Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

aplicatia Tapatalk

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de CornelTT Vezi post
    Exact asa patesc si eu...am și reinstalat Tapatalk dar degeaba
    Pana sa vad postarea am incercat toate vairantele pe iPhone..degeaba..Asteptam vremuri (update-uri) mai bune
    Blade : Butterfly Omar Assar
    FH: Xiom Omega V Pro
    BH: Xiom Omega V Tour

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de clau Vezi post
      Aplicatia Tapatalk nu e inca compatibila cu ultima versiune de vBulletin.
      Voi aplica update imediat ce apare.
      Cand apare tapatalk compatibil il instalez.
      lemn: Waldner Dotec Carbon
      fețe: Dignics 05/Dignics 05

      Comentariu


      • #28
        Buna ziua tuturor!!!
        De cateva zile nu pot sa accesez forumul din aplicatia Tapatalk!!!a mai patit cineva la fel?
        Poate sa m-ajute cineva sa remediez aceasta situatie?
        Multumesc!!!

        Imi tot apare cand vreau sa accesez:*you need to ennable first*
        Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

        Comentariu


        • #29
          https://www.tapatalk.com/groups/tapa...lk-t45537.html

          Se pare ca ar trebui sa intervina unul dintre administratori in server pentru a da acces pe tenisdemasa.ro de catre aplicatia Tapatalk... probabil un update de securitate la serverul forumului a cauzat asta!

          Comentariu


          • clau
            clau comentat
            Editarea unui comentariu
            Vad ca sunteti foarte informat, Pacat ca nu ati gasit si o solutie reala.
            Exista un topic despre Tapatalk , nu era nevoie de unul nou. Discutia era deja inceputa. Am raportat problema si la Tapatalk si la vBulletin.

        • #30
          am dat eu un mesaj din formularul de contact catre admini, sper sa se rezolve sau macar sa ne informeze daca din motive de secutitate forumul nu va mai putea fi accesat cu Tapatalk... este posibil sa fie si o rezolvare care sa dureze mai mult timp pentru solutionare daca se confirma banuiala mea cu update-ul...

          Numai bine.

          Comentariu


          • #31
            Postat în original de teodoradv Vezi post

            Se pare ca ar trebui sa intervina unul dintre administratori in server pentru a da acces pe tenisdemasa.ro de catre aplicatia Tapatalk... probabil un update de securitate la serverul forumului a cauzat asta!
            Am intervenit. Vezi mai jost . Era deja un topic pe tema Tapatalk. Am mutat acolo discutia.​

            https://www.tapatalk.com/groups/tapatalksupport/vbulletin-5-7-2-no-forums-shown-after-update-t47445.html

            https://forum.vbulletin.com/forum/vbulletin-sales-and-feedback/licensed-customer-feedback/4477009-discuss-the-upcoming-release-of-vbulletin-5-7-2/page2#post4478042


            Sa nu credeti ca nu caut solutii pentru toate problemele forumului. Inlcusiv problema cu forumul cazut de ieri e investigata. Dar e mai usor sa acuzati decat sa cereti ajutor.
            https://forum.vbulletin.com/forum/vb...down-the-forum
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • #32
              Raspunsul de la vBulletin:


              Astept un raspuns pozitiv de la Tapatalk support.
              lemn: Waldner Dotec Carbon
              fețe: Dignics 05/Dignics 05

              Comentariu


              • #33
                Postat în original de clau Vezi post

                Am intervenit. Vezi mai jost . Era deja un topic pe tema Tapatalk. Am mutat acolo discutia.​

                https://www.tapatalk.com/groups/tapatalksupport/vbulletin-5-7-2-no-forums-shown-after-update-t47445.html

                https://forum.vbulletin.com/forum/vbulletin-sales-and-feedback/licensed-customer-feedback/4477009-discuss-the-upcoming-release-of-vbulletin-5-7-2/page2#post4478042


                Sa nu credeti ca nu caut solutii pentru toate problemele forumului. Inlcusiv problema cu forumul cazut de ieri e investigata. Dar e mai usor sa acuzati decat sa cereti ajutor.
                https://forum.vbulletin.com/forum/vb...down-the-forum
                __________________________________________________ __________


                Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva, dar nu vad in textul meu nicio acuzatie. Am dat un raspuns, catre o persoana care cauta o solutie, cu o explicatie ca sa nu se mai agite userii pana se remediaza problema!
                Problema semnalata mai sus a fost remediata, in schimb a aparut o alta problema legata de logarea ca user.
                Voi astepta cu interes pana la gasirea unei solutii si la remedierea acestei probleme.

                Va multumesc pentru intelegere.

                Comentariu


                • #34
                  Postat în original de teodoradv Vezi post

                  __________________________________________________ __________


                  Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva, dar nu vad in textul meu nicio acuzatie. Am dat un raspuns, catre o persoana care cauta o solutie, cu o explicatie ca sa nu se mai agite userii pana se remediaza problema!
                  Problema semnalata mai sus a fost remediata, in schimb a aparut o alta problema legata de logarea ca user.
                  Voi astepta cu interes pana la gasirea unei solutii si la remedierea acestei probleme.

                  Va multumesc pentru intelegere.
                  __________________________________________________ __________

                  Am schimbat parola. Parola veche continea numei litere, am pus o parola de 8 caractere care sa contina minim 1 litera, 1 numar si 1 caracter ... si dupa toate acestea am reusit sa ma loghez...

                  Nu stiu daca intre timp au mai avut loc si alte interventii (NoC) care sa fi influentat, dar eu dupa ce am efectuat aceasta modiciare am scapat... o sa verific si partea cu notificarile daca este functionala...


                  Sa aveti o zi linistita.

                  Comentariu


                  • #35
                    clau nu stiu daca ai reusit ceva cu cei de la Tapatalk, insa la mine a disparut problema odata cu un reset de parola, nu stiu exact care ar fi legatura, insa pare ca nu-s singurul care a scapat de problema in felul asta. Android la mine, poate daca reuseste si cineva cu iOS sa confirme poate avem o solutie macar temporara...

                    L.E.: Merge daca te loghezi cu acelasi email pe tapatalk doar sa VEZI forumurile deschise. Daca in schimb te loghezi efectiv cu username-ul si parola de aici (indiferent ca e cea veche sau cea noua) nu mai merge nimic. Deci nu mai conteaza, Clau... Asadar functionalitatile de notificari si alte cele specifice n-or sa mearga, ca forumul te vede ca simplu vizitator

                    Comentariu


                    • #36
                      Am observat si eu, daca te deloghezi pe Tapatalk, vezi forumul corect dar esti vizitator.
                      Daca te loghezi nu mai sunt afisate forumurile. Am raportat asta la Tapatalk, astept sa isi faca update la aplicatie:

                      https://www.tapatalk.com/groups/tapa...255984#p255984

                      Statusul forumului nostru cu serverele tapatalk are eroare pe directory. tapatalk. com


                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                      Comentariu


                      • #37
                        Interesant ca functioneaza notificarile.
                        lemn: Waldner Dotec Carbon
                        fețe: Dignics 05/Dignics 05

                        Comentariu


                        • #38
                          Am primit intr-un final raspuns la ticketul pentru Tapatalk, sper sa se rezolve cat mai repede:

                          I have forwarded this to the apps team, they will take a look for you and do some troubleshooting.

                          Chris
                          Tapatalk Support
                          lemn: Waldner Dotec Carbon
                          fețe: Dignics 05/Dignics 05

                          Comentariu


                          • #39
                            A apărut update-ul așteptat:
                            https://www.tapatalk.com/groups/tapa...0.html#p256081

                            Am instalat și pe forum. Tapatalk este acum funcțional.
                            lemn: Waldner Dotec Carbon
                            fețe: Dignics 05/Dignics 05

                            Comentariu


                            • #40
                              Pentru cei care nu primesc notificari, am reusit cumva sa fac aplicatia in seara asta sa le trimita. Treaba sta in felul urmator: initial, atunci cand aplicatia nu-mi trimitea nimic, eram logat in aplicatie (a nu se confunda contul de pe aplicatie cu cel de pe forum) cu contul de Google. Am dat logout din cel cu Google, am intrat cu contul de Facebook (contul de forum nu e legat de cel de Facebook, singura similaritate fiind adresa de email, fiind aceeasi asociata cu ambele, Facebook si forum) si notificarile au inceput sa curga.

                              Banuiala mea deci e ca daca sunteti logati cu contul de Google pentru oarece motiv aplicatia nu trimite notificarile.

                              Sugestia mea ar fi fie sa incercati cu contul de Facebook (aici o conditie e probabil, nu stiu sigur, ca adresa de email asociata ambelor conturi sa fie aceeasi) fie sa va faceti un cont pe aplicatie cu acelasi email cu cel cu care v-ati inregistrat pe forum (nici aici din pacate nu sunt sigur, folosind prima metoda).

                              Sper ca a fost de folos macar catorva dintre voi care inca aveti probleme cu notificarile.

                              Spor si seara faina.

                              Sent from my SM-S906B using Tapatalk
                              Ultima editare de AdrianGotca; 18.mar.2023, 05:46.

                              Comentariu


                              • #41
                                Va salut. Mai aveti sesizari ca nu se poate accesa forumul din Tapatalk? Nu merge de cateva zile, nu stiu ce are
                                Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                Comentariu


                                • #42
                                  Nici la mine nu merge cam de aseară - iphone
                                  Blade : Butterfly Omar Assar
                                  FH: Xiom Omega V Pro
                                  BH: Xiom Omega V Tour

                                  Comentariu


                                  • #43
                                    Postat în original de CornelTT Vezi post
                                    Va salut. Mai aveti sesizari ca nu se poate accesa forumul din Tapatalk? Nu merge de cateva zile, nu stiu ce are
                                    Asa este, nu functioneaza. Am verificat, astept un raspuns de la echipa Tapatalk.
                                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                    Comentariu


                                    • #44
                                      Nici o veste inca?

                                      Comentariu


                                    • #45
                                      Postat în original de marcellino Vezi post
                                      Nici o veste inca?
                                      Am facut update la noua versiune​Acum Tapatalk e functional.
                                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                      Comentariu


                                      • #46
                                        Mulțumesc, e funcțional acum tapatalk.


                                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X