Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Butterfly Innerforce T5000

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Butterfly Innerforce T5000

    As dori si eu o lamurire in privinta acestui lemn. Nu sunt hotarat ce sa mi achizitionez. Acesta sau ceva doar off sau poate off minus, cum ar fi Butterfly Timo Boll ALC sau Butterfly Kreanga PowerKev Carbon.
    Joc cu un topspin destul de puternic, folosindu l chiar si direct din serva adversarului, chiar daca acesta are spin destul de mare. Momentan am un lemn care ma nemultumeste total: Andrzej Grubba A plus, o fata de atac Sriver FX si ceea ce este mai jalnic o fata Flextra cu care nu pot face mai nimic din ceea ce doresc. Cand am cumparat aceasta configuratie, nu stiam prea bine ce iau, au fost recomandate prin telefon

    De obicei pe rever, am tendinta sa le tai, dar folosesc si ca backspin; din pacate flextra nu ma prea ajuta...Pentru topspin ma stradui destul de mult cu acest lemn, miscarea fiind ampla, chiar daca mi intra aprox 60% 70% direct din serva adversarului, care nu este un incepator... Totusi, nu joc numai pe atac, sa spunem ca acesta reprezinta 70% din mingi.
    Daca se poate, v as ruga sa mi recomandati si niste fete. Scuze daca nu am folosit un limbaj profesionist!
    Va multumesc si astept cu nerabdare sfaturile dvs!

  • #2
    un sfat prietenesc fara sa imi fac vanzare... te-ai obisnuit cu fete europene se pare, si se pare ca nu ai deloc antrenament din moment ce zici ca reverul e varza... sriver fx sunt fete cu care joaca multi din superliga... recent le-au schimbat pe tenergy dar majoritatea au ramas pe ele... deci sriverul e o fata ft buna dar trebuie lovit ft repede sa activezi buretele... posibil sa iti trebuiasca un lemn mai rapid dar nu te du spre timo boll alc pt ca din cele spuse de tine nu esti intr-atat de avansat... cel mai simplu mod de a progresa e sa schimbi fetele... incearca niste fete xiom ca sunt relativ mai ieftine si foarte capabile in toate sensurile... eu iti dau sfatul sa ramai la lemnul acela deocamdata... sau poate fete donic acuda s2 sau s1... dar nu schimba lemnul... daca realizezi 70% din topspinuri cu el inseamna ca lemnul e foarte bun... problema vine din cauza antrenamentului
    Lemn: Butterfly Petr Korbel
    BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

    Comentariu


    • #3
      Asa este, lemnul l am cumparat acum 3 saptamani, de atunci jucand de vreo 5 ori, cate 2 ore. Voi schimba fata flextra cu siguranta. Ma intreb daca sa iau tot una Sriver sau una tesion de la butterfly. Ce mi ai recomanda?
      Si multumesc f mult petru sugestii! Cred ca voi fi ascultator momentan

      Comentariu


      • #4
        sriver g3 fx, sriver g2 fx daca doresti neaparat de la butterfly. Daca doresti si de la alte marci, recomand cu placere XIOM si DONIC. De la Xiom Vega europe, Vega elite, iar de la DONIC Baracuda Big slam, acuda S3, coppa x2, coppa x3. Mai sunt si alte marci de fete, ai de unde alege. Iti recomand sa te orientezi catre fete moi, cu control ridicat , viteza medie si spin mediu... Nu lua in calcul indicii dati de producatori, sunt doar estimativi si de marketing!

        Comentariu


        • #5
          Te pot ajuta eu ca sunt la 20 km de tine in privinta paletei ! Cred ca trebuie sa joci cu cativa jucatori mai buni sa-ti dai seama daca paleta nu te ajuta sau miscarile nu te ajuta . Paleta care o ai acum cred ca este foarte buna cu lemnul Andrzej Grubba All + cu flextra si sriver pentru un joc all-round spre ofensiv. Daca ajungi la Marasesti o sa ai posibilitatea sa joci cu mai multe palete si sa vezi cam ce ti-ar placea .... dar nu iti recomand sa-ti ei lemne compozite ca Alc, Innerforce T5000 etc . Vorbim mai multe la sala ! Salut !
          Lemn : Yasaka Sweeden Classic
          Fh : Butterfly bryce
          Bh : Butterfly bryce

          Comentariu


          • #6
            si eu sunt de aceeiasi parere ca nu trebuie sa schimbi lemnul,ci fetele daca nu mai agata cum trebuie.alc e rapid trebuie mina si antrenament sa il controlezi.vad ca esti din focsani ,ai jucat cu costi?ce nivel ai?antrenamentele nu constau in joc efectiv,ci exersarea si corectarea loviturilor apoi scheme
            timo boll zl
            tenergy fx

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X