Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Blocaj psihic-Ajutor!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Blocaj psihic-Ajutor!

    Cine nu a fost in situatia unui blocaj psihic creat de anumiti factori externi?!Am intrat in "linie dreapta",pregatirea proiectelor de an si a proiectului de licenta ,si parca mi-am pierdut inspiratia,puterea de concentrare mi s-a diminuat subit si am intrat in criza de timp amestecata cu panica!Cine a trecut prin aceasta stare si cunoaste un bun remediu pentru depasirea ei.....???....sau poate un coleg binevoitor care si-a pastrat vreun proiect la cursurile: Analiza Economico-Financiara,Management Strategic,Logistica Tehnologica(Dispozitive),Modelare si Simulare(Catia)......nu va ascund fatul ca mi-ar prinde bine ceva material pentru a-mi regasi inspiratia...... pierduta pe la turneele de anul trecut!!!
    I love table tennis !

  • #2
    .....tu ai nevoie de o femeie,si daca ai una ar fi buna o schimbare

    Comentariu


    • #3
      glumet , nevoie mare tony !
      ---------- Post added 26.04.2012 at 23:35 ----------
      Postat în original de csabazedler Vezi post
      Cine nu a fost in situatia unui blocaj psihic creat de anumiti factori externi?!Am intrat in "linie dreapta",pregatirea proiectelor de an si a proiectului de licenta ,si parca mi-am pierdut inspiratia,puterea de concentrare mi s-a diminuat subit si am intrat in criza de timp amestecata cu panica!Cine a trecut prin aceasta stare si cunoaste un bun remediu pentru depasirea ei.....???....sau poate un coleg binevoitor care si-a pastrat vreun proiect la cursurile: Analiza Economico-Financiara,Management Strategic,Logistica Tehnologica(Dispozitive),Modelare si Simulare(Catia)......nu va ascund fatul ca mi-ar prinde bine ceva material pentru a-mi regasi inspiratia...... pierduta pe la turneele de anul trecut!!!
      cel mai motivant lucru pentru mine, cand am lucrat pentru licenta , a fost lucrarea in sine.
      lucram la ceva nou, materiale pe limba romana nu se gaseau, si trebuia sa petrec multe ore cautand articole si carti straine, traducand si incercand sa inteleg limbajul tehnic.
      am vrut fac o treaba buna, sa ii las cu gura cascata pe profesorii din comisie. si culmea, am chiar reusit, pe unii i-am ridiculizat in fata propriilor lor colegi, si au inghitit in sec pentru ca si-au dat seama ca era "afoni" .
      pe de alta parte a fost si sentimentul acela de a termina cat mai repede si a ma relaxa dupa aceea. cu cat terminam mai repede ( si mai bine ) , cu atat aveam mai mult timp de " frecat menta "

      din pacate , pe partea de economie/finante/management nu te pot ajuta , insa daca esti interesat de chimie, poate am ...
      Boys, be ambitious !

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X