Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Viteza la superlativ

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Viteza la superlativ

    Pentru impatimitii vitezei departe de carboane si tenergy-uri va propun o serie de reportaje facute de Discovery despre o echipa celebra de rallyuri.

    Enjoy

    episode 1

    episode 2

    episode 3

    episode 4

    episode 5

    episode 6

    enjoy
    cristake

    P.S. Doritorilor de adrenalina la calitate le pot pune la dispozitie imaginile mele originale stocate pe dvd
    Mizutani ZLC | MX-S

  • #2
    Prefer viteza pe 2 roti...numai gandu imi face pielea de gaina
    Fh: Rakza X
    Blade: Bty Innerforce ULC
    Bh: Rakza X Soft

    Comentariu


    • #3
      Tocmai de asta imi este frica. Necunoasterea combinata cu tineretea. Eu iti recomand sa schimbi tara daca vrei motor si sa te bucuri de el. In tara asta motociclistii sunt inconstienti combinata cu neatentia soferilor duce la multe accidente. MAI bine iti pastrezi cei 5000 de euro in buzunar si pleci din tara altfel sfarsesti sub rotile unui inconstient. Vorbesc din experienta trista a mai multor amici care acum fac 20 de cruci pe zi ca au scapat "usor" cu picioare si maini de plastic dar macar traiesc... si se gandesc ce scurta le-a fost bucuria la 140 / ora ... Nu zic ca la 140 / ora scapi si din masina ... dar cred ca exista un procent mai mare de reusita ...
      Am condus masini ca cea de sus si crede-ma e mai rapida ca multe motoare dar si costa de 50 de ori mai mult .... O sa iti povestesc cum m-am distrat cu fratele mai mic al bestiei de sus ... prin oras ... dar sper sa nu fie vreun garcea pe forum ....
      Mizutani ZLC | MX-S

      Comentariu


      • #4
        Super filmuletele! Multumesc pentru ca le-ai postat! Acuma voi sta sa ma uit la ele in loc sa merg la tenis
        Blade: 729 Bomb
        FH: Friendship 729 Cream Transcend
        BH: Friendship 729 Cream Transcend

        Comentariu


        • #5
          Stiu situatia strazilor si a soferilor de pe meleagurile noastre dar nu pot sa imi iau gandu de la un ZX6R...as dormi pe el
          Fh: Rakza X
          Blade: Bty Innerforce ULC
          Bh: Rakza X Soft

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Gabriel91 Vezi post
            Stiu situatia strazilor si a soferilor de pe meleagurile noastre dar nu pot sa imi iau gandu de la un ZX6R...as dormi pe el
            Ai vz ce scrie Cristake "In tara asta motociclistii sunt inconstienti" asa ca renunta din timp. Daca chiar insisti sau te hotarasti poate ma contactezi sa-ti împartasesc din experienta. Ne vd pe la turnee si vb.
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • #7
              Sunt mult prea bolnav ca sa ma mai las...si sunt constient ca o sa cad! Ma rog doar sa nu ma lovesc prea tare...
              Fh: Rakza X
              Blade: Bty Innerforce ULC
              Bh: Rakza X Soft

              Comentariu


              • #8
                Sa nu se inteleaga gresit...

                Nu doresc nimanui rau si doamne fereste de ce se intampla ... Ufff. Nu trebuie sa te gandesti ca o sa cazi, numai ca trebuie sa te feresti de neatenti la volan si la reparatii facute "perfect", nesemnalizate, canale, caini, betivi, pietoni zapaciti si intemperii. La mine in fata blocului acum 1 saptamana a cazut jumatate de copac pe o masina si restul de 3 benzi de circulatie, benzi si zona unde seara baietii trag liniute ... Copacul a cazut pe inserat, inca 2 ore si eram la stiri explicand de unde si pe ce a cazut ...

                Ce s-ar fi intamplat daca pica direct in fata unui motociclist / sofer / autobuz / camion etc. Iti spun eu. Decapita pe oricine oriunde s-ar fi aflat.

                Urmeaza-ti calea/ visul / dorinta dar incearca control si cumpatare, atat cat poti stapani la varsta sangelui megafierbinte, care ramane fierbinte si pana la 100 de ani ( vezi DeVinSpin - multi inainte ) Respect si salut oamenii care duc totul pana la ultima picatura de energie.

                Eu unul AM fost "incalecat" la propriu de un TIR ( la ora 20.00 seara ) cu o remorca care a luat-o usor spre banda mea intr-o parte, decopertandu-mi jumate de masina, ca o coaja de banana - no doors, no windows, no nothing, numai intr-o secunda. Ce p...a mea cauta ditamai camionu de o cara pe m...sa la ora aia in oras ?
                STII ce mi-a zis politistu ? Sunt vinovat in primul rand...( soferul de camion a ajuns primul la politie, mie mi-a luat 1 ora sa imi adun nervii si ramasitele sa le predau la CASCO ) si ce naibii cautam pe banda aia, ghinion tata ! si... Ai CASCO ? Da aveam - 150 de milioane reparatia, a fost... dar daca eram in Tico, Matiz, Dacia sau nu stiu care cascaraveta cu 4-5 stele la EUROPAC PAC, ERAM PA de mult si va trimiteam mesaje cu bunavointa lui Sf Petru / Belzebut, pt ca nu stiu unde ma incadreaza la intrare

                bafta
                cristake
                Mizutani ZLC | MX-S

                Comentariu


                • #9
                  Pfff...sigur ca situatii reale dar mai ales ipotetice se pot gasi cu nemiluita...la fel de bine poti imbatranii pe motor si la peste 60 de ani sa merg pe un choper!
                  Fh: Rakza X
                  Blade: Bty Innerforce ULC
                  Bh: Rakza X Soft

                  Comentariu


                  • #10
                    Oricum ar fi,gazul(acceleratia) , e in mana ta indiferent pe ce te sui.poti merge linistit si cu masina,si cu motorul cu 90 la ora.
                    Yasaka Mark V GPS/:TSP Blazze off- :\Yasaka Mark V GPS

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X