Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

impresii XIOM yanus DF

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • impresii XIOM yanus DF

    cine a jucat/joaca cu aceasta fata, burete 2,0(si nu numai),rog sa posteze niste pareri personale.

  • #2
    eu am jucat o vreme dar pe fh !! puneam ff multe capace era grosime max parca !
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • #3
      cu burete de 1,5 are control bun spin mare la serva , iar mingile taiate sunt dificil de topsat. Buretele de 1,5 este prea lent pe lemnul meu Kreanga, in schimb pe un lemn mai hard Stiga Narova sare destul de bine.
      BLADE:Kreanga Aeros
      BH:Tibhar Torpedo
      FH: Globe National

      Comentariu


      • #4
        am incercat si eu un xiom yanus defense...pe rever..burete de 1.5 ...nu mi-a placut ...nu e nici f reusita pt aparare nici pt atac....e un hibrid nereusit dupa parerea mea....daca vrei fața soft de aparare..ia-ti un tibhar super defense....
        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

        Comentariu


        • #5
          am jucat si eu pe fh cu xiom yanus df 1.5 mm...am renuntat la ea fiindca e cam saltareata ( e tensor ), chopurile erau cam inalte si mai usor de atacat...si loviturile drepte imi zburau peste masa...in schimb merge bine la topspin si block...deci, depinde si de stil...
          tibhar def plus jumulita
          gambler reflectoid 1,0
          dawei 388 D-1 ox

          Comentariu


          • #6
            Este singurul soft hibrid care la chop are viteza 6 si la atac 9! Spinul este foarte bun cam de 10. Am jucat cam 2 ani cu el. Este un soft excelent pentru cei care au un joc defensiv departe de masa, are un control excelent si poti sa ataci din spate fulgerator. Este singurul soft care are astfel de caracteristici. Cand joci chop are viteza 6(un control excelent), iar cand ataci are viteza 9. Toate softurile defensive sunt lente, isi fac treaba la chop, ai un control bun, dar ai probleme la atac pentru ca esti departe de masa si nu au viteza. Dorin Gabudean din Super Liga( cel mai bun aparator din Romanai) a jucat mult timp cu el si a fost foarte multumit.
            Singura problema este ca nu rezista la solicitari mari, timp indelungat. Gabudean facea zilnic antrenamemte, cu atacanti care loveau tare, de 2-3 ore si dupa vreo 2 luni se "basica". Sa intamplat cu toate fetele la fel. Dar la nivelul care jucam noi, amatorii, tine o vesnicie fara probleme.

            Comentariu


            • #7
              Si eu am jucat mult si inca mai joc cu aceasta fata pe rever, cu burete de 2.0. Face f. bine faza de aparare dar iti permite sa si ataci decisiv. Mai are o caracteristica pe care nu am mai intalnit-o la alte fete - cateodata, la smash-uri, imprima bilei o traiectorie f.ciudata, ca "pisatul boului", extrem de derutanta pt adversar. Incearc-o si n-ai s-o regreti, numai da-i putin timp si rabdare...
              Lemn: Xi Enting Arylate Carbon
              FH: Donic BlueFire M1 2.0
              BH: Donic BlueFire M2 2.0

              Comentariu


              • #8
                de 2 ani joc cu ea pe rever, 1,5 ,probabil nu o voi schimba niciodata de pe rever. Conteaza mult pe ce lemn o pui, pt lemnele de aparare vei avea un chop foarte bun si un spin extra dar nu vei putea sa araci cu ea, pt lemn mai rapid va atunca cam tarisor dar iti va permite sa faci ambele faze , poti da topspin foarte usor dar pe atac parerea mea ramane lovitura dreapta care luata putin din smash nu va simti nici un deranj din partea spinului imprimat de adversar. capacele venite din ea si aici ma repet vb de cea de 1,5, vor veni foarte tulburator, daca mai pui si un capac activ atunci e mult mai rau. Spin la serviciu foarte mare iar din taiat e cam greu sa dai topspin, eu ma impac foarte bine cu aceasta fata si nu voi renunta prea curand la ea, joc cu ea de 2 ani, ca minusuri se consuma relativ repede dar asta este caracteristica la fetele Xiom, aaa si am uitat....tre sa imi iau una noua
                Ma Lin Soft
                Yasaka Rakza 7
                Xiom Yanus

                Comentariu


                • #9
                  multumesc celor care mi-au impartasit din experientele avute.am un lemn nou(GIANT DRAGON KRISS II -combi) pe care ,in cazul in care ma hotarasc, doresc sa pun aceasta fata pe FH.(2,0mm)

                  Comentariu


                  • #10
                    Am jucat cu amandoua grosimi, 1,5 este buna pentru tot plus ca si incurca, binenteles ca trebuie sa o inveti, 2-ul aruna prea tare, imprevizibil chiar si pentru cel ce o foloseste.

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X