Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fete chinezesti asemanatoare cu Rakza 7 sau Xiom Yanus DEF

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • fete chinezesti asemanatoare cu Rakza 7 sau Xiom Yanus DEF

    Am folosit pana acum numai fete de la producatori consacrati - BTY, XIOM, Donic dar am devenit curios sa explorez si fetele CN, fiind atras mai ales de pretul lor mic si de avantajul de a le putea schimba mai des.

    Asadar, daca ma puteti ajuta cu intrebarea de mai sus...

    Am citit deja post-urile scrise de RBlade si Radu666 si nu am gasit nici o referire la cele 2 fete mentionate de mine.
    Lemn: Xi Enting Arylate Carbon
    FH: Donic BlueFire M1 2.0
    BH: Donic BlueFire M2 2.0

  • #2
    Cu Rakza 7 seamana foarte bine Palio Blitz. Cateva persoane au fost multumite si de Outlaw ca inlocuitor pt. Rakza 7.
    Cu Xiom Yanus DF nu stiu exact ce ar semana. Reflectoid e o fata defensiva, dar nu cred ca seamana.
    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

    Comentariu


    • #3
      intre xiom yanus def si gambler reflectoid am ales reflectoidul...se potriveste mai bine stilului meu de joc...yanus e tensor si respinge cam tare pt gustul meu, are spin mai mic si nu merge la lovituri drepte...insa merge mult mai bine la topspin, agata mingea mai usor si e destul de buna la taiat si capace...is destule diferente intre cele 2 fete, dar alta fata chinezeasca mai apropiata de yanus def nu cred ca gasesti...
      tibhar def plus jumulita
      gambler reflectoid 1,0
      dawei 388 D-1 ox

      Comentariu


      • #4
        sa ma bag si eu in seama daca tot ai facut referire la mine... fetele chinezesti in general sunt fete lente si lipicioase, trebuie schimbate mishcarile la topspin ca sa generezi spin din lipiciul de pe fete... eu m-am obisnuit cu fetele chinezesti si nu mai pot genera destul spin cu fetele europene... fete cum vrei tu sa fie gen racza si tenergy si ieftine sunt doar haifu shark (restu de la haifu nu le-am incercat timp indelungat dar sigur sunt asemanatoare) sau fete giant dragon karate hard cum are alehandro... cere-i lui parerea cum e aia am inteles ca sunt foarte bune
        Lemn: Butterfly Petr Korbel
        BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

        Comentariu


        • #5
          Hai sa ajut si eu, cu o parere personala: am dat cu nenumarate fete printre care si rakza7...dealtfel este o fata destul de buna,europeana dar foarte sensibila la condens...asadar am sa-ti spun doua nume de fete chinezesti destul de asemanatoare, dupa parerea mea cu aceasta fata...prima fata care ti-as recomanda-o cu placere este : Sword HERO Factory Tuned , http://eacheng.net/index.php?act=detail&ID=2726 ...eu am avut-o pentru un foarte scurt timp, apoi i-am dat-o lui Bogdan Roman de la Arad(care este foarte incantat de aceasta fata)...daca vede postul poate sa confirme...i-am dat-o de cateva luni bune si joaca si in zi de azi cu ea...deci tine si la " tavaleala"...iar a doua fata ar fi asta: Bomb Mopha J.Tension (Professional)...o fata foarte reusita, elastica,control si spin foarte bun( ma gandesc ca, sigur aproape toata gama asta "bomb" sunt cam la fel de bune), eu doar asta am probat-o...cam asta ar fi...Iti doresc BAFTA! Numa Bine!
          Ahhh!! PS: (at)RBlade are dreptate, cam Palio Blitz si dupa parerea mea este cea mai apropiata de rakza7, dar daca cautai varianta mai ieftina este ce ti-am spus eu adineaori...un Palio blitz se invarte cam la 32-35$ + taxe(drum) tot acolo iesi ca si cu rakza7...tu hotarasti...
          Ultima editare de Ghiță Marta; 25.iun.2012, 19:15.
          BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

          "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X