Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Donic Acuda S2

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Donic Acuda S2

    L-am rugat pe TimeShift sa imi spuna doua cuvinte despre Acuda s2,iar el mi-a facut un intreg review
    O sa postez aici intreg mesajul privat pe care mi l-a trimis,cu siguranta va fi de mare folos si altora ce doresc mai multe informatii despre aceasta fata
    Acuda S2 are un burete mediu-soft, sau clasificat Medium-
    este o fata destul de rapida, insa nu ca si Tenergy 05
    are un topsheet interesant, nu foarte lipicios, dar greepy, care reactioneaza la spin imediat
    topsheetul mi s-a parut destul de durabil, insa buretele nu e la fel de durabil ca si cel de la Acuda S3
    din punct de vedere al vitezei, as nota-o cu un 8-8.5 , influentata probabil si de lemnul meu
    controlul este bun, si merge sper excelent daca iti iei o versiune de 1.8 sau 2.0
    deja la max, simti mai putin fata, e adevarat mai castigi un pic de spin, dar pierzi din control.
    controlul la fata de 2.0 pe care o am este bun, si in principiu, mingea se duce spre ceea ce ochesc.
    culmea, Acuda S2 2.0 e mai controlabila decat S3 Max (2.3) ... ciudat, nu-i asa ?
    fata este spinoasa, mai spinoasa , zic eu, decat Rakza 7 soft, poate si decat Rakza 7 ( am dat mai demult cu Rakza 7, nu-mi mai amintesc exact toate proprietatile ei ).
    este destul de rezistenta la condens, insa este bine de intretinut, cu un burete si stearsa de praf , just in case !
    legat de loopuri si restul ...
    reactioneaza foarte usor la spin-uri, deci trebuie sa te obisnuiesti sa citesti spin-ul adeversarului.
    nu intotdeauna reusesc asta , si atunci mingea mai zboara pe unde vrea ea.
    e adevarat, fata si buretele mai copenseaza , si uneori te trezesti ca dai mingea afara, dar la distanta de 1-2 cm de tablia mesei.
    se pare ca, tehnologia " Catapult + " si " Optimum Trajectory " nu sunt chiar asa de dorul lelii ....
    legat de ridicari a mingii cu S2, da, sunt sigur ca vei putea sa faci acel lucru cu usurinta, insa iti va trebui ceva ore sa te obisnuiesti.
    ieri, am avut posibilitatea sa incerc S2ul pentru loopuri chiar inalte - peste 4 metrii.
    extraordinara fata, acolo se vede cu adevarat tehnologiile cele 2 care ti le-am pomenit mai sus.
    am jucat impotriva unui prieten ce are waldner senso carbon , cu un S3 2.0 si o Baracuda 2.0
    am uitat sa precizez : S2 e putin mai spinoasa si mai inceata decat Baracuda. dar nu cu mult , cam 5 %
    si Baracuda e o fata buna, insa daca are 5 % in plus la control si spin, are -15 % la control !
    loopurile merg frumos, iar cand joci la atac contra loopurilor, S2 se comporta extraordinar, atata tot sa fii atent daca-ti taie mingea sau nu adversarul.
    la block-uri ... S2 se comporta bine la blocuri de medie si mare distanta, la distanta mica e OK daca nu cumva te trezesti ca adversarul iti face un flick. chiar daca fata are multe viteze (gears), se aplica chestia aia cu actiune-reactiune, si nu prea absoarge bine socurile, viteza , decat daca reusesti sa tragi mana in spate in timp ce-ti vine mingea spre paleta ( sa actionezi ca o perna ). daca reusesti chestia asta, atunci S2 2.0 se descurca excelent si la distanta mica. mie nu-mi iese tot timpul deci mai am mult mult mult de lucru !
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05
Who has read this thread:
Procesare...
X