Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Viscaria cu T05 Hard si T05

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS Viscaria cu T05 Hard si T05

    Asa cum scrie si in titlu vand o paleta formata din lemn Viscaria vechi de 3 ani si fete T05 HARD SI T05(vechi de cam 11 luni dar folosite doar in 8 din acestea in jur de 3 ori pe saptamana).Lemnul prezinta usoare ciupituri,iar sus este foarte putin intrat,stratul de ALC este nefisurat,merge aproape ca nou,lovitura nu afecteaza jocul iar lemnul nu vibreaza.Fetele inca agata destul de bine.Paleta poate fi vazuta si incercata in Pitești.Pret:500 de lei pentru toata paleta sau schimb doar cu GARAYDIA ZLC plus diferenta din partea mea.

    https://picr.me/image/V54hUX
    https://picr.me/image/V547NG
    https://picr.me/image/V54dap
    https://picr.me/image/V54qyq
    https://picr.me/image/V54HPs
    https://picr.me/image/V54XKh

  • #2
    Salutare si Sarbatori fericite! Fara sa fiu rautacios, e una din cele mai lovite palete pe care le-am vazut pana acum pe forum.nu cred, sincer, ca toate aceste lovituri au pastrat proprietatile lemnului. Astept, cu interes, parerea unor cunoscatori.

    Comentariu


    • #3
      Nu am specificat dar nu este paleta mea (eu prefer SP pe bh)ci a unui coleg,ceea ce pot sa va spun e ca si eu am dat cu ea si chiar nu am simtit nimic ciudat cand am jucat cu ea, daca cunoscătorii sunt din Pitești pot veni si incerca.Sarbatori fericite si dumneavoastra!

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de CYPRYANUS Vezi post
        Salutare si Sarbatori fericite! Fara sa fiu rautacios, e una din cele mai lovite palete pe care le-am vazut pana acum pe forum.nu cred, sincer, ca toate aceste lovituri au pastrat proprietatile lemnului. Astept, cu interes, parerea unor cunoscatori.
        Cred ca nimeni nu-si dorește sa fie răutăcios, mai ales in aceasta perioada a anului.
        Fara sa ma consider un cunoscator, pot sa spun ca am vazut lemne mult mai “ avariate”, care si-au gasit proprietar. Mai mult decat atat, am si jucat cu lemne a caror estetica a avut de suferit. Personal, nu am simtit nicio slăbiciune la respectivele lemne ( poate pt ca nu sunt cunoscator, poate pt ca au avut parte de reparatii profi, nu stiu....)
        Sa va mearga bine!


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comentariu


        • #5
          Un lemn lovit nu isi schimba cu nimic proprietatile!un lemn care este modificat la maner da,un lemn la care este luat din dimensiunea lamei isi schimba!lemnul in cauza se poate repara profi si se poate juca cu el!spor la vanzare!

          Trimis de pe al meu SM-J600FN folosind Tapatalk

          tb alc t05/t05 fx

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de nduviscaria Vezi post
            Un lemn lovit nu isi schimba cu nimic proprietatile!un lemn care este modificat la maner da,un lemn la care este luat din dimensiunea lamei isi schimba!lemnul in cauza se poate repara profi si se poate juca cu el!spor la vanzare!

            Trimis de pe al meu SM-J600FN folosind Tapatalk
            Exact, sau este crapat la maner, eventual. Lemnul in cauza, si dupa parerea mea este ok. Desi nu stiu de ce lipseste o bucatica asa de mare din maner. Spor la vanzare.
            Kiss

            Comentariu


            • #7
              O sa exemplific eu cu un lemn, nu foarte demult achizitionat, si reparat . Iata cum arata inainte:

              Ultima editare de Liuian; 28.dec.2020, 19:12.
              ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

              Comentariu


              • #8
                Si dupa reparatie- Totusi in cazul viscariei, se impune cred, prezentarea lemnului fara fete, ptr ca potentialul cumparator sa vada exact dimensiunea avariilor.
                Ultima editare de Liuian; 28.dec.2020, 19:13.
                ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                Comentariu


                • #9
                  OK, am inteles ideea. Desi, sincer, nu vad pe niciunul din voi, cumparand un astfel de lemn. Si nici la vanzare nu am vazut sa veniti cu un lemn asemanator. Forta sa fie cu noi cu toti!

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de CYPRYANUS Vezi post
                    OK, am inteles ideea. Desi, sincer, nu vad pe niciunul din voi, cumparand un astfel de lemn. Si nici la vanzare nu am vazut sa veniti cu un lemn asemanator. Forta sa fie cu noi cu toti!
                    Sincer, nu cred ca ai inteles ideea.
                    Eu am deja o viscarie, - ca lemn de rezerva- deci chiar nu as avea ce face cu inca unul.
                    Astept insa cu interes argumentele cu care-ti sustii punctul de vedere.
                    Fortza......!!!!


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comentariu


                    • #11
                      Nu am vrut sa starnesc nicio furtuna....Spor la vanzare si multa sanatate. Nu stiam ca un lemn atat de lovit isi poate pastra potentialul. Viata iti ofera intotdeauna ceva nou de invatat!

                      Comentariu


                      • #12
                        Da, poate nu ar strica niste poze cu lemnul fara fete, si gramajul specificat.
                        Kiss

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de CYPRYANUS Vezi post
                          Nu am vrut sa starnesc nicio furtuna....Spor la vanzare si multa sanatate. Nu stiam ca un lemn atat de lovit isi poate pastra potentialul. Viata iti ofera intotdeauna ceva nou de invatat!
                          Ave baftalo!


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comentariu


                          • #14
                            O sa vorbesc cu colegul meu sa faca poze la lemn si fara fete si daca gaseste sa o cantareasca.Va multumesc pentru sfaturi!
                            @CYPRYANUS Aveti 7 postari in aproape 3 ani pe acest forum dintre care 3 sunt in acest topic,va supara tare rau viscaria colegului meu )) Am vorbit cu colegul meu si cum este normal daca va cumpara cineva paleta si nu o sa fie multumit o sa primeasca toti banii inapoi si daca este cineva cunoscut o va trimite fara a primi bani pentru a fi testata.

                            Comentariu


                            • #15
                              Eu am destule viscarii!treaba e simplamul a pus un produs la vanzare,daca va intereseaza ii puteti cere mai multe poze...

                              Trimis de pe al meu SM-J600FN folosind Tapatalk

                              tb alc t05/t05 fx

                              Comentariu


                              • #16
                                Radu23 , ce legatura este intre numarul de postari si dezbaterea unui subiect? Pot sa am o parere doar dupa 100 de postari, ca nu inteleg? Viscaria este un lemn care nu ma intereseaza, am facut observatii doar despre aspectul lemnului. Din atitudinea oamenilor de pe forum am inteles ca se incurajeaza exprimarea propriilor pareri sau nelamuriri. Asa ca hai sa ingropam " securea razboiului ".....Suntem totusi in familie...Marea familie a iubitorilor si practicantilor acestui superb sport!! Sanatate si " stropi de senin" in suflet!!

                                Comentariu


                                • #17
                                  A fost o simplă gluma!Zi bună si sărbători fericite!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Paleta vândută.

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X