe dezlipiri s-ar putea sa ai surpriza neplacuta sa-ti apara fenomenul de exfoliere a lemnului. Daca lemnul nu e protejat si cantitatea de adeziv este in excedent, apa din compozitia adezivului moaie fibrele furnirului, si adezivul face priza in fibra. Si cand dai sa dezlipesti apare surpriza...
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #30
            Sa dezlipesti incet, cu mare grija!
            We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
            Aristotle



            Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

            Comentariu


            • #31
              nu ma speriati acuma!!!)))))) nicicum nu e bine, daca e lacuit lemnul, nu se lipeste, daca nu e lacuit, se exfoliaza))....ma descurc
              FH: Tibhar Rapid|BD: Tibhar IV S|BH: Tibhar Genius Sound

              Comentariu


              • #32
                Stai linistit.
                Daca lemnul a fost lacuit, este practic imposibil sa revina la suprafata exfoliabila de dinainte. Porii s-au inchis mai mult sau mai putin si va fi greu de exfoliat.
                Daca ai folosit smirghel dupa diluant, atunci e aproape sigur ca nu se mai intampla.
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #33
                  uite un om optimist
                  FH: Tibhar Rapid|BD: Tibhar IV S|BH: Tibhar Genius Sound

                  Comentariu


                  • #34
                    Nu te speria lasa asa fetele daca s-au lipit bine pana simti ca nu mai au spinul [efectul ]obisnuit,ori se formeaza urme de dezlipire[se observa o denivelare].
                    In zilele in care nu joci tine-l cu o carte peste fete si v-a ramane etans.

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X