Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fete chinezesti

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • fete chinezesti

    Salut,

    Intrebare adresata celor ce cunosc sau au incercat.....

    Ce parere aveti despre urmatoarele fete: friendship 729 804(anti spin), gambler reflectoid, friendship 729 802, dhs hurricane 2 neo, dhs neo hurricane 3, dhs skyline tg2 no.19, Palio ck531a, xiying 979?

    Daca ar fii dupa voi, ce palete ati alege pentru un jucator defensiv in general defensiv dar si ofensiv in unele momente?

    Astept sugestii

  • #2
    Cu toate ca imi plac anumite materiale chinezesti ca paleta de inceput nu mi-as face chinezesc Daca totusi tii la chinezesc ia legatura cu userul Rblade, el se pricepe f bine la astea chinezesti!
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS GoldArc 8

    Comentariu


    • #3
      Numai citind enumerarea materialelor si se vede cat de nehotarat esti asa am fost toti la inceput.
      Mergi la Top Tenis,din ce am vorbit pe privat,mi-ai spus ca vei lua niste ore de antrenament acolo,incearca ceva palete,sigur vei gasi persoane amabile sa te ajute,si sunt sigur ca iti vei schimba si stilul de joc,si vei realiza ca ai inceput sa joci alt sport
      Iti putem recomanda noi zeci de combinatii,dar trebuie sa dai tu cu paleta sa vezi daca ti se potriveste.
      P.S-parca iti gasisei combinatia potrivita de fete si lemn,ce s-a intamplat cu ea?
      Lemn:Butterfly Liu Shiwen
      FH: Tenergy 05
      BH: Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        Multumesc pentru sfat george25.In legatura cu combinatia de care ti-am spus, m-am mai gandit si mi sa parut a nu fii cea mai buna alegere

        Comentariu


        • #5
          daca esti aparator merg reflectoid si palio ck...lemne sunt o gramada...donic defplay de ex + din cele din gama all...
          tibhar def plus jumulita
          gambler reflectoid 1,0
          dawei 388 D-1 ox

          Comentariu


          • #6
            Salut,
            Intr-adevar Reflectoid e foarte buna pt. mingi taiate si contraatacuri. Si Skyline 2 ar fi foarte buna pt. chop si ar avea o capacitate ofensiva mai buna decat Reflectoid.
            Ce fel de aparare vrei sa faci? Capace si taiate de langa masa sau mingi taiate de la distanta?
            www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

            Comentariu


            • #7
              90% din situatiile de aparare folosesc capace si blocaje, restul de 10% tai. Taiatul in general il evit, deoarece nu ma simt confortabil in astfel de situatii.
              Este adevarat ca fata reflectoid in momentul in care intra in contact cu apa se strica?

              Comentariu


              • #8
                Nu este adevarat, dar depinde si ce intelegi prin "contact cu apa". Nu i-ar placea sa fie scufundata probabil , dar reactioneaza chiar foarte bine la curatarea cu un burete umed, pastrandu-si tackiness-ul.
                Totusi, nu iti recomand Reflectoid daca nu vrei sa tai, pt. contre si blocaje ar fi perfecte Focus III Snipe sau Gambler Six Shooter, iar pe rever poti incerca si antispinul; ai putea ataca mai usor cu 804 decat cu iarba si nu ar fi o schimbare asa extrema daca ai jucat cu 2 fete lise inainte.
                www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                Comentariu


                • #9
                  multumesc de sfaturi, voi face ca atare

                  Comentariu


                  • #10
                    Salut !
                    Am luat un dhs neo hurricane 3 de la RBlade anul trecut....primele 2 luni nu prea am fost multumit ....dar acum merge foarte bine fata , are un spin incredibil in comparatie cu multe alte fete europene , ti-o recomand .
                    Eu joc cu Lemn Joola Carbon Fh DHS neo Bh Xiom omega IV

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X