Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

SKT- Turneu B, Amatori+Open+Expert, 14 iulie 2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Sa procedez si eu ca tine?!?sa-ti raspund si aici?!?Nu,n-are rost......)

    Comentariu


    • #52
      CLASAMENT AMATORI
      1. MICUDA MIHAI
      2. BEJENARIU ALEXANDRA
      3. RADU DANIEL
      4. APOSTOL CERASELA
      5 - 8 GRAMATICU SORIN
      5 - 8 JAOUIR KHALED
      5 - 8 TEODORESCU ANDU
      5 - 8 ENACHE LAURENTIU
      9-12 PROCOPIE ANDREI
      9-12 BOTTEA SORIN
      9-12 ONUT AUREL
      9-12 POPA BOGDAN
      13-15 IRIMIA VALER 1v in recalif.
      13-15 KHASHAN SALEM 1 v in recalif.
      13-15 MURESAN ANDREI 1 v in recalif.
      16-18 POSTOLACHE FLORIN 0 v in recalif.
      16-18 KASSAS JERRY 0 v in recalif.
      16-18 OLARU EDUARD 0 v in recalif.
      - - - Actualizat - - -
      CLASAMENT OPEN
      1. SULU DANIEL
      2. VALCEANU DANIEL
      3. GHETU GABRIEL
      4. BODEANU MIHAI
      5-8 TRAISTARU MARIUS
      5-8 PARVAN RADU
      5-8 DRAGAN VALENTIN
      5-8 MOCANU DAVID
      9-16 MACARENCO MARIO
      9-16 POPA CRISTIAN
      9-16 AIRIMIOAIEI ANDREI
      9-16 JAOUIR KHALED
      9-16 CIUCA DAN
      9-16 MICUDA MIHAI
      9-16 MARCU NICU
      9-16 APOSTOL CERASELA
      17-21 VADUVA GABRIEL 1v in grupe
      17-21 COSTACHESCU ALBERT 1v in grupe
      17-21 IONESCU ANDREI 1v in grupe
      17-21 COSTACHESCU DORU 1v in grupe
      17-21 MARINESCU CRISTIAN 1v in grupe
      22-24 BEJINARIU ALEXANDRA
      22-24 DICA CONSTANTIN
      22-24 IRIMIA VALER
      - - - Actualizat - - -
      Turneul a avut si o categorie in afara circuitului AMATUR:
      CATEGORIA EXPERT
      1. COROIAN GEORGE
      2. MANESCU MIHAITA
      3. PANTELIMON GABRIEL
      4. STOICA CORNEL
      5. TOMESCU ADRIAN
      6. MIRCEA ALEXANDRU
      7. COJANU CIPRIAN
      8. MOTOROI COSTIN
      - - - Actualizat - - -
      Ca si la precedentele turnee SKT, premiile au fost consistente:
      Categoria AMATORI
      Locul 1: 150 ron
      Locul 2: 120 ron
      Locul 3: 80 ron
      Locul 4: 40 ron
      Categoria OPEN
      Locul 1: 250 ron
      Locul 2: 180 ron
      Locul 3: 120 ron
      Locul 4: 60 ron
      Categoria EXPERT
      Locul 1: 300 ron
      Locul 2: 200 ron
      Locul 3: 100 ron

      Comentariu


      • #53
        Vad pers trecute in doua clasamente....au jucat si la open si la amatori?...care clasament va fi luat in calcul de Florin?
        Imi cer scuze...daca asa trebuie.
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de DeVinSpin Vezi post
          Vad pers trecute in doua clasamente....au jucat si la open si la amatori?...care clasament va fi luat in calcul de Florin?
          cel mai bun

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de DeVinSpin Vezi post
            Vad pers trecute in doua clasamente....au jucat si la open si la amatori?...care clasament va fi luat in calcul de Florin?
            Imi cer scuze...daca asa trebuie.
            Normal nu se puncteaza deoarece se premieaza in bani in caz contrar ambele dearece sunt 2 concursuri cu 2 taxe si nimeni nu i dator sa faca statistica celui mai bun rezultat obtinut de participanti si in plus omul cu retingul interzisese participarea la 2 sectiuni in aceaasi zi.

            Comentariu


            • #56
              D-le dinicescuion, va recomand calduros (in caz ca nu faceti politica) sa intrati intr-un partid! Limbajul d-voastra este atat de ambiguu incat fiecare intelege ce vrea! O sa incerc sa pun o vorba buna celor de la VIVATSPORTURI, cred ca vorbiti aceeasi limba! Ati uitat ca AMATURUL a luat nastere din dorinta oamenilor de a juca cat mai mult si nu pentru clasament! Salutari de la "omul cu re(a)tingul"

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                CLASAMENT AMATORI

                1. MICUDA MIHAI
                2. BEJENARIU ALEXANDRA
                3. RADU DANIEL
                4. APOSTOL CERASELA
                5 - 8 GRAMATICU SORIN
                5 - 8 JAOUIR KHALED
                5 - 8 TEODORESCU ANDU
                5 - 8 ENACHE LAURENTIU
                9-12 PROCOPIE ANDREI
                9-12 BOTTEA SORIN
                9-12 ONUT AUREL
                9-12 POPA BOGDAN
                13-15 IRIMIA VALER 1v in recalif.
                13-15 KHASHAN SALEM 1 v in recalif.
                13-15 MURESAN ANDREI 1 v in recalif.
                16-18 POSTOLACHE FLORIN 0 v in recalif.
                16-18 KASSAS JERRY 0 v in recalif.
                16-18 OLARU EDUARD 0 v in recalif.

                - - - Actualizat - - -

                CLASAMENT OPEN

                1. SULU DANIEL
                2. VALCEANU DANIEL
                3. GHETU GABRIEL
                4. BODEANU MIHAI
                5-8 TRAISTARU MARIUS
                5-8 PARVAN RADU
                5-8 DRAGAN VALENTIN
                5-8 MOCANU DAVID
                9-16 MACARENCO MARIO
                9-16 POPA CRISTIAN
                9-16 AIRIMIOAIEI ANDREI
                9-16 JAOUIR KHALED
                9-16 CIUCA DAN
                9-16 MICUDA MIHAI
                9-16 MARCU NICU
                9-16 APOSTOL CERASELA
                17-21 VADUVA GABRIEL 1v in grupe
                17-21 COSTACHESCU ALBERT 1v in grupe
                17-21 IONESCU ANDREI 1v in grupe
                17-21 COSTACHESCU DORU 1v in grupe
                17-21 MARINESCU CRISTIAN 1v in grupe
                22-24 BEJINARIU ALEXANDRA
                22-24 DICA CONSTANTIN
                22-24 IRIMIA VALER

                - - - Actualizat - - -
                Costi, te rog spune-mi pt ce figureaza jucatorii in ambele clasamente?
                Sambata tin si eu un turneu B la Brașov ,sunt incepator si invat de la colegi.
                Se pare ca ambele sunt AmaTur.
                Merci!
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • #58
                  Turneul de pe 14 iulie a fost al treilea din circuitul SKT si primul care se puncteaza si in SKT si in AMATUR. Deoarece categoriile AMATORI si OPEN au inceput la ore diferite, unii jucatori au vrut sa-si masoare fortele cu cei dintr-o categorie superioara. Tocmai pentru acest lucru ne intalnim de ani de zile: de a juca cat mai mult. Pentru clasamentul AMATUR se puncteaza cea mai buna clasare. Pentru clasamentul SKT se puncteaza fiecare partida, modificandu-se ratingul jucatorului de la meci la meci.
                  Cu scuzele de rigoare, sistemul SKT fiind la inceput iar d-l Cristi Rusu (initiatorul acestui punctaj) fiind extrem de prins cu munca in ultimul timp, s-a intarziat cu punerea in aplicare a clasamentului SKT.

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                    Vreau sa multumesc celor din AMATUR pentru ca ne-au acceptat in circuit, in mod deosebit d-lui Dan Bodeanu care ne-a sprijinit de la inceput.
                    Multumesc si eu pentru cuvintele frumoase adresate Amaturului, precum si mie.
                    Amaturul a fost si este deschis oricarui organizator care doreste sa-si inscrie turneul in circuit, atata vreme cat se respecta regulamentul si regulile-destul de largi, as zice.
                    Pe de alta parte, nici nu au fost obiectii atunci cand unii organizatori au dorit sa renunte la organizarea unui turneu in cadrul Amaturului - tenisul de masa amator din Romania a devenit de cativa ani accesibil oricarui doritor si loc este pentru oricine, atat in București. cat si in orice alt colt din tara.
                    Cu privire la turneul SKT, as zice, deocamdata ca m-am bucurat de initiativa de a introduce turneul in circuitul Amatur, motiv pentru care acceptul a fost o formailtate.
                    In privinta sprijinului, sau a unei colaborari in interesul tuturor, propun cateva mici reguli, pentru a pastra spiritul de fair play, precum si interesul amatorilor din Amatur:

                    - programarea unui singur turneu pe luna in cadrul Amatur, tinand cont si de programul turneelor A din zona, de preferinta in ultima sau penultima saptamana din luna;
                    - recomand utilizarea unui format apropiat de cele din cadrul Amatur: grupe inferioare, superioare si eliminatorii, sau grupe si eliminatoriu, cu minim 5 jocuri pentru fiecare participant;
                    - Transformarea premiilor din bani in obiecte sportive, pentru categoriile Amatori si OPEN.
                    - Am convingerea, ca, daca ne incadram in aceste minime cerinte, turneele SKT ce vor urma vor duce la cresterea numarului de participanti si a calitatii jocurilor, precum si la o atmosfera mult mai destinsa, prieteneasca.

                    O propunere asemanatoare fac in mod echidistant si clubului Viva Sport, pentru ca spiritul de concurenta sa ramana in limita fair-playului, iar eforturile tuturor sa duca la o crestere a interesului bucurestenilor pentru tenisul de masa si nu catre o scadere a interesului datorat unor scopuri (sau ambitii) unilaterale.

                    Comentariu


                    • #60
                      nea ioane te-a exmatriculat?
                      ce nu m-ai ai replica?

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de dantim Vezi post
                        nea ioane te-a exmatriculat?
                        ce nu m-ai ai replica?
                        M-a invins clar, dar de exmatriculat nu cred ca reuseste ca eu am deja 3 ani de pensie fata de neimpliniriile care le cauta sa le rezolve prin organizarea de a valma de concursuri pe bani.

                        Comentariu


                        • #62
                          D-l Dinicescu, va cunosc de ani de zile si sunteti un om haios, reprezentativ pentru AMATUR. Intotdeauna a fost o placere sa joc cu d-voastra deoarece mereu a-ti stiut sa va bucurati de joc si de miscare cu zambetul pe buze, scorul nefiind o prioritate.
                          Din pacate, fara vrerea d-voastra, a-ti intrat intr-un joc murdar creat de VIVASPORT ( fara sportivitate) si acolitii sai pe care ii baga la inaintare. Aceste concursuri pe bani sunt sponsorizate de mine deoarece fac parte dintr-un program social prin care se urmareste introducerea in circuitul SKT ( in special ) a unui numar de minim 32 de copii de la centrele de plasament. Pentru a va face o parere, trebuie sa stiti costurile unui astfel de turneu: 14 iulie2012- nr. total concurenti 50 din care 42 au platit cate 20 ron, 6 din categoria expert cate 30 ron si 2 neplatitori; s-a incasat 1020 ron; premiile au fost in total de 1600 ron; sala a fost platita cu cate 5 ron/ concurent, in afara de cei care au participat la amatori si open; apa a costat 90 ron.
                          Reiese ca am platit din buzunarul meu 580+210+90=880 ron
                          - - - Actualizat - - -
                          Trebuie sa stiti ca toate incasarile si platile sunt la vedere, contabilizate, fiind emise chitante si existand facturi pentru fiecare achizitie. Va rog sa va documentati de pe site-ul clubului sportkombat.ro cu privire la intentiile noastre si sa va lamuriti unde anume sunt "neimplinirile" de care pomeneati. Totodata VA INVIT FARA TAXA DE PARTICIPARE sa vedeti cum decurge un concurs de-al nostru, unde puteti admira vointa, tenacitatea si sportivitatea unor copii de 7 - 12 ani (un club din GIURGIU a participat pe data 23 iunie cu 10 sportivi fara taxa de concurs), unde puteti urmari evolutia unor jucatori din DIVIZIA A si din SUPERLIGA si unde putem bea un pahar de suc depanand amintiri de la concursurile la care am participat impreuna.

                          Comentariu


                          • #63
                            Costi eu cu nea Ion glumesc tot timpul ca stie de gluma si nu a intrat intr -un joc murdar creat de Viva erau parerile lui
                            si nu sint acolit a lui Horia dar fata de tine el macar stie de gluma
                            si cu tine ce am scris am glumit
                            nu am glumit in privinta intelegeri organizari turneelor ce se fac la Viva sau la Top Arena
                            si ce ai scris de Vasile Fodoran nu a fost frumos din partea ta
                            pai in tenisul de masa esti mic copil pe linga el
                            nu ca mie prieten dar cind o sa ai realizari macar 10 la suta din ce a avut el atunci poti sa il denigrezi in halul asta
                            pina atunci de Ando
                            - - - Actualizat - - -
                            apropo singura chestie care a facuto aiurea Horica a fost ca a deschis magazin in usa la top Arena dar nu este singurul
                            - - - Actualizat - - -
                            pentru porcariile ce le scriu eu nu are legatura Horia sau altcineva astea sint parerile mele personale
                            in gluma sau in serios
                            de alt fel si ale lui nea Ion Dinicescu

                            Comentariu


                            • #64
                              Am totusi o intrebare: daca nu va convine sa dam premii in bani sportivilor, unde doriti sa donam taxele de participare?

                              Comentariu


                              • #65
                                vad ca nici indicatile lui Dan Bodeanu nu te intereseaza care este
                                unul din pionierii Amaturului
                                - - - Actualizat - - -
                                Costi eu nu am nimic inpotriva de premiile in bani
                                - - - Actualizat - - -
                                aici toata stima
                                - - - Actualizat - - -
                                eu sint din timisoara si Boghy da premi in bani
                                - - - Actualizat - - -
                                dar intelegetiva in priviita datelor turneelor
                                ca iar va suprapuneti peste doua saptamini
                                - - - Actualizat - - -
                                eu te consider si pe tine un baiat finut

                                Comentariu


                                • #66
                                  Si inca o intrebare: daca d-l DAN PETROV alias dantim vorbeste in nume propriu, atunci d-l antrenor emerit VASILE FODORAN angajat al VIVASPORT in numele cui vorbeste?

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    faceti pace sa jucam si noi la amindoua turnee

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Si pana la urma ce are de castigat d-l DAN PETROV?

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Costi aici este parerea lui personala nu ma bag ca nu sint in stare sa fac coriene
                                        aici glumesc cu corienele
                                        - - - Actualizat - - -
                                        nu am nimic nici de cistigat si nici de pierdut
                                        - - - Actualizat - - -
                                        dar aveti voi de pierdut si baieti astia faini din București care joaca tenis din placere
                                        eu sint emigrant la voi in oras

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Daca d-l dantim ar fi fost atent LA CE SE INTAMPLA IN SALA VIVASPORT (asa cum vad ca este fata de ce se intampla la turneele SKT) probabil ca nu se intampla furaciunea!

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Costi stai linistit ca nu ma intereseaza sa cistig ceva din asta am si eu o firma de instalati
                                            - - - Actualizat - - -
                                            costi nu am inteles treaba cu furaciunea ca eu nu am zis nimic de nici o furaciune
                                            - - - Actualizat - - -
                                            din intimplare sint prieten si cu Vali gti
                                            - - - Actualizat - - -
                                            din intimplare am fost sinbata la Viva dar nu mi sa parut ceva ciudat
                                            eu si la Viva si la Top arena mam simtit bine

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Incepand din acest moment voi incerca sa ignor toate atacurile si voi incerca sa realizez ce mi-am propus in proiectul SPORT PENTRU MINTE.
                                              Tot respectul pentru cei ce i-am jignit la nervi. Le cer scuze!
                                              Ultima editare de costinmotoroi; 16.iul.2012, 19:25. Motiv: retractare

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                bravo Costi ,,O minte sanatoasa intr-un corp sanatos''
                                                vad ca sti si tu de gluma
                                                cit mai multe turnee si tie la top Arena si lui Horia la Viva
                                                pentru gloria sportiva

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  domnul''dantim'' se baga in ceva care il depaseste dar il cred pt ca sambata a avut un meci greu in grupe si este surmenat..bine''AM VENIT'' in aceasta lume fascinanta..

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                                    Am totusi o intrebare: daca nu va convine sa dam premii in bani sportivilor, unde doriti sa donam taxele de participare?
                                                    Nu incasati taxe de participare si atunci nu conteaza cum faceti premierile .
                                                    VA UREZ MULT SUCCES IN ACTIVITATE SI MULTE BUCURII ALATURI DE CEI DRAGI.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X