Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

lemn KOKUTAKU whitestar turbo

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • lemn KOKUTAKU whitestar turbo

    KOKUTAKU whitestar !
    stie careva ceva de acest lemn, vinde cineva ? sunt interesat de acest produs,se mai gaseste undeva model vechi ?
    Ultima editare de adichis; 10.mai.2012, 22:38.

  • #2
    http://www.iruiru.com/goods_page.php...k=K&pg=3#BK013
    Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

    Comentariu


    • #3
      sincer nu ma ajuta,un inteleg nimic ce scrie acolo
      ma intereseaza daca a jucat careva cu asa ceva si sunt si interesat sa cumpar lemnul

      Comentariu


      • #4
        Acolo e trecuta grosimea si dimensiunea lamei, dimensiunea manerului si simtul. Uite inca un link http://tt-japan.net/index.php?main_p...roducts_id=754
        Ce anume te-a determinat sa crezi ca acest lemn te-ar ajuta?
        Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de adishorul Vezi post
          Acolo e trecuta grosimea si dimensiunea lamei, dimensiunea manerului si simtul. Uite inca un link http://tt-japan.net/index.php?main_p...roducts_id=754
          Ce anume te-a determinat sa crezi ca acest lemn te-ar ajuta?
          am dat cateva mingi cu el ,is curios daca mai are careva de aici asa ceva si daca il vinde

          Comentariu


          • #6
            aha pai ca sa te lamuresti cel mai bine ar fi daca poti sa-l rogi pe respectivul sa te lase sa dai mai multe minngi
            Cateva mingi s-ar putea sa nu fie relevante.
            http://item.taobao.com/item.htm?id=1840400218
            Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de adishorul Vezi post
              aha pai ca sa te lamuresti cel mai bine ar fi daca poti sa-l rogi pe respectivul sa te lase sa dai mai multe minngi
              Cateva mingi s-ar putea sa nu fie relevante.
              http://item.taobao.com/item.htm?id=1840400218
              site`urile astea asiatice le`am gasit si eu ,eu sper inca sa gasesc aici acest lemn
              am dat destule mingi cat sa`mi dau seama , are si o priza foarte foarte buna , lemnul e ok este lemn de control

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de adichis Vezi post
                site`urile astea asiatice le`am gasit si eu ,eu sper inca sa gasesc aici acest lemn
                am dat destule mingi cat sa`mi dau seama , are si o priza foarte foarte buna , lemnul e ok este lemn de control
                Din ce vad eu in imaginea de prezentare a lemnului ca si caracteristici e cam la fel cu Kokutaku Cremrtop ( un lemn cu care eu am jucat si de care am fost f multumit, un lemn cu un control f bun ). Asa ca dupa parerea mea sigur nu faci o alegere greshita !
                Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                Comentariu


                • #9
                  Si pe mine m-a tentat la un moment dat dar se pare ca spre deosebire de cremrtop are simt hard cu care personal nu ma prea impac .
                  Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de adishorul Vezi post
                    Si pe mine m-a tentat la un moment dat dar se pare ca spre deosebire de cremrtop are simt hard cu care personal nu ma prea impac .
                    Si lemnul Butterfly Primorac nu are un simt hard ???
                    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                    Comentariu


                    • #11
                      Pai e Primorac (OFF-), nu Primorac Carbon
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de grasomega Vezi post
                        Pai e Primorac (OFF-), nu Primorac Carbon
                        Am dat si cu Primorac off- si mie mi s-a parut mai hard chiar si decat alte lemne off ...
                        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Alex.C Vezi post
                          Am dat si cu Primorac off- si mie mi s-a parut mai hard chiar si decat alte lemne off ...
                          Cred ca-i cam poluam topicul omului... insa primoracul off- varianta japoneza e diferit binisor de varianta germana are undeva intre 5,4-5,5 mm grosime fata de 6,0 mm cel european este flexibil si e medium soft nu medium hard ca europeanul ... pe de alta parte eu nu mai joc cu el de multisor ca am gasit lemn cu simt mai soft decat acesta )
                          Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

                          Comentariu


                          • #14
                            bine ,eu inca mai astept

                            Comentariu


                            • #15
                              Sincer, la cate materiale se gasesc pe piata eu mi-as confectiona un lemn singur,singurel si va pot da detalii daca doriti acest lucru!!! Un elev de-al meu si-a confectionat o bijuterie de lemn; sincer nu ca as fi invidios,dar as da 2lemne Timo Boll ALC pe acesta-are control cat cuprinde,dar in acelasi timp si viteza!!!!
                              ---------- Post added 12.05.2012 at 18:36 ----------
                              Mai multe detalii!!!
                              Confectionare lemn cu carbon sau doar din lemn!!!

                              1. Stratimat de carbon-10g/mp 55 ron
                              2. placaj mesteacan 5 mm 31X61 cm, 10 straturi 49,50RON
                              3. Placaj usor 5 mm, 42x62 cm, 3 straturi (Liteply) 26,50RON
                              4. Placaj usor 5 mm, 30x120 cm, 3 straturi (Liteply) 46,00RON
                              5. Rasina epoxidica L285, 200+80g 58,50RON

                              Cam 250 ron pe toate materialele si iti ies 4 palete!!!
                              SC PhoenixModels SRL
                              CIF: RO22215795
                              Com. C?rta Nr. 1
                              537035, Jud. Harghita
                              Tel:
                              0744 548585 (Orange)
                              0735 297300 (Vodafone)
                              0266 378024 (Romtelecom/Fax)
                              e-mail: info(at)phoenixmodels.ro

                              Programul de lucru: luni - vineri, intre 9:00 - 17:00
                              ---------- Post added 12.05.2012 at 18:39 ----------
                              Cel mai important este sa ai o presa ca dupa ce dai cu rasina pe materiale,sa poti sa le presezi corespunzator, iar cu cat le presezi mai bine, cu atat este mai bun lemnul!!!
                              Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                              FH - Xiom Sigma II Pro
                              BH- Xiom Sigma II Pro

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                                Sincer, la cate materiale se gasesc pe piata eu mi-as confectiona un lemn singur,singurel si va pot da detalii daca doriti acest lucru!!! Un elev de-al meu si-a confectionat o bijuterie de lemn; sincer nu ca as fi invidios,dar as da 2lemne Timo Boll ALC pe acesta-are control cat cuprinde,dar in acelasi timp si viteza!!!!

                                ---------- Post added 12.05.2012 at 18:36 ----------

                                Mai multe detalii!!!
                                Confectionare lemn cu carbon sau doar din lemn!!!

                                1. Stratimat de carbon-10g/mp 55 ron
                                2. placaj mesteacan 5 mm 31X61 cm, 10 straturi 49,50RON
                                3. Placaj usor 5 mm, 42x62 cm, 3 straturi (Liteply) 26,50RON
                                4. Placaj usor 5 mm, 30x120 cm, 3 straturi (Liteply) 46,00RON
                                5. Rasina epoxidica L285, 200+80g 58,50RON

                                Cam 250 ron pe toate materialele si iti ies 4 palete!!!
                                SC PhoenixModels SRL
                                CIF: RO22215795
                                Com. C?rta Nr. 1
                                537035, Jud. Harghita
                                Tel:
                                0744 548585 (Orange)
                                0735 297300 (Vodafone)
                                0266 378024 (Romtelecom/Fax)
                                e-mail: info(at)phoenixmodels.ro

                                Programul de lucru: luni - vineri, intre 9:00 - 17:00

                                ---------- Post added 12.05.2012 at 18:39 ----------

                                Cel mai important este sa ai o presa ca dupa ce dai cu rasina pe materiale,sa poti sa le presezi corespunzator, iar cu cat le presezi mai bine, cu atat este mai bun lemnul!!!
                                va multumesc pt. ajutorul acordat dar eu nu cred ca voi reusi sa fac un lemn la standarde profesionale sa zic asa , eventual poate domnul Levi sau domnul Dan ar putea face acest lucru
                                posibil voi discuta cu ei
                                multumesc pt. ajutor

                                Comentariu


                                • #17
                                  Asa am crezut si eu prima data,dar si acelea nu sunt facute tot de oameni? Atat taierea si presarea se fac cu utilaje, in rest totul manual!!!
                                  Incearca si vei reusi!!!
                                  Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                  FH - Xiom Sigma II Pro
                                  BH- Xiom Sigma II Pro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Profu n-as da ALC ul pe un camion de home made d-astea...
                                    Fh: Rakza X
                                    Blade: Bty Innerforce ULC
                                    Bh: Rakza X Soft

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Ai observat cum mse duce din al lui Ilie!!! Asta ca te-ai obisnuit cu el!!!
                                      Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                      FH - Xiom Sigma II Pro
                                      BH- Xiom Sigma II Pro

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        se pare ca nu a jucat nimeni cu acest lemn...chiar asa rar este ?

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Distribuitori de kokutaku nu prea am vazut prin Europa... vorbeste cu nea Vali parca pe vremuri el mai aducea si kokutaku pe la noi.
                                          Nittaku violin​Fastarc C-1 / Fastarc S-1

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Am vrut sa imi iau eu de la iruiru,am cerut poze cu mai multe lemne,printre care si modelul cautat de tine.Nu stiu daca se mai fabrica cu acelasi maner,povestea e de vreo 2-3 ani.Inca mai am pozele pe care mi le-au trimis (daca te intereseaza ,le pot posta).Eu zic sa ii contactezi ,oamenii de acolo sunt f seriosi.O alta solutie ar mai fi tt-japan.net.Eu zic ca se rezolva in proportie de 80%,nici nu este f scump.Eu unul cred ca e cam moale pt lipirea pe baza de apa,cu speed glue e f bun.
                                            Ultima editare de Teodorus; 13.mai.2012, 22:05.

                                            Comentariu


                                            • #23

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                ai pus pozele sa ma oftic nu ?

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Le-am pus ca sa vezi daca asta e modelul cautat,daca asa arata manerul,astia de la kokutaku le mai schimba praselele.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X