Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Paleta noua sfaturi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Paleta noua sfaturi

    Buna ziua cat de curand vreau sa imi cumpar o paleta , aceasta arata ok ? http://imageshack.us/photo/my-images/534/paletat.png/
    folosesc mult top spin pe fh , pe bh vreau o fata care sa ma ajute la serve .

  • #2
    Conteaza cum arata ( estetic ) sau ce stie ( in joc )? ...
    Eu am jucat cu aceasta combinatie si am o singura rezerva la BH ... pe Reflectoid. In rest RD pe FH mi sa parut foarte buna, lemnul are un control foarte bun. Cu Reflectoid de 2,0 pe serva insa m-am cam chinuit, de recomandat pentru un joc foarte bun din scurt fara veleitati de atac mai departe ar fi 1,5 pe Reflectoid si apoi o poti schimba cu LTK Rapid soft, care este mai agresiva dar pierzi din control....In rest combinatia este foarte buna la pret si valoare mare adusa jocului. Atentie insa ca RD este tacky si sensibila la spinul pe retur si trebuie sa fii pregatit pe un joc mai agresiv pe FH ... este chiar comparata cu T05 dar cam fortata comparatia.
    Bafta
    Cristake
    Mizutani ZLC | MX-S

    Comentariu


    • #3
      cstrike ms mult pentru sfat , nu ma intereseaza sa arate bine atat timp cat e comfortabila. Deci imi recomanzi sa pun mai bine ltk rapid soft pe bh decat reflectoid ?

      Comentariu


      • #4
        Poti incerca si combinatia care o am eu , chiar cu tot cu lemn , o sa te ajunga un pic mai mult , eu cand am achizitionat-o , aceleasi ganduri le-am avut ca si tine si sunt foarte multumit . Cream transcentu are control foarte bun si viteza buna , dau foarte bine topspin cu ea , mingiile ajung pe masa destul de precis in directia dorita de mine , iar focus snipe este o fata foarte buna aproape pentru tot : serve cu mult spin , loviturile de bh ies foarte bine si rapide , pot spune ca si chop-urile ies . Eu am cumparat fetele cu 48 lei bucata , sunt putin mai scumpe decat ceea ce gasisesi tu , eu sunt multumit de aceste fete , insa nu le-am testat pe cele precizate de tine . Ideea este ca am vrut sa-ti arat o alternativa . Mult succes . Bafta
        Lemn : LKT Ayous-Hinoki
        FH: Xiom Omega IV Pro
        BH: Friendship/729 Focus 3 Snipe

        Comentariu


        • #5
          Cum a zis si Cristake, Reflectoid mi se pare o fata defensiva utila la bloc si slaba la topspin de la distanta. Depinde ce joci. Focus Snipe mi s-a parut o fata mai echilibrata, merge foarte bine si pe rever.
          Jun Mizutani
          Tenergy 05 FX

          Comentariu


          • #6
            729 Bomb
            mi s-a parut superba paleta aia, cu precizarea ca trebuie pilita marginea paletei (lamei) din apropierea manerului, caci te poti zgaria sau devine incomoda marginea pentru degete.
            un lemni nu foarte greu, mediu ca si greutate, nu foarte rigid, cu ceva vibraties i control, viteza are , insa nu stiu cat de bine se impaca cu cele 2 variante de fete alese de tine.
            daca am inteles eu bine, Red Diamond e un fel de copie modificata la un Tenergy (ma refer la topsheet) caci buretele am inteles ca are o duritate diferita.
            Boys, be ambitious !

            Comentariu


            • #7
              galaxy moon este clona tenergy 05...

              Comentariu


              • #8
                daca clonezi un organism viu, adn-ul respectivei clone se "toceste". galaxy moon cum este fata de t 05?
                DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de midnight8080 Vezi post
                  galaxy moon este clona tenergy 05...
                  Asta afirma ei, marketing made in China... este poate dupa culori ... nici macar aproape ....sincer asa ca si varul de-al 20-lea mi s-a parut Red Diamond ...
                  Cred ca daca fac o lista Chinezii au produs si pe mama si pe tata lui Tenergy .... Eu zic sa incerci a juca cu fetele care crezi ca ti se potrivesc, mai cresti in joc si apoi incerci un T05 si apoi decizi daca continui cu ea.
                  ---------- Post added 13.05.2012 at 21:58 ----------
                  DA intradevar Bomb nu este cel mai finisat lemn dar isi merita fiece banut ...Si aici cred ca nu e cazul de Bomb decat dupa ce te plictisesti de LKT si apoi LKT + ....si ai schimbat ceva fete pe ele ....
                  Mizutani ZLC | MX-S

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X