Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Chestie foarte ciudat?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Chestie foarte ciudat?

    Va supun atenției o chestie foarte ciudata (așa mi se pare mie). Am pus la vânzare vechea mea paleta Donic Waldner Carbon cu fețe Snipe și Lkt Rapid Soft cu 160 Lei. Am fost contactat prin mesaj de cineva care ma ruga sa rețin paleta ca o cumpara. Apoi sunt sunat de altcineva care mi-a zis ca este prieten cu cel care m-a contactat și ca el vrea de fapt paleta. Am luat datele de contact și am expediat-o ramburs. înainte de a-mi primi banii ma contacteaza altcineva care ma anunța ca a cumparat paleta mea cu 80 Lei de la.... și-mi spune cine. îmi confirma ca este paleta mea. Am tremurat puțin dar azi am primit banii. Cum vi se pare asta? Paleta a ajuns la destinație și a fost ridicata vineri platindu-se 160 Lei, luni se vinde cu 80 Lei iar eu azi marți primesc 160 Lei ramburs. Ce afacere este asta? Cine pierde 80 Lei în 3 zile? Eu nu am nici o reclamație, am primit cât am cerut dar...
    DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
    BH: DONIC ALLIGATOR DEF
    FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

  • #2
    poate cel care a cumparat paleta si-a dat seama ca nu e pt mana lui. ca sa o vanda rapid a scazut pretul la jumatate, problema lui.
    eu, la randul meu, am cumparat mai demult o paleta chinezeasca, lkt instinct, sau asa ceva, fetele fiind tot chinezesti si m-a costat in jur de 150 ron. am jucat cu ea maxim o ora si am vandut-o cu fix 80 ron. nu am facut acest lucru pt ca ma dau banii afara din casa, dar daca ceream pe ea aproape cat am dat ma chinuiam doua luni pana o vindeam, ceea ce nu-mi convenea.
    lemn Primorac off-
    fh xiom sigma euro 2.0
    bh xiom yanus df 1.5

    Comentariu


    • #3
      ce rost are sa mai cautati expicatii din mom ce ati primit pretul cerut!si mai ales ca tranzactia a decurs fara nici un fel de probleme!ati tr paleta v-au venit banii!sper sa nu va suparati pentru comentariile facute!stima
      tb alc t05/t05 fx

      Comentariu


      • #4
        esti sigur ca a fost vanduta cu aceleasi fete?...era lemnul in aceeasi stare?.....si chiar sa fi fost o afacere proasta, bine ca nu a fost a ta
        blade:
        fh:
        bh:

        Comentariu


        • #5
          Poate ca printre amaturisti sunt si persoane care nu se gandesc numai la blaturi si smecherii, poate, pur si simplu cineva a dorit sa-i faca un cadou prietenului sau.
          Chiar am intalnit asemenea persoane "ciudate"!

          Comentariu


          • #6
            Adica nu i-a dat-o gratis ca nu-si bata joc de ea si totusi la un pret accesibil.
            p.s. frumos gest si bine gandit
            GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

            Comentariu


            • #7
              Paleta e in stare impecabila, am cumparat`o la 2 zile dupa ce a fost primita. Ma gandesc serios sa o pastrez, probabil a fost vanduta cu 80 de lei pentru a nu astepta prea mult.

              Comentariu


              • #8
                Uite asa se spala banii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X