Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Nittaku septear

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Nittaku septear

    Salutare. Ptr. Cunoscatori nittaku septear se fabrica in mai multe tari si daca da exista vreo diferenta intre ele? Multumesc de ajutor.
    Butterfly Schlagger Precision - FL

  • #2
    Ca fost posesor de Septear: nu pot sa va spun exact daca este produs in mai multe tari...ce stiu sigur ca sunt 2 modele: cel cu tablita din maner prinsa cu 2 tinte si alt model cu tablita lipita! Amandoua se numesc Nittaku Septear dar am auzit ca cel cu tablita prinsa in tinte ar fi mai lent putin...
    Fh: Rakza X
    Blade: Bty Innerforce ULC
    Bh: Rakza X Soft

    Comentariu


    • #3
      Intreb si eu ceva despre septear : desi are 7 straturi ,am inteles ca are dwell time ridicat ; cum se comporta in comparatie cu balsa carbo x5? cu ce fete merge mai bine?

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de midnight8080 Vezi post
        Intreb si eu ceva despre septear : desi are 7 straturi ,am inteles ca are dwell time ridicat ; cum se comporta in comparatie cu balsa carbo x5? cu ce fete merge mai bine?
        raspuns pentru prietenul Midnight ( varianta radio erevan ) : comparativ cu balsa carbo x5, septear se comporta diferit ! in ceea ce privesc fetele, cele mai bune fete pentru septear sunt cele pe care le ai la indemana !
        Boys, be ambitious !

        Comentariu


        • #5
          Am jucat cu acest lemn este foarte bun.Are control , are viteza , are tot ce doresti tu.M-am simtit foarte bine cu el.Ca fețe am folosit Donic Baraccuda max si pe fh.si pe bh. LEMNUL Carbonul , balsa este ptr. jucatorii de semidistanta,si mai ales pe cei care-i tin picioarele sa alerge,ESTE foarte rapid , am un black devil carbon balsa care vreau sa-l dau(numai lemnul)care ma utilizeaza el pe mine si nu invers.Binenteles ca mi-am cumparat ceva mai moale ca lemn si incerc sa ma descurc.Daca intereseaza pe cineva sa ma contacteze la 0756258169
          Blade . PHOTINO
          Fh. Tibhar ev. Mx-p
          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

          Comentariu


          • #6
            nu se compara balsa carbo x5 cu ce aveti d-voastra ; black devil este chiar rapid ,iar simtul rigid il face sa piarda din control ;cum este dwell time?

            Comentariu


            • #7
              Se fabrica in Japonia ,dar cred ca si in Germania.E un lemn aproape perfect si spun asta din cauza manerului FL prea subtire pt mine.

              Comentariu


              • #8
                doar cu manerul fl este problema sau ,in general , manerele septear sunt subtiri?pana la urma are dwell time mare? este printre cele mai bune lemne ptr topspin spinos? este mai rapid decat balsa carbo x5? mai moale/rigid?
                Ultima editare de midnight8080; 18.mai.2012, 16:21.

                Comentariu


                • #9
                  Am avut si maner ST,era mai bun ,dar parca imi sarea din mana.Eu zic ca in general manerele FL de Septear sunt mai subtiri,aceasta problema se poate rezolva cu overgrip sau ales cu grija unul cu manerul "mai plin".
                  Este destul de rigid,simt medium spre moale ,simt total diferit fața de X5.Dwell time-ul pot sa spun ca este mare iar ca viteza ii ofer un plus X5-ului.Pentru mine problema la acest lemn a fost priza prea subtire,dar per total este un lemn extraordinar.Cat despre topspinul "spinos" ...depinde de mana fiecaruia,as zice ca aici pierde un pic de teren in fata unui lemn elastic.

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X