Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Miercurea Ciuc" - Miercurea Ciuc, 14-15.08.2021

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
    Turneul a avut o cursivitate foarte bună și nu s-a simțit că există o grupă de 7 jucători. Durata mai mare a fost acolo unde au fost mai multe meciuri de 5 seturi. Eu îmi reproșez faptul că nu am rezistat ispitei și am consumat gulașul înaintea primului (și ultimul) eliminatoriu. Dacă aș fi avut un antrenor care să-mi spună: Vrei gulaș? Joacă finala! ... altfel ar fi stat lucrurile. Condițiile de joc au fost ireproșabile, iar organizatorii de nota 10+. Mai rar așa turneu B.
    Și culmea.... Nici o faptă bună nu rămâne nepedepsita

    Comentariu


    • Postat în original de Comitetul Director Vezi post
      Având în vedere că la turneul B de la Miercurea Ciuc din data de 14/15.08.2021 s-a depășit nr. de participanți anunțați inițial, și s-a făcut o grupă inferioară de 7, organizatorul tehnic Canea Kocsis Andras primește avertisment.
      Vă rugăm să înțelegeți că aceste decizii se iau pentru protejarea intereselor jucătorilor și nu pentru a crea scandal, a-i demotiva pe organizatori și a ne băga în gura lumii. Avem un regulament care trebuie respectat de toți pe care încercăm să-l dezvoltăm în favoarea tuturor pentru a avea, pe viitor, turnee cât mai calitative.
      ?n anunțul turneului se specifică faptul că organizatorul poate modifica numărul jucătorilor în funcție de numărul înscrierilor și de posibilitățile de a asigura cursivitatea jocurilor. în grupa de 7 s-a jucat la 3 mese și nu a avut nimeni de suferit. Și organizatorii mai pot să acorde și wild carduri, așa că, nu mai tot căutați voi noduri în papură, descurajand organizatorii și participanții. Rolul vostru este de a încuraja desfășurarea a cât mai multor competiții, cu cât mai mulți participanți. Luați exemplul comunităților maghiare, care și-au dezvoltat și alte competiții, în afara Amaturului, fiindcă ei joacă de plăcere, nu pentru bani.

      Comentariu


      • Postat în original de vasile.moca Vezi post
        Salutari,

        Daca in fisa turneului s-a stipulat de la inceput 24 jucatori la Avansati, cu grupe inf de cate 6, de ce astazi am intrat intr-o grupa inf cu 7 jucatori si 25 jucatori per turneu? nefacandu-se niciun update in prealabil - ever, in aceasta privinta.

        Mai ales ca balanta acestei grupe a fost anevoioasa, 4 jucatori terminand cu 3 victorii, si departajarea facandu-se greu. La fel s-a intamplat si ieri la Open, o grupa avand 7 jucatori si 4 jucatori intrand la morisca.

        Pana acum doua saptamani era o erezie daca un organizator de turneu aseza mai mult de 5 jucatori intr-o grupa. Acum se pun si 7. Insa nu are sens dpdpv fairplay daca nu exista o solutie de avarie, ca sa se mai califice si locul 5 din grupa de 7 SAU sa se califice cele-mai-bune doua locuri 5, pentru o schema de 6 grupe superiore de 3.

        Am venit cu trenul, 400km (fiind singurul bucurestean de la avansati), am luat si cazare - pentru ca, in plus, merita din plin orasul de vizitat. Dar nu mi se pare fairplay sistemul cu 7 jucatori in grupa, fara anunt in prealabil. Nu e niciun ghinion aici. E o favorizare a unui jucator care va defavoriza pe altcineva, in final. Astazi am fost eu dezavantajat, ieri altcineva la Open. Nu au sens acestea. Opriti-le.

        De ex la un turneu la care am participat acum cativa ani, un jucator din afara listei a fost lasat sa joace de organizator intr-o grupa, in afara turneului insa (adica evolutiile acelui jucator nu se punctau in sistem), si doar cu acordul unanim al tuturor jucatorilor eligibili ai acelei grupe. Asta e altceva. Si de apreciat.
        Inteleg, poate cineva a venit astazi, poate-poate va lipsi cineva si va prinde loc, insa nu a prins. Si putea sa joace pro-bono niste meciuri, insa fara a fi punctate.

        In rest, orasul superb. Sala superba. Localnicii si jucatorii localnici - nota 10. Primire extraordinara.
        Organizarea la masa, nota 10, chiar daca a fost grupa de 7, s-a jucat uneori si la 2 mese, chiar si la 3. Posibil sa fi terminat grupa de 7, inaintea celor de 6.
        Pt Matei Dumitru

        Mitică Mitică, ce-ți mai place să bagi degetul prin gard! Dacă schimba sistemul si se trecea peste superioare ce ai fi zis?
        Cum poți să zici că nu a deranjat pe nimeni?. Tu ai fost în grupa de 7?
        Poate nu vezi de maieul ăla fosforescent! Când o să te plângi că un organizator nu si-a respectat sistemul de joc, o să vezi ce ?nseamnă să te ignore cei care ar trebui să ?ți răspundă.

        Apropo, vezi că bidonul tău de apă a rămas aruncat prin sală la Cheile Grădiștei, Erau chiar două cu numele Matei. Le-am dus noi organizatorii la tomberon.

        Mai bine vezi de bidoanele tale!
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • Postat în original de GAVRILA AUREL Vezi post
          Felicitari Silviule pt Aurul de la Elite,felicitari lui Cristi Istrate(te-a batut castigatorul in eliminatorii),felicitari lui Cristi Docan(ai batut pe cine au iesit pe locul 1 si 2 din grupa,pacat ca nu te-ai calificat mai departe) si lui Costica Sursilov(ambitios si luptator ca intotdeauna),de asemenea felicitari si colegilor din Ploiești(Mariuse,locul 5,super,eliminat tot de castigator,Ene si Nitu ,v-ati luptat pentru un loc mai bun).
          Felicitari invingatorilor cat si tuturor participantilor.....
          Multumin Aurel!!!

          Comentariu


          • Postat în original de GeluBv Vezi post

            Pt Matei Dumitru

            Mitică Mitică, ce-ți mai place să bagi degetul prin gard! Dacă schimba sistemul si se trecea peste superioare ce ai fi zis?
            Cum poți să zici că nu a deranjat pe nimeni?. Tu ai fost în grupa de 7?
            Poate nu vezi de maieul ăla fosforescent! Când o să te plângi că un organizator nu si-a respectat sistemul de joc, o să vezi ce ?nseamnă să te ignore cei care ar trebui să ?ți răspundă.

            Apropo, vezi că bidonul tău de apă a rămas aruncat prin sală la Cheile Grădiștei, Erau chiar două cu numele Matei. Le-am dus noi organizatorii la tomberon.

            Mai bine vezi de bidoanele tale!
            1. Unde nu se joacă superioare, eu nu merg.
            2. Da, am fost în grupa de 7 și nu a fost nimeni deranjat în afară de cei care nu s-au calificat, chipurile din cauza celui în plus, adică eu.
            3. Degeaba te iei de maieul meu, ca ș-așa nu ți-l vând.
            4. Vezi c-a mai fost și Matei Mircea pe-acolo.

            Comentariu


            • Se explică de ce nu a deranjat pe nimeni în grupa de 7.
              Lasă pe Mircea, eu de al tău vorbesc...
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • ..Multumim mult de ospitalitate,de buna organizare, de gulasul excelent,ca si de atmosfera excelenta... Ne reintoarcem cu drag,la viitoarele turnee organizate..Plus platim si o bere domnului Kis Istvan ( fotograf) daca face poze si cu Birtalanii..

                Comentariu


                • Domnule Iulian puteți pune pe această pagină înregistrarea meciului meu cu Bianca? Sau măcar un link spre pagina de postare. Mulțumesc.
                  Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                  FH: Butterfly - Dignics 80
                  BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                  Comentariu


                  • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                    Domnule Iulian puteți pune pe această pagină înregistrarea meciului meu cu Bianca? Sau măcar un link spre pagina de postare. Mulțumesc.
                    https://fb.watch/7qn78E4oa8/


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Blade : Butterfly Omar Assar
                    FH: Xiom Omega V Pro
                    BH: Xiom Omega V Tour

                    Comentariu


                    • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                      Domnule Iulian puteți pune pe această pagină înregistrarea meciului meu cu Bianca? Sau măcar un link spre pagina de postare. Mulțumesc.


                      https://fb.watch/7qo5C2s_Sq/

                      Comentariu


                      • Buna seara! Eu, Cristescu Cristian am fost direct afectat! Am dorit sa particip la acest turneu, doream sa cunosc pe viu atmosfera locului! Auzisem doar lucruri deosebit despre ciucani! Surprinzator pentru mine in final, am constatat ca am fost “lucrat “ in ceea ce privesteparticiparea mea si nu numai! Sa ma explicit Pana vineri d-amiaza erau 4 pe lista de avansati! Eu primul sub linie, un domn al doilea, care in final a fost asteptat de catre organuzatori( a se vedea postul ce mentioneaza absents) , juniorul Bence ( castigatorul turneului) si dl Matei Dumitru, ultimul din cei sub linie! Acesta din urma insista sa cunoasca lista finala! I se raspunde, printr-un update al situatiei inscrierilor, nimic schimbat! Ordinea aceeasi cu cei 4 enumerati mai sus! I se comunica ca a doua zi, respectiv Sambata la ora 9 se va hotari de catre organuzatori! Dl Matei insista sa cunoasca pana in ora 12, situatia! Corect, urma o deplasare pana la M. Ciuc! Nu se intampla nimic, dl Matei renunta oficial la particioarea sa, o aduce la cunostinta si in scris, situatie in care la randul meu, anunt retragerea mea in scris! A doua zi surpriza ?!?! …. Dl Matei participa bine mercic. Inseamna ca a avut un mod separat de a comunica cu organizatorii! Juniorul Farkas la fel participant cu succes! De pe lista initiala a avansatilor penultimul, parca trece la hobbysti! A facut bine! A castigat la fel turneul! Cel de -al doilea din lista initiala de asteptare nu a mai aparut deloc?!?! ( a luat vreo penalzare?! In concluzie! O impresie deloc placuta in ciuda osanelelor obisnuite din partea celor postacilor de serviciu! Cam atat am avut de remarcat, intervin extrem de rar pe forum, insa acest fapt trebuie consemnat si trecut la “Asa NU” Organizator sau organizare de turneu! Si se putea chiar rezolva, propunere venind chiar de la Bogdan Ileanu care a propus o grupa suplimentara de 6 la avansati si 3 grupe la hobby! …..ceea ce in final s-a vazut ca era realizabil!

                        Comentariu


                        • N-a fost nici un aranjament. Am ajuns între cei 25 datorită faptului că Dv., precum și ceilalți din fața mea, de pe lista de așteptare, v-ați retras. Dacă citiți cu atenție postul meu, veți deduce că eu nu m-am retras. Mi-am exprimat doar regretul că nu s-a găsit soluția să pot participa.
                          Cred c-am fost blestemat de mulți, fiindcă am ajuns sâmbătă seara pe la 22,30 la Miercurea Ciuc și n-am găsit cazare, astfel că am stat toată noaptea în mașină. Vă spun asta, poate vă ajută, pe cei care îmi contestați participarea, să vă simțiți mai bine.

                          Comentariu


                          • Ieri am cumparat si eu bascheti verzi Neon . Dl.Stoica ii are portocalii. Se poarta in HALL OF FAME. Dl. MATEIDUMITRU ca maine intra in TOP 300 ! Secretul longevitatii in AMATUR : " BE YOUNG FOREVER " !

                            Comentariu


                            • Moise Bianca - Birtalan Bence
                              0 - 3

                              https://www.facebook.com/ConcursTeni...1914176380412/

                              Comentariu



                              • cadillac symbol history

                                Comentariu


                                • Poate a găsit cineva la sală o bentița neagră Nike, de legat la cap, îl rog să mă contacteze pe mesaj privat. Mulțumesc !

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                    Poate a găsit cineva la sală o bentița neagră Nike, de legat la cap, îl rog să mă contacteze pe mesaj privat. Mulțumesc !
                                    Se potrivește cu maieul? ...mai bine renunți la maieu si ai grijă de bentiță
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de GeluBv Vezi post

                                      Se potrivește cu maieul? ...mai bine renunți la maieu si ai grijă de bentiță
                                      Cred că tu mi-ai substituit-o. Trebuie să-mi păzesc și maieul

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X