Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Masa amplasata afara

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Masa amplasata afara

    Va salut,
    Vreau sa amplasez o masa in curte pe o platforma dalata.
    Aveti vreo idee cum s-ar comporta o masa de interior de 25mm daca ar sta permanent afara in pozitie verticala cu o husa pe ea sa o apere de ploaie? Nu as vrea sa ma trezesc dupa cateva luni ca blatul s-a umflat de la umezeala si am dat o gramada de bani pe o masa buna, degeaba. Vara mai ca ar merge, dar in sezoanele umede?
    Trebuie neaparat o masa din materiale compozite speciala pt exterior? Nu stiu daca astea se comporta satisfacator la joc. Sare mingea cum trebuie dintr-o placa subtire de cativa mm?
    Dati-mi o idee, sugestie...

  • #2
    Din cate am vazut, mesele de exterior, cele expuse la decathlon, care au stat in soare s-au cam inmuiat si deformat.
    Daca nu vrei nivel inalt de performanta, la exterior, cel mai ieftin si durabil iesi cu una de beton (cum sunt cele de prin parcuri)
    Ultima editare de a.Bogdan; 30.iul.2012, 16:14.
    GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

    Comentariu


    • #3
      De stat in soare n-o sa fie cazul. O sa pun o prelata pe ea si o s-o depozitez sub o copertina.
      Dupa ce joci toata ziua pe mese de calitate ITTF, parca nu-ti mai vine sa bati mingea pe beton sau placi subtiri care vibreaza.

      Comentariu


      • #4
        mesele de exterior nu sunt ptr "meseriasi", de hobby,tzaca-paca ,e ok. macar incearca sa ai o suprafata acoperita cu ceva. in aceeasi situatie sunt si eu.
        am luat o masa,in dec anul trecut si acum tot strang materiale sa-mi fac o sala.la inceput a fost...dorinta. am inceput cu materiale usoare,dar nu sunt ieftine si am vrut sa fac ceva relativ ieftin si repede.dupa asta am inceput: shapa de beton. aici a trebuit sa fie groasa sa nu crape, sa iau plasa ptr armatura sa am piatra. dupa aia peretii ..initial am vrut sa fac din policarbonat acum prefer din bca ptr ca am o oarecare grad de izolatie. acoperisul l-am prevazut tot din policarbonat sau fibra,acum am cumparat tabla,presimt ca o sa fac si ceva izolatie .si asa mai departe. am ajuns sa fac o constructie de 6m pe 8,5 m care poate servi si la altceva( garaj,magazie).o sa trebuiasca sa pun ceva pe pardoseala,o sa trebuiasca iluminatul facut la fix si schimbata masa care e de 19 mm grosime. eu zic sa calculezi bine, sa stii pe ce bani te bazezi si ce vrei efectiv. daca te mai pot ajuta...cu placere. aici sau pe mp.
        DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
        FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X