Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Trofeul Callatis 2012-Editia I - 30 iunie 2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sorinache, vineri seara te astept la pensiunea de langa peco, unde trebuie sa rezervi doua camere pt noi, dar treuie sa fii foarte bine innarmat cu pix hartie si o singura bere fara alcool...
    La buna vedere!

    Comentariu


    • Postat în original de Vali Suta Vezi post
      Dl.Bodeanu,
      totusi,ce modificari majore au fost la Open,caci la prima vedere in afara de inlocuirea lui Sorin Iancu(super baiat) cu Vali Boaca(super jucator),si neparticiparea Renatei(lista de asteptare-riscant sa vina fara sa participe)...mai e ceva ?!
      Salut, Vali!
      Daca tot sunt pe aici, da-mi voie sa-ti raspund eu: Sorin Iancu era intr-o anume grupa, pe o pozitie oarecare. Cand in locul lui a fost inscris Boaca, grupele s-au modificat cu totul pentru ca Boaca, conform clasamentului, a trebuit sa fie favorit (pozitia 1 in grupa).
      In privinta Renatei, lucrurile erau clare: m-a sunat si mi-a spus ca, daca nu este sigur titulara pana joi seara, nu vine. Astfel, Boaca a devenit prima rezerva si a venit pe riscul sau. A fost inspirat (nu stia discutia mea cu Renata).

      Comentariu


      • Citeva comentarii de la acest turneu:
        1. Felicit pe organizatori, care prin vocea d-lui Viorel Chiurtu au fost fermi prin ceea ce au anuntat in topicul de la inceputul turneului, si anume limitarea numarului de paticipanti : 96 la Amatori si 48 la Open. Altfel, era o bascalie, in sensul ca indiferent ce anunti, nu vei respecata , si se va face conform citatului : lasa ca merge si asa !
        Imi pare rau pentru cei care au facut deplasarea dar nu au jucat, dar pentru a gestiona turnee care devin din ce in ce mai obositoare prin numarul mare de participanti, trebuie un pic de disciplina si consecventa.
        2. Sistemul de joc cu grupe inferioare si direct eliminatorii, nu este ceva nou : la toate turneele din alte tari, asa se practica. Numai la noi, este incetatenit sistemul cu grupe inferioare, grupe superioare si eliminatorii(sistem mostenit de cind se adunau la turnee A, maxim 30-40 de participanti..). Si apoi ne miram de ce se termina turneele pe la 12 noaptea... Cind ai un numar suficient de mese la numarul de participanti, poti sa joci si inferioare, si superioare, si calificari, si recalificari, pina te saturi de tenis. Dar daca vrei sa se termine si la ore rezonabile, atunci trebuie sa schimbi un pic sistemul de joc, respectind totusi criteriul ca fiecare participant sa joace minim 6 meciuri in turneul respectiv.
        3. In momentul in care s-a facut tabelul de eliminatorii (64 la Amatori si 32 la Open), ca nu mai descoperim noi apa calda, am adoptat sistemul folosit la turneele internationale, in sensul ca locul pe tabel este in functie de locul din grupa. In acest mod esti direct interesat sa joci toate meciurile serios, ca sa nu-ti pierzi statutul de favorit, si pe cit posibil se micsoreaza si asa numitele blaturi.
        Dupa ce s-a completat tabelul, cel putin la OPEN au fost ceva discutii, deoarece pe o parte a tabelului s-au regasit foarte multi jucatori valorosi (toti erau pe partea cu Roman Iulian, si nu stiau cum sa faca sa fie pe partea cealalta), dar in urma rezultatelor cred ca data viitoare or da sa fuga de Viorel Sterea....
        Unii doreau tragerea la sorti, ca doar –doar or avea noroc si trag un bilet cit mai departe de Roman....altii doreau ca la completarea tabelului sa se respecte clasamentul Amatur, si nu locul in grupa.
        Dar la orice turneu, daca favoritul grupei inferioare nu cistiga grupa, cel ce a cistigat-o ii preia locul de favorit, indiferent de locul lui din clasament !!
        Cam atit de la acest turneu, unde primordial ar fi sa fim fair play si sa respectam spiritul Amatur, si daca avem si noroc de vreme frumoasa, cum au fost cele 2 zile de la Mangalia, sa profitam de plaja si baie.

        Comentariu


        • Postat în original de florin toma Vezi post
          Citeva comentarii de la acest turneu:
          1. Felicit pe organizatori, care prin vocea d-lui Viorel Chiurtu au fost fermi prin ceea ce au anuntat in topicul de la inceputul turneului, si anume limitarea numarului de paticipanti : 96 la Amatori si 48 la Open. Altfel, era o bascalie, in sensul ca indiferent ce anunti, nu vei respecata , si se va face conform citatului : lasa ca merge si asa !
          Imi pare rau pentru cei care au facut deplasarea dar nu au jucat, dar pentru a gestiona turnee care devin din ce in ce mai obositoare prin numarul mare de participanti, trebuie un pic de disciplina si consecventa.
          2. Sistemul de joc cu grupe inferioare si direct eliminatorii, nu este ceva nou : la toate turneele din alte tari, asa se practica. Numai la noi, este incetatenit sistemul cu grupe inferioare, grupe superioare si eliminatorii(sistem mostenit de cind se adunau la turnee A, maxim 30-40 de participanti..). Si apoi ne miram de ce se termina turneele pe la 12 noaptea... Cind ai un numar suficient de mese la numarul de participanti, poti sa joci si inferioare, si superioare, si calificari, si recalificari, pina te saturi de tenis. Dar daca vrei sa se termine si la ore rezonabile, atunci trebuie sa schimbi un pic sistemul de joc, respectind totusi criteriul ca fiecare participant sa joace minim 6 meciuri in turneul respectiv.
          3. In momentul in care s-a facut tabelul de eliminatorii (64 la Amatori si 32 la Open), ca nu mai descoperim noi apa calda, am adoptat sistemul folosit la turneele internationale, in sensul ca locul pe tabel este in functie de locul din grupa. In acest mod esti direct interesat sa joci toate meciurile serios, ca sa nu-ti pierzi statutul de favorit, si pe cit posibil se micsoreaza si asa numitele blaturi.
          Dupa ce s-a completat tabelul, cel putin la OPEN au fost ceva discutii, deoarece pe o parte a tabelului s-au regasit foarte multi jucatori valorosi (toti erau pe partea cu Roman Iulian, si nu stiau cum sa faca sa fie pe partea cealalta), dar in urma rezultatelor cred ca data viitoare or da sa fuga de Viorel Sterea....
          Unii doreau tragerea la sorti, ca doar –doar or avea noroc si trag un bilet cit mai departe de Roman....altii doreau ca la completarea tabelului sa se respecte clasamentul Amatur, si nu locul in grupa.
          Dar la orice turneu, daca favoritul grupei inferioare nu cistiga grupa, cel ce a cistigat-o ii preia locul de favorit, indiferent de locul lui din clasament !!

          Cam atit de la acest turneu, unde primordial ar fi sa fim fair play si sa respectam spiritul Amatur, si daca avem si noroc de vreme frumoasa, cum au fost cele 2 zile de la Mangalia, sa profitam de plaja si baie.
          Toata stima mea pentru dl. Toma, dar sunt sigur ca greseste sau regulamentul nu este foarte clar. Dintre castigatorii grupelor sunt alesi favoritii dupa clasament.
          Exemplu: la eliminatorii pe tabelul de 48, primii 16 dupa clasament (din 24 castigatori de grupe) automat se califica mai departe.
          Daca gresesc, imi cer scuze de la domnul Toma, dar atunci foarte multi organizatori de tunee au inteles gresit.
          Ultima editare de denesferi; 01.iul.2012, 22:22.

          Comentariu


          • Postat în original de denesferi Vezi post
            Toata stima mea pentru dl. Toma, dar sunt sigur ca greseste sau regulamentul nu este foarte clar. Dintre castigatorii grupelor sunt alesi favoritii dupa clasament.
            Exemplu: la eliminatorii pe tabelul de 48, primii 16 dupa clasament (din 24 castigatori de grupe) automat se califica mai departe.
            Daca gresesc, imi cer scuze de la domnul Toma, dar atunci foarte multi organizatori de tunee au inteles gresit.
            Nu gresesc, si regulamentul la turneele internationale este foarte clar: clasamentul se foloseste pentru stabilirea favoritilor si alcatuirea grupelor inferioare, dupa care eliminatoriul este in functie de locul ocupat in grupa.
            Ex: Favoritul nr. 2, Daniel Valceanu, si-a pierdut statutul de favorit, prin faptul ca grupa a fost cistigata de Silviu Stanciu, astfel ca favoritul 2 a devenit Silviu, iar Dani Valceanu s-a clasat abia al treilea in grupa.
            Favoritul nr.3, Marius Traistaru, si el si-a pierdut locul de favorit, grupa fiind cistigata de D-na Micu , iar Marius clasindu-se pe locul 2.
            Astfel ca in eliminatoriu, prin prisma locului ocupat in grupa, primul tur au jucat intre ei....(binenteles pe partea de tablou cu Roman Iulian)
            Credeti ca le-a convenit? Puteau foarte bine sa joace la Topoloveni, dar asa unul din ei a fost eliminat. De ce ? Pentru ca nu au fost seriosi la masa de joc, si nu si-au pastrat statutul de favoriti.

            Comentariu


            • Atunci este gresit si exemplul mentionat de mine?
              Exemplu: la eliminatorii pe tabelul de 48, primii 16 dupa clasament (din 24 castigatori de grupe) automat se califica mai departe.
              In regulamentul amatur nu am gasit referire la acesta.
              Ar trebui trecut in regulament, ca sa fie clar pentru toata lumea.
              Ultima editare de denesferi; 02.iul.2012, 09:39.

              Comentariu


              • Tabloul de 48 este de fapt un tablou de 64 pe care se completeaza doar 48 de jucatori, 16 jucatori neputand fi completati. Din acest motiv se stabilesc primii 16 si acestia nu joaca un tur. In primul tur joaca doar 32 de jucatori din care vor ramane 16 care ii vor infrunta pe primii 16. Datorita numarului variabil de grupe inferioare, la fiecare concurs trebuie adaptat numarul de jucatori calificati la varianta de tablou pe care o alege organizatorul. Astfel se poate ajunge pe tablou clasic de 64, tablou de 64 dar cu 48 de jucatori, tablou de 32, tablou de 32 dar cu 24 de jucatori, tablou de 16 sau de 8. Varianta aleasa este intotdeauna stabilita de organizator! Nu este prevazut niciunde in Regulament ca trebuie facut tablou de 32 sau de 64!
                www.clubarena08.ro

                Comentariu


                • Ultima editare de marcelgiosan; 02.iul.2012, 10:51.
                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                    Tabloul de 48 este de fapt un tablou de 64 pe care se completeaza doar 48 de jucatori, 16 jucatori neputand fi completati. Din acest motiv se stabilesc primii 16 si acestia nu joaca un tur. In primul tur joaca doar 32 de jucatori din care vor ramane 16 care ii vor infrunta pe primii 16. Datorita numarului variabil de grupe inferioare, la fiecare concurs trebuie adaptat numarul de jucatori calificati la varianta de tablou pe care o alege organizatorul. Astfel se poate ajunge pe tablou clasic de 64, tablou de 64 dar cu 48 de jucatori, tablou de 32, tablou de 32 dar cu 24 de jucatori, tablou de 16 sau de 8. Varianta aleasa este intotdeauna stabilita de organizator! Nu este prevazut niciunde in Regulament ca trebuie facut tablou de 32 sau de 64!
                    Nicidecum nu vreau sa va supar, dar nu am inteles raspunsul. Cei 16 se stabilesc dupa clasament, sau nu?

                    Comentariu


                    • Este la indemana organizatorului cum ii stabileste pe cei 16. Fie ii pune dupa clasamentul Amatur, fie respecta numarul grupei inferioare. Personal, mie imi place sistemul in care cei 16 sunt stabiliti dupa numarul grupei in care ai fost, pentru ca asta ii face pe jucatorii buni sa fie mult mai atenti in grupele inferioare si sa nu piarda meciuri, constienti fiind ca astfel isi pierd statutul de favorit. In plus, asta ii motiveaza si pe jucatorii mai slabi, care daca bat un favorit pot lua locul acestuia si astfel ajung sa aiba adversari mai accesibili pe tablou. Sper ca de data asta sa va fi lamurit!
                      www.clubarena08.ro

                      Comentariu


                      • Multumesc pentru promptitudine. Am inteles ca nu avem un regulamet concret si organizatorul alege din astea 2 variante. Asta duce la neintelegeri.
                        Dan2!- vad ca esti si tu la acest subiect. Parerea ta conteaza mult pentru mine.

                        Comentariu


                        • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                          Este la indemana organizatorului cum ii stabileste pe cei 16. Fie ii pune dupa clasamentul Amatur, fie respecta numarul grupei inferioare. ...
                          Asta-i o chestie buna pe care acum o aud prima data.
                          Jucatorii sint repartizati in inferioare dupa clasament, asa ca daca fiecare favorit isi castiga grupa tabloul va fi completat, practic, tot dupa clasament (locurile 1).
                          Daca un jucator mai slab cotat (fiind nou sau fara prea multe participari) il bate pe favorit in grupa, ar fi normal sa ocupe pozitia acestuia in loc sa fie trecut la coada.
                          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                            Daca un jucator mai slab cotat (fiind nou sau fara prea multe participari) il bate pe favorit in grupa, ar fi normal sa ocupe pozitia acestuia in loc sa fie trecut la coada.
                            Exact asa am si procedat: Jucatorii mai slabi cotati au cistigat grupele, si au preluat ei statutul de favoriti: Stanciu Silviu a devenit favoritul 2 in dauna lui Dani Valceanu, Micu Daniela favoritul 3 in dauna lui Traistaru Marius, Gradinaru Alin favoritul 4 in dauna lui Durdun George, etc.

                            Comentariu


                            • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                              Asta-i o chestie buna pe care acum o aud prima data.
                              Jucatorii sint repartizati in inferioare dupa clasament, asa ca daca fiecare favorit isi castiga grupa tabloul va fi completat, practic, tot dupa clasament (locurile 1).
                              Daca un jucator mai slab cotat (fiind nou sau fara prea multe participari) il bate pe favorit in grupa, ar fi normal sa ocupe pozitia acestuia in loc sa fie trecut la coada.
                              Salut Florine!
                              Dar la 24 de grupe nu sunt dezavantajati cei care sunt in grupele 17-24? Acestia nu au sansa sa fie favoriti.

                              Comentariu


                              • Postat în original de denesferi Vezi post
                                Atunci este gresit si exemplul mentionat de mine? In regulamentul amatur nu am gasit referire la acesta.

                                1 Discutia nu se refera la pozitia unui favorit care a pierdut locul 1 in grupa, ci pentru castigatorii grupelor, fie favoriti, fie out sideri.
                                2 Regulamentul nu precizeaza toate amanuntele organizatorice, ar deveni prea stufos, complicat, greu de inteles si de aplicat, si depinzand de numarul de participanti, de nr de mese, etc.
                                3 In mod evident, castigatorii grupelor sunt intotdeauna favoritii fazei care urmeaza, discutabila fiind ordinea acestora, pentru simplificare presupunand ca avem 8 grupe:

                                A- turneu cu grupe inferioare, grupe superioare si eliminatorii:
                                1 In toate turneele, castigatorii grupelor inferioare preiau pozitia de favorit pentru grupele superioare (castigatorul grupei inferioare 3 a devenit favoritul grupei superioare 3).
                                2 Castigatorii grupelor superioare sunt plasati pentru faza eliminatorie in ordinea clasamentului, scazand riscul ca favoritii (castigatori de grupe superioare) sa se intalneasca in primele tururi Pe aceasta varianta se bazeaza programul ajutator.
                                In cateva turnee, organizatorul a hotarat ca ordinea favoritilor din eliminatoriu sa fie cea din grupele superioare ( castigatorul grupei superioare a IV-a a devenit favorit 4), , Aceasta duce insa la o pozitionare distorsionata a favoritilor, deoarece castigatorii surpriza ai grupelor inferioare de cele mai multe ori nu mai reusesc acelasi rezultat in grupele superioare) cele doua faze anterioare amestecand incontrolabil favoritii initiali.

                                B Turneu cu grupe si eliminatorii (Mangalia 30 iunie)
                                1 Castigatorii grupelor preiau pozitia de favorit pentru eliminatorii (castigatorul grupei 5 a devenit favorit 5)
                                In aceasta varianta castigarea pozitiei de favorit este meritul out siderului.
                                Fiecare varianta are avantaje, dezavantaje, iar pentru discutia lor exhaustiva nu ne ajunge o vara.
                                Sper ca argumentele mele sa fie de folos.
                                Imi cer scuze Feri pentru intarzierea raspunsului, dar programul meu la aceasta ora este foarte incarcat.

                                Comentariu


                                • Postat în original de denesferi Vezi post
                                  Salut Florine!
                                  Dar la 24 de grupe nu sunt dezavantajati cei care sunt in grupele 17-24? Acestia nu au sansa sa fie favoriti.
                                  Ei oricum sint dezavantajati din start datorita locului mai slab pe care il ocupa la repartizare in grupe.
                                  Presupunand ca primii 16 favoriti castiga grupele, nu se mai pune problema ca locurile 17-24 sa mai ocupe vreuna din pozitiile 1-16.
                                  Daca un jucator il bate pe favoritul numarul 3 ar trebui sa fie mai bun si decat locul 23 - desi nu este o regula ... pentru ca "asa-i in tenis".
                                  Acum imi dau seama de ce nu m-am gandit mai devreme la schema asta ... este OK doar daca din inferioare se trece direct la eliminatorii ... de obicei in superioare apar multe surprize, uneori ajungand cate 2-3 favoriti in aceeasi grupa.
                                  Later edit:
                                  De fapt, pana la urma merge si la superioare ... si acolo locurile 1 isi pastreaza numarul grupei iar favoritul care pierde poate fi inlocuit ... o sa simulez un turneu sa vad ce iese
                                  Ultima editare de FlorinBN; 02.iul.2012, 12:00.
                                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                    1 Discutia nu se refera la pozitia unui favorit care a pierdut locul 1 in grupa, ci pentru castigatorii grupelor, fie favoriti, fie out sideri.
                                    2 Regulamentul nu precizeaza toate amanuntele organizatorice, ar deveni prea stufos, complicat, greu de inteles si de aplicat, si depinzand de numarul de participanti, de nr de mese, etc.
                                    3 In mod evident, castigatorii grupelor sunt intotdeauna favoritii fazei care urmeaza, discutabila fiind ordinea acestora, pentru simplificare presupunand ca avem 8 grupe:

                                    A- turneu cu grupe inferioare, grupe superioare si eliminatorii:
                                    1 In toate turneele, castigatorii grupelor inferioare preiau pozitia de favorit pentru grupele superioare (castigatorul grupei inferioare 3 a devenit favoritul grupei superioare 3).
                                    2 Castigatorii grupelor superioare sunt plasati pentru faza eliminatorie in ordinea clasamentului, scazand riscul ca favoritii (castigatori de grupe superioare) sa se intalneasca in primele tururi Pe aceasta varianta se bazeaza programul ajutator.
                                    In cateva turnee, organizatorul a hotarat ca ordinea favoritilor din eliminatoriu sa fie cea din grupele superioare ( castigatorul grupei superioare a IV-a a devenit favorit 4), , Aceasta duce insa la o pozitionare distorsionata a favoritilor, deoarece castigatorii surpriza ai grupelor inferioare de cele mai multe ori nu mai reusesc acelasi rezultat in grupele superioare) cele doua faze anterioare amestecand incontrolabil favoritii initiali.

                                    B Turneu cu grupe si eliminatorii (Mangalia 30 iunie)
                                    1 Castigatorii grupelor preiau pozitia de favorit pentru eliminatorii (castigatorul grupei 5 a devenit favorit 5)
                                    In aceasta varianta castigarea pozitiei de favorit este meritul out siderului.
                                    Fiecare varianta are avantaje, dezavantaje, iar pentru discutia lor exhaustiva nu ne ajunge o vara.
                                    Sper ca argumentele mele sa fie de folos.
                                    Imi cer scuze Feri pentru intarzierea raspunsului, dar programul meu la aceasta ora este foarte incarcat.

                                    Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                    Acum imi dau seama de ce nu m-am gandit mai devreme la schema asta ... este OK doar daca din inferioare se trece direct la eliminatorii ... de obicei in superioare apar multe surprize, uneori ajungand cate 2-3 favoriti in aceeasi grupa.
                                    Pot apare situatii "amuzante" in care favoritul 1 al turneului poate pierde in faza inferioara un singur meci si locul 1, si prin voia sortii sa ajunga in grupa 24, iar un mic norocos (care in grupa initiala a promovat de pe locul 4) il bate in gr 1 superioara pe cel care l-a batut pe favoritul 1 al turneului si devine favorit 1 pe tabloul eliminatoriu!

                                    Comentariu


                                    • Acum vreo 20 de zile spuneam, pe aici pe undeva, ca renuntarea la grupele superioare o sa duca la jocuri cat se poate de serioase in grupele PRELIMINARE (propun sa le numim astfel) si la disparitia ''blaturilor'' din grupele mici. De ce le spun ''mici''? Pentru ca, fiind constituite din doar trei sau patru jucatori, foarte des se intampla sa se ajunga la blocaje datorate rezultatelor identice. Alte discutii, alt timp pierdut etc.
                                      Sambata, la Mangalia, am hotarat in cadru restrans sa renuntam si la " superioarele" de la ''open''.
                                      Am convingerea ca acesta este drumul de urmat. Mi-am asumat eu riscul acestui experiment anticipand discutiile care, iata, sunt in toi.
                                      O sa vedeti: de aici va aparea sistemul cel mai bun. Din aceste discutii. Ii rog pe cei care nu au ceva concret de spus sau de propus sa nu intervina in dialogul dintre cei care cu adevarat au facut si pot face, in continuare, multe pentru acest circuit.
                                      Multumesc!

                                      Comentariu


                                      • Multumesc frumos Dane.
                                        Tenis de masa stiu mai putin, dar imi doresc sa cunosc macar regulamentul si astfel sa evit neintelegerile.
                                        Domnule Toma ati avut dreptate, va rog sa primiti scuzele mele de rigoare. Domnul Botarca are dreptate si se pare ca si eu am dreptate.
                                        Multumesc Florine!
                                        Ai dreptate si tu, dar sa presupunem ca dl. Sterea este in grupa 23, el nu mai are sansa sa fie favorit.

                                        Comentariu


                                        • Later edit:
                                          De fapt, pana la urma merge si la superioare ... si acolo locurile 1 isi pastreaza numarul grupei iar favoritul care pierde poate fi inlocuit ... o sa simulez un turneu sa vad ce iese
                                          Florine, te rog frumos, macar la simularea asta...scoate-ma pe mine castigator! 3-0 cu... Roman!
                                          Ultima editare de FlorinBN; 02.iul.2012, 12:25.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de denesferi Vezi post
                                            Multumesc frumos Dane.
                                            Tenis de masa stiu mai putin, dar imi doresc sa cunosc macar regulamentul si astfel sa evit neintelegerile.
                                            Domnule Toma ati avut dreptate, va rog sa primiti scuzele mele de rigoare. Domnul Botarca are dreptate si se pare ca si eu am dreptate.
                                            Multumesc Florine!
                                            Ai dreptate si tu, dar sa presupunem ca dl. Sterea este in grupa 23, el nu mai are sansa sa fie favorit.
                                            Pe elevul meu nu-l intereseaza!!!

                                            Comentariu


                                            • Multumesc promitem sa nu facem sibiul de ras la urmatorul turneu sper sa fim mai sus se poate si o sa demonstrez
                                              INNERFORCE ALC, TENERGY 05 -BUTTERFLY CHALENGER ATTACK

                                              Comentariu


                                              • pe toti ia ti felicitat.PATAP VLADIMIR,merita toata stima.Vine rar,da bine.Bravo,VLADIMIR.i ai facut arsice.FELICITARI.
                                                - - - Actualizat - - -
                                                Imi pare rau de,DACTAR,TOMA.EL A JUCAT GO......TENIS MAI PUTZIN.
                                                - - - Actualizat - - -
                                                INCA O DATA,BRAVO VLADIMIR.Brăila INCA I TARE.

                                                Comentariu


                                                • felicitari Vladimir,cat mai multe victorii

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                                    Felicitari casigatorilor,invinsilor,tuturor participantilor la acest mega-turneu.FELICITARI organizatorilor care au avut curajul de a inlocui "tiparul" de desfasurare a turneului.Bravo Domnilor!Pe langa "numele" de-acum consacrate in cele doua sectiuni,prezente in corpore in topul clasamentelor,remarc: performanta colegului sibian Alin Gradinaru la Open(ciao Aline si... BRAVO!!);podiumul prins de "chinezul" Claudiu Andone la amatori(La-Mai Mare,profesore!!);traseul in ascensiune (de la un turneu la altul),al tinerilor colegi si prieteni Grigore si Vranceanu(Hai baieti!sunteti pe "val");constanta in joc ,dar si in clasament, a lui Ionut Nica.......si cele 2 vic.ale colegului Geo Nicula(zis si "ierbarul" de pe Hartibaci).Felicitari tuturor pentru prezenta la acest minunat turneu de la malul marii!Mangalia,CHAPEAU!
                                                    acum îmi dau io sama de ce h?rtibaciu e mai colmatat acum decât înainte.....pai GEO cu iarba lui!!! bravo, NICULA DUMITRU, ?ți mulțumesc în numele tuturor membrilor CS Agnita secția tenis de masă și în numele meu ca membru-nemembru-membru-nemembru....(și așa mai departe), ca ai dus și în mangalia un fir din iarba aia grasa și zemoasa care crește pe malurile H?rtibaciului!!! și nu oricum, chiar ai avut oarecari succesuri pe acolo....cu adînca considerațiune ?ți prezentez sincerele mele felicitațiuni și de pe acum un g?nd îmi iscodește mintea, anume ca musai va fi o coasa sa-mi orânduiesc și nici în ruptu capului sa nu cutez a calca-n agnita fara ea!!! BRAVO...

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X