Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn Donic Persson World Champion 89, maner FL, doar probat

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS Lemn Donic Persson World Champion 89, maner FL, doar probat

    Salutare tuturor.
    Vand acest lemn doar probat cateva ore (alaturi de multe alte lemne bune pe care le-am avut in ultimul timp): Donic Persson World Champion 89, maner FL, greutate 92-93g.
    Carbonul de sub stratul de suprafata din ce am citit e un fel de ZLC de la Donic, lemnul are spruce la suprafata, maner foarte confortabil iar in final acestea se reflecta in parametrii de joc ai lemnului: feeling, control si viteza excelente. Am citit ca este practic identic cu unele lemne din seria Andro Ligna si ca este facut tot de Soulspin. Nu stiu sigur, dar pentru ca am avut lemne din seria Antro Ligna cu carbon, chiar mi se pare foarte asemanator ca feeling si cu acelasi finisaj de super calitate. Eu il consider unul dintre lemnele premium ce pot fi achizitionate la un pret decent.
    Pret pentru acest lemn - 360 lei inclusiv transport cu posta, daca se pun banii inainte in cont.
    Revin mai tarziu cu pozele.
    Ultima editare de CornelTT; 01.apr.2021, 09:07.
    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

  • #2
    Cateva poze promise...

    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

    Comentariu


    • #3
      Va salut, Domnul Cornel!
      Lemnul nu are hinoki, este spruce....dar aveti dreptate, este un lemn foarte bine facut. Toate cele bune!

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de CYPRYANUS Vezi post
        Va salut, Domnul Cornel!
        Lemnul nu are hinoki, este spruce....dar aveti dreptate, este un lemn foarte bine facut. Toate cele bune!
        Buna. Cred ca aveti dreptate, am mai facut aceasta confuzie intre spruce si hinoki.
        Lemnul Donic cred ca are european spruce la suprafata. Furnirul de spruce e foarte asemanator cu hinoki si le confund usor. Multumesc de observatie.
        Un lemn excelent...
        Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

        Comentariu


        • #5
          Buna ziua!

          Pot sa va intreb, ce nu v-a placut la el, de ce nu il pastrati?

          Comentariu


          • #6
            Buna ziua dl Istvan. Nu e problema ca nu mi-a placut ceva anume si din acest motiv il vand. In ultima vreme probez foarte multe lemne scumpe si bune, apoi le dau mai departe. De ex acum am un Mazunov cu fluture negru, un Boll ZLF model vechi si un Kreanga Aeros foarte rar si fain. Joc cu toate o vreme, apoi probabil le vand mai departe. Mai am cateva lemne in stand-by, am un Gergely pe care l-as cumpara din Germania (desi am mai avut si nu chiar m-a dat pe spate), am un Stiga Clipper vechi super valoros si un Stiga Ebenholz NCT VII..... Sigur mai cam cateva lemne de care am uitat. Pentru mine e un hobby sa probez, desi imi scade mult nivelul de joc.

            De aceea vand si lemnul Donic, ca sa pot proba alte lemne. Donic Persson World Champion 89 chiar e un lemn excelent in opinia mea. Comparativ cu Schlager Carbon/ Primorac Carbon este ceva mai lent, mult mai controlabil si mai activ la topspin. E destul de stiff, capacele merg foarte usor pe masa, dar este ceva mai moale decat cele doua, de aceea "iarta" mai bine la lovituri imperfecte si tine mai mult mingea pe paleta la loviturile de topspin.
            Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

            Comentariu


            • #7
              Va multumesc pentru raspuns.

              Comentariu


              • #8
                Valabil

                Trimis de pe al meu SM-A105FN folosind Tapatalk

                Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                Comentariu


                • #9
                  valabil...
                  Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                  Comentariu


                  • #10
                    valabil..
                    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                    Comentariu


                    • #11
                      Lemnul s-a vandut. Topic inchis.
                      Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X